Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 3 minutami je TBA napisal:

Sej mogoč ma e-jeka, to pa pol leti gor. Na vrgu pa upaš da majo kak frej šteker za filat.

Heh, se un ko je mel strom je komi prlezu gor

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fak no, kako bi se lahko najebal. 

Prejšnji teden naročim nekaj preko web Bike24. Normalno preko paypala plačam, dobim račun in email, da je bilo odposlano preko pdp. Po par dnevih pa dobim pripet email. 

Malo se mi je zdelo čudno, kako da me ni kurir dobil. Ok. Kliknem na Popravi naslov in me vpraša po novem naslovu dostave ter po znesku za plačilo cca. 2,8€. Način plačila pa kartica.

No pa smo tam. Kako prefrigana zadeva. Vse se je skoraj ujemalo edino klik mi je naredilo pri plačilu in domeni te falš web strani. 

Na tak način se lahko kar veliko folka najebe😲

 

Zajeta slika.JPG

 

  • Všeč 1
  • Začuden 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je. Mene so par tednov nazaj klical da je bil moj "personal computer" hackan. Pa lepo rečem da nimam časa, ker sem v službi in se moram pripravit na sestanek. Pa tip kr neki lapa da kdaj pa mam čas,... nakar men ukop da me je klicu na služben telefon, ki ga ni v imeniku. Pa ga vprasam kje je dobil mojo številko.... pa reče da so dobili iz računalnika. Pol mu rečem da če je tako pol pa vejo kdo sem in ker je služben računalnik ve kje delam ter da naj kontaktira podjetje in IT službo in se bojo oni ukvarjali. Na koncu sem še dodal da če je to poskus kraje bančnih podatkov, kar je tudi vrjetno bil, ga bodo izsledili ker se klici snemajo in sledijo in je takoj prekinu. Tip je mel pa indijski naglas. 

Popravljeno od TBA
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je AmpeR napisal:

Fak no, kako bi se lahko najebal. 

Prejšnji teden naročim nekaj preko web Bike24. Normalno preko paypala plačam, dobim račun in email, da je bilo odposlano preko pdp. Po par dnevih pa dobim pripet email. 

Malo se mi je zdelo čudno, kako da me ni kurir dobil. Ok. Kliknem na Popravi naslov in me vpraša po novem naslovu dostave ter po znesku za plačilo cca. 2,8€. Način plačila pa kartica.

No pa smo tam. Kako prefrigana zadeva. Vse se je skoraj ujemalo edino klik mi je naredilo pri plačilu in domeni te falš web strani. 

Na tak način se lahko kar veliko folka najebe😲

 

Zajeta slika.JPG

 

Dopis pošte Slovenija, dostava DPD?? 

Takoj bi videl, da nekaj smrdi. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem pa prodajal en ojačevalec na bolhi. Pa me pisno kontaktira en model, da če je izdelek še na voljo? Odgovorim, da je. Nato napiše :"super". Bom poslal kurirsko pošto ups na vaš naslov, kjer bo izdelek pobral. Plačam z gotovino".

Prosil bi še za vaše podatke in naslov". 

Jaz napišem, da to ni možno. In on nadaljuje. Kdaj lahko kurir pride po izdelek?

Jaz odgovorim :" svetega nikoli". 😊

Sedaj vsem vas  prijavil. In je prenehal... 😉

 

 

  • Všeč 1
  • Začuden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Jaz sem pa prodajal en ojačevalec na bolhi. Pa me pisno kontaktira en model, da če je izdelek še na voljo? Odgovorim, da je. Nato napiše :"super". Bom poslal kurirsko pošto ups na vaš naslov, kjer bo izdelek pobral. Plačam z gotovino".

Prosil bi še za vaše podatke in naslov". 

Jaz napišem, da to ni možno. In on nadaljuje. Kdaj lahko kurir pride po izdelek?

Jaz odgovorim :" svetega nikoli". 😊

Sedaj vsem vas  prijavil. In je prenehal... 😉

Kaj češ lepšega? Še pride a dom in ni treba tebi dostavljat. 🙂 

 

Osnovni princip - ti dobiš denar, on robo. Ko dobim denar ni razloga, da bi se bal izročiti robo.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Janez007 napisal:

Kaj češ lepšega? Še pride a dom in ni treba tebi dostavljat. 🙂 

 

Osnovni princip - ti dobiš denar, on robo. Ko dobim denar ni razloga, da bi se bal izročiti robo.

He, He, ni glih tako. Jaz njemu dam vse podatke vključno z tel. Št. In on ima vse, kar je želel. Seveda kurirja ni nikoli zraven. 😊 Aja, njegovo ime pa n'tango kakoko. 😄

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

He, He, ni glih tako. Jaz njemu dam vse podatke vključno z tel. Št. In on ima vse, kar je želel. Seveda kurirja ni nikoli zraven. 😊 Aja, njegovo ime pa n'tango kakoko. 😄

Še ankrat: Ko dobim denar ni razloga, da bi se bal izročiti robo.

Moj naslov, tel. št. pa lahko vsak povprečen izbrska na spletu. Google si zapomni za nekaj let. Zato te ne razumem. 🤔

 

Sem preko Bolhe prodal in kupil že kar nekaj stvari, nekaj tudi preko Ebaya. Do sedaj sta me nategnila 2 (od recimo stotih) na Bolhi, in sicer se nista držala ustnega-pisnega dogovora (eden mi je prodal rezervirano stvar, drugi me je nat. za poštnino). 🙂 Nič groznega. Kakšne Nigerijce se pa itak takoj zavoha.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 32 minutami je Janez007 napisal:

Še ankrat: Ko dobim denar ni razloga, da bi se bal izročiti robo.

Moj naslov, tel. št. pa lahko vsak povprečen izbrska na spletu. Google si zapomni za nekaj let. Zato te ne razumem. 🤔

 

Sem preko Bolhe prodal in kupil že kar nekaj stvari, nekaj tudi preko Ebaya. Do sedaj sta me nategnila 2 (od recimo stotih) na Bolhi, in sicer se nista držala ustnega-pisnega dogovora (eden mi je prodal rezervirano stvar, drugi me je nat. za poštnino). 🙂 Nič groznega. Kakšne Nigerijce se pa itak takoj zavoha.

Jaz take nategne malo zaje.. vam nato jih odj.. em. Sploh se ne ubadam z njimi. 😉 Lahko pošljem po pošti, ko mi nakažejo denar, lahko dostavim izdelek kam, če imam sproti pot do tja, lahko pride iskat. To je to. Drugo vse odpade. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je AmpeR napisal:

Kaj pa ima tolk gotovine gor. Če bi mela 70€ bi samo brez tega ostala....

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je AmpeR napisal:

Jaz imam predplačniško viso in gor naloženo toliko kot potrebujem. Ampak vseeno previdnost ni odveč. 

Mene so lani klicali z banke, da so mi v viso vdrli. Vzeli nič.

Sem pa plačal nekje na tuji strani neke avtodele.

  • Haha 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je AmpeR napisal:

Jaz imam predplačniško viso in gor naloženo toliko kot potrebujem. Ampak vseeno previdnost ni odveč. 

Enako, že kakšnih 10 let imam za plačevanje po trgovinah, po spletu, predplačniško Viso Elektron, na katero 1-2 x na mesec preusmerim nekaj denarja. Na navadni bančni pa imam nastavljene blokade, s sabo je niti več ne nosim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je TBA napisal:

Ja res je. Mene so par tednov nazaj klical da je bil moj "personal computer" hackan. Pa lepo rečem da nimam časa, ker sem v službi in se moram pripravit na sestanek. Pa tip kr neki lapa da kdaj pa mam čas,... nakar men ukop da me je klicu na služben telefon, ki ga ni v imeniku. Pa ga vprasam kje je dobil mojo številko.... pa reče da so dobili iz računalnika. Pol mu rečem da če je tako pol pa vejo kdo sem in ker je služben računalnik ve kje delam ter da naj kontaktira podjetje in IT službo in se bojo oni ukvarjali. Na koncu sem še dodal da če je to poskus kraje bančnih podatkov, kar je tudi vrjetno bil, ga bodo izsledili ker se klici snemajo in sledijo in je takoj prekinu. Tip je mel pa indijski naglas. 

Svašta 😥

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko prebereš to poročilo,vidiš da se dogaja vse mogoče v povezavi z internetom/spletom...

WWW.CERT.SI

Na SI-CERT smo izdali Poročilo o kibernetski varnosti 2021. Obravnavali smo 3177...

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Enako, že kakšnih 10 let imam za plačevanje po trgovinah, po spletu, predplačniško Viso Elektron, na katero 1-2 x na mesec preusmerim nekaj denarja. Na navadni bančni pa imam nastavljene blokade, s sabo je niti več ne nosim.

Tudi jaz. S tem, da si vsakokrat sproti prenakažem točno toliko denarja, kot ga potrebujem za nakup. In strogo vse preko pay pal.-a.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je sportman333 napisal:

Ko prebereš to poročilo,vidiš da se dogaja vse mogoče v povezavi z internetom/spletom...

WWW.CERT.SI

Na SI-CERT smo izdali Poročilo o kibernetski varnosti 2021. Obravnavali smo 3177...

 

 

Jaz mam pa bolj občutek, da se internetna varnost vseeno veča saj je manj ransomware prevar, al pa klasičnih virusov in črvov, vse več pa so prevare, ki ciljajo na nevednost in naivnost ljudi. Proti tem se da najlažje zaščitit le več je treba ljudi osveščat in izobrazit v tej smeri. Če pa kdo še vedno naseda si je pa sam kriv. Tak si piše tud PIN na plačilno kartico, "skriva" ključ od vhodnih vrat pod predpražnikom in ga večinoma rešuje le sreča.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Naš deklici je prijatelj iz Anglije poslal rojstnodnevno darilo - otroško denarnico in voščilnico za rojstni dan. Vsebino paketa je tudi navedel na obrazcu. Naši vrli cariniki so paket zavrnili in ga poslali nazaj pošiljatelju.

 

A se še spomnite kako zelo butasti so bili jugoslovanski cariniki. Slovenski jih v tej disciplini nekajkrat prekašajo.

 

 

darilor.jpg

darilo2r.jpg

  • Všeč 1
  • Začuden 1
  • Žalosten 3
  • Jezen 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Mraušk Mčk napisal:

Naš deklici je prijatelj iz Anglije poslal rojstnodnevno darilo - otroško denarnico in voščilnico za rojstni dan. Vsebino paketa je tudi navedel na obrazcu. Naši vrli cariniki so paket zavrnili in ga poslali nazaj pošiljatelju.

 

A se še spomnite kako zelo butasti so bili jugoslovanski cariniki. Slovenski jih v tej disciplini nekajkrat prekašajo.

 

 

darilor.jpg

darilo2r.jpg

mogoče jim ni pasal ker ni bilo računa.  :nevem:  da bi carino računali in obdelavo....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.