Skoči na vsebino

Zanimivi oglasi!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

A3 tovarni?ko na CNG, tole je kar mikavno;

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14231416

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tam sigurno in pa verjetno ?e kje. A niso tudi LPP mestni busi v prestolnici na CNG?

 

(nekdo mi je pred kratkim razlagal, da naj bi bil CNG precej cenej?a vo?nja kot na "moj" LPG). :zvizga:

 

P.S. Ja vem, da 110PS s takim strojem ni glih neka alpska posko?nica na cesti, hehe :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tam sigurno in pa verjetno ?e kje. A niso tudi LPP mestni busi v prestolnici na CNG?

 

(nekdo mi je pred kratkim razlagal, da naj bi bil CNG precej cenej?a vo?nja kot na "moj" LPG). :zvizga:

 

P.S. Ja vem, da 110PS s takim strojem ni glih neka alpska posko?nica na cesti, hehe :P

Ja,res je, busi so tudi na CNG.

 

?e se ne motim je voznja okoli 25% ceneje od lpg....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

MOL v Kranju :)

 

 

Hmmm... oznaceno ima samo LPG ... 

 

MOL_22D88144.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako pa je servisiranjem sistema? Osebno ne bi niti pod razno vzel takega avta, tsi motor (?eprav kao neproblemati?na varianta), poleg tega pa ?e CNG. ?e DSG bi bil, pa je tu idealna kombinacija za nekaj tiso?everske ra?une izrednih servisov. Audi se kupi nov, po izteku garancije pa se ga poceni proda. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri nas na ?ihtu imamo vw UP-e in caddy-je na CNG. Zadeva je super. Caddy-ji imajo isto ma?ino 110KM in glede na to, da imamo samo mestno vo?njo, je zadeva precej var?na. Sodelovec ima s caddy-jem porabo dobrih 6kg/100km. ?e pogleda?, da je cena  za 1kg 0,92?, je res kul. Jaz imam UP-a in z 10? naredim skoraj 250km mestne vo?nje. Je pa res,da je avto ?ist podhranjen (nima turbine). Pa poraba se drasti?no pove?a na AC.

 

?e bi dobu kako octavio karavan na CNG, pa da bi mel ke?, mislim da nebi dost razmi?lju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je problem CNGja, mo? (Izkoristek?). Sem imel iz Celovca IKEA kombi za prevoz robe do doma na CNG, v prvi komajda ?ez Ljubelj. Pa druga?e te Ducatoti letijo ko sneta skera.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Prava plehnata lepotica tale nova 6-ka benz limuzina v modri barvi. Le cena je kar precej zasoljena;

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=14364815

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takega, ki je ugoden z "lepimi radkapami" in 1,3 renojevim motorjem ne bi ravno ?tel med prave MB. Ugoden je zato, ker imajo kao akcijo minus 5k EUR. Kljub temu je 22k EUR preve?, ?e dobi? skoraj polno opremljeno mazdo 3 za ta denar, pa je relativno draga.

 

Zanimiv pa je B, ki je ve?ji, a za?uda ?e nekaj cenej?i od A: https://www.mercedes-benz.si/passengercars/mercedes-benz-cars/models/b-class/hatchback/buy-and-own/pricelist-brochure-local.module.html

 

Oprema je sicer bolje ni da je, kot pa ni da ni, ampak res dobra cena za spodobno velik dru?inski enoprostorec. Scenic verjetno ni kaj bistveno ugodnej?i z istim motorjem, pa B ima verjetno enako prostora in je brez ogabnih ozkih 20 col 195 koles. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tej, kao mercedesi z renojevimi motorji niso niti M od mercedesa.

So samo renoji preoble?eni v obleko mercedesa. Moj kolega dela v prodajalni in ta ?uda se sploh ne prodajajo od tu tudi tej popusti. On hkrati mo?no odsvetuje nakup.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak je vseeno Mercedes! Za tiste ki mislijo da je nekaj ve?. Tudi BMW naj bi vgrajeval ene citroenove motorje v eno serijo, tako da je vse skupaj en velik biznis in profit.

Saj je veliko takih kombinacij, kjer prepla?a? slab?e motorje v teh renomiranih znamkah.Saj tudi saab recimo je vgrajeval jtd dizle, (fiat, lancia, alfa).

In so imeli lastniki saab-ov tudi enake probleme kot tej motorji.Sodelavec je dvakrat moral zamenjati turbino na svojemsaab-u.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo to pa je za Bossa

Boss rad prevaza hladilnik in pralni stroj v avtu, pa ima sedan premajhno nakladalno odprtino in neuporabno.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?eprav recimo velja tudi obratno: najslab?i motor v renault espace 4 je bil 3.0d, ki je bil Isuzujev derivat. Glede 1.5 in 1.6 dizlov in novih 1,33 renojevih bencinarjev v MB zaenkrat ?e ni? slabega. Da MB prodajalec mo?no odsvetuje nakup, so po mojem spet neke bu?ke.

 

Ampak ja, mercedes naj bo hud, drag in mo?an, s tem se strinjam.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss rad prevaza hladilnik in pralni stroj v avtu, pa ima sedan premajhno nakladalno odprtino in neuporabno.

 

Pa se zastarel model je :) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • 2.3 mašina je imela 3-4 iteracije. Zadnja je z redno menjavo olja ok. Prvim so pokale glave, ker so se luknjice zamašile, ki so med cilindri olje prepuščale, zadnja je baje sloted.   Ampak to so vse 2.3 280 mašine. In servisi nimajo pojma, ko to vprašaš.   Imam 1.5 3 cilindra in od MY2020 ima oljno črpalko gnano z mokrim jermenom in ne zobnikom. Baje penlo olje ob objestni vožnji in je lahko brez olja obstala. Na servisu nič ne vejo o tem.   Pri obeh mašinah zna bit še problematičen carbon built up, ampak ot imajo Mazde baje podoben problem.
    • Kje so časi RS Coshwort-a, potem bi bila odločitev logična....moj glas gre ST, ki je res stroj, če res rabiš 280km....kdaj jih bos uporabil je drugo vprašanje....glede zanesljivosti bi pa zih vzel Mazdo, ceprav verjetno je Ford ST program drugacna serija kot ostalo @godlike bo verjetno vedel....
    • Pa dam tudi jaz eno sliko kar tako:     Ta čas, ko nekateri glancate svoje Mazge in ko jim drugi naročate tablice, ta tretji z Mazgami uživamo v potovanjih...
    • Focus za družinsko kočije se mi zdi ravno prav z 182 konji. ST je pač brutaln. Pa se je prodajal samo 1.5 leta. V Sloveniji so najbolj redka mašina.
    • Plastike na CX30 me ne motijo ,če je siva barva avtomobila..,če pa je bela me pa motijo preveč in bele ravno zaradi teh plastik nebi imel..,Ko bi lahko dal motor od fokusa v CX30 😃
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.