Skoči na vsebino

Poraba: bencin vs. dizel


Devi

Priporočeno sporočilo

pred 13 minutami je Alex napisal:

Niti jaz. Res top motor in vožnja. 👍

Avto je bomba,res dobro šiba.....🔥😉👍

So mi rekli na servisu,da po njihovih podatkih na CX-30 do 100kkm ni imel še nihče nobenih problemov,če ni tako napišite lastniki CX-30tk kakšne vse probleme imate razen tega,da premalo "pije".....😉😂

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam še kar nekaj prostora za še nižjo porabo. :)

 

WWW.ZURNAL24.SI

Počasno pospeševanje do želene hitrosti ali hiter pospešek? Večina voznikov uporablja napačno tehniko, da bi privarčevala pri gorivu.

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 minutami je Bini napisal:

Avto je bomba,res dobro šiba.....🔥😉👍

So mi rekli na servisu,da po njihovih podatkih na CX-30 do 100kkm ni imel še nihče nobenih problemov,če ni tako napišite lastniki CX-30tk kakšne vse probleme imate razen tega,da premalo "pije".....😉😂

 

Počakej še pol leta, ko boste imeli srečanje ob menjavi motorčkov poklopljivih ogledal :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

 

Počakej še pol leta, ko boste imeli srečanje ob menjavi motorčkov poklopljivih ogledal :D 

Nisem vedel,da imaš na skrivaj še CX-30.....😁

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 47 minutami je Janez007 napisal:

Imam še kar nekaj prostora za še nižjo porabo. :)

 

WWW.ZURNAL24.SI

Počasno pospeševanje do želene hitrosti ali hiter pospešek? Večina voznikov uporablja napačno tehniko, da bi privarčevala pri gorivu.

 

 

Hmmm, jaz takole vozim od kar si lastim dizle. Pa mislim, da vsakih nekaj let tukaj na forumu napišem kako je treba vozit za čim manjšo porabo pa še več užitka je zraven.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Boss napisal:

 

Hmmm, jaz takole vozim od kar si lastim dizle. Pa mislim, da vsakih nekaj let tukaj na forumu napišem kako je treba vozit za čim manjšo porabo pa še več užitka je zraven.

Enako. Gasa do želene hitrosti  in  potem tempomat. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz pa bolj stil stare šole, enakomerno pospeševanje, ne do podna da vse našpana pač pa da se lepo enakomerno razvije moč. Pri silovitem pospeševanju se mi zdi da vse špana, ketno bolj obremenjuje, zobnike itd.. tudi ko ga vžgem počakam zmeraj pol minute do minuto da lepo olje zaokroži po motorju, se temperatura malo dvigne in potem z občutkom da se zagreje, potem naprej pa po pameti. 

Mene srce boli če se motor vrti po nepotrebnem na 4000+ , hjaooo kdo bo moj avto kupil, lepše delam z avtom kot s sabo, nwm če sem že kdaj izkoristil vseh 165 konjev 😄😄😄

  • Všeč 2
  • Haha 4
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je scania napisal:

Jaz pa bolj stil stare šole, enakomerno pospeševanje, ne do podna da vse našpana pač pa da se lepo enakomerno razvije moč. Pri silovitem pospeševanju se mi zdi da vse špana, ketno bolj obremenjuje, zobnike itd.. tudi ko ga vžgem počakam zmeraj pol minute do minuto da lepo olje zaokroži po motorju, se temperatura malo dvigne in potem z občutkom da se zagreje, potem naprej pa po pameti. 

Mene srce boli če se motor vrti po nepotrebnem na 4000+ , hjaooo kdo bo moj avto kupil, lepše delam z avtom kot s sabo, nwm če sem že kdaj izkoristil vseh 165 konjev 😄😄😄

V bistvu ga nisi niti še niti  prav ulaufal. 😊

  • Všeč 4
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je FuManchu napisal:

Podobno kot @scania sem jaz bmw-ja šparal. Pa sem pol ugotovil, da bolj ko sem šparal bolj je vse hudič jemal:D

 

Tako da ne šparam več nič kej dost.

Meni oče skoz pravi, če šparam za naslednjega lastnika 😄😄😄😄

  • Všeč 4
  • Haha 4
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je scania napisal:

Jaz pa bolj stil stare šole, enakomerno pospeševanje, ne do podna da vse našpana pač pa da se lepo enakomerno razvije moč. Pri silovitem pospeševanju se mi zdi da vse špana, ketno bolj obremenjuje, zobnike itd.. tudi ko ga vžgem počakam zmeraj pol minute do minuto da lepo olje zaokroži po motorju, se temperatura malo dvigne in potem z občutkom da se zagreje, potem naprej pa po pameti. 

Mene srce boli če se motor vrti po nepotrebnem na 4000+ , hjaooo kdo bo moj avto kupil, lepše delam z avtom kot s sabo, nwm če sem že kdaj izkoristil vseh 165 konjev 😄😄😄

 

Ne, ne sej nikakor do podna, ker to tud ni dobr. Ampak glih tolk, ko po občutku veš, da še pospešuje v povezavi s pritisnjeno stopalko in nikakor tlačt padal v poden. Ma saj avto začutiš, kje mu še "paše" in kje ga matraš (hehe kot nasveti Braneta Kastelica).

 

Pri meni gre takole, kjer se seveda da:

 

1. prestava nikoli drsenja sklopke ampak čim prej ujet menjalnik in motor. Potem šele pospeševanje.

2. nekje do 70-80km/h

3. do 130km/h

potem pa samo sprehod do 6. prestave.

 

V mestni in relacijski vožnji pa prva nato takoj druga potem pa odvisno od omejitev

30-40km/h v tretji

40-50km/h v tretji ali četrti

50-60km/h v četrti

60-70km/h v četrti ali peti

70-90km/h v peti

90 in več pa v šesti

 

 

  • Všeč 3
  • Začuden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 13 minutami je Slivka napisal:

 

Če jaz zabijem pedalko do konca lahko samo molim, da ne utrže asfalta. Navor pa krivulja pa poln keson in polna prikolica pa to...

Se strinjam, raje vozi po pameti pa ne uničuj cest, že tako jih ne popravljajo.😅

  • Haha 3
  • Hvala 1

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 21. 10. 2022 ob 21:03 je scania napisal:

Danes sem prevzel za vikend test cx5 g194 awd takumi. Povprečna poraba od tankanja 6,9 (250km) poraba zadnji trip 6,5 (Slovenska Bistrica - Murska Sobota - Slovenska Bistrica). Nisem preveč za suv ampak ta cx5 je prvi suv pri katerem sem res res res uzival v vožnji. Koliko bi le bila poraba brez awd.

20221021_203532.jpg

Kje si si sposodil avto za vikend test?

Jaz imam rezerviran test naslednji petek v Interclasu, da ga malo sprobam, da vidim razliko med G194 in mojo D175. Če bo ok, jo kar naročim.

A ima kdo kakšen nasvet oz priporočilo kje dobim največ popusta za nakup novega 🍀🐞

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Senad napisal:

Kje si si sposodil avto za vikend test?

Jaz imam rezerviran test naslednji petek v Interclasu, da ga malo sprobam, da vidim razliko med G194 in mojo D175. Če bo ok, jo kar naročim.

A ima kdo kakšen nasvet oz priporočilo kje dobim največ popusta za nakup novega 🍀🐞

Pojdi poskusit srečo v Celje, pri njih sem vedno dobil največ popusta pa sem poskusil v Ljubljani, MB in še kje😉 Se pa časi spreminjajo..... :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Senad napisal:

Kje si si sposodil avto za vikend test?

Jaz imam rezerviran test naslednji petek v Interclasu, da ga malo sprobam, da vidim razliko med G194 in mojo D175. Če bo ok, jo kar naročim.

A ima kdo kakšen nasvet oz priporočilo kje dobim največ popusta za nakup novega 🍀🐞

Selmar Celje, svetoven odnos, servis odličen, vse 5+

  • Všeč 3
  • Ljubim 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Selmar pa res same pohvale, če rabiš samo kak nasvet, da kej sam postoriš z veseljem pomagajo, marsikdo ti bo reku samo pripelji sem pa bomo pogledal... :bravo:

  • Všeč 3
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 26. 10. 2022 ob 7:02 je scania napisal:

Selmar Celje, svetoven odnos, servis odličen, vse 5+

Kdaj boš probal pa corolo X ?

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je mazdaman napisal:

Kdaj boš probal pa corolo X ?

Sem jo že in če primerjam s cx5, je cx5 vsaj zame boljša, boljši občutki med vožnjo. Fantazijska kombinacija bi bila cx5 s toyotino hybridno tehnologijo ta 2,0 M20 motor s skupno 197KM. 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je scania napisal:

Sem jo že in če primerjam s cx5, je cx5 vsaj zame boljša, boljši občutki med vožnjo. Fantazijska kombinacija bi bila cx5 s toyotino hybridno tehnologijo ta 2,0 M20 motor s skupno 197KM. 

a ni corola cros v rangu CX-30 in ne CX5 ? kako deluje ta njihov 2.0 motor in njihov CVT?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.