Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 4 urami je Janez007 napisal:

 

Ampak po bitki je vedno lahko biti junak, a ni tako?

 

In nekomu, ki napove na desetine prerokb, se bo kakšna tudi uresničila, že po verjetnosti.

 

In kaj pomeni moje mnenje (pisarniškega inženirja tehnike) o zdravljenju srčnih zaklopk, o zdravljenju ALS? Sploh kaj pomeni moje mnenje - mnenje laika v primerjavi z mnenji tistih, ki se profesionalno s tem ukvarjajo po več 10 let? :)

 

Po bitki? A veš kaj ta pregovor sploh pomeni? To velja za tiste, ki se po dogodku oglašajo in potem pametujejo, kako bi morali in kaj so drugi zajebali.

Če pa to razlagaš tekom "bitke" in te "pametnjakoviči" ne poslušajo oziroma se delajo norca je pa pač v skladu s tistim pregovorom, ki pravi "idiot pač ne ve da je idiot". Da ne bo nekdo zdaj osebno prizadet, ker ne leti na nobenega, ampak, ker ste se delali nekateri norca in grozili z vsem mogočim veliko več pove o tistemu, ki noče poslušat, ko od tistemu, ki postavlja vprašanja na katera je treba pomislit, da se najde ustrezen odgovor. Če argumenta ni se gre na nivo žaljenja in diskriditacije kot je recimo razlaganje, da imajo necepljeni nizek IQ ipd abotnosti.

 

Tud ta je precej neumestna... kakšnih 10 prerokb... niti ene ni bilo, vse skupaj je bila le razlaga preteklih dogodko in kako se stvari v takih primerih s takimi faktorji dogajanja na koncu izzidejo. Vedno se tako in izredno majhna možnost je bila, da bi šlo po drugi poti. Zato ker smo nekateri samo na osnovi zgodovine, na osnovi preteklih strokovnih in znanstvenih dognanj razlagali dogodke, ki so se že nekoč dogajali o takšni in drugačni obliki, smo bili zasmehovani. Pa sej zgodovine in teh dognanj si nisem sam izmisli, se pa postavlja vprašanje, na osnovi česa ste se nekateri odločali, da verjamete nekim drugim podatkom, ki še nikoli niso bili potrjeni. Neodvisen opazovalec z indeferentnim poznavanjem teme bi tak način odločitev prej pripisal, da ste bili teoretiki zarot tisti, ki niste upoštevali zgodovinskih dejstev in preteklih dogodkov in raziskav stroke in znanosti.

 

Zato je nam "uspelo" zadevo razlagati tako kot se je nato dogajala in to z vedeževanjem in prerokbami nima popolnoma nobene veze.

 

Tvoj zadnji stavek je pa dejansko problem celotne zablode. Po tej razlagi, nihče, ki ni študiran matematik, ne sme računat in uporabljat matematike, noben, ki ni diplomiran fizik, ne sme uporabljat fizike. Noben, ki ne trenira košarke je ne sme igrati. Tole se gremo lahko v neskončnost, sploh danes, kjer je na voljo dovolj strokovne literature, da marsikej lahko človek postori sam pa ne rabi bit gradbenik, fasader ali pa konec koncev mehanik svoje Mazde. Ker če velja to kar razlagaš pol prosim, da se ne dotakneš ničesar za kar nisi študiran... 

 

p.s.: men je ta epidemija prinesla mnogo dodatnega znanja saj sem prebral kar precej literature na straneh The Lancet in BMJ in vem precej več kot sem si kdaj prej mislil da bom na področju zdravstva. Ljudje smo učljiva bitja in včasih rabiš samo malo spodbude, da se naučič marsikaj pa za to ne rabiš po faksih skakat.

  • Zmeden 2
  • Hvala 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Boss napisal:

 

Po bitki? A veš kaj ta pregovor sploh pomeni? To velja za tiste, ki se po dogodku oglašajo in potem pametujejo, kako bi morali in kaj so drugi zajebali.

Če pa to razlagaš tekom "bitke" in te "pametnjakoviči" ne poslušajo oziroma se delajo norca je pa pač v skladu s tistim pregovorom, ki pravi "idiot pač ne ve da je idiot". Da ne bo nekdo zdaj osebno prizadet, ker ne leti na nobenega, ampak, ker ste se delali nekateri norca in grozili z vsem mogočim veliko več pove o tistemu, ki noče poslušat, ko od tistemu, ki postavlja vprašanja na katera je treba pomislit, da se najde ustrezen odgovor. Če argumenta ni se gre na nivo žaljenja in diskriditacije kot je recimo razlaganje, da imajo necepljeni nizek IQ ipd abotnosti.

 

Tud ta je precej neumestna... kakšnih 10 prerokb... niti ene ni bilo, vse skupaj je bila le razlaga preteklih dogodko in kako se stvari v takih primerih s takimi faktorji dogajanja na koncu izzidejo. Vedno se tako in izredno majhna možnost je bila, da bi šlo po drugi poti. Zato ker smo nekateri samo na osnovi zgodovine, na osnovi preteklih strokovnih in znanstvenih dognanj razlagali dogodke, ki so se že nekoč dogajali o takšni in drugačni obliki, smo bili zasmehovani. Pa sej zgodovine in teh dognanj si nisem sam izmisli, se pa postavlja vprašanje, na osnovi česa ste se nekateri odločali, da verjamete nekim drugim podatkom, ki še nikoli niso bili potrjeni. Neodvisen opazovalec z indeferentnim poznavanjem teme bi tak način odločitev prej pripisal, da ste bili teoretiki zarot tisti, ki niste upoštevali zgodovinskih dejstev in preteklih dogodkov in raziskav stroke in znanosti.

 

Zato je nam "uspelo" zadevo razlagati tako kot se je nato dogajala in to z vedeževanjem in prerokbami nima popolnoma nobene veze.

 

Tvoj zadnji stavek je pa dejansko problem celotne zablode. Po tej razlagi, nihče, ki ni študiran matematik, ne sme računat in uporabljat matematike, noben, ki ni diplomiran fizik, ne sme uporabljat fizike. Noben, ki ne trenira košarke je ne sme igrati. Tole se gremo lahko v neskončnost, sploh danes, kjer je na voljo dovolj strokovne literature, da marsikej lahko človek postori sam pa ne rabi bit gradbenik, fasader ali pa konec koncev mehanik svoje Mazde. Ker če velja to kar razlagaš pol prosim, da se ne dotakneš ničesar za kar nisi študiran... 

 

p.s.: men je ta epidemija prinesla mnogo dodatnega znanja saj sem prebral kar precej literature na straneh The Lancet in BMJ in vem precej več kot sem si kdaj prej mislil da bom na področju zdravstva. Ljudje smo učljiva bitja in včasih rabiš samo malo spodbude, da se naučič marsikaj pa za to ne rabiš po faksih skakat.

Se pravi, da bi se lahko sedaj počasi vpisal na študij medicine in bi kar takoj pristopil k izpitom. Itak rabijo zdravnike. Pa še za višjo plačo bi se vsak mesec boril. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 urami je Alex napisal:

Lepo povedano. Kaj pa, če bi se obrnilo čisto v drugo smer, in bi necepljeni padali kot muhe. Potem bi zopet bil kdo drugi kriv za njihovo trpljenje. Pač anticepilci niso prevzeli odgovornosti do drugih in tako se bodo obnašali ob vsaki morebitni naslednji pandemiji. Demokracija je v"asih hudič. Tukaj mi je pa hočem ali nočem všeč bivša juga, kjer so vse zbobali skupaj  na kup in vse pocepili. In to najbrž s kakimi ruskimi cepivi, ko živ bog ni vedel, kaj je v njih in ali sploh delujejo. Lepo se vidi tudi demokracijo v tem, da dan danes veliko mladih mamic (FB doktoric) ne da cepiti svojih otrok. Ko pa kak zboli je pa cela štala. 

 

Ne vem, no. Sem malce povprašal umetno inteligenco, če kej ve o tem iz kod so prihajala cepiva v Jugoslavijo, omenil je tako ZDA kot Sovjetsko zvezo (nisem objavil celotnega pogovora, samo zadnje vprašanje), ampak mi je pa predvsem zanimiv zadnji odstavek, ki sem ga tudi označil. Zgleda smo v bivši državi znali sami sproducirat cepiva za LASTEN narod in ne morem mimo tega, da ne pomislim na to, da si mogoče lastna država prizadeva za zdravje lastnih državljanov bolj od ene korporacije, ki gleda vse skozi številke in denar. Pač, samo na glas razmišljam.

 

image.png

 

Pa pri covid "cepivih" je blo vse tolk smrdeče od dneva 1 dalje, da glava peče... propagandna mašinerija, da te kap. Ko samo pomislim za nazaj, kaj vse smo se videli po TV (razni plesi na temo cepiva, vsak politični kljukec je zagotavljal varnost in učinkovitost, do obljubljenih nagrad, če se greš cepit (?!), do stroke, ki je obljubljala marsikaj, ...) me spreleti slabost v želodcu... in potem je čudežno vse potihnilo v 2022 in v letu 2023 se odločijo izmotavat na vse pretege. A hkrati noben ne zna pojasniti zakaj ljudje nenadoma umirajo, raje nam kažejo vesoljce po TV.

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je pob napisal:

A hkrati noben ne zna pojasniti zakaj ljudje nenadoma umirajo, raje nam kažejo vesoljce po TV.

 

Tudi prej so umirali, samo sedaj imaš nek razlog.

Isto so vere na svetu. Izmišljene, ker pač nihče ni znal pojasniti zakaj se dogajajo stvari, ki jih ne razumemo.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je g.Wankel napisal:

 

Tudi prej so umirali, samo sedaj imaš nek razlog.

Isto so vere na svetu. Izmišljene, ker pač nihče ni znal pojasniti zakaj se dogajajo stvari, ki jih ne razumemo.

 

Ok, se strinjam. To je naravni tok lajfa - rojstvo in nato smrt. To se je vedno dogajalo v različnih starostnih obdobjih, saj smo si ljudje različni in je pač tako, da ne doživi vsak človek 90 let.

Ampak hočeš nočeš, se pojavljajo novice povsod v medijih kako športniki, ki so od nekdaj kipeli od zdravja, sedaj dosti več umirajo. 

 

Sicer pa, da ne bo pomote, se probam ograditi od teh morbidnih stvari/novic, kolkr se le da, ker se ob tem ne počutim dobro in nobenemu človeku ne želim nič slabega... 

Mene v tej zgodbi samo zanima, kako se razpleta/zapleta pri stricih, ki so to zakuhali, saj mi ni vseeno v kakšnem svetu bodo živeli naši zanamci.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je pob napisal:

 

Ok, se strinjam. To je naravni tok lajfa - rojstvo in nato smrt. To se je vedno dogajalo v različnih starostnih obdobjih, saj smo si ljudje različni in je pač tako, da ne doživi vsak človek 90 let.

Ampak hočeš nočeš, se pojavljajo novice povsod v medijih kako športniki, ki so od nekdaj kipeli od zdravja, sedaj dosti več umirajo. 

 

Sicer pa, da ne bo pomote, se probam ograditi od teh morbidnih stvari/novic, kolkr se le da, ker se ob tem ne počutim dobro in nobenemu človeku ne želim nič slabega... 

Mene v tej zgodbi samo zanima, kako se razpleta/zapleta pri stricih, ki so to zakuhali, saj mi ni vseeno v kakšnem svetu bodo živeli naši zanamci.

Jao dej plis, a loh mal pretuhtaš te stvari.

 

Prej si imel 10 novinarjev s telefoni, zdej maš človeško populacijo s telefoni. Valda se bodo "dramatične" novice širile bolj kot včasih. Prej je kdo po tleh padu se ga je zrihtal in je blo to to, zdej rabiš 10 člankov. Zadnjič je blo na 24 da je nek odvetnik out of the blue v NY USA umrl med delom od doma. WOW STAAARI NORO, CEPLJENJEE

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fotra je pred letom (nekaj mesecev po cepljenju) začelo nekaj bolet v prsih ... seveda je bil prepričan, da je to od cepljenja. Potem se je ugotovilo, da je bila kriva kislina v želodcu. 😃

 

Neka bližnja žlahtnica (ni ovca, tako kot jaz, ampak razmišlja s svojo glavo 🤪) me je pred tretjim cepljenjem rotila, naj se ne cepim, ker da bom umrl v roku 3 mesecev. Imam še pisno na telefonu. V nasprotju z njeno napovedjo, sem še po več kot enem letu živ. :) Najbolj sem pa žalosten, ker ima ženska doktorat iz naravoslovne znanosti.  🙃

  • Všeč 4
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Janez007 napisal:

Fotra je pred letom (nekaj mesecev po cepljenju) začelo nekaj bolet v prsih ... seveda je bil prepričan, da je to od cepljenja. Potem se je ugotovilo, da je bila kriva kislina v želodcu. 😃

 

Neka bližnja žlahtnica (ni ovca, tako kot jaz, ampak razmišlja s svojo glavo 🤪) me je pred tretjim cepljenjem rotila, naj se ne cepim, ker da bom umrl v roku 3 mesecev. Imam še pisno na telefonu. V nasprotju z njeno napovedjo, sem še po več kot enem letu živ. :) Najbolj sem pa žalosten, ker ima ženska doktorat iz naravoslovne znanosti.  🙃

Pa saj sem razlagal tisto o mojem srcobolu... 

 

Če v nekaj verjameš... :D 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

23 minutes ago, Janez007 said:

Fotra je pred letom (nekaj mesecev po cepljenju) začelo nekaj bolet v prsih ... seveda je bil prepričan, da je to od cepljenja. Potem se je ugotovilo, da je bila kriva kislina v želodcu. 😃

 

Neka bližnja žlahtnica (ni ovca, tako kot jaz, ampak razmišlja s svojo glavo 🤪) me je pred tretjim cepljenjem rotila, naj se ne cepim, ker da bom umrl v roku 3 mesecev. Imam še pisno na telefonu. V nasprotju z njeno napovedjo, sem še po več kot enem letu živ. :) Najbolj sem pa žalosten, ker ima ženska doktorat iz naravoslovne znanosti.  🙃

 

Hja lej, marsikoga je pa na tak način pobralo. Tako je, te stvari res težko dokažeš v katerokoli smer. Se pa propagira samo ena smer kot ena in edina, in to mene moti. Itak pa, če ne bi bilo teh omejitev ki so veljale, se bi jih cepilo še pol manj kot se jih je. To je pa pač dejstvo :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je g.Wankel napisal:

 

Tudi prej so umirali, samo sedaj imaš nek razlog.

Isto so vere na svetu. Izmišljene, ker pač nihče ni znal pojasniti zakaj se dogajajo stvari, ki jih ne razumemo.

 

Ampak zakaj imamo vsak mesec samo v Sloveniji še vedno za 50% presežnih smrti v starostni skupini od 0 -70 let kot to beležijo v sledilniku? :nevem:

 

image.png

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 urami je Alex napisal:

Se pravi, da bi se lahko sedaj počasi vpisal na študij medicine in bi kar takoj pristopil k izpitom. Itak rabijo zdravnike. Pa še za višjo plačo bi se vsak mesec boril. 😉

 

Pa misliš, da ne bi bil zmožen? Tud meni je bila medicina nekoč črna škatla zdaj mi je pa mogoče žal, da namest na informatiko nisem šel na medicino. Stvari so precej logične in dejansko kar rabiš za študij je zicleder pa zmerno moraš bit sposoben. To drugo bi šlo, zicledra pa nimam.

  • Všeč 1
  • Haha 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Pa misliš, da ne bi bil zmožen? Tud meni je bila medicina nekoč črna škatla zdaj mi je pa mogoče žal, da namest na informatiko nisem šel na medicino. Stvari so precej logične in dejansko kar rabiš za študij je zicleder pa zmerno moraš bit sposoben. To drugo bi šlo, zicledra pa nimam.

Če prav razumem, si v drugem delu že sam odgovoril na vprašanje (odgovor je NE). 😀

Ampak če sem razumel, je Alex predlagal samo polaganje izpitov, za to pa ne potrebuješ zicledra (za vsak izpit rabiš kakšno urco). Pa potem še kakšnih 5 let specializacije....😄

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Včeraj na RTVSLO1 oddaja Arena, kjer so malce predebatirali zadeve z WHO. Kako je bilo in kaj se nam pripravlja za naprej.

Skratka moje mnenje je, da je treba biti buden in se pogovarjat o tem, saj se zna zgodit, da bomo ob naslednjih podobnih zadevah fasali še kak hujši fašizem.

 

Presenečen pa sem, da so to sploh pustili predvajati na TV, saj vemo, kako so potekala zadnja 3 leta.

 

WWW.RTVSLO.SI

Ali naj Slovenija izstopi iz Svetovne zdravstvene organizacije, kot predlagajo nekatere civilnodružbene organizacije in posamezniki? Kakšni so razlogi za to pobudo in kaj bi to pomenilo za Slovenijo...

 

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Sicer dolg,a zelooo zanimiv prispevek...predvsem za tiste ki so se cepili...torej,kaj lahko pričakujete.

 

Ta pa za tiste,kateri se nismo cepili.

 

 

 

No ja...oba prispevka sta zanimiva za vse...pač eni so na eni,drugi pa na drugi strani...3x lahko ugibate,kdo sedaj izpade "neumen".

Je pa res,da se po moje nihče več ne bo hotel cepiti za čisto nič....k ta škoda,k jo je ta Covid naredil,in vse povezano z njim in z cepivi...ena največjih nateg naše dobe🤔

  • Všeč 4
  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še večji nateg narodov se pravkar nadaljuje z "posiljevanje z zelenim",  elektrifikacijo in ne vem katerim bedarijam še vsem. Aja, pa z ščurki v hrani. 

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 urami je skritikrt napisal:

Sicer dolg,a zelooo zanimiv prispevek...predvsem za tiste ki so se cepili...torej,kaj lahko pričakujete.

 

Ta pa za tiste,kateri se nismo cepili.

 

 

 

No ja...oba prispevka sta zanimiva za vse...pač eni so na eni,drugi pa na drugi strani...3x lahko ugibate,kdo sedaj izpade "neumen".

Je pa res,da se po moje nihče več ne bo hotel cepiti za čisto nič....k ta škoda,k jo je ta Covid naredil,in vse povezano z njim in z cepivi...ena največjih nateg naše dobe🤔

Zelo "zaneslljivi" viri. 😄😄 Bom vprašal za mnenje še kako šlogarco. 😉

  • Všeč 2
  • Haha 3

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

Zelo "zaneslljivi" viri. 😄😄 Bom vprašal za mnenje še kako šlogarco. 😉

Alex...kdo pa drugi🙄

 

Glej,saj ti ni treba "verjeti" itd...če ti ni,pa ne glej.

 

Jaz se pozanimam...in ne verjamem nekomu kar tako.Sem se pozanimal o Bretu Weinsteinu in njegovi ženi...in kar sem izvedel mi je všeč.

 

Bom citiral Billa Mahera iz njegovega dokumentarca "Religulous" (mimogrede dober dokumentarec-komedija...tudi za vernike😉)..."I am just selling doubt" (samo dvom prodajam).

Pa daaaleč od tega,da bi bil Bill zame neka kompetenca,k je preveč "lev" zame....ima pa določene pristope in mnenja,katera so mi všeč....eno od tek je ravno ta-"dvomi v vse...raziskuj,opazuj in si mnenje ustvari sam"

 

...spet drugi pa...zamahne z roko in raje verjame "šlogarci"👍

 

Edit: pojasnilo,kaj točno sem mislil z "škoda,k jo je ta Covid naredil,in vse povezano z njim in z cepivi..."

Bom še enkrat napisal,da ne bo dvoma o mojem mnenju o cepivih-nisem proti cepivom...sem celo hčero dal cepiti proti HPV. Sem pa proti nepreverjenim in netestiranim cepivom...kdor se bo pozanimal,kako dolgo testiranja cepiv trajajo,da sploh dobijo dovoljenja za uporabo,mu bo jasno "kje tiči zajec" oz. kje je "natega".

 

L.P.

Popravljeno od skritikrt
  • Všeč 3
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je g.Wankel napisal:

Sam ne vem zakaj taki romani. Cepilci ne bodo prepričali anti-cepilcev, in tudi obratno.

Pač vsak zase ve, kaj je ok.

 

Zrele družbe delujejo organizirano (imajo neka pravila in jih ljudje spoštujejo). Pravila pa postavljajo pametni, izobraženi, razsvetljeni ljudje z izkušnjami.

Na Danskem s cepljenjem niso imeli posebnih težav.

 

Če lahko vsak dela kar misli, da je prav (mimo postavljenih pravil), bo kaos. Če pravila postavljajo ljudje z namenom osebnih koristi, bo za družbo slabo.

Pri nas smo imeli s cepljenjem velike težave.

 

 

  

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Janez007 napisal:

Pravila pa postavljajo pametni, izobraženi, razsvetljeni ljudje z izkušnjami.

 

Evo zdaj si pa zadel bistvo. S tem kovid cepljenjem ni bilo NOBENIH izkušenj, ker jih tudi ni moglo biti. Še enkrat mrna cepiva so proti klasičnim cepivom kar precejšnja neznanka, saj jih prej sploh nismo poznali in uporabljali. Se pravi izkušenj ni in jih niti ne more biti. Tako, da se lahko tukaj kar ustavimo.

 

Zato pa je znanost enostavno potrebno non stop preverjat in testirat, ker ogromno pametnih in sila izobraženih se je v preteklosti tudi motilo in to lahko zelo hudo motilo. Zato ti bo vsak znanstvenik povedal, da šele, ko znanost prestane vse nivoje prevejanja in to potrdijo na vseh koncih brez dvoma oziroma drugačnih rezultatov šele postane aksiom in ne dogma kot je bilo v primeru mrna cepiv.

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.