Skoči na vsebino

Računalništvo


curko

Priporočeno sporočilo

Dandanes na kablu (coax) so pac mozne taksne hitrosti ... tako, da ni nujno, da mora biti ravno optika za visoke hitrosti ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 11. 2020 ob 9:37 je Mraušk Mčk napisal:

 

O optika. V naših koncih samo mokre sanje večjega dela prebivalstva. 

In potem se gredo online šolanje na daljavo, kjer npr pri ritmičnem nareku stalno prekinja zvok , ali pa uporabljajo "tablo" kjer pol otrok ne vidi kaj učiteljica piše.

Mi imamo optiko od leta 2004.Takrat niti Italijani, ki so prihajali k nam, niso vedeli, kaj to je. Mislili so si, da je to kaka trgovina z očali. Upam, da jo dobite tudi vi. Če ne prej, ko vaši prevzamejo oblast. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Mi imamo optiko od leta 2004. Upam, da jo dobite tudi vi. Če ne prej, ko vaši prevzamejo oblast. 😉

 

Aleks, oprosti, ampak kot ponavadi daješ vtis zmedenosti. Optiko so ti leta 2004 zrihtal njihovi, se pravi, ne vaši, ti pa sedaj na vse pretege hvališ vaše. ?zmeden?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Mraušk Mčk napisal:

 

Aleks, oprosti, ampak kot ponavadi daješ vtis zmedenosti. Optiko so ti leta 2004 zrihtal njihovi, se pravi, ne vaši, ti pa sedaj na vse pretege hvališ vaše. ?zmeden?

Nam  je zrihral optiko Popo, ki je verjemi-zelo naš.😉 Če bi čakal vaše bi verjetno še dan danes imeli v Kp povezavo prek telefonske linije. To je tisto, ko se je računalnik povezoval petnajst minut.(za mlajše člane foruma, ki tega niso imeli sreče imeti) Pa še nobeden drugi ni smel telefonirati vmes,da ni vrglo linije ven. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Ma kakšen popo. LDS ti je zrihtov optiko in to kakšno. Takšno da so se ji še Lahi čudil.

LDS si je zrihtal na obali kaj drugega za poletni oddih na elitnih krajih. Med drugimi je ena izmed teh bivših tudi soseda od mame. In verjetno ni treba poudariti, da ima še eno bajto v Ankaranu z razgledom na cel piranski zaliv. To ja, optike niti od daleč niso videli. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bemtiš, kam smo prišli z enim vprašanjem o tem, kako spravit internetno linijo v 30 metrov oddaljeno počitniško prikolico za čas karantene...

 

pred 13 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

... ... ... ... ... ... ..., ti pa sedaj na vse pretege hvališ vaše. ?zmeden?

 

Ja, možakar, normalno, da hvali svoje. Tudi jaz hvalim naše. Vseh šest, pa čeprav je najmlajši star komaj nekaj mesecev. Taki smo očetje - naši so tanartabltaboljši, še neumnosti delajo boljše od sosedovih...

 

Kakorkoli, naročil sem nekega zlodja za 22€, ki naj bi oddajal signal čez eno četrtino dvorišča (dvorišča je cca. 25.000 m2), zdaj moram samo še kabel spraviti od modema do podstrešja ter elektriko od zadnje vtičnice do mesta, kjer bo modem priklopljen. Odločili smo se namreč, da bo to ostalo kar trajno, da bomo imeli wi-fi signal tudi na dvorišču.

 

Zdaj pa še eno vprašanje. Dejstvo je, da če se bakren vodnik znajde v magnetnem polju, da se v njem inducira električna napetost. Kabel, po katerem teče izmenični tok, "seva" elektromagnetno polje, ki se spreminja 50x na sekundo. Če oba kabla (elektriko in UTP) položim tik enega ob drugem (v nadometnem kanalu) - ali bo elektrika motila internet signal, ker se bo v UTP inducirala napetost in bo to delovalo kot "šum"? Moram položiti vsakega v svoj kanal?

 

Mogoče se bo zdelo komu neumno vprašanje, a nekje sem zasledil, da ne obsajajo neumna vprašanja ampak neumni odgovori. Jaz se na te stvari spoznam ravno dovolj, da vem, da nimam pojma. Zato raje vprašam, preden naredim kakšno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejstvo je, da se v profi inštalacijah ločujejo podatkovni vodi od energetskih. Slivka, pri tebi mislim da ni potrebe, le izklopljeno moraš imeti vse da ni el.magnetnega polja.(sam hecam se). Komot gre skupaj. Pa UTP na fazo veži, da bo večji domet (že spet se hecam).

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Alex napisal:

Kaj čmo... časi so taki, da četudi vprašaš samo, kakšno vreme bo za vikend, končamo pri politiki. Vedno so krivi za vse eni ali drugi. 😉

 

Ne Aleks. Da je ta tema zašla v politiko si kriv prav ti. Ti si začel z vaši/naši. 

Seveda ti nisi nič kriv da si tak.

 

 

Popravljeno od Mraušk Mčk
  • Všeč 1
  • Haha 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Mraušk Mčk napisal:

 

Ne Aleks. Da je ta tema zašla v politiko si kriv prav ti. Ti si začel z vaši/naši. 

Seveda ti nisi nič kriv da si tak.

 

 

Mogoče v tej temi ja v drugih pa sta ti in Boss strokovnjaka za politiko. 😛

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 urami je Mraušk Mčk napisal:

Dejstvo je, da se v profi inštalacijah ločujejo podatkovni vodi od energetskih. Slivka, pri tebi mislim da ni potrebe, le izklopljeno moraš imeti vse da ni el.magnetnega polja.(sam hecam se). Komot gre skupaj. Pa UTP na fazo veži, da bo večji domet (že spet se hecam).

Seveda se locujeta in nista oba kabla v istem rorcku. Sta pa obadva kabla v svojem rorcku in tik eden ob drugem. To sem zelel povedati :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Slivka napisal:

Kaj zdaj? Oba v istem nadometnem kanalu ali vsak v svojem?

 Nima veze ker nima bit kaj narobe. Osebno bi dal vse v en kanal, ker je bolj minimalisticno in en kanal manj bode v oci, kot dva :D

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 urami je Alex napisal:

Mogoče v tej temi ja v drugih pa sta ti in Boss strokovnjaka za politiko. 😛

 

Tema kovid19 je postala izrazito politična tema v trenutku, ko je, Aleks, tvoj ljubljeni firer odstavil strokovnjake in na njihova mesta postavil politike, samo krizo pa zlorabljal v politične namene. 

Aleks, moral nama boš verjeti, ne Boss ne jaz pri tem nisva sodelovala.

Popravljeno od Mraušk Mčk

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slivka obstaja ftp in utp kabel in eden ima oplet, ki bi naj preprečeval motnje

 

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

 

 

 

 

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

twisted pair kablov obstaja malo morje. Razlikujejo pa se predvsem kako so zasciteni. Eni imajo zascito cez vse parice, eni majo vsako parico posebi, eni majo vsako posebi in se vse skup ....

 

Meni so povedali, da naceloma na kratkih razdaljah ni problem ce gre skupaj elektrika + mreza. Ni pa priporocljivo in ce je opcija naj gre posebej. Ce pa ze skupaj pa vsaj kaj boljse kot U(nshilded)TP.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, kar je, je. Se bom vrgel po večini, torej: naredim, kar na redim, če pa ne bo delalo, bo pa Janša kriv. Vsaj tako se bere tale forum. Celo v temi o računalništvu je zapisano, da je Janša kriv ali nekaj podobnega...

 

pred 6 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Tema kovid19 je postala izrazito politična tema v trenutku, ko je, Aleks, tvoj ljubljeni firer odstavil strokovnjake in na njihova mesta postavil politike, samo krizo pa zlorabljal v politične namene. 

Aleks, moral nama boš verjeti, ne Boss ne jaz pri tem nisva sodelovala.

 

Da je Janša zlorabljal krizo, tako piše. Gotovo zlorablja tudi moj modem in gotovo je on kriv, da mi wi-fi ne nese 200 metrov okoli hiše. In gotovo je Janša zlorabil krizo in v Italiji uvedel policijsko uro do Novega leta... In gotovo je Janša kriv, da imam na mobitelu prazno baterijo. Mislim, eni tukaj pa res niste normalni... Še dobro, da imamo Janšo. Da vsaj vemo, kdo je kriv. Ma, gospodje, če ne bi bil janša trenutno na oblasti, bi mi v tej koroni je**li ježa...

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno uprašanje, se da telefon nekako povezat na računalnik, če je razbit ekran (da se vsaj podatki prenesejo)?  Gre se pa za Samsung S9+

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.