Skoči na vsebino

Zginja antifriz


Priporočeno sporočilo

pred 30 minutami je dvorjan napisal:

Motor 2.2 Skyactiv-D je najpogosteje žrtev:

- kratkih voženj

- neustreznega intervala menjave olja (20.000 km je ob povprečnem olju predolgo)

- voženj z nizkimi obrati

- prekinjenih regeneracij

- slabše kakovosti goriva

- pomanjkljivega vzdrževanja (brez menjave podložk, peskanja kolektorja, čiščenja EGR ...)

 

Jaz bi vsem lastnikom priporočal temeljito čiščenje motorja (npr. med 120.000 in 150.000 km) in prepolovitev intervala menjave olja (na 10.000 km), saj mu boste s tem praktično podvojili življenjsko dobo. Pa ne bojte se ga (vsaj občasno) pritisniti na obrate ...

 

 

 

To zadnje velja za vse avte nasploh. Sploh pa za tiste, kateri imajo turbino.

Jaz svojega nič ne šparam. Tud ne gledam ali je vroč ali mrzel (pri ugašanju in tiskanju) in zgleda mu že paše tako.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Dejansko največ škode motorju dela cincanje ... ne razumem folka zakaj "kupuje" konje v motorju pol jih pa dobesedno nikoli ne uporabi. Pri turbinarjih, ki dosežejo maksimalno moč že v srednjih obratih pa res ni panika to delat vsaj recimo pri vključevanju na AC, da ga takrat poženeš naj zapoje. Če samo to delaš si že veliko naredil je pa res, da v marsikaterih očeh zato izpadeš divjak. 😂

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je SpEkTr napisal:

Hah, je djav majstr, da je precej delov v tej mašini še Fordovih 🤪

to pomeni da ta 2.2. dizl ni japonska mojstrovina, ampak skupen projekt Mazde in Forda, ki kot kaže ni najbolje posrečen.....bi bil res negativno presenečen, če bi bil to pure made in japan motor, da bi imel toliko potencialnih težav....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa še drugi del, zanimivo :)

 

Je pa tudi tukaj napisano priporočilo:

With proper maintenance, the 2.2 diesel engine from Mazda can have a long life, but it must be maintained quite strictly: - oil change at 10,000km - replacement of injector washers at 60,000km - intake manifold cleaning at 80,000km (for automatics with roads often in the city and short distances - 60,000km)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 40 minutami je Janez007 napisal:

@dvorjan, zanimiv video in izgleda dober mehanik. Da to reč potem še sestavijo nazaj (https://www.youtube.com/watch?v=UECyaeZmmkg) - res so mojstri. 👍

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

image.png

 

Fak. Kako rad gledam ljudi, ki obvladajo. Tega mehanika imel bi tudi jaz. 🙂

 

pred 21 minutami je sportman333 napisal:

to pomeni da ta 2.2. dizl ni japonska mojstrovina, ampak skupen projekt Mazde in Forda, ki kot kaže ni najbolje posrečen.....bi bil res negativno presenečen, če bi bil to pure made in japan motor, da bi imel toliko potencialnih težav....

V večini primerov znamke sodelujejo ena z drugo pri razvoju motorjev. 

Pri zadnjih 3.0 recimo mazda sodeluje z Toyoto. 

Sicer pa je bil tudi dizel motor 1.generacije razvit v sodovanju z Fordom, pa je bil prav zgleden in zdržljiv. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Res obvladajo zadevo ,sigurno jim ni prvi motor ki so ga razstavili in sestavili,Morda bo zaribal čez 1000 km -.tega ne bodo pokazali.Prišel sem do 6 minute pa sem opazil da fantje ne berejo navodil proizvajalca da se vijaki glave motorja obvezno namažejo z oljem in da obstaja   kotomir za stiskanje vijakov glave ,ne kar tako prosto po Prešernu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Brane napisal:

Res obvladajo zadevo ,sigurno jim ni prvi motor ki so ga razstavili in sestavili,Morda bo zaribal čez 1000 km -.tega ne bodo pokazali.Prišel sem do 6 minute pa sem opazil da fantje ne berejo navodil proizvajalca da se vijaki glave motorja obvezno namažejo z oljem in da obstaja   kotomir za stiskanje vijakov glave ,ne kar tako prosto po Prešernu

So navodila prosto dostopna na netu?

Me prav zanima, koliko berejo in se držijo pravil Mazda proizvajalca na pooblaščenih servisih, koliko Pelko, kaj šele kakšen garažni vaški mehanik, ki je dokončno nehal brati, ko je zaključil triletno poklicno šolo. 🤭 In koliko bi šele potem to vse skupaj trajalo (stalo), če bi vmes še brskali po navodilih? Ni mi tudi jasno, kako da kakšnega vijaka kje ne pozabijo, izgubijo oz. ga zamenjajo. Jaz bi rabil 50 m2 veliko čisto površino samo za pregledno odlaganje sestavnih delov 2.2 Mardine mašine ... Nazaj pa ene 3 dni, da bi to približno sešravfal skupaj. Pa še to samo, če bi prej vse dobro poslikal-posnel. ;)

  • Všeč 2
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Verjemi, da ko je delal prvič je on tud rabil kvadraturo, da si je zložil kot je treba. Ko je pa nekaj 10 ali 100 motorjev dal skozi je pa že car terena in ga je res užitek gledat.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je pri vsaki stvari, ki jo delaš. 

Na začetku, ko se česa lotiš, za vsako stvar preverjaš na internetu, v zapiskih, you tube... Če to delaš vsak dan pa postane sčasoma rutina in veš za vsak podatek na pamet. Mojstra spoznaš na daleč. Že po kretnjah... 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je FuManchu napisal:

Ravno danes sem se menil z sodelavcom, ki ima mazdo 6 2,2 dizel. Nobenih problemov sploh. 

Res pa da dela ogromno relacij po AC.

 

Tale podatek je pa pravi obliž na rane Mazdinega 2.2 disel motorja... 🤗👌

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Bini napisal:

Tale podatek je pa pravi obliž na rane Mazdinega 2.2 disel motorja... 🤗👌

Ja tudi mene je presenetilo, kar je povedal. Mi je dal kar kanček upanja:D

 

  • Všeč 2
  • Haha 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No uglavnem ta koscek stane na servisu 240€ in treba menjat vse štiri tako da pridejo okrog 1000€ sam kosi brez dela 😡😡 sicer dobim se nekej popusta ampak fak no...mater ji jebem..prou zasovrazu sm to znamko.

 

Pa btw jst je nism nikoli šparou..rajs vozu v nizji prestavi,da je ja na obratih..delam cca 35000 km na leto od tega polovico autoceste..150-160kmh konstantno..prej sm klicou enga mehanika ce mi lhk kje ceneje zrihta kos in je reku da ima glih eno rastavljeno mazdo s poceno glavo..isti letnik kot moja..

  • Všeč 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Poznam veliko primerov (različne znamke), ko je bilo v avtu zmetanega ogromno denarja in potem so avto prodali od vsega hudega. 

 

Naslednji lastnik pa je naklepal 100kkm za hec brez okvar. Žal tako je.

 

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Boss napisal:

Verjemi, da ko je delal prvič je on tud rabil kvadraturo, da si je zložil kot je treba. Ko je pa nekaj 10 ali 100 motorjev dal skozi je pa že car terena in ga je res užitek gledat.

 

jp, takle je pr men zgledalo, ko sm dal sestaka narazen :D 

 

FB_IMG_1661930815870.jpg

  • Všeč 4
  • Začuden 1
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko dr. Pelka vprašam, če ga zanima vozilo v okvari. Verjetno bo njegov interes najbolj odvisen od zamišljene cene prodajalca ni če lahko prideta skupaj. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • A tko da se z njim odpelje v oštarijo, pa t crkne da.ne more domov 😂
    • Danes moraš iskati avto hišo, kjer lahko kupiš na cash....večina jih te opcije sploh ne nudi več,ker seveda vedo da je za njih najslabša....torej lizing/kredit....
    • V Atmosu,PCM192/24 in PCM96/24 Tako na hitro...Smart Money,Janine,Sweeter than the Rain,Before my Train comes,One deep River...😃👍 
    • No pa še današnja zgodba.   V glavnem, kolesarska sezona se bo začela in glede na to, da je kolo še v garanciji je bilo treba naredit še redni servis. Odpeljem, k majstru in pravi, da bo naslednji dan fertik. Ni panike, poberem kolesarsko čelado, rokavice in očala ter poiščem najbližji Avant2GO za domov.   Evo Peugeot e-2008 - en tak mali SUV. Se usedem nastavim zic in ugotovim, da tole je pa presenetljivo velik prostora za glavo in... tukaj rata zanimivo.   Prešine me misel, sej bi lahko mel na glavi celo kolesarsko čelado pa bi kljub mojim 192cm blo še dovolj placa do strehe. Ja ne bodi len nataknem čelado in res, placa je dovolj. No zadaj pa se mi vklopi tisti del možganov, ki ne deluje preveč resno. Ok čelada je gor, še kolesarske rokavice in kolesarska očala nataknem in speljem. Ter tako lepo do Litostrojske.   Se ustavim na semaforju in me zagledata dva starejša najstnika in se začneta smejat ter kazat s prstom name. Men šele takrat potegne, da tole mora bit res smešno za videt. Spustim šipo in jima z resnim ksihtom rečem: "Mi pravi kolesarji nosimo čelado tudi v avtu".   Ta prvi mladinc se je tolkel od smeha dobesedno po kolenih, ta drugi pa sploh ni več mogel stati in se je ulegal sred mesta v travo in se tako smejal, da se je kar valil na levo in desno. Prava definicija, ko nekoga zvije od smeha.   No vsaj nekomu sem polepšal dan. 😅
    • Za vaše dizle imate tukaj YouTube doktorja ... skoraj samo 2.2 Mazdine dizle šraufa ... https://www.youtube.com/@MrNiceGuy94
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.