Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Točno tako,kot je Bini napisal; vsak naj si najde način preživljanja dopusta, ki mu odgovarja. Vsaj za tista 2tedna je super,da si ustvariš dneve v celoti pisane na kožo.

 

Jaz grem tja ,kjer ni gneče. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Boss napisal:

 

Hehe, ampak ti pa si zabaven.... Ljubljančani so hodili na obalo delat gužvo v trgovino... hehehe lepa Alex, lepa 🤣

 

Drugače pa včeraj cela norija sploh pa zato, ker so penzijonisti poleg penzij dobili še dodatek. Pred našo lokalno trgovino jih je deset čez osem zjutraj zunaj čakalo še vsaj 50 poleg tistih, ki so se zdrenjali notri. Ravno tako so cbile ceste polne cel dan saj so nekateri spet začutili svobodo.

 

Drugače je bil pa ta četrtek čisti kiks saj se je vse poklopilo tako zadnji v mesecu, tri dni zaprte trgovine zarad praznika, pokojnine plus dodatki na isti dan. Ko vidiš penzionera z dvema platojema piva  tremi paketi toaletnega papirja in poln voziček vse mogoče robe ti pač ni nič več jasno. A delajo zalogo za drugi val korone, al kaj?

 

Aja pa seveda lep praznični vikend in delavski praznik.

Je pa bilo danes, priznam, zelo mirno pri nas na obali. Celo bi si upal trditi, da skoraj prazne ulice. 😁Ljudje so res upoštevali nasvete, da ne rabijo glih vsi navali, pa ne samo na obalo, povsod. Upam, da bomo še naprej tako dobro šli naprej in da se odpre počasi vse.😁

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 30. 4. 2020 ob 13:42 je NevLado napisal:

Mam boljšo ... ko so bile rokavice obvezne, se je en deda skregal z varkotom, češ da on ne rabi rokavic. Hvala da gnijem doma zaradi tebe al neki. In potem kot da to še ni bil vrhunec sem ta torek doživel podobno situacijo, kjer si nekdo ni hotel razkužit rok pred vstopom v trgovino, češ da si jih je že v avtu. :lol: Mislim HALO?

Ampak , čisto resno... Pred hoferjem spricajo z istim razkužilom po vozickih in po rokah kupcev..

 

Kaj je to zaeno razkužilo? Za roke ali za površine? Na pumpici nobene etikete.. Dobri ste,da tujcu pustite , da vam šprica to po rokah..

 

Podpiram ukrepe,higieno,ampak meni ne bo noben tega šprical po rokah. Jaz imam s seboj razkužilo za roke (Mala pakunga za v žep) in si razkuzim roke ob vstopu... 

Obvezno je razkuževanje rok ob vstopu , nikjer pa ne piše,da si ne smem razkužiti rok z lastnim razkužilom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Nejc1986 napisal:

Ampak , čisto resno... Pred hoferjem spricajo z istim razkužilom po vozickih in po rokah kupcev..

 

Kaj je to zaeno razkužilo? Za roke ali za površine? Na pumpici nobene etikete.. Dobri ste,da tujcu pustite , da vam šprica to po rokah..

 

Podpiram ukrepe,higieno,ampak meni ne bo noben tega šprical po rokah. Jaz imam s seboj razkužilo za roke (Mala pakunga za v žep) in si razkuzim roke ob vstopu... 

Obvezno je razkuževanje rok ob vstopu , nikjer pa ne piše,da si ne smem razkužiti rok z lastnim razkužilom...

Dam gor rokavice in me boli k...c s čim me šprica,rešitev tudi zate če jih imaš......:party0035:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisto "razkuzilo" je pomoje tako razredceno z vodo... Jest imam dost razpokane roke in ko si s svojim razkuzilom (kimi) razkuzim roke cutim kako me vse pece. Ko se pa s tistim "razkuzilom" pred trgovino razkuzim roke me pa niti malo ne zapece. Poleg tega tudi nekega vonja po dezinfekciji nima...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Scr3am napisal:

Tisto "razkuzilo" je pomoje tako razredceno z vodo... Jest imam dost razpokane roke in ko si s svojim razkuzilom (kimi) razkuzim roke cutim kako me vse pece. Ko se pa s tistim "razkuzilom" pred trgovino razkuzim roke me pa niti malo ne zapece. Poleg tega tudi nekega vonja po dezinfekciji nima...

To razkužilo je narejeni v razmerju 0,3 dcl razkužila in 10lit. vode. Res je blago in brez vonja. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mah besen sem... bicikel ne gre v karavana.

 

Ma ne moreš verjet, fak, ne gre noter pa to je bila edina stvar za katero sem nekako sam pri sebi privolil, da grem na karavana.

 

Jebemu 5-vratna prejšnje generacije, brez težav, klele se pa počutim kot bedak. Ok, če odmontiram sprednje kolo nekako stlačim notri, ampak tako gre tudi v 4-vratno limuzino. Sam še enkrat mi naj kdo reče, kako je karavan bolj priročen.

 

Ja zdaj mi je jasno zakaj so tiste čudne sanke na strehi - brez njih je očitno čist neuporaben karavan. 😭

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je Alex napisal:

To razkužilo je narejeni v razmerju 0,3 dcl razkužila in 10lit. vode. Res je blago in brez vonja. 

Jp,mi razkuzujemo stopnišče z razmerjem 1:30.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Boss napisal:

Mah besen sem... bicikel ne gre v karavana.

 

Ma ne moreš verjet, fak, ne gre noter pa to je bila edina stvar za katero sem nekako sam pri sebi privolil, da grem na karavana.

 

Jebemu 5-vratna prejšnje generacije, brez težav, klele se pa počutim kot bedak. Ok, če odmontiram sprednje kolo nekako stlačim notri, ampak tako gre tudi v 4-vratno limuzino. Sam še enkrat mi naj kdo reče, kako je karavan bolj priročen.

 

Ja zdaj mi je jasno zakaj so tiste čudne sanke na strehi - brez njih je očitno čist neuporaben karavan. 😭

Karavan je uporaben za marsikaj, recimo za potovanja, kjer gre noter cel kup kovčkov in krame, za smučanje, za prevažanje opreme za band, za ribolov, za igranje golfa... za kolo pa obstajajo tako  imenovani  prtljažnik za na streho, kjer večina ljudi tovori kolesa. Tudi za v trgovino je priročen, ker gre veliko vrečk naenkrat noter. 😏

Za tovorjenje biciklov, hladilnikov in ostalih kosov domače opreme pa boš moral pogledati proti kakemu kombiju, ki so estetsko neponovljivi. 😛

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak... Mene pa ne moti če je treba dati prednjo feltno dol... 10sekund dela. Meni je zakon ker gre v Picassoja pokonci (brez prednje feltne) in še ostaneta zadaj 2sedeza.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gre, če daš sprednje kolo dol... drugače pa ne. Sem se razvadil, ko sem imel 5-vratno, kjer si zadevo res samo notri vrgel in je dejasnko požrlo vse tako za na morje kot za potovanja. Sem sicer imel prtljažnik ampak sem samo eno omaro z njim prepeljal in en 6-metrski žleb. Vse ostalo je vedno šlo notri. Tukaj sem pa pač razočaran. Predvsem, ker bi lahko vzel štiri vratno limuzino pa bi bil na istem.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Za tovorjenje biciklov, hladilnikov in ostalih kosov domače opreme pa boš moral pogledati proti kakemu kombiju, ki so estetsko neponovljivi. 😛

 

V 5-vratni je vse to šlo brez težav notri in ni bilo nikoli potrebe po kombiju. Pa tale karavan je bolj podoben kombiju, kot 5-vratna limuzina.

A zakaj nisem preveril. Zato ker sem preveril na 4-vratni in je šel kolo brez prve feltne lepo notri, zato sem tukaj pričakoval še tolk lažji postopek. Žal ne... škoda.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

 

V 5-vratni je vse to šlo brez težav notri in ni bilo nikoli potrebe po kombiju. Pa tale karavan je bolj podoben kombiju, kot 5-vratna limuzina.

A zakaj nisem preveril. Zato ker sem preveril na 4-vratni in je šel kolo brez prve feltne lepo notri, zato sem tukaj pričakoval še tolk lažji postopek. Žal ne... škoda.

Pa ja veš da je karavanka manjša od limuzine,kako bi potem lahko šel notri. Saj ne kolesariš vsaki dan,takrat ko pa si vzameš. 5sek za prednje kolo....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej, če bi to vedel prej bi vzel 4-vratno... sam to me jezi.

 

Po drugi strani vsi delajo večje in večje avte z vsako naslednjo generacijo, samo Mazda manjše.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Boss napisal:

Sej, če bi to vedel prej bi vzel 4-vratno... sam to me jezi.

 

Po drugi strani vsi delajo večje in večje avte z vsako naslednjo generacijo, samo Mazda manjše.

V mojo prejšnjo M6 mk1 karavan tudi ni šel bicikel not brez da bi dal sprednje kolo dol. Sta šla dva po višini ampak oba brez prednjega kolesa. Ne vem, kako si ti strpal v tvojega kompletnega. Edino, če imaš otroško varianto. 😛🚴‍♂️

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej pravim... 5-vratna prejšnje generacije je čudež od placa. Je pa možno, da je karavanka v obeh prvih generacijah manjša od 5-vratne.

 

Kolo je pa še vedno isto ...

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Da lahko tri kolesa pospravis v karavana bi se vedno izbral limuzino 🤣. In tako kot si rekel ze 5 vratna limuzina ima cuda prostora v prtljazniku (mk2)

Popravljeno od Scr3am
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Karavan je uporaben za marsikaj, recimo za potovanja, kjer gre noter cel kup kovčkov in krame, za smučanje, za prevažanje opreme za band, za ribolov, za igranje golfa... za kolo pa obstajajo tako  imenovani  prtljažnik za na streho, kjer večina ljudi tovori kolesa. Tudi za v trgovino je priročen, ker gre veliko vrečk naenkrat noter. 😏

Za tovorjenje biciklov, hladilnikov in ostalih kosov domače opreme pa boš moral pogledati proti kakemu kombiju, ki so estetsko neponovljivi. 😛

Ampak tule mi je res čudno, da ne gre kompletno kolo noter, ker npr. E46 touring (moja 3-ka karavan), ki je vse prej kot pravi karavan v prostornem smislu (npr. Passat Variant je res prostoren ali kakšen volvo V), pa gresta noter 2 odrasli kolesi in še piščančji kolešček, s tem da zadaj 1/3 lahko še nekdo sedi. Avto je neprimerno krajši kot aktualna 6-ka karavan :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj je šlo tudi v škodo felicio Combi ... Smo jo imeli doma.

 

Avti so res čedalje daljši,so pa tudi vrata čedalje debelejša (varnost), ni več tistih uporabnih kvadratastih oblik (videz , poraba), sedeži so čedalje bolj oblazinjeni in debelejši, vprašanje tudi kako se naslon zadnje klopi zloži v dno prtljažnika... Verjetno je tudi ta naslon debel in zato je dno bolj dvignjeno proti stropu vozila... Tu se pa potem že zmanjša sama dolžina prtljažnika (na eni strani zadeva bajk v prednje sedeže, na drugi strani pa v precej položno zadnjo šipo).

 

Mogoče se motim,ampak predvidevam , da je tako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 10 minutami je Nejc1986 napisal:

Saj je šlo tudi v škodo felicio Combi ... Smo jo imeli doma.

 

Avti so res čedalje daljši,so pa tudi vrata čedalje debelejša (varnost), ni več tistih uporabnih kvadratastih oblik (videz , poraba), sedeži so čedalje bolj oblazinjeni in debelejši, vprašanje tudi kako se naslon zadnje klopi zloži v dno prtljažnika... Verjetno je tudi ta naslon debel in zato je dno bolj dvignjeno proti stropu vozila... Tu se pa potem že zmanjša sama dolžina prtljažnika (na eni strani zadeva bajk v prednje sedeže, na drugi strani pa v precej položno zadnjo šipo).

 

Mogoče se motim,ampak predvidevam , da je tako.

Ampak vseeno, če bi ga daw recimo po diagonali, da en del sega proti sedežu sovoznika (pa se lahko ta sedež še krepko proti armaturki pomakne), mogoče bi to šlo in seveda balanco okrog zasukat, ker s tem sigurno nekaj pridobiš glede na najdaljšo siceršnjo linijo "raztegnjenega" kolesa :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 14 urami je Boss napisal:

 

Ma ne moreš verjet, fak, ne gre noter pa to je bila edina stvar za katero sem nekako sam pri sebi privolil, da grem na karavana.

 

Boss, tebe pa res vsak našpona kdor ma 5minut cajta. Kaj si pa šel kupovat tiste...

Tu sem že večkrat napisal, da tisto, kar mazda prodaja pod nazivom karavan, NI karavan.

 

Pa še fotka, kako izgleda mazdin karavan: 

 

 

blur.jpg

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.