Skoči na vsebino

Priporočeno sporočilo

Napisano

Res lepo napisano, dvomim da ima še kakšen drugi slo. avtomobilski forum tako super člane. 

 

Vsaka čast :rispekt:

Napisano (urejeno)
pred 9 urami je Bini napisal:

@Aless ,hvala ti za tako dobre in strokovne prispevke :rispekt:

Jutri ali pojutrišnjem prilepim spet eno ali dve sliki kapljice od Citrončka na 15kkm pri 165kkm🧐

@Bini, mene še bolj zanima kapljica Supre-X 0W-20 iz novega CX-30.  😁

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 2 urama je Janez007 napisal:

@Bini, mene še bolj zanima kapljica Supre-X 0W-20 iz novega CX-30.  😁

Pri 5kkm jo vzamem in poslikam, do takrat bo preteklo še kar nekaj vode.... 😂Sem tudi sam radoveden.... 🤔

 

Napisano
pred 5 minutami je Bini napisal:

Pri 5kkm jo vzamem in poslikam, do takrat bo preteklo še kar nekaj vode.... 😂Sem tudi sam radoveden.... 🤔

Si @Bini avto kupil garaži ali sebi, da se z njim voziš? 🤪

Napisano
pred 2 minutama je Janez007 napisal:

Si @Bini avto kupil garaži ali sebi, da se z njim voziš? 🤪

Se žal bolj redko pa takrat z večjim užitkom..... :ouje:

Napisano

A kapnem še jaz k mam Mobil notr? Me res zanima kaj je nrdilo ko sm mel zabit dpf in regeneracije na 90km

 

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 31 minutami je TiEn napisal:

A kapnem še jaz k mam Mobil notr? Me res zanima kaj je nrdilo ko sm mel zabit dpf in regeneracije na 90km

 

To bi tudi mene zanimalo. Mislim dat noter naslednjo rundo Mobil olje. 

 

 

Napisano

A to sam s šipke dol kapnem na papir ? Drgač alex nevem če bom jaz dober pokazatelj glede na razmere.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 48 minutami je TiEn napisal:

A to sam s šipke dol kapnem na papir ? Drgač alex nevem če bom jaz dober pokazatelj glede na razmere.

Imaš navodila na prvih straneh te teme, da ne boš potem še enkrat to počel, če boš kaj narobe naredil... 😂

Popravljeno od Bini
Napisano
Pred eno uro je TiEn napisal:

A to sam s šipke dol kapnem na papir ? Drgač alex nevem če bom jaz dober pokazatelj glede na razmere.

He, He, ampak vseeno se bo videlo, kakšno je to olje v takih zahtevnih razmerah. 😊

 

 

Napisano

Takole,kapljica je padla in naredila se je velika črna packa,ki ni za vzgled nobenemu dizlu kaj šele bencincu....😭 Prava žalost za 15kkm.....😩

IMG_20211117_150203~2.jpg

IMG_20211117_150135~2.jpg

Napisano
pred 19 minutami je Bini napisal:

Takole,kapljica je padla in naredila se je velika črna packa,ki ni za vzgled nobenemu dizlu kaj šele bencincu....😭 Prava žalost za 15kkm.....😩

IMG_20211117_150203~2.jpg

IMG_20211117_150135~2.jpg

Huh, samo črno pa je tole, tega ne moremo zanikati. 😄😄

 

 

Napisano
pred 37 minutami je Alex napisal:

Huh, samo črno pa je tole, tega ne moremo zanikati. 😄😄

👍😊

Napisano

Bini a to je od tvojega skyX ali iz citronke?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Napisano
pred 2 urama je scania napisal:

@Bini si ziher da je to olje? 🙃🙃🙃🙃

 

To je zena neki pekla, pa je pomoje aliko cokolade po pomoti dal gor 😁

Napisano
pred 18 minutami je Deeyan napisal:

 

To je zena neki pekla, pa je pomoje aliko cokolade po pomoti dal gor 😁

Zgleda res tak 😁😁😁😁 bogi lastniki citroenov.

Napisano
pred 5 minutami je scania napisal:

Zgleda res tak 😁😁😁😁 bogi lastniki citroenov.

To bomo še videli,če so bogi...🤔

Zaenkrat do 165kkm menjana ketnca oljne črpalke in vsi redni servisi....

Tudi mene zamima kako dolgo bo to čudo šlo.....:whatever:

Napisano

To od binija zgleda kot da je nekaj obrisal ne pa kapnil gor 😅🤣

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 18 minutami je NevLado napisal:

A ste vi kdaj menjal olje na 1.5 dci renaultu? Tam je tole po 5k :D

 

😊😀😂

Napisano

Sem hotel danes kapnit na papir, ma kolkr piha burja ne bi prneesu papirja not v stanovanje 🤣

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • In še drugi del (tabelarični pregled) ××××         Spodaj je tabela izključno na podlagi podatkov iz dokumenta, pri čemer je pomembno, da so to povprečja pregledanih LCA študij in ne rezultati enega konkretnega vozila. ICE vs. HEV vs. PHEV vs. BEV – LCA primerjava Kazalnik ICE-G 🚗 HEV 🔋 PHEV 🔌 BEV ⚡ Št. analiz (n) 29 16 21 60 Proizvodnja g CO₂e/km ~35 ~42 ~37 ~57 Proizvodnja – absolutno ~5–9 t CO₂e* podoben ICE 8,2–8,9 t 7,8–26,2 t Delež proizvodnje v LCA 14 % – 16–32 % (~25 %) – Uporaba / WTW g CO₂e/km 133–268 – – 4–177 Delež WTW v celotnem LCA ~80 % ~75 % ~68 % – Celotni LCA g CO₂e/km 223 185 157 121 Celotni LCA t CO₂e/vozilo 46 t 37 t 35 t 25 t Razlika LCA glede na ICE-G 0 % −17 % −32 % −41 % Razpon razlike glede na ICE-G – večinoma −13 do −21 % −9 do −73 % −89 do +21 % Glavni problem visoke emisije med uporabo manjši prihranek zelo odvisen od uporabe na elektriko visoke emisije proizvodnje/baterije Baterija – delež proizvodnje – – – ~54 % * Pri ICE dokument navaja, da 90 % ocen proizvodnje pade med 5 in 9 t CO₂e/vozilo.  Najbolj pomembna številka Če vzamemo ICE-G = 100 %, dobimo približno: Pogon Celotni LCA Prihranek glede na ICE-G ICE-G 223 g/km 0 % HEV 185 g/km −17 % PHEV 157 g/km −32 % BEV 121 g/km −41 % Ti povprečni rezultati so neposredno navedeni v dokumentu; avtorji pa posebej opozarjajo, da je za primerjavo bolj zanesljiv relativni rezultat znotraj posamezne študije, ker se predpostavke med LCA študijami precej razlikujejo. Kaj se iz tabele lepo vidi 1. ICE ima najvišje emisije predvsem zaradi uporabe. Pri ICE proizvodnja predstavlja približno 14 %, približno 80 % celotnega LCA pa predstavlja WTW (well-to-wheel). 2. HEV prinese približno 17 % zmanjšanje LCA. Proizvodnja je nekoliko bolj emisijsko intenzivna (42 proti ~35 g/km pri ICE), vendar nižja poraba goriva zmanjša emisije v uporabi.  3. PHEV ima povprečno ~32 % nižji LCA, vendar z zelo velikim razponom −9 do −73 %. To je pomembno: rezultat PHEV je zelo odvisen od tega, koliko kilometrov se dejansko opravi na elektriko.  4. BEV ima najboljši povprečni rezultat: −41 %. Toda proizvodnja je bistveno bolj obremenjujoča: 57 g/km proti ~35 g/km pri ICE, baterija pa predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij.  5. BEV rezultat ima tudi največjo variabilnost. V pregledanih študijah je razlika glede na ICE segala od −89 % do +21 %. Približno 92 % študij je sicer pokazalo zmanjšanje emisij v korist BEV. 
    • Copilot pravi😉: Povzetek glavnih ugotovitev Dokument ugotavlja, da sedanja evropska ureditev emisij avtomobilov preveč temelji na emisijah iz izpušne cevi, zato ne prikazuje celotnega podnebnega vpliva vozila. Emisije namreč nastajajo tudi pri pridobivanju surovin, proizvodnji jekla in baterij, proizvodnji električne energije ali goriv ter ob koncu življenjske dobe vozila. Avtorji zato predlagajo prehod od zgolj »dekarbonizacije« k »defosilizaciji«, torej zmanjševanju uporabe fosilnega ogljika skozi celoten življenjski cikel vozila.    Glavno priporočilo je uvedba regulacije, ki temelji na analizi življenjskega cikla (LCA) in enakovredno upošteva pogon, uporabljeno energijo, materiale ter recikliranje. Prehod naj bi potekal v treh fazah: najprej obvezno in preverjeno poročanje o emisijah skozi življenjski cikel, nato sistem nagrajevanja dejansko doseženih izboljšav ter od leta 2032 postopna uvedba zavezujočih meril. Poseben poudarek dokument namenja nizkoogljičnemu jeklu kot prvemu praktičnemu primeru.  Osrednja ugotovitev je, da bi tak pristop EU omogočil učinkovitejše zmanjševanje emisij, saj bi nagrajeval vsako dokazljivo zmanjšanje uporabe fosilnega ogljika, ne glede na to, ali je doseženo z elektrifikacijo, čistejšo energijo,    V dokumentu so za ICE, PHEV in BEV zelo uporabni konkretni podatki. Pomembno pa je, da gre za pregled obstoječe literature, zato avtorji opozarjajo, da se rezultati med študijami precej razlikujejo. Ključni podatki LCA po tipu pogona Pogon Povprečne emisije v življenjskem ciklu Razpon Povprečna proizvodnja Glavna ugotovitev ICE-G (bencin) približno 185 g CO₂e/km – ~35 g/km visoke emisije predvsem v fazi uporabe PHEV približno 157 g CO₂e/km 58–242 g/km ~37 g/km boljši od ICE, vendar zelo odvisen od dejanske uporabe električnega načina BEV/ZEV približno 121 g CO₂e/km 24–243 g/km ~57 g/km najnižje povprečne emisije skozi življenjski cikel Pri celotnem življenjskem ciklu to pomeni približno 37 t CO₂e za ICE-G, 35 t za PHEV in 25 t za BEV. BEV ima torej v pregledani literaturi približno 35 % nižje emisije kot ICE-G, vendar je razpon rezultatov zelo velik.    ICE: proizvodnja predstavlja približno 14 % življenjskih emisij pri bencinskem ICE, glavnina pa nastane med uporabo. Pri ICE-G in ICE-D so skupne WTW-emisije ocenjene med 133 in 268 g CO₂e/km.    PHEV: proizvodne emisije so nekoliko višje kot pri ICE (~37 g/km), življenjski rezultat pa je močno odvisen od tega, koliko se vozilo dejansko vozi na elektriko. Delež WTW-emisij je v povprečju približno 68 % celotnega LCA, vendar z razponom 52–79 %.    BEV/ZEV: proizvodnja je bistveno bolj emisijsko intenzivna – povprečno 57 g CO₂e/km, pri čemer baterija predstavlja povprečno 54 % proizvodnih emisij. V primerjavi z ICE-G so bile v skoraj vseh pregledanih študijah proizvodne emisije BEV višje, od +11 % do trikratnika, vendar se ta začetni »ogljični dolg« praviloma kompenzira z nižjimi emisijami med uporabo.    Posebej pomembno: BEV niso avtomatično najboljši v vseh okoliščinah. Dokument ugotavlja, da se njihova življenjska prednost pred klasičnimi pogoni izgubi približno pri 600 g CO₂e/kWh električnega omrežja; vse države EU so bile v analiziranem obdobju pod tem pragom. 
    • Očitno sem bil naiven oz. tega nisem nikjer prebral in sem bil prepričan, da lahko polniš s polno močjo ne glede na število vozil.   Dejstvo je torej, da če hočeš hitro polniti, da moraš iskati 400kw polnilnice z max 2 mestoma in potem boš mogoče lahko izkoristil potencial avtomobila. Problem je seveda ker te polnilnice niso za vsakim vogalom
    • Pa sej je to znano. Maksimalno polnjenje je le takrat, ko si sam na polnilnici, takoj pa ko je EV-jev več se pa to razdeli med vse. Če so tam 4 polnilna mesta, verjetno nisi pričakoval, da lahko štirje skupaj polnijo pol z megavatom skupne moči?  Za to bi morali celo dodatno manjšo elektrarno priklopit.
    • Aja pa še to le kot zanimivost. Cca dve desetletji nazaj je pa nekaj kilometrov prej v predoru Dekani zagorela Pahorjeva (takrat je še bil evropski poslanec) Laguna in tudi zgorela. Tko mal za orehe tret.  
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.