Skoči na vsebino

Carplay, Android auto,... telefoniranje med vožnjo ...


jures

Priporočeno sporočilo

Svetovno, podobno kot novi Audi A6, saj verjetno bodo ?ez leto ali dve vsi proizvajalci pre?li na take digitalne ?tevce.

jaz jih ze imam v C4 vendar so pol toliko sajberski, je pa ekran multi funkcijski

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e nas to ?aka v prihodnosti, potem :(

 

Princip varne vo?nje je da za ni?esar ne rabi? odvrnit pogleda s ceste. ?e tale klavir od stikal absolutno zahteva to da gleda? kaj bo? stisnil. O brskanju v videoigrici pa sploh. 

 

Samo ?e virtualna pedala za gas, bremzo in kuplungo naredijo - npr. z laserjem merijo polo?aj tvojih stopal - pa smo dokon?no zmagali :vskalo:

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nissan vabi na test epedala...

 

 

 

To je nekaj drugega... V bistvu kolikor jaz zastopim je to pri Nissanu tako, da ko stopis iz pedala za gas, se izvaja regenaritvno zaviranje, ki vraca energijo v baterije ... in zato vecinoma sploh ni treba pritiskati pedala zavore ... 

 

https://www.nissan.si/vozila/nova-vozila/leaf.html

 

https://www.nissan.si/vozila/nova-vozila/leaf/inteligentna-mobilnost.html#e-pedal

 

 

 

Nissan_LEAF_-20180921-095852.jpg

 

Inteligentna_mobilnost_-20180921-095956.

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na 8 urni voznji sem tudi jaz testiral google maps v car play. Ni slabo, za na primer tiste avte brez navigacije (kot fotrov C3, nima, podpira pa carplay) je to super, zdaj ce imas pa ze, pa sam raje uporabljam avtovo. Se posebej ker se na 900km dobro stestiral oba, v Citroenu, ker ima dva ekrana TFT in LCD, lahko naenkrat uporabi? tako g maps kot original navigacijo.

 

Obe sta vodili enako (ok, AC nobena znanost) vendar me je presenetilo to, kako boljse prometne informacije ima citroen preko citroen connected service. V nulo natan?no kje se za?ne zastoj, kje se kon?a. Imel je celo vse 3 odseke AC od Grenobla do Frejusa zapore (gre za za?asne popolne zapore zaradi del samo pono?i) medtem ko google ne, 2 zastoja v ITA v nulo itd

 

Se najbolj sem pa pobulil, ko mi je avto rekel, da ne morem zaviti domov iz glavne v Pirni?ah. In res pod Mihovcem zaprta cesta zaradi izgradnje kanalizacije (zapora od tega ponedeljka), google ni imel.

 

Tudi P3008SW z istim paketom samo drugo zna?ko v navigaciji proti letali??u nantes je izbral juzno obvoznico, google severno, ki pa je bila definitivno cela zabasana,

 

Ne vem, bi pri?akoval ve?. ?koda ker se je sodelavec prepozno spomnil da bi ?e Waze zraven dal :) 

 

Ko ima? preve? ?asa.....

 

Glede nezmo?nosti tipkanja v google maps med vo?njo na ekranu 'zaradi varnosti'.............ja kaj potem vsak naredi? Telefon v roke pa tipkat a ne....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa delajujejo tudi druge aplikacije za navi na tem carplay/android auto, ali si omejen na google maps??

Jst na mojem android radiju uporabljam Igo z Here zemljevidi in zelo dobro. Ce imam vkloplen prenos podatkov pa mi se posodablja prometne info, zastoje...

Googlemaps uporabljam ponavadi na telefonu ko na brzino rabim videt kje je nek naslov.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Igo jaz nucam na motorju - igo primo. Je svetoven.

 

Mam tudi na telefonu a to ni podprto za carplay ali android auto. Sygic je

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima...se sploh kdo ?e zna pripeljati od to?ke A do to?ke B brez navigacije...brez telefona...

Brezvezne stvari so to za moje pojme...pa sem sam ogromno za volanom...

Predstavljajte si voznika avtobusa, ki vozi otroke v ?olo ali iz ?ole...pa pr?ka po navigaciji in telefonu...pa taki armaturi...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima...se sploh kdo ?e zna pripeljati od to?ke A do to?ke B brez navigacije...brez telefona...

Brezvezne stvari so to za moje pojme...pa sem sam ogromno za volanom...

Predstavljajte si voznika avtobusa, ki vozi otroke v ?olo ali iz ?ole...pa pr?ka po navigaciji in telefonu...pa taki armaturi...

Pa saj to nima nobene zveze... Veliko lazje je, ce imas navigacijo, kot se pa lovit okoli in sprasevat... Sploh ce gres kam, kjer nisi se nikoli bil... Poleg tega zna navigacija se mariskaj drugega, kar pride prav... recimo informacija o prometu, zastojih,...

 

Voznik avtobusa, ki vozi otroke v solo ali iz sole pa res ne rabi navigacije, saj vsak dan vozi isto relacijo :) ... Drugi, ki vozijo otroke kam na kaksno ekskurzijo, pa imajo ponavadi tudi navigacije... ;)

 

 

Sicer pa... zakaj ste eni tako proti novim tehnologijam? Saj vas noben ne sili, da jih imate vgrajene, ce pa so ze tovarnisko vgrajene, pa vas noben ne sili, da jih uporabljate ... Verjetno tudi v avtobusu ne gre vec brez servo volana in podobnih pomagal... :P

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Me zanima...se sploh kdo ?e zna pripeljati od to?ke A do to?ke B brez navigacije...brez telefona...

Brezvezne stvari so to za moje pojme...pa sem sam ogromno za volanom...

Predstavljajte si voznika avtobusa, ki vozi otroke v ?olo ali iz ?ole...pa pr?ka po navigaciji in telefonu...pa taki armaturi...

Voznik avtobusa dela to vsak dan po eni in isti poti.....

Ajde pojdi enkrat z menoj pa bos govoril kje naj grem.

 

In ja veliko je se takih sogerjev ki jih omenjas, vidis jih ko se ustavijo pred razpotjem da studirajo table ali pa rikvercajo ker so falili

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledajo v navigacijo...pridejo v vinograd...

Kako so vsi na cilj pri?li pred 20imi leti?

Za avtobus in otroke...nekam na izlet naprimer...

Nekatere gledam...v soping centre se z navigacijo peljejo...

Sploh zna ?e kdo zemljevide brat?

Kje je stara ?ola...

Eno so v avtu pomagala, veliko je pa brezveznih stvari...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledajo v navigacijo...pridejo v vinograd...

Kako so vsi na cilj pri?li pred 20imi leti?

Za avtobus in otroke...nekam na izlet naprimer...

Nekatere gledam...v soping centre se z navigacijo peljejo...

Sploh zna ?e kdo zemljevide brat?

Kje je stara ?ola...

Eno so v avtu pomagala, veliko je pa brezveznih stvari...

Navigacija v avtu so pomagala, in dejansko pride? na neznan cilj prej in varneje kot z zemljevidom v roki. Meni se zdi navi bolj varen kot pa na cesti bulit v zemljevid.

 

Btw:tudi bred 20leti so se ljudje zgubljali in to kljub zemljevidom.

?e ti pa nova tehnologija ni v?e? je pa? ne kupuj in ne uporabljaj, ostali pa bomo u?ivali v udobju novih tehnologij.

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Gledajo v navigacijo...pridejo v vinograd...

Kako so vsi na cilj pri?li pred 20imi leti?

Za avtobus in otroke...nekam na izlet naprimer...

Nekatere gledam...v soping centre se z navigacijo peljejo...

Sploh zna ?e kdo zemljevide brat?

Kje je stara ?ola...

Eno so v avtu pomagala, veliko je pa brezveznih stvari...

In kokrat so se izgubili? In koliko casa so potrebovali za pot?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, prvi problem z muziko v novi Mazdi. Sicer ima cd player, a ko sem priklju?il usb z flac posnetki, stvar ne deluje. Ali sploh bere flac ali samo mp3? Kako zadevo re?iti, ker mp3 zvok je polom oz. ga ne prenesem.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ne podpira FLAC, podpira pa MP3 in AAC. ?e se ti pa zdi da pa sli?i? razliko med 256k AACjem in FLAC v avtu skupaj s hrupom motorja in vetra pa rabi? zdravni?ki pregled :P 


Kaj pa delajujejo tudi druge aplikacije za navi na tem carplay/android auto, ali si omejen na google maps??
Jst na mojem android radiju uporabljam Igo z Here zemljevidi in zelo dobro. Ce imam vkloplen prenos podatkov pa mi se posodablja prometne info, zastoje...
Googlemaps uporabljam ponavadi na telefonu ko na brzino rabim videt kje je nek naslov.

 

CarPlay bo z iOS12 podpiral ve? aplikacij, kolikor vem bo na za?etku na voljo Apple Maps, Google Maps, Waze in Sygic. Pri Android Auto ima? izbiro med Google Maps in Waze.

 

Na?eloma je Waze kar se ti?e prometnih podatkov precej pred vsemi ostalimi (crowdsourcani podatki + Google viri).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ne podpira FLAC, podpira pa MP3 in AAC. ?e se ti pa zdi da pa sli?i? razliko med 256k AACjem in FLAC v avtu skupaj s hrupom motorja in vetra pa rabi? zdravni?ki pregled :P

 

 

CarPlay bo z iOS12 podpiral ve? aplikacij, kolikor vem bo na za?etku na voljo Apple Maps, Google Maps, Waze in Sygic. Pri Android Auto ima? izbiro med Google Maps in Waze.

 

Na?eloma je Waze kar se ti?e prometnih podatkov precej pred vsemi ostalimi (crowdsourcani podatki + Google viri).

He, he, sli?im ?e razliko analogni vs digitalni posnetek...

Kak?en format je pa ta AAZ? A je podoben Flac vsaj od dale??

In verjemi, da kar se posluha ti?e bi bil presene?en, kaj vse se da sli?ati kljub ropotu motorja in ceste. :)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne, ne podpira FLAC, podpira pa MP3 in AAC. ?e se ti pa zdi da pa sli?i? razliko med 256k AACjem in FLAC v avtu skupaj s hrupom motorja in vetra pa rabi? zdravni?ki pregled :P

 

CarPlay bo z iOS12 podpiral ve? aplikacij, kolikor vem bo na za?etku na voljo Apple Maps, Google Maps, Waze in Sygic. Pri Android Auto ima? izbiro med Google Maps in Waze.

 

Na?eloma je Waze kar se ti?e prometnih podatkov precej pred vsemi ostalimi (crowdsourcani podatki + Google viri).

 

 

Apple Maps je deloval ze pred tem na CarPlay ... iOS 12 je ze na voljo... in tudi Google Maps je ze posodobijen... ostalo pa ne ven, ce bo... Edino za Waze vem, da so napovedali... ampak se se ne ve kdaj bo...Za Sygic pa ne vem... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Waze je zal zgolj se ena poteza googla o zbiranju nasih detaljnih informacij za potrebe personaliziranega oglasevanja. Za podatki o prometu se skriva veliko vec. Offline navigacije dajo mir kar se tice tega

 

https://www.waze.com/legal/privacy#information-that-is-being-collected

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Waze je zal zgolj se ena poteza googla o zbiranju nasih detaljnih informacij za potrebe personaliziranega oglasevanja. Za podatki o prometu se skriva veliko vec. Offline navigacije dajo mir kar se tice tega

 

https://www.waze.com/legal/privacy#information-that-is-being-collected

 

Mislim da si mora? pogledati kaj pogoje tvojih citroenovih connected servisov pa bo? videl da bistvene razlike ni ;) S kod to?no ti misli? da vle?ejo podatke o preto?nosti prometa in kaj misli? da se zgodi z geolokacijo, ki jo po?lje tvoj citroenov head unit na citroenove stre?nike? :)

 

(Waze druga?e uporablja isti backend kot Google Maps za promet, le da da ?ez njega ?e poro?anje uporabnikov samih, kar ga naredi bistveno hitreje odzivnega na spremembe prometa kot ve?ino ostalih storitev. Avtomobilske firme velikokrat kupujejo te feede od Googla ali podobnih storitev, RDS storitve so pa itak en smeh.)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.