Skoči na vsebino

Cepljenje - Korona in vse ostalo.


Boss

Priporočeno sporočilo

pred 14 minutami je Boss napisal:

 

Evo zdaj si pa zadel bistvo. S tem kovid cepljenjem ni bilo NOBENIH izkušenj, ker jih tudi ni moglo biti. Še enkrat mrna cepiva so proti klasičnim cepivom kar precejšnja neznanka, saj jih prej sploh nismo poznali in uporabljali. Se pravi izkušenj ni in jih niti ne more biti. Tako, da se lahko tukaj kar ustavimo.

 

Zato pa je znanost enostavno potrebno non stop preverjat in testirat, ker ogromno pametnih in sila izobraženih se je v preteklosti tudi motilo in to lahko zelo hudo motilo. Zato ti bo vsak znanstvenik povedal, da šele, ko znanost prestane vse nivoje prevejanja in to potrdijo na vseh koncih brez dvoma oziroma drugačnih rezultatov šele postane aksiom in ne dogma kot je bilo v primeru mrna cepiv.

Z naslednjim nevarnim virusov jih tudi verjetno ne bo (dovolj). Sem prepričan, da je cepivo mnogim rešilo življenje. A ti bi pa kar pustil, da se zadeve ne poskuša omejiti z razpoložljivimi sredstvi (cepivi), prepustil bi  epidemiji, da se razvija brez nadzora, pa bo kar bo oziroma kot je bilo v prvem letu, ko je umrlo ali hudo zbolelo veliko preveč ljudi?

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zato je problem, ker učinek cepljenja je nemerljiv saj se je tekom cepljenja v letu 2021 virus spremenil/mutiral in tako šel od osnovne alfa različice preko delte v omicron. Vsaka naslednja po vrsti je bila sicer bolj nalezljiva in manj nevarna. In tako se je vedno v zgodovini dogajalo, da je prosperiral vedno tisti virus, ki svojega gostitelja na ubije ampak ga uporabi za lažje širjenje. Pa ne da je virus pameten, ampak tukaj delujejo čisto matematično statistične zakonitosti.

 

Virus, ki se zelo hitro širi in mutira, ga s cepljenji ne moreš ustaviti in virologi to vedo. In če že uspeš z določenimi cepivi omejiti določen sev, to samo daje možnost drugemu, ki bi ga neomejeni prvotni sev "zadušil", možnost, da se zaradi mutacije izogne zaščiti. Zato je recimo prosperirala delta (zanjo že ni bilo več ustrezno cepiva), ki jo je ustavil le lasten imunski odziv ali čredna imunost, ki pa ni ustavila Omicrona. A kot pravim, ko virus ratuje manj nevaren se tudi lažje širi in zato še vedno imamo kovid, ampak je ratal pač le ena izmed virusnih okužb, kot je gripa prehlad, rino, itd itd.

 

In ja, virologi , ki so to razlagali leta 2020/21 so bili zasmehovani in cenzurirani pa čeprav se govorili samo tisto, kar se je v zgodovini že dogajalo.

 

 

Aja, pa da ne bo zdaj zvenelo anticepilsko vse to še razlaga, kjer cepljenje zelo pomaga. To pa predvsem pri virusih z nizko mutagenostjo, kjer "učenje" imunskega sistema narediš samo enkrat ali pa obnavljaš le sporaldično. Taka primera sta črne koze in recimo KME (primer obnavljanja cepljenja na daljša 5 letna obdobja).

In tu se je delala največja napaka, ker se je vse to metalo v isti koš. A se je to delalo nenamensko al načrtno ne bom razglabljal, se je pa zgodilo ravno to, da je pri neukem folku vzbudi takšna ali drugačna čustva kar pa smo bili priča teh dveh let.

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Sej zato je problem, ker učinek cepljenja je nemerljiv saj se je tekom cepljenja v letu 2021 virus spremenil/mutiral in tako šel od osnovne alfa različice preko delte v omicron. Vsaka naslednja po vrsti je bila sicer bolj nalezljiva in manj nevarna. In tako se je vedno v zgodovini dogajalo, da je prosperiral vedno tisti virus, ki svojega gostitelja na ubije ampak ga uporabi za lažje širjenje. Pa ne da je virus pameten, ampak tukaj delujejo čisto matematično statistične zakonitosti.

 

Virus, ki se zelo hitro širi in mutira, ga s cepljenji ne moreš ustaviti in virologi to vedo. In če že uspeš z določenimi cepivi omejiti določen sev, to samo daje možnost drugemu, ki bi ga neomejeni prvotni sev "zadušil", možnost, da se zaradi mutacije izogne zaščiti. Zato je recimo prosperirala delta (zanjo že ni bilo več ustrezno cepiva), ki jo je ustavil le lasten imunski odziv ali čredna imunost, ki pa ni ustavila Omicrona. A kot pravim, ko virus ratuje manj nevaren se tudi lažje širi in zato še vedno imamo kovid, ampak je ratal pač le ena izmed virusnih okužb, kot je gripa prehlad, rino, itd itd.

 

In ja, virologi , ki so to razlagali leta 2020/21 so bili zasmehovani in cenzurirani pa čeprav se govorili samo tisto, kar se je v zgodovini že dogajalo.

 

 

Aja, pa da ne bo zdaj zvenelo anticepilsko vse to še razlaga, kjer cepljenje zelo pomaga. To pa predvsem pri virusih z nizko mutagenostjo, kjer "učenje" imunskega sistema narediš samo enkrat ali pa obnavljaš le sporaldično. Taka primera sta črne koze in recimo KME (primer obnavljanja cepljenja na daljša 5 letna obdobja).

In tu se je delala največja napaka, ker se je vse to metalo v isti koš. A se je to delalo nenamensko al načrtno ne bom razglabljal, se je pa zgodilo ravno to, da je pri neukem folku vzbudi takšna ali drugačna čustva kar pa smo bili priča teh dveh let.

 

Boss, mogoče, da imaš prav. Ne pa zamerit, da glede teh vprašanj zaupam le ljudem, ki so doštudirali medicino, farmacijo, ... in so ti virusi njihovo strokovno področje, ne pa hobi. :)

 

Če pogledam na svojem področju, me kar vznemiri, ko mi začne nekdo pametovat, ki ne pozna niti abecede od mojega področja dela. 

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Z naslednjim nevarnim virusov jih tudi verjetno ne bo (dovolj). Sem prepričan, da je cepivo mnogim rešilo življenje. A ti bi pa kar pustil, da se zadeve ne poskuša omejiti z razpoložljivimi sredstvi (cepivi), prepustil bi  epidemiji, da se razvija brez nadzora, pa bo kar bo oziroma kot je bilo v prvem letu, ko je umrlo ali hudo zbolelo veliko preveč ljudi?

Sedaj po vojni so vsi neki jaki generali.

Ko je bilo potrebno na hitro ukrepati so pa nekateri vrgli puško v koruzo. 😉

Ko bo in bo sigurno prej ali slej prišla kaka nova, še hujša in še bolj smrtno nevarna epidemija , bo pač prišla na vrsto naravna selekcija. Pametnejši, tej ki zaupajo v znanost in bolj fizično zdravi ljudje bodo preživeli, ostali "ta pametni", teoretiki zarok in "sledljivci, lahko vodllivi pač ne. 😉

Evo, lep primer pametnih mamic je sedaj v Avstriji z ošpicami. So poslušale FB doktorje in sedajj imajo po domače povedano kažin. 

 

pred 4 minutami je Janez007 napisal:

 

Boss, mogoče, da imaš prav. Ne pa zamerit, da glede teh vprašanj zaupam le ljudem, ki so doštudirali medicino, farmacijo, ... in so ti virusi njihovo strokovno področje, ne pa hobi. :)

 

Če pogledam na svojem področju, me kar vznemiri, ko mi začne nekdo pametovat, ki ne pozna niti abecede od mojega področja dela. 

Enako. To je enako, kot da bi nek pek mene učil, kako se naredi kitara. In takih "petkov" imamo v Sloveniji skoraj polovico. Tej učijo zdravnike in virologe, kaj bi morali storiti. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Janez007 napisal:

Znanka zdravnica pove, da je vedno večja težava, ki zdravnikom jemlje veliko energije in časa, pametovanje pacientov glede rešitev, ki so jih prebrali na forumih. 

 

Ti povej tej tvoji znanki, da so veliko za to krivi zdravniki sami. Dve leti so paciente odganjali, ni se jih dalo priklicat na telefone, še manj pa so bili dostopni v ordinacijah. Ja dve leti je obstajal SAMO kovid in praktično nič drugega - še slišat niso hoteli o drugih zdravstvenih problemih. In marsikdo je najdu edino rešitev, da mu je kdo ponujal razlago pač tudi na FB-ju. Tako, da marsikdo iz zdravniške stroke bi najprej moral pri sebi razčistit zakaj se je to zgodilo v taki meri.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Boss napisal:

Ti povej tej tvoji znanki, da so veliko za to krivi zdravniki sami. Dve leti so paciente odganjali, ni se jih dalo priklicat na telefone, še manj pa so bili dostopni v ordinacijah. Ja dve leti je obstajal SAMO kovid in praktično nič drugega - še slišat niso hoteli o drugih zdravstvenih problemih. In marsikdo je najdu edino rešitev, da mu je kdo ponujal razlago pač tudi na FB-ju. Tako, da marsikdo iz zdravniške stroke bi najprej moral pri sebi razčistit zakaj se je to zgodilo v taki meri.

Marsikdo verjetno, sigurno pa ne vsi. Govorim pa o nečem drugem, da smo v glavnem vsi ratali preveč "pametni"😞

 

Podobno je v šolah, kjer že starši več vedo kako se uči otroke, kot učitelji. In se nekateri spravljajo nad učitelje z odvetniki. 🙃

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Boss napisal:

 

Ti povej tej tvoji znanki, da so veliko za to krivi zdravniki sami. Dve leti so paciente odganjali, ni se jih dalo priklicat na telefone, še manj pa so bili dostopni v ordinacijah. Ja dve leti je obstajal SAMO kovid in praktično nič drugega - še slišat niso hoteli o drugih zdravstvenih problemih. In marsikdo je najdu edino rešitev, da mu je kdo ponujal razlago pač tudi na FB-ju. Tako, da marsikdo iz zdravniške stroke bi najprej moral pri sebi razčistit zakaj se je to zgodilo v taki meri.

 

Malo še počakajte, pa bo ChatGPT poskrbel za take paciente. Grem stavit, da je že zdaj bolj pameten okol tega kot pa 99% zdravnikov. Seveda, če primerjam, kaj vse zmore ta "žvad" v mojem fohu, potem tudi na drugih ne zaostaja kej dosti. Tako da v prihodnosti si bodo dohtarji še želeli, da bi se samo malo pogovarjali s starimi mamami, hehe.

 

Pa da grem na malce resnejše teme.

Končno se je začelo na glas govoriti o tem, da je virus bil sproduciran v labu. Pred tem smo bili vsi, ki smo dvomili o zgodbi kitajca, ki je pojedel netopirja, največji teoretiki zarote. Vsak, ki je upal omeniti, da bi morda bil iz laba, je bil cenzuriran na tak ali drugačen način.

Mi je zanimivo dejstvo, da se je čakalo tako dolgo s tem. 3 leta smo že v tem sranju in 7 mio. umrlih tako in drugače v povezavi. Umetno sproduciran virus in za katerega so verjetno že prej testirali razna cepiva...

Ali jim je ušel nalašč ali po nesreči me sploh ne zanima tu. Treba je poiskat krivce in jih kaznovati zelo hudo in to zato, da se kej takega neb več ponovilo. Vemo pa, da se to ne bo zgodilo, podgane se izmotavajo počasi in sčasoma bo vse lepo pozabljeno. Do naslednjega virusa, ane @Janez007.

 

Od 3 min dalje:

 

 

A ni Fauci pred kratkim izjavil, da so vedeli, da cepiva ne bodo rešila pandemije? No, pa so jih vseeno tako veseli forsirali med folk...

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Boss napisal:

 

Ti povej tej tvoji znanki, da so veliko za to krivi zdravniki sami. Dve leti so paciente odganjali, ni se jih dalo priklicat na telefone, še manj pa so bili dostopni v ordinacijah. Ja dve leti je obstajal SAMO kovid in praktično nič drugega - še slišat niso hoteli o drugih zdravstvenih problemih. In marsikdo je najdu edino rešitev, da mu je kdo ponujal razlago pač tudi na FB-ju. Tako, da marsikdo iz zdravniške stroke bi najprej moral pri sebi razčistit zakaj se je to zgodilo v taki meri.

"Žebljico na glavico"

 

Tukaj je bil glavni problem...saj Janša in njegovi ni kriv...on je ukrepal še najbolj pametno...a zajebala je stroka. Stroka je prodana farmaciji...a se nihce več na spomni,kako so sli "sfukati" ginekologa Dr.Pušnika...a je govoril le tisto,kar je res....take so takoj izključili.

 

Za to pa se je ustvarila takšna masa ljudi,k se je uprla cepljenju...ker "če nekaj izgleda kot drek...smrdi kot drek...po tem najbrž je..."

Ostali pa kot ovce ubogat in se dat špikat...nobena javna razprava ni bila dovoljena...nobene okrogle mize na TVju...nič!

Pa da bi clovek lahko dobil neke jasne indormacije...nič...

Bog ne daj,da bi kdo podvomil...da bi kdo kaj vprašal...moraš biti priden in ubogati,če ne te bomo "sfukali" ....ne boš smel nič...ne v tegovino,ne v službo....

 

In parole "cepite se,da zaščitite sebe in svoje bližnje...in se je sin cepil...in je mislil,kako ni šanse,da jaj dobi....je šel na rave-parti in prinesel domov delto...in smo padali k domine

Pa smo se vsi vsega držali...maske,samo v zivilske trgovine,skoz testiranja za šiht itd.

 

Al pa npr. sodelavec...se je cepil samo za to,da je smel k mami v dom za ostarele misleč,da tako ne bo kužen...tam pa "cepali kot muhe"

Pa so nas necepljene označevali z vsem živim...vse smo bili,samo ljudje ne...prasci pokvarjeni🤨👎

 

Bi bil že čas,da si spet ogledate nemški film "Die Welle"...starega,al novega-oba sta top...bo tam marsikdo "videl ogledalo".

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej Janša in njegovi ni kriv, on je sam zavohal keš, ko je s svojo nastavljeno "stroko" najprej dal biznis Maybert Farmi, ali karkoli so že bili uni zagoreli nagci iz Mehike.

 

Ne mislit, da bodo ljudje kar pozabili te mutne covid posle.

  • Všeč 4
  • Haha 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je najbl hecno, k govorijo da smo bli zaprti 🤣 mogoče, če nisi šel srat edino.

Jaz sem vse normalno delal kot prej. Vozil se povsod, tankal, nakupoval itd. 

 

Zaprt je bil tist, kateri je hotel sam tako.

 

  • Všeč 2
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je FuManchu napisal:

Meni je najbl hecno, k govorijo da smo bli zaprti 🤣 mogoče, če nisi šel srat edino.

Jaz sem vse normalno delal kot prej. Vozil se povsod, tankal, nakupoval itd. 

 

Zaprt je bil tist, kateri je hotel sam tako.

 

 

Za eno žemljico iz pekarne si se rabil identificirat, imeti rokavice in masko. Če ne je padlo 400€. Seveda, je nisi smel pojesti zunaj na zraku.

 

Na dejte si lahko hodil sam iz iste občine, ker vmes so bili lepo postavljene Hojs patrulje. Medtem ko so Počivalčki lahko štancal vodo v gostilnah 😀

 

Nakupoval nisi vedno, ker si imel omejene ure, ko so bili v trgovini lahko samo penzionisti in noseče mamice, ali kako že?

 

Hecno. 🤣

  • Všeč 3
  • Haha 1
  • Zmeden 2

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je skritikrt napisal:

Za to pa se je ustvarila takšna masa ljudi,k se je uprla cepljenju...ker "če nekaj izgleda kot drek...smrdi kot drek...po tem najbrž je..."

Ostali pa kot ovce ubogat in se dat špikat...nobena javna razprava ni bila dovoljena...nobene okrogle mize na TVju...nič!

Pa da bi clovek lahko dobil neke jasne indormacije...nič...

 

Za razumnega človeka so bile informacije po mojem dovolj jasne. Če pa želiš iskati izgovore, pa vemo ... Se pa strinjam, da je bilo informacij vsaj 10 x preveč in preveč v podrobnosti, kar je morda ustvarjalo zmedo. In potem se je vključevala še politika in pristavljala svoj lonček in na koncu ona odločala, tudi trapaste stvari (maske v gozdu 🙃). Izgledalo je, da se politika včasih nad ljudmi namenoma izživlja. Ampak osnovna zdravstvena informacija je bila jasna.

 

Kaj čem jaz (povprečen državljan) razpravljat z doktorji znanosti o virusih in cepivih? ?zmeden? Ko grem na vlak, tudi ne grem k strojevodji razpravljat in ga učit, kako mora vozit. Mu zaupam in ker nimam pojma o šofiranju lokomotive, je prav, da sem tiho v vagonu in ubogam navodila. :) Če se ne strinjaš, povej kdaj voziš, in bom šel bremzat z zasilno zavoro, če se mi bo zazdelo, da voziš prehitro. 😂

Popravljeno od Janez007
  • Všeč 2
  • Haha 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je g.Wankel napisal:

 

Za eno žemljico iz pekarne si se rabil identificirat, imeti rokavice in masko. Če ne je padlo 400€. Seveda, je nisi smel pojesti zunaj na zraku.

 

Na dejte si lahko hodil sam iz iste občine, ker vmes so bili lepo postavljene Hojs patrulje. Medtem ko so Počivalčki lahko štancal vodo v gostilnah 😀

 

Nakupoval nisi vedno, ker si imel omejene ure, ko so bili v trgovini lahko samo penzionisti in noseče mamice, ali kako že?

 

Hecno. 🤣

A ni blo po celi EU tako in še drugje? Se ne spomnem več. Vem, da sem v tem času največ km naredil z avtom skozi celo državo skoraj:bravo:

In vsak dan bil v službi, ko so se drugi skrivali po kleteh 🤣 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je FuManchu napisal:

A ni blo po celi EU tako in še drugje? Se ne spomnem več. Vem, da sem v tem času največ km naredil z avtom skozi celo državo skoraj:bravo:

In vsak dan bil v službi, ko so se drugi skrivali po kleteh 🤣 

 

No zdaj bodi pa še pošten pa razloži kaj vse si moral imeti, da si takole po državi šopal. Jaz vem, ker sem tudi sam bil delovno zelo aktiven ravno med najbolj zaostrenimi razmerami. Ne nič nas niso šparali, medtem, ko se je več kot polovica države skrivala v kleti in pametovala, da smo na robu izumrtja in da bomo vsi končali na aparatih.

  • Všeč 2
  • Haha 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Janez007 napisal:

 

Za razumnega človeka so bile informacije po mojem dovolj jasne. Če pa želiš iskati izgovore, pa vemo ... Se pa strinjam, da je bilo informacij vsaj 10 x preveč in preveč v podrobnosti, kar je morda ustvarjalo zmedo. In potem se je vključevala še politika in pristavljala svoj lonček in na koncu ona odločala, tudi trapaste stvari (maske v gozdu 🙃). Izgledalo je, da se politika včasih nad ljudmi namenoma izživlja. Ampak osnovna zdravstvena informacija je bila jasna.

 

Kaj čem jaz (povprečen državljan) razpravljat z doktorji znanosti o virusih in cepivih? ?zmeden? Ko grem na vlak, tudi ne grem k strojevodji razpravljat in ga učit, kako mora vozit. Mu zaupam in ker nimam pojma o šofiranju lokomotive, je prav, da sem tiho v vagonu in ubogam navodila. :) Če se ne strinjaš, povej kdaj voziš, in bom šel bremzat z zasilno zavoro, če se mi bo zazdelo, da voziš prehitro. 😂

Argumente imaš prave,a kontekst je napačen...a bi se peljal z mano,če bi jz klatil neumnosti,za katere še otrok ve,da ni tako.

 

A niso skoz govorili,kako cepljeni ne morejo prenašati.naprej...ah bejž no...a res🤔🤨....

Po eni strani razlagali,kako se virus prenaša celo aerosolno...na vlaku pa smo lahko vsi skupaj...če si pa cepljen pa ni panike...lahko greš kamorkoli...

Pravljice in povesti...

 

In če bi jaz skoz o rdeci kapici,sneguljcici...bi bil ti čist pri miru zadaj v vagonu....me res zanima...

 

In še en primer...ko smo morali imeti potrdilo o negativnem testu za v hotel,gostilno itd...ko smo šli v Kranjsko zapraviti tiste turistične bone...smo se šli testirati v BTC...je en stari zdravnik z penziona delal teste...in cel čas z istini rokavicami...šlatal nos,šlatal mojo zdravstveno in zdravstveno od vseh ostalih,šlatal svoj telefon za overitev itd....in z istimi rokavicami vse....

Če je prvi bil negativen,so fasali vsi za njim....ker,kako zanesljivi so bili tisti testi sedaj vemo...na prvo razlicico 40% zanesljivost...to je slabše kot pa če bi vrgel kovanec🤔👎...ok...da se zanesljivost izboljšati z več testi,a kdo se je testiral več kot 1x zaporedoma...nihče.

Za vse naslednje različice pa je zanesljivost...brez veze🙄...samo "pesek v oči"...in takšne stvari je folk pogruntal...

 

In tudi neenotnost med stroko in zdravniki...večina je javno govorila tako....drugi drugače....ko sem po telefonu jemal bolniško,mi pa osebma zdravnica reče,da so vsi ukrepi brez veze (začetek Novrmbra 2020 ko smo fasali delto)....in imela je prav.

 

Glej pri strojevodju je tako in nič drugače...pr "dohtarjih" pa je bilo pr enih tako,pri drugih tako...uradno tako,neuradno drugače....in to je folk "zavohal"...k določen folk še zna lastno glavo uporabljati...vsaj eni...drugi pa kot ovce.

 

Sicer pa....za vsako rit ena palica raste...samo škoda mi je za tiste,k se resno niso imeli namena cepiti,pa so se iz eksistenčnih razligov morali...vojaki,policisti....

Npr v UKC....še danes te ne sprejmejo v delovno razmerje če nisi cepljen.Pa ne govorim o zdravnikih in sestrah...o čistilki,kuharju,vratarju itd...a po moje bolj zaradi tega,k so zaposleni jezni,k vedo,in so se morali cepiti,da nebi izpadli "nestrokovni"...in ko smo že "v dreku" dajmo še druge,da se bomo sami bolje počutili.

In tako je tudi tukaj na forumu,ko cepljeni pribijate...samo,da bi se sami v svoji bedi bolje počutili,pa čeprav na škodo drugih...

 

Mi je pa pri cepljenju nekaj všeč...isto kot tatuji...enkrat ko ga imaš...je za zmeraj in ne gre dol...je kot "izkaznica za zmeraj"....kot rečeno...za vsako rit...

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

V bistvu se je izkazalo pri tej pandemiji, kdo razmišlja s svojo glavo in kdo ne. . Recimo anticepilci so imeli za vrhovnega guruja in vodjo stevanoviča, ki ne zna sestaviti dva normalna stavka.  Kar se tiče dobav pa je enkrat za razliko, ko ni služil zemljarič in ostala leva falanga, zaslužila firma, ki je postavila vsaj normalno ceno. 

Tudi sam sem živel v času korone skoraj popolnoma normalno in tudi gibanje je bilo skoraj nemoteno. Celo smučal sem v Dolomitih med korono. 

Tako da ja, kdor je jamrač in išče probleme in krivca tudi drugače v življenju ju, ga je tudi takrat. 

Smo imeli pa takrat res srečo, da je takrat šarko odstopil, ker je imel opravka z puljenjem ciprese in iskanjem puške v koruzi. Ne predstavljam si, da bi imeli v takratni krizi takega kekca na oblasti. 😉

  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

U bistvu mamo 4 različne skupine;

 

-tisti, ki smo se cepili pa so proti ukrepom

-tisti, ki so se cepili in so za ukrepe

-tisti, ki se niso cepili in so tudi proti ukrepom

-tisti, ki se niso cepili in podpirajo ukrepe

 

😀

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eni so drugace misleci... Obstajata smo dve skupini... tisti, ki mislijo enako... in vsi ostali :D ... In ti "ostali" s(m)o anticepilci, falange, bebci, levi, jamrači, kekci ... 

 

 

 

  • Všeč 3
  • Haha 3
  • Hvala 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je skritikrt napisal:

A niso skoz govorili,kako cepljeni ne morejo prenašati.naprej...ah bejž no...a res🤔🤨....

NISO. Vsakič so poudarili, da gre za verjetnost (če ste mogoče kdaj jemali pri matematiki).

 

In še en primer...ko smo morali imeti potrdilo o negativnem testu za v hotel,gostilno itd...ko smo šli v Kranjsko zapraviti tiste turistične bone...smo se šli testirati v BTC...je en stari zdravnik z penziona delal teste...in cel čas z istini rokavicami...šlatal nos,šlatal mojo zdravstveno in zdravstveno od vseh ostalih,šlatal svoj telefon za overitev itd....in z istimi rokavicami vse....

Takih primerov je bilo več - samo kaže, na kako nizkem nivoju smo oziroma nekateri posamezniki družbe.

 

In tudi neenotnost med stroko in zdravniki...večina je javno govorila tako....drugi drugače....ko sem po telefonu jemal bolniško,mi pa osebma zdravnica reče,da so vsi ukrepi brez veze (začetek Novrmbra 2020 ko smo fasali delto)....in imela je prav.

To je normalno, tudi v stroki, tudi drugih strokah, na primer energetiki, si trenutno niso vsi enotni glede "zelenega prehoda v brezogljično družbo"

 

Glej pri strojevodju je tako in nič drugače...pr "dohtarjih" pa je bilo pr enih tako,pri drugih tako...uradno tako,neuradno drugače....in to je folk "zavohal"...k določen folk še zna lastno glavo uporabljati...vsaj eni...drugi pa kot ovce.

Če bi bilo tako, ne bi strojevodje nikoli zagrešili nobene nesreče, pa so jih že kar nekaj.

 

Sicer pa....za vsako rit ena palica raste...samo škoda mi je za tiste,k se resno niso imeli namena cepiti,pa so se iz eksistenčnih razligov morali...vojaki,policisti....

Npr v UKC....še danes te ne sprejmejo v delovno razmerje če nisi cepljen.Pa ne govorim o zdravnikih in sestrah...o čistilki,kuharju,vratarju itd...a po moje bolj zaradi tega,k so zaposleni jezni,k vedo,in so se morali cepiti,da nebi izpadli "nestrokovni"...in ko smo že "v dreku" dajmo še druge,da se bomo sami bolje počutili.

In tako je tudi tukaj na forumu,ko cepljeni pribijate...samo,da bi se sami v svoji bedi bolje počutili,pa čeprav na škodo drugih...

Zelo pokroviteljsko.😞

 

Mi je pa pri cepljenju nekaj všeč...isto kot tatuji...enkrat ko ga imaš...je za zmeraj in ne gre dol...je kot "izkaznica za zmeraj"....kot rečeno...za vsako rit...

Tole se bere, kot da uživaš v škodoželnosti. 😞

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je Jest napisal:

Eni so drugace misleci... Obstajata smo dve skupini... tisti, ki mislijo enako... in vsi ostali :D ... In ti "ostali" s(m)o anticepilci, falange, bebci, levi, jamrači, kekci ... 

 

 

 

Kam pa spadam jaz?...sem čist desen-za Janšo (pač ostali so vsi "beta" in "nizek IQ"🙄)....no ja ne čist...v tem je lih fora....tud kakega Bill Mahera pogledam.

Sem res za Janšo...in vsa čast,kar je delal med pandemijo...a edina stvar k mu zamerim,je,da je pritiskal tudi na obvezno cepljenje.

To je napad na integriteto telesa.

In še sreča,da znam misliti z lastno glavo,da sem zdržal in se nisem cepil...k pritiski so bili,čeprav najbolj lih od cepljenih,kateri so očitno zeleli opravičiti sebe,k so sami pri sebi točno vedeli...ker če nekaj "smrdi"...pol "smrdi_.

 

Je pa zanimivo,kaj nam je vsa ta situacija naredila,in kako je vplivala ma naše obnašanje...primer:

Moja tašča...vsa čast,je res dobra tašča...me ima celo raje,kot lastni starši....in je leva,da bolj leva nebi morala biti...zveza borcev,hcera podpolkovnika itd..."vse po spisku"...

A ima eno "napako"...rada se potepa po mestu itd...in se je le za to šla cepiti,da se bo lahko "gonila okoli"...

In nam je z casom bilo čudno,da skoz nekam hodi...je ni doma...in smo se zbali,da ne bo "nekaj" prinesla...in jo je žena čez čas le vprašala kako in kaj...in je le izustila,da se je šla cepiti🤒...haloooo dva mesca je prikrivala,da se je cepila samo za to,da je lahko guzila po mestu...kot pri majhnih otrocih.....v bistvu je pri sebi vedela,a se ni mogla upreti😅😂

🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je skritikrt napisal:

Kam pa spadam jaz?...sem čist desen-za Janšo (pač ostali so vsi "beta" in "nizek IQ"🙄)....no ja ne čist...v tem je lih fora....tud kakega Bill Mahera pogledam.

Sem res za Janšo...in vsa čast,kar je delal med pandemijo...a edina stvar k mu zamerim,je,da je pritiskal tudi na obvezno cepljenje.

To je napad na integriteto telesa.

In še sreča,da znam misliti z lastno glavo,da sem zdržal in se nisem cepil...k pritiski so bili,čeprav najbolj lih od cepljenih,kateri so očitno zeleli opravičiti sebe,k so sami pri sebi točno vedeli...ker če nekaj "smrdi"...pol "smrdi_.

 

Je pa zanimivo,kaj nam je vsa ta situacija naredila,in kako je vplivala ma naše obnašanje...primer:

Moja tašča...vsa čast,je res dobra tašča...me ima celo raje,kot lastni starši....in je leva,da bolj leva nebi morala biti...zveza borcev,hcera podpolkovnika itd..."vse po spisku"...

A ima eno "napako"...rada se potepa po mestu itd...in se je le za to šla cepiti,da se bo lahko "gonila okoli"...

In nam je z casom bilo čudno,da skoz nekam hodi...je ni doma...in smo se zbali,da ne bo "nekaj" prinesla...in jo je žena čez čas le vprašala kako in kaj...in je le izustila,da se je šla cepiti🤒...haloooo dva mesca je prikrivala,da se je cepila samo za to,da je lahko guzila po mestu...kot pri majhnih otrocih.....v bistvu je pri sebi vedela,a se ni mogla upreti😅😂

🤣

No saj, potem je vse jasno. 

Nekdo, ki misli z lastno glavo, ni niti za Janšo, niti za Kučana, itd ... če res misli s lastno glavo. Razen, če je izprana do konca.

 

Boga tvoja tašča. Razberem, da se te boji, ker je skrivala pred tabo. Zakaj se te boji? To se moraš vprašat. 😞

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je Janez007 napisal:

No saj, potem je vse jasno.

Zate nejbrž res...med nama je pa velika razlika-ti si lev,in zate je vse desno "prepovedano in zlo",jaz pa sem desni,a vseeno še znam misliti z lastno glavo (beri kot-pogledati čez rob krožnika)...tukaj je tvoja omejenost,katere se niti ne zavedaš...pa levi pravite,kako smo desni ekstremni...v bistvu ste pa to sami....pa bo to držalo tudi na drugih področjih...izključevanje,rasizem,zatiranje itd....še veliko je tega....

 

"zelo pokroviteljsko" praviš....bo že držalo🙄...pa še enkrat preberi....a ti ne pomaga,ker levi zmeraj gledate le nase....piše "za vsako rit"...kaj to pomeni?!

 

In praviš,da uživam v škodoželjnosti...kdo pa je bil škodoželjen do necepljenih med pandemijo?...krasemn primer enega mojih sodelavcev...lev do kosti,mi je "v obraz" izjavil,da bi dal vse necepljene postreliti...so ga ostali sodelavci samo debelo gledali😲...in to se je dogajalo vsakodnevno...ste že pozabili,a ne?!

Samo za vas je vse OK,če dobivajo batine drugi...k to nismo mi...ko se pa palica obrne...pol pa jokamo in so vsi drugi "škodoželjni"....totalna leva dvojna morala.

 

Pa,a si mogoče že slišal za kakega strojevodjo,kateri je nesrečo povzročil namerno...malo razmisli kaj pišeš.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Alex napisal:

V bistvu se je izkazalo pri tej pandemiji, kdo razmišlja s svojo glavo in kdo ne. . Recimo anticepilci so imeli za vrhovnega guruja in vodjo stevanoviča, ki ne zna sestaviti dva normalna stavka.  Kar se tiče dobav pa je enkrat za razliko, ko ni služil zemljarič in ostala leva falanga, zaslužila firma, ki je postavila vsaj normalno ceno. 

Tudi sam sem živel v času korone skoraj popolnoma normalno in tudi gibanje je bilo skoraj nemoteno. Celo smučal sem v Dolomitih med korono. 

Tako da ja, kdor je jamrač in išče probleme in krivca tudi drugače v življenju ju, ga je tudi takrat. 

Smo imeli pa takrat res srečo, da je takrat šarko odstopil, ker je imel opravka z puljenjem ciprese in iskanjem puške v koruzi. Ne predstavljam si, da bi imeli v takratni krizi takega kekca na oblasti. 😉

Da ne boš rekel....enkrat za spremembo se v velikem delu tvojega komentarja strinjam.😉...samo,k meni ni nihče "vodja"-jaz z svojo glavo mislim.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.