Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

Sem se pelju od Sutjeske cez Tuh.dolino in potem na Vranskem na autobahn ter dalje proti Cjelu.

 

No in se na Vranskem lotim pospesevanja ter vklucevanja na AC (konkreten klanc za R Clia 1.2), naberem ze neko lustno hitrost iz ovinka, nakar 30m pred seboj vidm ustavljen avto na vkljucevalnem pasu, ter penzionistke, ki povsem mirno sedijo na ograji zraven. Ustavu sem se tik pred njimi!!! Ja faaak no, ce je kripa guznla alpa kukrkol, tole ne gre tako in bi lahko dans brali v Crni kroniki, jebemjimsunac!!! :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se pelju od Sutjeske cez Tuh.dolino in potem na Vranskem na autobahn ter dalje proti Cjelu.

No in se na Vranskem lotim pospesevanja ter vklucevanja na AC (konkreten klanc za R Clia 1.2), naberem ze neko lustno hitrost iz ovinka, nakar 30m pred seboj vidm ustavljen avto na vkljucevalnem pasu, ter penzionistke, ki povsem mirno sedijo na ograji zraven. Ustavu sem se tik pred njimi!!! Ja faaak no, ce je kripa guznla alpa kukrkol, tole ne gre tako in bi lahko dans brali v Crni kroniki, jebemjimsunac!!! :(

Jp,po moznosti pa kripa ni crknla, ampak koga cakajo,je sou kdo na potrebo al pa je bencina zmankal... tud sicer ne stekam kako hudo mora avto crknt,da se z njim ne da narest z zaletom ?e 500m do odstavnega pasu... pa pustmo to,d verjetno so ze prej ksni znaki,da bo avto crknu in je pametno takrat zapelat iz ac oz.se ne vkljucit na ac... ampak za kej tazga je treba ze razmisljat... to pa vecini ljudi ne gre dobro od rok... sam d se je dobro koncalo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A tole je resno al le zajebancija, da zapre? ulice in se gre? teden mobilnosti oziroma nemobilnosti - kako so izbrali ulice? Z ?rebom?

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/vozniki-pozor-na-dan-brez-avtomobila-bo-ljubljana-prvic-zaprla-ceste-in-ulice-v-vseh-17-mestnih-cetrtih.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Peljal ?ez pol de?ele tamalo v ?olo zjutraj in se spra?ujem, ali je zdej kak?na polna luna al neki, ker folk je res blentav na cesti. Samo danes sem mel skor dve prometni nesre?i zarad kretenov na cesti, zraven pa videl ene 100 m spredaj nekoga, ki je prehiteval tovornjaka tik pred ovinkom v ?karje z drugim te?kim tovornjakom... Prav preventivno sem za?el brzat takoj, ko se je spustu v prehitevanje.

 

A folku res tok pomeni pol minute prej na cilju, da se spla?a tvegat??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se je zgodilo danes popoldan, pa sem raje po?akala, da se malo ohladim, ker ?e bi takoj napisala, bi ?e Forum mrknil...

 

Pa to ni normalno. Resni?no ni normalno. Nekaterim star?em bi enostavno morali odvzet otroke, ker ne znajo vzgajat in otroke dat v rejo. Star?e pa na prevzgojo! Ker nekateri star?i pa res ne vedo, kaj je primerno za otroke in kaj ne.

 

Danes pride na? petletni sine iz vrtca in ga sli?im, kako razlaga dvoletniku: "Na roki imamo pet prstov: palec, kazalec, faki?, prstanec in mezinec." Pa ga vpra?am, od kod mu to, pa pove, da je en (ne verjamem, da ga poznate) v vrtcu, ki vedno poka?e srednji prst in re?e, da je pokazal faki?a. ?akaj malo. To so otroci v vrtcu. In si ?e iztegnjene sredince ka?ejo? Pa kaj so ti star?i sploh mislili? Saj tudi jaz koga kdaj kam po?ljem, ampak pred otroci se pa vseeno malo zadr?im. Ne, takim je enostavno za odvzet star?evsko pravico in otroke dat v posvojitev!

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha :P

 

Niso nujno star?i krivi, lahko je ta vrti?kar pobral od kakega starej?ega brata (starej?i otroci prav u?ivajo, da take male u?ijo najve?jih neumnosti) al pa od prjatl?kov, ki so se to bohvedi kje nau?ili.

 

Upam, da ne dela? prevelike drame, ker ?e bo preve? dogajanja okoli tega bo beseda faki? ?e bolj zanimiva in za?eljena.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zaradi takih, ki preve? paniko zganjajo smo imeli mi malenkost problemov. Na? mulc je bil govorno vsaj eno leto pred ve?ino vrstnikov. Pri 2,5 leta je znal lepo pravilno govorit v celih stavkih. In ne samo to, nekje je pobral eno ?udovito besedo - p.m. Ampak ker smo ignorirali doma tako kot v vrtcu tudi vzgojitelji, je prenehal uporabljat. No, dokler ni z dalj?e bolni?ke pri?la nazaj vzgojiteljica starega kova (pol leta pred penzijo). Ona je zagnala totalno paniko in zaradi nje je na? mulc ugotovil da je to ?ude?na beseda ki spravlja odrasle na obrate. No potem smo pa imeli problem.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se mene ti?e, sem se odlo?il, da ko dobim otroka, v pri?o njega ne bom preklinjal in to dr?i ?e danes, ko je h?era stara ?e 7 let. Ko grem na fuzbal oz. sem s kolegi, pa nimam tega filtra...

 

No, poleti na morju, mi tamala uleti z to p.m. kletvico, ki sem jo naprej ignoriral, ampak se je zadeva ponavljala tu in tam. Na koncu me je tok pogrelo, da sem jo vpra?al, kje je to sli?ala in mi je odgovorila, da to od njenega o?ima foter tako govori (?ivimo lo?eno, op. a.). Tako sem prvim putom poklical njeno mamo in ji pa? povedal, kaj se dogaja, da se naj doma pogovorijo, da se kletvice v pri?o otrok ne bodo govorile, ker ?e ne, se bom osebno pogovoril s to osebo in pa tamali sem zagrozil, da ?e ?e samo enkrat to sli?im, si bo ?la jezik z milom umit.

 

Od takrat naprej ni bilo ve? kletvic...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V?asih je potrebno bit oster, da si ?lovek ustvari avtoriteto, kar pa je pri dana?nji mladini dost te?k dose?t... In sem tudi tak ?lovek, ki se ne misli it kregat v ?olo z u?iteljem, ker je otrok naredil nekaj narobe, kot to delajo dana?nji star?i. U?itelj ima vedno prav in otrok se mora tega zavedat (seveda prihaja tudi do krivic, ampak vse to so ?ivljenjske izku?nje, ki bodo otroku v ?ivljenju prav pri?le). Amen.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se kr strinjam s pob-om...

 

Sicer nimam otrok,sem pa ravno v teh letih ko,vsaj zdi se mi,znam ze malo razmisljati kako si nekega dne zelim vzgajati potomca in hkrati sem dovolj mlad da se ?e zivo spomnim,kako je bilo pri nas doma...

 

Do svojega recimo 15leta nisem slisal starsa preklinjati (oz.res max 5x) ali piti alkohola (pustmo ob strani pivo na morju ali max 2,ob kosilu),smo pa se o tem pogovarjali...

 

Ko mi je nekje pri 10ih letih usla beseda pic.a , me je mt razocarano pogledala in rekla da je razocana in da me niso tako ucili... in me je streznilo in od takrat naprej vprico njiju ne vem ce sem 3x zaklel... pa ?e to ne tiste najbolj socne...

 

Ja,vsi preklinjamo,sam imam kar nekaj masla na glavi kar se tega tice in nisem ponosen na to...

Ampak,mislim da ni cilj vzgoje to da se ne preklinja (konec koncev je to vsaj zame nek "ventil"za sprostitev jeze),ampak to ,da se otrok nauci kdaj se s kletvico naredi skoda in kdaj malo manjsa skoda... vprico starsev,vprico strank v sluzbi in nasplosno v druzbi , se je potrebno znati zadrzati... itak... vsakmu poci kdaj film,ampak potrebnose je zavedati vseh besed ki nam zletijo iz ust,ne pa da nekdo preklinja in to pocne tako avtomaticno,da na koncu besede sploh ne ve , da je zaklel...

 

Je pa tud razlika a zakovnes ko ti nekaj pade na tla,se udaris ipd. Ali pa je to stalnica v besednjaku in ne znas rect "lej jo kaj je lusna punca..." ampak se vprico vseh rece besedo na p.

 

Nevem,moje mnenje... pa nisem starokopiten,niti nisem bit tko vzgojen,ampak mora se vedet kdaj se lahko kej rece,nardi. In se zavedat da nekatere osebe si apriori zasluzijo spostovanje-ucitelji,starsi,osebe v uniformi....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolje je ko v firmi prico stranke recem "ferdamte sheise" in ga z zaletom fuknem iz firme. Normalno ce mi prodaja buce,o katerh teden prej ni blo govora,sedaj pa so svete.

V blizini mularije pa se zadrzim,razen ce me kak "severnjak" po telefonu prodaja zlato cebulo.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebela cesta pa ta teden imobilnosti............tretji dan zapored sem se nasral pa zavil na stari medvo?ki most na katerem so sedaj le?alniki.....vsakodnevna rutina pa?... <_<

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jebela cesta pa ta teden imobilnosti............tretji dan zapored sem se nasral pa zavil na stari medvo?ki most na katerem so sedaj le?alniki.....vsakodnevna rutina pa?... <_<

 

 

Jest sem se pa normalno cez peljal ... ze tri dni zapored   :) ... aja... seveda z biciklom  :harhar: ... Ne bi bilo pa nic narobe, ce tisti most za vedno zaprejo za promet :rolleyes: ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sigurno ima pozitivne strani v Medvodah a ker imamo mi zgolj en uvoz v pirnice je vsak izvoz iz glavne dobrodosel.

 

Najhuje je ko je medvoski tek in kronometer, gladk mal zaprejo cesto pri donitu....prva obvoza sta smlednik - zavrh ali pa nazaj na tacen...ven prides ker gres lahko proti kranju pa rondo, dol pa ne mores....

saj se prilagodis ampak vseeno se da drugace promet speljat...

 

Verjetno pa gre tudi za varnost, knjiznjica, bc, obcina ce kaj gori mora gasilec naokoli....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sigurno ima pozitivne strani v Medvodah a ker imamo mi zgolj en uvoz v pirnice je vsak izvoz iz glavne dobrodosel.

 

Najhuje je ko je medvoski tek in kronometer, gladk mal zaprejo cesto pri donitu....prva obvoza sta smlednik - zavrh ali pa nazaj na tacen...ven prides ker gres lahko proti kranju pa rondo, dol pa ne mores....

saj se prilagodis ampak vseeno se da drugace promet speljat...

 

Verjetno pa gre tudi za varnost, knjiznjica, bc, obcina ce kaj gori mora gasilec naokoli....

 

 

Vceraj popoldne, ko sem se peljal mimo (okoli pol sedmih), je bilo ze odprto ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vceraj popoldne, ko sem se peljal mimo (okoli pol sedmih), je bilo ze odprto ... 

Ja vem so na?i ?li lizat sladoled pa ni blo ve?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa dobro, kaj dan-danes v avto ?oli ne u?ijo ve?, kaj pomeni ?migavec? V?eraj sem vozil od KP do Semedele za enim avtom.

Videl sem, da je noter mladenka, najbr? pred kratkim opravila izpit, ki ni v 15 spremembah smeri niti enkrat vklopila ?migavcev. Kako ji to uspe?

Meni so to toliko trobili v glavo, da ga ?e dan-danes vklopim tudi, ko ga ni treba.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj je zdaj to, a gre res vse hudi?u v rit?

 

Prva dva otroka sta bila v vrtcu in nismo imeli nobenih posebnosti.

 

Tretji otrok je bil lani v vrtcu in ni bilo nobenih posebnosti.

 

Letos pa najprej vsakih nekaj dni nova kletvica, pa iztegnjeni sredinci, zdaj pa ?e obvestilo o pojavu u?i na ?oli.

 

Pa se ?e niti prvi mesec ni kon?al. Kaj nas ?e ?aka do konca ?olskega leta?

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.