Skoči na vsebino

Novinarske manipulacije


Boss

Priporočeno sporočilo

Ok... jaz sem nemc. Se pravi, najbolj?e oro?je, najbolj?i tank in najbolj?a pla?a.Ti Boss dela? udarni?ko in hodi? pe?...:)

Alex je ?leht. Jaz se ?e od zadnji? nisem pobral ko mi je sesul mit o rde?i kapici.

... ni kej, bo treba ponovno posesti otroke okoli mize, kak o?e na? udarit in ponovno prebrati "pravo" rde?o kapico.

Pa prosim preoble?ite ji ?e enkrat ta pla??ek... barva ji je ?e zbledela. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok... jaz sem nemc. Se pravi, najbolj?e oro?je, najbolj?i tank in najbolj?a pla?a.Ti Boss dela? udarni?ko in hodi? pe?... :)

 

Sam jaz bom na konc zmagal, ti bo? pa moral domov be?at.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Haha jea rajt...

Kaksna zmaga? Poglej kje so vse bivse partizanske drzave in kje je nemcija...

In zato hodijo Nemci v Yugo delati in ne obratno, hohoho

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja res je sme?no - sploh ?e se pozablja na zgodovino. Nem?ija kot agresorska dr?ava je bila pora?ena in bi po vojni morala pla?ati reparacije vsem dr?avam, ki jim je naredila ?kodo. ?e bi se to dejansko izvedlo bi bila Nem?ija en navaden nerazviti pa?aluk.

 

Po konferencah na Jalti, Potsdamu in Parizu bi bila Nem?ija na kolenih kar za dolgo dolgo ?asa. Tukaj ji je prisko?ila na pomo? amerika saj je bila Nem?ija za njih glavno opori??e za vpliv v Evropi zato so se ?li tudi Marshallov plan, ki bi takratno ZRN ponovno postavil na noge,

 

V glavnem Nem?ija je bila ?e zaradi dolgov iz vojne pa tudi po njej tako zadol?ena, da je dana?nja Gr?ija en navaden nepomemben smeh. Vse te dolgove so delno ali pa v celoti odpisovali tako glavnice kot obresti. Zraven so ?rtali zlate klauzule iz dolgov, da so ti takoj padli na skoraj polovico vrednosti. Glavno so pa bili oropani zasebni upniki, ki so morali pristati na reprograme v upni?ko ?kodo, vklju?no z dolgovi, ki si jih je nabrala pri centralnih bankah zasedenih dr?av.

 

Aja pa de ne pozabimo prevarantskih odpisov dolga tako, da so Stare Raichmarke menjavali keta 1948 po na?elu 10 za 1 tako, da so v tistem trenutku bili upniki z dolgovi v starih markah ob 90% svoje terjatve.

 

Tudi recimo nem?ki dolg do Juge in reparacije so prefinjeno izvedli tako, da je Juga dobila le in zgolj samo kredit po ugodnih obrestih.

 

Tukaj bi lahko ?e napisal ampak raje neham, saj ?e bi Nem?ija morala izvr?iti vse svoje obveznosti bi bila propadla dr?ava, tako pa so vse njene zadol?itve pla?ali vsi tisti, ki so bili ?rtve okupacije. Se pravi tudi na ra?un Juge in drugih pod protektoratom ZDA je Nem?ija spet dosegla tak razvoj. Da ne bo izgledalo kot da so Nemci res Ubermansch kot jih nekateri vidite.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hja, bi bili, ?e jim ameri ne bi pomagali... dejansko pa se lahko zahvalijo Sovjetski zvezi, ki je z agresivno politiko nove razdelitve sveta in politi?nih interesov prisilila amere, da so le ti ostali v Nem?iji in jo tudi zelo kmalu nekaj let po ustanovotvi NATA sprejeli v organizacijo, ki je kljubovala SZ in zaveznicam. Nem?ija je bila tako kot Avstrija in tudi Juga pa? mejna ?rta med zahodom in vzhodom. Tudi zato je bil interes ZDA, da Nem?ije ne smejo pustiti propasti.

 

Vpra?anje se postavlja, kaj bi bilo, ?e SZ ne bi bila gro?nja iz vzhoda, saj amere v tem primeru Nem?ija ne bi zanimala, reparacije in dolgove bi o?kodovane dr?ave zahtevale ali pa bi Nem?ijo dobesedno razgrabili (to se je takoj po vojni tudi za?elo dogajati). Sre?a za Nemce, da so s prej omenjenimi sestanki to povojno plenjenje Nem?ije nekako ustavili, ker ?e ne.... upam, da ne rabim razlagat, kaj bi bilo. Zgodovina je zanimiva stvar ?e bolj pa so zanimiva politi?na, gospodarska, vplivnostna dogajanja, ki diktrirajo razvoj dogodkov.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, kar si napisal je neka zgodovina.?e si bil kdaj v Nem?iji, potem ti je lahko kmalu jasno, zakaj so gospodarska velesila.Tudi,?e bi ?e petkrat izgubili in bi jih zravnali z zemljo, bi se vedno znova pobrali in biv?i vzhodni blok in celo Evropo prehiteli. Poglejmo samo razliko-biv?a zahodna proti vzhodni Nem?iji.V?asih so bili na istem, ko so pa pri?li pod okrilje "bolj?ega sistema", (za nekatere), so zaostali za zahodno do te mere, da ?e sedaj, kljub vsej pomo?i in denarju zahodne Nem?ije capljajo dale? zadaj za njimi in jih ne bodo nikoli dohiteli.Pa? dolga leta druga?ne miselnosti, delovnih navad, zatiranja in napa?ne politike ter predvsem politi?nega sistema so prinesla svoje. Na tem primeru se najlep?e da primerjati oba sistema-zahodnega, demokrati?nega, (ljudje so se vozili v Porshejih, bmw-jih,hro??ih...), vzhodni reve?i pa v plasti?nih trabantih. ?e te so morali zelo mirkati ko so jih parkirali, ker so bili primeri, da so plasti?no karoserijo pojedle koze in je model moral domov neprostovoljno v odprtem kabrioletu, brez vrat. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

stuff

 

Po 2 svetovni Nem?ija ni imela ravno svoje zlate dobe; in tudi nem?ka populacija je kar lepo najebala v primerjavi z ostalimi evropskimi narodi. Hvala bogu da je ?love?tvo (kot vsake toliko) pokazalo malo usmiljenja in niso brcali nasprotnika po tem, ko je ?e dolgo bil na tleh. No, saj so jih ampak ni bilo vae victus hudo.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss predvidevam, da se je dedek al nekdo iz druzine boril za partizane, pol so vcepili otrokom, da so nemci slsbi, rusi (komunisti) pa najboljsi.

Kakor sem opazil, je to klasika v Sloveniji in potem se to vlece iz generacijo v generacijo...

 

Kot da jugoslavija ni dobila nobene pomoci iz USA. Se za jest niso meli no...

 

Skoda edino, da je bila slovenija del komunizma, ker po mentaliteti je blizje nemcije, kakor temu jugo komunisticnem bloku, in bi nam zdaj bilo verjetno bolje kot tem avstrijskimi pedri :-)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Labi, se popolnoma strinjam z napisanim. Ve?ina zagovornikov komunisti?nega sistema je imela koga od star?ev ali starih star?ev priviligiranega in seveda se jim je zdelo, da je vse super. Navadna raja je bila pa ve? la?na kot sita. ?e ne bi jugoslaviji amerika dajala obilne pomo?i v hrani (konzerve z marmelado...)in denarne pomo?i, bi bolj tanko piskali.

Tudi moj nono in nona sta bila v partizanih a nikoli ?lana KP.

Do njih sta vedno imela prezir,ker sta videla veliko "lumparij", kot sta se izra?ala.

Po vojni sta imela veliko "ste?anj" z mo?mi v ?rnih tren?kotih, ki so ju nenehno prepri?evali, naj spremenita svoje napa?no stali??e do najbolj?ega sistema na svetu.

Tudi meni je ?al, da so nam vsilili komunizem in nismo ?li po poti demokrati?nih dr?av.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex glej vsak je imel prilo?nost biti priviligiran. Pri nas smo bili vsi v partiji, vsako nedeljo se je cela dru?ina pra?nje oblekla in smo skupaj ?li na sestanek partijskega komiteja, vsak ve?er za lahkono? pa smo zmolili en Stalin na?, ki si za Karpati...

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex glej vsak je imel prilo?nost biti priviligiran. Pri nas smo bili vsi v partiji, vsako nedeljo se je cela dru?ina pra?nje oblekla in smo skupaj ?li na sestanek partijskega komiteja, vsak ve?er za lahkono? pa smo zmolili en Stalin na?, ki si za Karpati...

Hah, va? problem in ne moj.Vsak dela, kar misli, da je prav oz. da mu bo nekje pomagalo. Nekateri mislimo prav, drugi mislite kar pa? nekaj.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hah, va? problem in ne moj.Vsak dela, kar misli, da je prav oz. da mu bo nekje pomagalo. Nekateri mislimo prav, drugi mislite kar pa? nekaj.

Ja pol pa ?e nehi zganjat fou?ijo. sej tud zdaj ne jejo vsi kaviar tako kot smo ga nekateri v socializmu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja seveda, danes pa ni reve?ev... vsi imamo polne riti, rev??ina je izkoreninjena, klo?arjev ni.

 

A si upa kdo napisat, da je bilo za ?asa juge procentualno ve? reve?ev kot danes? Sigurno je pa danes ve? bogata?ev kot v jugi, ampak kaj pa ima povpre?en folk od bogata?ev, razen jamranja, da so ubo??ki, ker so preve? obdav?eni.

 

Boss predvidevam, da se je dedek al nekdo iz druzine boril za partizane, pol so vcepili otrokom, da so nemci slsbi, rusi (komunisti) pa najboljsi.
Kakor sem opazil, je to klasika v Sloveniji in potem se to vlece iz generacijo v generacijo...

Kot da jugoslavija ni dobila nobene pomoci iz USA. Se za jest niso meli no...

Skoda edino, da je bila slovenija del komunizma, ker po mentaliteti je blizje nemcije, kakor temu jugo komunisticnem bloku, in bi nam zdaj bilo verjetno bolje kot tem avstrijskimi pedri :-)

 

Direktno ne, je pa bil dedek na ?eleznici in je tihotapil po?to v in iz Lj. Partijsko knji?ico pa je imel edino fotr, ker je pa? delal na ?oli in je bilo skoraj obvezno. Meni so jo poskusili vsiliti pa sem jo odklonil in tudi rahlo najebal v JNA zaradi tega.

 

Ne vem pa kje sem pisal, da so Nemci slabi in da so Rusi najbolj?i... samo zgodovinska dejstva sem navedel, ni? ve?.

 

Juga je dobila pomo?, ker je bila zaradi vojne in okupacije na tleh. Morala bi pa dobiti reparacije s strani agresorskih dr?av pa jih ni. Za vse kar so zgradili so bili potrebni krediti, ki jih je Juga morala pla?evati in ne tako kot Nem?ija, kjer so ji prakti?no vse odpisali - sicer je to logi?no saj jih itak ne bi mogli vrniti ampak vseeno je bistveno la?je se spravit na noge, ?e dela? obnovo na sve?e brez dolgov in z izdatno pomo?jo (Marschallov plan) kot pa da se mora? na za?etku zadol?it, samo, da pre?ivi?.

 

To sem pa ?e davno povedal, najve?ja ?koda je bila, da se ni celoten Slovenski in Jugo folk obrnil proti okupatorjem ter tako prepre?il enostrankarski sistem in prevlado KP. ?e ne bi eni vlekli z okupatorjem bi takoj po vojni imeli pluranost strank in skoraj sigurno ne KP-ja na oblasti 45 let.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 5 mesecev kasneje...

Berem tale ?lanek

 

https://zelenigenij.24ur.com/clanek/podnebne-spremembe/z-elektronskim-cestninjenjem-do-manjse-porabe-goriva-in-nizjih-izpustov.html

 

in ugotavljam, da moja matematika ni posodobljena...

 

Poraba tovornjakov (in s tem tudi izpusti CO2) so se zmanj?ali za 6%, ker se ne ustavljajo na cestninskih postajah.

 

Dobro.

To je vse fajn pa krasn, ampak men tuki neki ni ?ist jasn...

Tovorno vozilo, ki ima skupno te?o 40 ton, porabi okoli 27 litrov nafte na 100 km.

Glede na to, da je velika ve?ina prometa po Slovenskih avtocestah tranzitnega, vzemimo relacijo Luka Koper - mejni prehod Dolga Vas. Razdalja je 317 km, kar pomeni, da tovorno vozilo porabi okoli 89,5 litra nafte. Kot je omenjeno v ?lanku, so tovorna vozila za vsako cestninjenje (torej ustavljanje in pospe?evanje) porabila dodatnih 0,65 litra. Od Kopra do Dolge Vasi so se ustavili ?est krat:

- ?rni kal

- Brezovica

- Kompolje

- Vransko

- Tepanje

- Dragotinci

Torej so za vsa ustavljanja in speljevanja porabili dodatnih 6 krat po 0,65 litra, kar znese 3,9 litra.

 

Po moji stari in neposodobljeni matematiki tovorno vozilo zdaj porabi 85,6 litra nafte, v?asih pa je zaradi cestnin porabilo 89,5 litra nafte oziroma, po moji stari, neposodobljeni matematiki, 4,4% manj. Pri manj?ih tovornih vozilih, kjer je tudi poraba manj?a, pa je tudi ta razlika manj?a...

 

Ali pa se le previdno pripravlja teren za podra?itev cestnin za 6%?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.