Skoči na vsebino

Prigode v prometu


Jest

Priporočeno sporočilo

evo

 

 

 

 

Mislis ta stacionarni radar na desni pri pocivaliscu? Kako pa ves, da je nastavljen na 60 km/h? Ponavadi so ti radarji v skatlah nastavljeni na normalno omejitev in ne na zmanjsano zaradi gradbisca. Na gradbiscih ponavadi postavijo tistega malega, ki je s ketno privezan za ograjo, da ga kdo ne odpelje :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa pa? vozi? po omejitvi? Jaz nevem v ?em tako komplicirate. A je res vredno za teh nekaj sekund trobit, se ?opirit in bentit ?ez vse kar leze in gre?

In prej?nji posnetek sem komentiral glede omejitve 80km/h ?ez viadukt proti severni obvoznici. Kako lahko nekoga obto?uje? (v tem primeru policiste) da kr?ijo, ?e pa sam tudi kr?i?  in sicer omejitev? Torej jaz ukradem 10? in bemtim nad tistim, ki je ukradel 20?... Oba kr?iva, pika. Zadeve se za?nejo spreminjati na bolje pri vsakem posamezniku.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa pa? vozi? po omejitvi? Jaz nevem v ?em tako komplicirate. A je res vredno za teh nekaj sekund trobit, se ?opirit in bentit ?ez vse kar leze in gre?

 

In prej?nji posnetek sem komentiral glede omejitve 80km/h ?ez viadukt proti severni obvoznici. Kako lahko nekoga obto?uje? (v tem primeru policiste) da kr?ijo, ?e pa sam tudi kr?i?  in sicer omejitev? Torej jaz ukradem 10? in bemtim nad tistim, ki je ukradel 20?... Oba kr?iva, pika. Zadeve se za?nejo spreminjati na bolje pri vsakem posamezniku.

 

 

Tukaj pa se jaz ne strinjam... Policija bi morala biti za zgled drugim... ker pa njega ne more nihce kaznovati, zal pri nas lahko pocnejo, kar jih je volja ... Se ne zavedajo, da so placani iz davkoplacevalske malhe ... 

 

Take izjave, ko v naslednjem ze nekaj let starem videoposnetku so prav smesne... hkrati pa zalostne ... 

 

https://www.youtube.com/watch?v=2G_qWGTW_dQ

V UK se recimo policsti dobro zavedajo, na cigavi placilni listi in kaksna imajo pooblastila ... 

 

 

Res pa je, da je tale, ki je snemal tole tudi malo prevec tecen :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja pa pa? vozi? po omejitvi? Jaz nevem v ?em tako komplicirate. A je res vredno za teh nekaj sekund trobit, se ?opirit in bentit ?ez vse kar leze in gre?

 

In prej?nji posnetek sem komentiral glede omejitve 80km/h ?ez viadukt proti severni obvoznici. Kako lahko nekoga obto?uje? (v tem primeru policiste) da kr?ijo, ?e pa sam tudi kr?i?  in sicer omejitev? Torej jaz ukradem 10? in bemtim nad tistim, ki je ukradel 20?... Oba kr?iva, pika. Zadeve se za?nejo spreminjati na bolje pri vsakem posamezniku.

A ti mene mal trola? al res ne razume?? Policija je represivni organ namenjen, da se vzpostavlja red. In tako kot pravi Jest, policaj bi moral biti zgled drugim in prikazovat obna?anje v prometu kot bi bilo najbolj potrebno. Ne more potem nek policijski ?ef po medijih razlagat, da je problem vo?nja po levi strani a njegovi podrejeni to celo po?nejo v slu?benih vozilih.

 

Pa ?e nisi dobro prebral - govorimo samo o vo?nji po levi v nasprotju s predpisi, za hitrost nisem nikogar okrcal, ker hitrost v tem primeru ni bila problem. Je pa tako, da v kolikor nekdo kr?i predpise in s temi kr?itvami ovira ali bohnedej ogro?a druge udele?ence je nesprejemljivo.

 

?e si pa od Lojza prjatu pa mi tudi lahko o?ita?, da nisem uporabljal brisalce (kaplje de?ja na vetrobranu bi mi lahko ?isto zameglile pogled), tudi volan nisem dr?al deset do dveh ampak je bilo verjetno bolj tam nekje dvajset do ?tirih in veljavnost pene za popravilo po?enih pnevmatik mi je potekla nekje pred dvema letoma pa ena ?arnica za na tablco mi tudi ?e vedno manjka v rezervnem kompletu o manjkajo?em pokrov?ku na stre?nih sankah pa sploh ne bom govoril.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislis ta stacionarni radar na desni pri pocivaliscu? Kako pa ves, da je nastavljen na 60 km/h? Ponavadi so ti radarji v skatlah nastavljeni na normalno omejitev in ne na zmanjsano zaradi gradbisca. Na gradbiscih ponavadi postavijo tistega malega, ki je s ketno privezan za ograjo, da ga kdo ne odpelje :) ... 

 

hja, kako si lahko tako siguren? Jaz nisem. Omejitev je bila sredi ni?esar takoj za njo pa radar. Naklju?je? Mo?no, zgleda pa stra?no bebasto in nevarno, ker tvega? nalet od zadaj. Smo spustili  na pribli?no 90km/h ampak to je ?e zmeri 30 km/h ?ez.

 

Sicer pa kot zanimivost - v Makedoniji in ?rni Gori dajo na gradbi??e omejitev 20km/h pa ne glede kje je (tudi na AC) tako se zavarujejo pred od?kodninskimi to?bami saj nih?e ampak res nih?e ne pelje 20km/h, ker to si ?e v teku hitrej?i. Se pravi vsi kr?ijo zavestno in v?asih imam tudi pri nas ob?utek, da so nesmiselno nizke omejitve namenjen to?no temu.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slu?ajno je BMW in slu?ajno je Fric, ki ga je bila cela cesta, ?ez rde?o preko prehoda za pe?ce (?e dobro, da so bili pe?ci prepo?asni), bremzanje pred zeleno, da ne ve? a bo naenkrat zavil vate al kaj se bo zgodilo.

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pa ?e en doma?i Bimmer zmeden?ek, da ne bo ob?utka kot, da sam tujce vidim, da ga seklajo. ?voh start, pol kot pol? ?ez kri?i??e nato bi levo pa spet ne bi, pa gas da ga je skoraj izstrelilo

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

V nedeljo je nekdo vozil Cliota po AC od Lendave proti Murski s stalno prizganimi zavornimi lucmi.

 

Kaj naredis? Klices 113?

Ja...

Ali pa mu poves da mu nonstop gorijo,verjetno niti ni vedel... je pa res da je to na ac tezje kot izven ac...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa to je noro... lihkar dolenjska ac, v smeri lj.

 

Se peljem s kombijem,prehitevam kolono kamionov, sam se peljem 130kmh s tempomatom in na1x v speglu vidim motorista kk me dohiteva... z vsaj 170 kmh... in pac si mislim,ok bom se odmaknu ko bo plac,ampak ne... majster z nezmanjsano hitrostjo max 30cm mim mojga levga spegla,na moji desni pa kolona kamionov.... pa vozim mercedesovga sprinterja ki ni lih med manjsimi-ozjimi kombiji...

 

Se dobr d uporablam spegle in d nardim okol 100t km letno , d mam usaj mal filinga kaj pa kako... tole bi tko konkretno pocl ce bi sam za malenkost cuknu v levo...

 

Budala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, sj taki nosijo svojo glavo naprodaj..Tko da, ko bo ?as bo ?e "Darwin" poskrbel da bo prav...

Ja,tocn to. Problem je sam to d taki degeni bodejo v oci in mecejo slabo luc na vse,v tem primeru na vse motoriste... in pa to d je tud on najbrz kdaj voznik avtomobila,tud tm najbrz podobno vozi,tm pa lazje ubije (se) koga druzga....

 

Skratka...naj karma poskrbi za naravno selekcijo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Kot, da v Nem?iji ne bi imeli kro?i?? in polnih ?rt. Malce ?ez levo pol pa na polno ?ez desno na izhod - no vsaj ?migovec je dal, da ga desni ni snel :rolleyes:

 


Ampak tale se crt niti dotaknil ni, ni v prekrsku :)

a gleda? tistega spredaj s pri?ganim ?migavcem? Druga?e pa res, lepo je vozil po belem pasu :hudicek:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.