Skoči na vsebino

Kolesarjenje in tek


Nejc1986

Priporočeno sporočilo

Za ogrevanje nardil 12km do najljubse trgovine; Netto

 

Ugotovil, da sem bil za nazaj zverinsko otovorjen in naslednjic raje z avtom za tak vecji nakup, matrwola! :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi uporabljajo lu?i podnevi- avtomobilisti, motoristi... samo kolesarji kot najbolj ogro?ena ?ivalska vrsta jih nimajo. 

Dnevne lu?i na biciklu sem za?el prakticirat s kolesarsko prikolico za otroke. Prednjih lu?i vidnih v son?ni svetlobi je v ?tacunah morje, zadnje so redkost. Kupil Lezyne s 70lumni rde?e svetlobe, ozek snop, v soncu vidna 1/2 km, pono?i na samo 5 lumnih rahlo slepe?a za avtomobiliste (obrnem navzdol).

Taisto razsvetljavo mulci od 3leta naprej uporabljajo na biciklu v cestnem prometu, ker tak drobi?ek je te?ko opazit. 

 

Kar se ti?e vo?nje pono?i, za na asfalt ne rabi? kaj dosti od lu?i, tolk da vidi? kje je cesta.

Ko me zdravje ?e ni toliko je.. sem MTB precej vozil pono?i. In v gmajni na spustih blato dobesedno pije svetlobo, tam pa res svetlobe nikoli ni dovolj. Iz prakse (govorim za tehni?no zahtevne spuste) - najbolje je po lumnih imeti enakovredni lu?i, eno na balanci z malo ?ir?im snopom - sveti? predse, drugo na ?eladi z o?jim - sveti? dlje in ?e pomembneje, -v ovinke. Z enakovrednima lu?ema na razli?nih vi?inah pridobi? tudi manj ostre sence.

 

Seveda pono?i vo?nja nikoli ni tak?na kot podnevi, ker te zje.. pomanjkanje ob?utka globine. Pa tudi manj kot 5cm mimo moje noge je  ?e pri polni brzini ?el v popolno ?pico o?iljen kol - svetlozelena praprot je odbijala preve? svetlobe da bi pravo?asno opazil kaj je pod njo.

?e ena zanimivost, vo?nja navzgor samo z lu?ko na balanci po kak?ni ozki skalnati potki ko v prvi lovi? ravnote?je in posledi?no na polno opleta? z balanco - dalj ?asa opletajo? snop mi je povzro?i slabost, zato za navzgor obvezno lu?ka na ?eladi ki je bolj pri miru. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, dons kr tri muhe na en mah, najprej Zaj?eva ko?a (tuki ?al nism slikal), potem sem nadaljeval vzpon do Planinskega doma na Vrheh :)

post-1139-0-14303100-1529267011_thumb.jpg

 

Potem je sledil dolg spust proti ?em?eniku, potem pa se je nadaljeval vzpon do to?ke kjer je nekega davnega leta stala Tinetova ko?a, kjer je navzdol sledil lep downhill, video sledi :) umes me je pa po?teno oprala nenapovedana konkretna ploha

post-1139-0-33085700-1529267179_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi uporabljajo lu?i podnevi- avtomobilisti, motoristi... samo kolesarji kot najbolj ogro?ena ?ivalska vrsta jih nimajo.

Dnevne lu?i na biciklu sem za?el prakticirat s kolesarsko prikolico za otroke. Prednjih lu?i vidnih v son?ni svetlobi je v ?tacunah morje, zadnje so redkost. Kupil Lezyne s 70lumni rde?e svetlobe, ozek snop, v soncu vidna 1/2 km, pono?i na samo 5 lumnih rahlo slepe?a za avtomobiliste (obrnem navzdol).

Taisto razsvetljavo mulci od 3leta naprej uporabljajo na biciklu v cestnem prometu, ker tak drobi?ek je te?ko opazit.

 

Kar se ti?e vo?nje pono?i, za na asfalt ne rabi? kaj dosti od lu?i, tolk da vidi? kje je cesta.

Ko me zdravje ?e ni toliko je.. sem MTB precej vozil pono?i. In v gmajni na spustih blato dobesedno pije svetlobo, tam pa res svetlobe nikoli ni dovolj. Iz prakse (govorim za tehni?no zahtevne spuste) - najbolje je po lumnih imeti enakovredni lu?i, eno na balanci z malo ?ir?im snopom - sveti? predse, drugo na ?eladi z o?jim - sveti? dlje in ?e pomembneje, -v ovinke. Z enakovrednima lu?ema na razli?nih vi?inah pridobi? tudi manj ostre sence.

 

Seveda pono?i vo?nja nikoli ni tak?na kot podnevi, ker te zje.. pomanjkanje ob?utka globine. Pa tudi manj kot 5cm mimo moje noge je ?e pri polni brzini ?el v popolno ?pico o?iljen kol - svetlozelena praprot je odbijala preve? svetlobe da bi pravo?asno opazil kaj je pod njo.

?e ena zanimivost, vo?nja navzgor samo z lu?ko na balanci po kak?ni ozki skalnati potki ko v prvi lovi? ravnote?je in posledi?no na polno opleta? z balanco - dalj ?asa opletajo? snop mi je povzro?i slabost, zato za navzgor obvezno lu?ka na ?eladi ki je bolj pri miru.

 

Vsi uporabljajo lu?i podnevi- avtomobilisti, motoristi... samo kolesarji kot najbolj ogro?ena ?ivalska vrsta jih nimajo.

Dnevne lu?i na biciklu sem za?el prakticirat s kolesarsko prikolico za otroke. Prednjih lu?i vidnih v son?ni svetlobi je v ?tacunah morje, zadnje so redkost. Kupil Lezyne s 70lumni rde?e svetlobe, ozek snop, v soncu vidna 1/2 km, pono?i na samo 5 lumnih rahlo slepe?a za avtomobiliste (obrnem navzdol).

Taisto razsvetljavo mulci od 3leta naprej uporabljajo na biciklu v cestnem prometu, ker tak drobi?ek je te?ko opazit.

 

Kar se ti?e vo?nje pono?i, za na asfalt ne rabi? kaj dosti od lu?i, tolk da vidi? kje je cesta.

Ko me zdravje ?e ni toliko je.. sem MTB precej vozil pono?i. In v gmajni na spustih blato dobesedno pije svetlobo, tam pa res svetlobe nikoli ni dovolj. Iz prakse (govorim za tehni?no zahtevne spuste) - najbolje je po lumnih imeti enakovredni lu?i, eno na balanci z malo ?ir?im snopom - sveti? predse, drugo na ?eladi z o?jim - sveti? dlje in ?e pomembneje, -v ovinke. Z enakovrednima lu?ema na razli?nih vi?inah pridobi? tudi manj ostre sence.

 

Seveda pono?i vo?nja nikoli ni tak?na kot podnevi, ker te zje.. pomanjkanje ob?utka globine. Pa tudi manj kot 5cm mimo moje noge je ?e pri polni brzini ?el v popolno ?pico o?iljen kol - svetlozelena praprot je odbijala preve? svetlobe da bi pravo?asno opazil kaj je pod njo.

?e ena zanimivost, vo?nja navzgor samo z lu?ko na balanci po kak?ni ozki skalnati potki ko v prvi lovi? ravnote?je in posledi?no na polno opleta? z balanco - dalj ?asa opletajo? snop mi je povzro?i slabost, zato za navzgor obvezno lu?ka na ?eladi ki je bolj pri miru.

 

Se kar strinjam, sploh tisto s svetenjem v ovinke,kar lahko dose?e? le z ?elko.

 

Ker ko zapeljem v neosvetljen ovinek, mi hitro zmanjka ravnote?ja. Mi pa ne odgovarja utripanje celke 3cm nad o?mi, tako da imam utripanje raje na balanci.

 

Je pa ?e 1stvar, ki zelo pove?a varnost pono?i; odsevni jopi?. Jaz sem na za?etku uporabljal kat takega kot je v avtu, le da je na zadrgo. Zdaj pa imam prav namenskega teka?kega,pa tudi sicer imam ?ivo rumeno ?elado .

 

Moram si pa kupiti ?e odsevne zadeve,ki se dajo na napere na feltno,da sem vsaj malo viden ?e iz boka. v hervisu jih imajo.

 

Sicer pa pono?i vozim izredno defenzivno in pri?akujem , da me nih?e ne vidi in ne pri?akuje. Do zdaj ?e ni bilo te?av.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, dons kr tri muhe na en mah, najprej Zaj?eva ko?a (tuki ?al nism slikal), potem sem nadaljeval vzpon do Planinskega doma na Vrheh :)

attachicon.gif20180617_171602.jpg

Potem je sledil dolg spust proti ?em?eniku, potem pa se je nadaljeval vzpon do to?ke kjer je nekega davnega leta stala Tinetova ko?a, kjer je navzdol sledil lep downhill, video sledi :) umes me je pa po?teno oprala nenapovedana konkretna ploha

attachicon.gif20180617_184156.jpg

Lepo :) kolk km oz.visincev je to?

Evo,prejsen teden zgolj 1x tekel, danes cel dan v slu?bi komaj cakal, da obujem superge.

 

Orle-sv.urh-brunarica Zadvor-Orle. Lepih gozdnih 50minut na kar lepem pulzu.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lepo :) kolk km oz.visincev je to?

Evo,prejsen teden zgolj 1x tekel, danes cel dan v slu?bi komaj cakal, da obujem superge.

 

Orle-sv.urh-brunarica Zadvor-Orle. Lepih gozdnih 50minut na kar lepem pulzu.

 

Dol?ina poti 44km, vi?inska razlika pa 913m :) kilometrov sicer nism naredu tolk, ker me je na koncu dez dobil in sm caku na prevoz. Visinci so pa bli :)

Mapa poti:

post-1139-0-49158000-1529350871_thumb.jpg

 

pa ?e obljubljen video :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moram si pa kupiti ?e odsevne zadeve,ki se dajo na napere na feltno,da sem vsaj malo viden ?e iz boka. v hervisu jih imajo.

Tele od 3M-a so zakon: https://www.amazon.co.uk/REFLECTORS-SCOTCHLITE-REFLECTIVE-MATERIAL-ROUND-VISABILITY/dp/B005JESAQ8

Jaz sem jih kupil v Lidlu in jih dal na vse vozi?ke/otro?ka kolesa.

 

Sploh ni primerjave z obi?ajnimi "ma?jimi o?esi" (kakr?ne predpisuje zakon). Tele "3M spoke refctorji" so izjemno vidni tudi od spredaj / zadaj pod ostrim kotom in ne samo od strani. Toplo priporo?am. 

 

Druga?e pa, utripanje ?e za na balanco ni, kaj ?ele za na ?elado. Nemci ?e vejo, zakaj v prometu ni dovoljeno. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

sta prisla frenda s kosova na obisk, pa smo naredili turisticni tour po sloveniji na najboljsi mozni nacin: s kolesi

 

LJ krog (Sava)

12938118_10154111563284878_6192751389532

 

Bled

35776208_10156509213984878_6565367771230

 

Bohinj (kolesarska pot)

35552057_10156509213559878_3121147146250

 

Mojstrana-Ratece D2

35749715_10156509214744878_3309409641737

 

Belopeska jezera / Lago di Fusine

35525788_10156509214174878_8133650464907

 

Parenzana slovenski del D8

35807834_10156509215014878_4980638939107

 

Porec

35236920_10156509216269878_5332379104039

 

brez tega ne gre

35629032_10156509216189878_8370772104626

 

Za nagrado pa Velika Planina z gondolo in zicnico gor, dol pa spust.

35736035_10156509216444878_8283727114834

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e mene vprasas tudi:) in tisto bitje ki sedi gor ni kolesar ampak vse kaj drugega.

Meni se zdi da tudi tisti kolesarji ki z avtom pripeljejo nekam kolo da se potem tam vozijo, niso kolesarji.

 

Kako zelo bi morali ?ele ozmerjat tiste, ki za vzpon namesto 250W elektromotorja e- bajka raje uporabijo 200KW, kolikor znese mo? motorja gondole na Veliko planino (Labi pa njemu podobni)

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi da tudi tisti kolesarji ki z avtom pripeljejo nekam kolo da se potem tam vozijo, niso kolesarji.

 

Kako zelo bi morali ?ele ozmerjat tiste, ki za vzpon namesto 250W elektromotorja e- bajka raje uporabijo 200KW, kolikor znese mo? motorja gondole na Veliko planino (Labi pa njemu podobni)

Torej jaz , ki sem Ljubljan?an, nebi smel dati kolo v avto, se zapeljati v Kranjsko goro in potem iti na Vr?i?,mangart, Trbi?... ? Torej naj se vsak vozi samo po svojem obmo?ju?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Torej jaz , ki sem Ljubljan?an, nebi smel dati kolo v avto, se zapeljati v Kranjsko goro in potem iti na Vr?i?,mangart, Trbi?... ? Torej naj se vsak vozi samo po svojem obmo?ju?

?e se z avtom pripelje? na Kobari?ki stol potem pa na bicikl, to ni kolesarjenje. ?e gre? iz Kranjske gore na Mangart potem ?e mogo?e, do Trbi?a gre? pa lahko tud iz Ljubljane. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni se zdi da tudi tisti kolesarji ki z avtom pripeljejo nekam kolo da se potem tam vozijo, niso kolesarji.

 

Kako zelo bi morali ?ele ozmerjat tiste, ki za vzpon namesto 250W elektromotorja e- bajka raje uporabijo 200KW, kolikor znese mo? motorja gondole na Veliko planino (Labi pa njemu podobni)

Se pravi, da js ki mi je glupo delat ene in iste relacije, se nej najprej peljem 100km (po moznosti po asfaltu kjer na gorcu po nepotrebnem obrabljam "kramparce" kjer pride komad gume 40?), pol pa naredim se dodatnih 60km bregov?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

20160508-635983283248785212_201605081822

 

Kaj vidite na sliki? Niti enega kolesarja; ziher so se do etape vsi pripeljali z avti, softi?i.

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi, da js ki mi je glupo delat ene in iste relacije, se nej najprej peljem 100km (po moznosti po asfaltu kjer na gorcu po nepotrebnem obrabljam "kramparce" kjer pride komad gume 40?), pol pa naredim se dodatnih 60km bregov?

Tudi sam delam isto. Z mtb mi je glupo se peljat po asfaltu iz lj do za?etka vzpona na Krim, zato se do tja zapeljem z avtom.

 

Plus da unicujem gume, prometna cesta plus to, da v?asih pac nimam 4h ?asa za bicikel...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tudi sam delam isto. Z mtb mi je glupo se peljat po asfaltu iz lj do za?etka vzpona na Krim, zato se do tja zapeljem z avtom.

 

Plus da unicujem gume, prometna cesta plus to, da v?asih pac nimam 4h ?asa za bicikel...

Na kateri Krim, na tisti nad Ljubljano?

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.