Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

pred 14 urami je Boss napisal:

Ampak to je res.... kolegica, ki je prodajalka v trgovini je potarnala, da ravno upokojenci oziroma rizične skupine delajo najmanj na preventivi. Pravi, da imajo dva, ki prideta vsak dan po eno žemljico, jogurt pa še kaj. Se pravi sta vsak dan v štacuni. Mater ostali se držimo, da bi bili čimmanjkrat saj s tem ščitimo druge ranljive, a tem se pa najbolj jebe za vse.

Mam boljšo ... ko so bile rokavice obvezne, se je en deda skregal z varkotom, češ da on ne rabi rokavic. Hvala da gnijem doma zaradi tebe al neki. In potem kot da to še ni bil vrhunec sem ta torek doživel podobno situacijo, kjer si nekdo ni hotel razkužit rok pred vstopom v trgovino, češ da si jih je že v avtu. :lol: Mislim HALO?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je g.Wankel napisal:

Ker je NE-DELJA :D

Ja,ampak dokler nas bo veliko delalo ob teh istih ne-deljah ali pa po cele dneve med tednom, bi bilo fer, da lahko tudi takrat hodimo po osnovne potrebščine. 

 

Sicer pa; naj bodo ob nedeljah  stvari 20posto dražje, za vse ,ki ne moremo zdržati oziroma si tedna ne zmoremo (ali pa se nam ne da) zoorganizirati tako, da bi že v soboto imeli poln hladilnik. In naj gre ta dodatek trgovkam v žep in bo volk sit in koza cela...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Nejc1986 napisal:

Ja,ampak dokler nas bo veliko delalo ob teh istih ne-deljah ali pa po cele dneve med tednom, bi bilo fer, da lahko tudi takrat hodimo po osnovne potrebščine. 

 

Sicer pa; naj bodo ob nedeljah  stvari 20posto dražje, za vse ,ki ne moremo zdržati oziroma si tedna ne zmoremo (ali pa se nam ne da) zoorganizirati tako, da bi že v soboto imeli poln hladilnik. In naj gre ta dodatek trgovkam v žep in bo volk sit in koza cela...

What?? a bi ti rad imel še penizionisti na ulici s takimi idejami? Še tako jim je vse predrago a nekateri so tudi po trikrat na dan po trgovinah. Pa po pripovedovanju trgovk so tudi najbolj neprijetne in tečne stranke. Pa najbolj se jim mudi vedno, baje. 😬

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 38 minutami je Alex napisal:

What?? a bi ti rad imel še penizionisti na ulici s takimi idejami? Še tako jim je vse predrago a nekateri so tudi po trikrat na dan po trgovinah. Pa po pripovedovanju trgovk so tudi najbolj neprijetne in tečne stranke. Pa najbolj se jim mudi vedno, baje. 😬

Saj če ne bodo v stacuni , bodo pa kje drugje... Tistih 5' ki jih zabijem v trgovini, bom pa že preživel...

 

Raje jih tam gledam,kot kje drugje

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno bolj občudujem naše starše, ki so bili toliko sposobni, da so nas "spravili gor" v času, ko so trgovine v petert ob 15ih zaprle (razen dežurne trgovine, ki je v petek delala do 17ih), potem pa so bile trgovine doooolga dva dneva zaprte. Si lahko predstavljate: celo soboto in celo nedeljo! Mislim, vsa čast našim staršem, da so zmogli organizirati nabavo tako, da nam v teh dveh dneh ni ničesar zmanjkalo! Resnično mislim, da jim ne izkazujemo dovolj časti in priznanja za tako delo! Morate priznat, da so bili pravi organizacijski fenomeni! 

 

Mislim, a vi tukaj to resno? Če moramo mi delati ob nedeljah, naj pa še trgovke? A vam je tale kronan virus popražil možgane? Dobro, če moram jaz delati ob nedeljah, je razumljivo. Delam v bolnici. In ljudje zbolijo ali pa se poškodujejo kadarkoli. Zato mora biti bolnica odprta 25 ur na dan vseh 8 dni na teden. Za eno trgovino pa res ni potrebe, da je odprta v nedeljo. In tudi marsikatera druga ustanova lahko ostane zaprta čez vikend. Mislim, razvade razvajene, da človek komaj verjame. Če pa se ob nedeljah nimate kam drugam pospravit kot da greste pa v trgovino cajt zabijat, potem vam pa res ni več pomoči...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Slivka napisal:

Vedno bolj občudujem naše starše, ki so bili toliko sposobni, da so nas "spravili gor" v času, ko so trgovine v petert ob 15ih zaprle (razen dežurne trgovine, ki je v petek delala do 17ih), potem pa so bile trgovine doooolga dva dneva zaprte. Si lahko predstavljate: celo soboto in celo nedeljo! Mislim, vsa čast našim staršem, da so zmogli organizirati nabavo tako, da nam v teh dveh dneh ni ničesar zmanjkalo! Resnično mislim, da jim ne izkazujemo dovolj časti in priznanja za tako delo! Morate priznat, da so bili pravi organizacijski fenomeni! 

 

Mislim, a vi tukaj to resno? Če moramo mi delati ob nedeljah, naj pa še trgovke? A vam je tale kronan virus popražil možgane? Dobro, če moram jaz delati ob nedeljah, je razumljivo. Delam v bolnici. In ljudje zbolijo ali pa se poškodujejo kadarkoli. Zato mora biti bolnica odprta 25 ur na dan vseh 8 dni na teden. Za eno trgovino pa res ni potrebe, da je odprta v nedeljo. In tudi marsikatera druga ustanova lahko ostane zaprta čez vikend. Mislim, razvade razvajene, da človek komaj verjame. Če pa se ob nedeljah nimate kam drugam pospravit kot da greste pa v trgovino cajt zabijat, potem vam pa res ni več pomoči...

Ne gre se za zabijanje časa v trgovinah. Gre se za to, da ne vidim razloga,zakaj bi bile zaprte ob nedeljah. Kaj je narobe če si grem hrano iskat v nedeljo in ne v soboto.

 

Verjemi, moj način preživljanja prostega časa ni tak ,da bi kofetkal in se šetal po šoping centrih.

 

In,ja sem razvajen kar se tega tiče , priznam. In če Me kdo vpraša a sem za ali proti trgovinam ob nedeljah, sem pač za.

 

Zakaj pa potem nebi zaprli še kaficev ob nedeljah? Naj bodo natakarice doma... Pa dajmo še pumpe zapreti,razen tistih parih na AC...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Nejc1986 napisal:

 

Zakaj pa potem nebi zaprli še kaficev ob nedeljah? Naj bodo natakarice doma... Pa dajmo še pumpe zapreti,razen tistih parih na AC...

Tale karantena je dokazala, da ni nič narobe če so kafiči ob nedeljah zaprti, vsaj mene ni prav nič motilo. Glede na odnos županov turističnih krajev bom pa razmislil, ali nebi v bodoče raje kot z denarnico tja hodil s hladilno torbo. 

  • Všeč 4
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 15 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Tale karantena je dokazala, da ni nič narobe če so kafiči ob nedeljah zaprti, vsaj mene ni prav nič motilo. Glede na odnos županov turističnih krajev bom pa razmislil, ali nebi v bodoče raje kot z denarnico tja hodil s hladilno torbo. 

Kot slovenceljni na Rab in Krk k sosedom? 😛Aja, avto ima# pravi, tudi Čehi si nosijo hrano pa pivo s sabo na dopust ali izlet. 😋🍺

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

Tale karantena je dokazala, da ni nič narobe če so kafiči ob nedeljah zaprti, vsaj mene ni prav nič motilo. Glede na odnos županov turističnih krajev bom pa razmislil, ali nebi v bodoče raje kot z denarnico tja hodil s hladilno torbo. 

Meni je šlo v nos,da se na bajku nisem mogel ustaviti na kavi (sem jo pač spil na petrolu), tudi na sihtu podobno,ampak ni mi pa konec sveta.. ker sem si malo preračunal,koliko prisparam s tem ne prakticiranjem nenujnega luksuza, bom verjetno tako nadaljeval tudi v bodoče. 

 

Treba se je (in še bolj se bo) prilagoditi. Ni druge.

 

Kar se pa tiče županov; razumem jih po svoje. po neki človeški plati...

 

Ampak... Zdaj nas prosijo da ne hodimo... Čez mesec,dva bodo pa kaj drugega prosili, ko bo treba nahraniti usta gostincev (verjetno bi jih bilo treba že sedaj,ampak ok..).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak... Zdaj nas prosijo da ne hodimo... Čez mesec,dva bodo pa kaj drugega prosili, ko bo treba nahraniti usta gostincev (verjetno bi jih bilo treba že sedaj,ampak ok..).

 

Točno tako, ker jim miselni domet pač ne seže tako daleč. Župan Bleda Fajfer se je mnogim zameril s temi žaljivimi izjavami do Slovencev.

MMCTV.jpg
4D.RTVSLO.SI

Občina Bled in Štab Civilne zaščite Bled sporočata: spoštujte uredbo vlade in ostanite doma! Prva lepa sobota je na Bled tokrat žal privabila veliko število...

Dve leti nazaj nas je pa odganjal blejski šef turizma... hja če nismo zaželeni pač nismo. Jaz tukaj ne vidim težave, bo pa pač Bled prazen.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Boss napisal:

 

Točno tako, ker jim miselni domet pač ne seže tako daleč. Župan Bleda Fajfer se je mnogim zameril s temi žaljivimi izjavami do Slovencev.

MMCTV.jpg
4D.RTVSLO.SI

Občina Bled in Štab Civilne zaščite Bled sporočata: spoštujte uredbo vlade in ostanite doma! Prva lepa sobota je na Bled tokrat žal privabila veliko število...

Dve leti nazaj nas je pa odganjal blejski šef turizma... hja če nismo zaželeni pač nismo. Jaz tukaj ne vidim težave, bo pa pač Bled prazen.

 

Bled ne bo prazen. Večina ljudi ni nič zamerila nobenemu županu(ne blejskem ne obalnim) in bo pridno hodili v vse 

turistične kraje še naprej. To se je lepo videlo včeraj nas, ko so sprostili mejne prehode med občinami, ko je bila vrsta pred vsemi trgovinami, tudi do sto metrov. Verjemi,da niso bili to vsi domačini. 😉

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

Alex, očitno že kakšno desetletje nisi bil na dopustu na morju. Poizkusi enkrat.

Sem bil in hodim še vedno, samo ne k predragim sosedom, kjer bi moral gledati naše preglasne  modele, kako že zjutraj pijejo od doma pritovorjeno  pivo, s čikom v ustih. Zvečer, kosilo namreč preskočijo, ker je predrago, jim neprijazni natakarji nosijo predrago hrano in pijačo. Običajno so naši "gostje" drugorazredni pri njih. Letos bodo zelo zaželeni. lPoznam veliko ljudi, ki so se odločili, da ne gredo več k njim, ker gredo raje za isti denar kam drugam, kjer so za isti denar ali ceneje obravnavani kot pravi turisti. In ja,Čehi, Poljaki n ostali še vedno tovorijo vse s sabo na dopust kakor tudi večina naših turistov. 😎🏊‍♀️

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Alex napisal:

Sem bil in hodim še vedno, samo ne k predragim sosedom, kjer bi moral gledati naše preglasne  modele, kako že zjutraj pijejo od doma pritovorjeno  pivo, s čikom v ustih. Zvečer, kosilo namreč preskočijo, ker je predrago, jim neprijazni natakarji nosijo predrago hrano in pijačo. Običajno so naši "gostje" drugorazredni pri njih. Letos bodo zelo zaželeni. lPoznam veliko ljudi, ki so se odločili, da ne gredo več k njim, ker gredo raje za isti denar kam drugam, kjer so za isti denar ali ceneje obravnavani kot pravi turisti. In ja,Čehi, Poljaki n ostali še vedno tovorijo vse s sabo na dopust kakor tudi večina naših turistov. 😎🏊‍♀️

Ampak.... Jaz pa ne vidim problema v tem, da je nekomu škoda denarja za vsakodnevno prehranjevanje v gostilnah... Meni na kraj pameti ne pade, da bi dal 14eur za ocvrte kalamare pa 5eur za pijačo... In 2eur za kepico sladoleda... 

 

Si grem raje iskat kruh ,marmelado in to pojem za zajtrk pred šotorom, zvečer pa si naredim jajca-spet pred šotorom. Saj tudi izven dopusta ne jem vsak dan zunaj,ne vem zakaj bi bilo na dopustu kaj drugače...

 

Meni je največji gušt v miru sedeti na parceli v kampu in jesti svojo hrano... Za prisparam denar pa si raje kupim gume za avto ali pa ostanem še par dni na oddihu...

 

Kar se pa tiče modelov s čikom v ustih in sixpackom (piva), ob spremljavi narodno zabavne glasbe in tekmovanju kdo je bolj primitiven... Ja,vem... Zato jaz ne hodim na morje poleti... Na 1400mnv jih ni...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Nejc1986 napisal:

Ampak.... Jaz pa ne vidim problema v tem, da je nekomu škoda denarja za vsakodnevno prehranjevanje v gostilnah... Meni na kraj pameti ne pade, da bi dal 14eur za ocvrte kalamare pa 5eur za pijačo... In 2eur za kepico sladoleda... 

 

Si grem raje iskat kruh ,marmelado in to pojem za zajtrk pred šotorom, zvečer pa si naredim jajca-spet pred šotorom. Saj tudi izven dopusta ne jem vsak dan zunaj,ne vem zakaj bi bilo na dopustu kaj drugače...

 

Meni je največji gušt v miru sedeti na parceli v kampu in jesti svojo hrano... Za prisparam denar pa si raje kupim gume za avto ali pa ostanem še par dni na oddihu...

 

Kar se pa tiče modelov s čikom v ustih in sixpackom (piva), ob spremljavi narodno zabavne glasbe in tekmovanju kdo je bolj primitiven... Ja,vem... Zato jaz ne hodim na morje poleti... Na 1400mnv jih ni...

Cenim tudi tak način, kot ga imaš ti, ko greš v gore namesto na prenapolnjene plaže. Mi, ko gremo na dopust, pač hočemo uživati in se odpočiti in zato si hrane ne pripravljamo sami. Takrat si privoščimo in ne gledamo na vsak evro.Če pa si ne moremo privoščiti enih kalamarov, raje ostanem doma.V kampe ne hodimo, ker to pač ni naš stil preživljanja dopusta. Kakor koli gremo smo vedno mobilni in nikoli več kot dan, dva v istem kraju(plaži). Le tako vidiš še kaj drugega kot skale in borovce.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

Cenim tudi tak način, kot ga imaš ti, ko greš v gore namesto na prenapolnjene plaže. Mi, ko gremo na dopust, pač hočemo uživati in se odpočiti in zato si hrane ne pripravljamo sami. Takrat si privoščimo in ne gledamo na vsak evro.Če pa si ne moremo privoščiti enih kalamarov, raje ostanem doma.V kampe ne hodimo, ker to pač ni naš stil preživljanja dopusta. Kakor koli gremo smo vedno mobilni in nikoli več kot dan, dva v istem kraju(plaži). Le tako vidiš še kaj drugega kot skale in borovce.

IMG_20180914_070603.thumb.jpg.aa7191dbca931493b4f73fbb7a51d465.jpg

Tako zgleda pri meni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najprej vsem želim lep praznik 1 in 2 MAJ. Dopustovanje od Alexa mi je bližje imam pa tudi sam rad nekaj rekreacijskega dopustovanja. Čez leto si planiramo nekaj lagodnega dopustovanja in popotovanja po različnih deželah tega planeta in nekaj bolj razgibanega trekinga po dalmatinskih otokih od sredine septembra za 7 ali 10 dni,vam povem čudovito je ker ni nobene gužve in ščiščene plaže,pa topla voda,ne prevroče sonce pa še brez čakanja ti prinesejo mrzlo pivo. Res pa je,da so Hrvati malo poskočili s cenami,tako,da so nekje primerljivi z cenami Italije,Nemčije in še katerimi. Zame mora bit dopusti kot si ga želim in to je to. Zato nikoli ne komentiram dopust ostalih saj sami dobro vedo kaj si želijo in kaj jim najbolj paše.....:bravo:

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepe PRVOMAJSKE praznike vem želim :bravo:

Uživajte DOMA...:danzoman::D

Zdaj pa grem pripravit roštilj ...daj kaj spečemo ;)

Zoom zoom ...lp😃

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 urami je Alex napisal:

Bled ne bo prazen. Večina ljudi ni nič zamerila nobenemu županu(ne blejskem ne obalnim) in bo pridno hodili v vse 

turistične kraje še naprej. To se je lepo videlo včeraj nas, ko so sprostili mejne prehode med občinami, ko je bila vrsta pred vsemi trgovinami, tudi do sto metrov. Verjemi,da niso bili to vsi domačini. 😉

 

Hehe, ampak ti pa si zabaven.... Ljubljančani so hodili na obalo delat gužvo v trgovino... hehehe lepa Alex, lepa 🤣

 

Drugače pa včeraj cela norija sploh pa zato, ker so penzijonisti poleg penzij dobili še dodatek. Pred našo lokalno trgovino jih je deset čez osem zjutraj zunaj čakalo še vsaj 50 poleg tistih, ki so se zdrenjali notri. Ravno tako so cbile ceste polne cel dan saj so nekateri spet začutili svobodo.

 

Drugače je bil pa ta četrtek čisti kiks saj se je vse poklopilo tako zadnji v mesecu, tri dni zaprte trgovine zarad praznika, pokojnine plus dodatki na isti dan. Ko vidiš penzionera z dvema platojema piva  tremi paketi toaletnega papirja in poln voziček vse mogoče robe ti pač ni nič več jasno. A delajo zalogo za drugi val korone, al kaj?

 

Aja pa seveda lep praznični vikend in delavski praznik.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Malo je BTjka sama hrupna, malo so bili "hrupni" potniki, tudi italijanske avtoceste niso tako super, kot jih nekateri hvalijo...   Ne, nisem slišal. Slišal sem danes, ko sem se sam peljal v službo. In čedalje bolj opažal, da v ovinku ne drži smeri. Pa sem mislil, da je guma bolj prazna. No, na črpalki ugotovim, da so gume v redu in posumim na kolesni ležaj. Parkiram pred firmo, vzamem dvigalko, dvignem levo, zavrtim - nič nenavadnega. Spustim, prestavim na desno, začnem dvigat - in niti ne dvignem do konca guma gre kar po svoje. Najprej sem pomislil, da so kolesni vijaki popustili... Pa sem kmalu obsedel tam zraven avta in čakal, da dojamem, kaj sem odkril...
    • Bravo, pravi mojster si.... 😉
    • Lani avgusta na tehničnem niso nič opazili...
    • Po parih mesecih obupnih poizkusov končno uspelo. Naša tamala ima na svojem otroškem koleščku 11 redni zobnik in SLX menjalnik. 3 mesece sem se zaj... da bi ji ga naštelal, pa ni ratal. Vsi so mi prodajali teorijo da je ziher skrivljen nosilec menjalnika ali pa menjalnik sam. Iz dojčland naročil orodje za ravnanje nosilcev, poravnal v nulo, pa spet isto sranje. Potem pa danes (končno) opazil, da zobniki rahlo poplesavajo ker očitno en šalabajzer na drugem koncu sveta ni znal zategnit ringa kasete. Zategnil, in sedaj vse dela BP. Ampak je pa trajal.  
    • CIA V opozorilo ostalim da se ne nagibajo na rusko stran.
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.