Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

pred 41 minutami je Slivka napisal:

Če spustijo toliko, da bo folk imel pozitivno računico, bodo oni imeli negativno...

V tem je lih fora...vse "požre" baterija...je predraga,prešvoh,...da ne naštevam.

In seveda ne ostane za vse ostalo...vse ostalo je pa razvito na čim ceneje...nič stikal,nič gumbov,nič kvalitetnih materialov,slab software,...in z pozicioniranjem v "high-rangu" hočejo krasti kupcem cvenk...

 

Drek od baterije+drek vseokoli=kup dreka.

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sm kmet an s hribu doma, pej se na matematiko ne spoznam lihtanartabl, ma se mn zdi, de sm enbot nekje slišu, de minus an minus dasta plus. Če je torej minus za baterijo in minus za vse okrog...

 

 

Skratka, @skritikrt, končno nekdo, ki je lepo po kmečko razložil vse skupaj! Torej:

Drek od baterije+drek vseokoli=kup dreka. Na kupu dreka pa zelo lepo uspevajo buče. Pa kumare tudi...

  • Všeč 1
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 urami je Slivka napisal:

Na kupu dreka pa zelo lepo uspevajo buče. Pa kumare tudi...

Aha...si zvit ti "z hribu doma"...tako "med vrsticami" misliš da nam "bučke prodajajo"  in "kumaro v rit"...aha🧐...zvit si,zvit😃👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Medtem ko tukaj še kar jadikujete nad sodobno elektromobilnostjo, sem jaz ZOE zapeljal v Črno Goro. Brez kakršnihkoli težav.

 

Strošek polnjenja za prevoženih 800+ km je znašal 14,39€, od tega je daleč največ pobral hrvaški ELEN. #sampovem

Pa še za statistike med vami - "izguba" časa za polnjenje - 1,5h, 20 min, 1h. Pa v praksi sploh ni bilo tako - prvi postanek sem kombiniral z malce spanca, drugega za skok v pekarno, tretjega za pozno kosilo.

ZOE_polnjenje_DC.jpg

ZOE_polnjenje_HR 2.jpg

ZOE_polnjenje_CG.jpg

Popravljeno od dvorjan
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je dvorjan napisal:

Medtem ko tukaj še kar jadikujete nad sodobno elektromobilnostjo, sem jaz ZOE zapeljal v Črno Goro. Brez kakršnihkoli težav.

 

Strošek polnjenja za prevoženih 800+ km je znašal 14,39€, od tega je daleč največ pobral hrvaški ELEN. #sampovem

Pa še za statistike med vami - "izguba" časa za polnjenje - 1,5h, 20 min, 1h. Pa v praksi sploh ni bilo tako - prvi postanek sem kombiniral z malce spanca, drugega za skok v pekarno, tretjega za pozno kosilo.

ZOE_polnjenje_DC.jpg

ZOE_polnjenje_HR 2.jpg

ZOE_polnjenje_CG.jpg

Super👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.

  • Všeč 1
  • Haha 5
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se že nekdaj naučil,da "nič ni zastonj"...oz. "če je prelepo,da bi bilo res,po tem je prelepo,da bi bilo res".

 

Ostalo si lahko vsak sam "nariše".

 

Skratka mene nič ne preseneča...pač "pravljice in povesti..."

 

Je pa lepo,če ima človek veselje...😃👍

 

Mene bolj zanima,kakšen je bil spanec...je kaj sanjal...je bil kaj "polomljen" od ZOEtovih sedežev....

Kaj je kupil v pekarni🥐,in kaj je jedel za kosilo🍲...cena,je bilo okusno😋 itd...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je etcho napisal:

 

Ta pa ni EV, ampak EZ (ima električni zaganjač) 6.3,V8, Akrapovič. 😁
p.s.: priporočam poslušanje na zvočnikih ali slušalkah

Tak kratko, a mu je zmanjkal bencina.... :whatever:

Dober glas.... :ouje:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 58 minutami je Bini napisal:

Tak kratko, a mu je zmanjkal bencina.... :whatever:

Dober glas.... :ouje:

Ah, to je blo samo na brzaka, za foro. Je pa bil že segret motor. Ko prižge hladnega, te pa vrže na rit! 🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je Boss napisal:

Vse lepo in prav, samo ti računaš strošek polnjenje tako, da štartaš s polno baterijo na koncu si pa tam s prazno. Na tak način mene pot v ČG pride natanko 0€, ker 800km naredim z enim tankom pa še za vsaj 150km mi ostane na cilju.

Ne, dragi Boss, ni tako.

 

Štartal sem s SOC 97 % in podatek o stroških elektrike je po vključenem zadnjem polnjenju v Črni Gori na SOC 96 %.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 urami je dvorjan napisal:

Pa še za statistike med vami - "izguba" časa za polnjenje - 1,5h, 20 min, 1h

Jaz pa do Beograda 1x 5 min wc pavza in 1x McDonalds, da sem familijo nahranil. Izguba časa skupaj max. 45min.

 

Me froci ubijejo, da bi cela pot trajala še 2 uri več.

 

Ampak ja, da ne bo samo graja. Super, tudi kolega je prišel do Korčule lani poleti. Uživajte, dokler se elektrika ne podraži zaradi EV avtov. Takrat bomo pa vsi kavo dražje kuhali.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ampak Beograd je precej bližje. In če bi šli dvakrat dlje, bi tudi familija potrebovala več postankov.

 

Pač želim povedati, da se z EV povsem normalno potuje. Edini, ki tega ne zmorejo razumeti, so profi šoferji, ki radi vozijo 1.000 km v kosu, čeprav to niti približno ni niti zdravo niti varno.

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Žal je meni 3 ure na 800km preveč.

 

Do Piombina (pot na Sardinijo), kar je 800km, sem imel pred 7 leti 2x pavzo. 1x 10 min in 1x 15-20 min.

 

Z otroki, ko je treba jest, ostalo se raje vozimo, ker se veča nervoza z časom in ne z razdaljo. In pavze pri nas timerja ne ustavijo.

 

Edit:

Če ne morem (kar se izjemoma zgodi), dam raje ženi za vozit, kot pa da stojimo.

Popravljeno od godlike
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 49 minutami je dvorjan napisal:

Ne, dragi Boss, ni tako.

 

Štartal sem s SOC 97 % in podatek o stroških elektrike je po vključenem zadnjem polnjenju v Črni Gori na SOC 96 %.

 

Torej nisi vse polnil na javnih polnilnicah. S polnim, če se voziš 100km/h narediš dobrih 300km. Pol pa rabiš polnit še za 500km ali tam na uč verjetno okoli 80kWh (dobrohotno ocenil porabo na 16kWh/100km) po ceni okoli 46centov na kWh. To bi bilo okoli 37€.

 

Kot vedno pravimo, idealno je polnit doma, če maš sončnico na strehi sploh, ko pa si 1x na javnih polnilnicah je pa cena tam tam na AC-jih, na ostalih pa malo manj.

 

Verjetno si šel čez Pelješki most? Kolk je blo bruto časa za pot. Kot pišeš verjetno tam nekje 12-13 ur?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Super, če te ne moti čakanje, samo me pa zanima če bo čakanje še zabavno ko bo polnilnica polna, npr. poleti, al pa ko bo treba narediti cel plan kje se ustaviti, da bo polnilnica prazna. Ampak, kot pravijo vsakemu svoje.

 

Osebno bi takšno čakanje kot si ga opisal vzel v zakup, samo da bi se pa do Črne gore peljal z Zoem pa še na porabo pazil...no to pa raje ne.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A fak... a tole resno? Tesla je pol res v škripcih, če so se lotili že oddelka za širitev omrežja polnilnic. ?zmeden?

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.

 

Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.

 

Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.