Skoči na vsebino

Zginja antifriz


Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je mazda gh napisal:

Uglavnem auto bom prodajal, če koga zanima..veste vse kaj je blo delano na njem..imam vse racune tako da ponudbe kar v ZS ;) švercerji obvoz, ker zastonj ga ne dam

Škoda za tako izkušnjo, srečno pri prodaji in nakupu novega....ampak se strinjam, da ko/če enkrat izgubiš zaupanje je verjetno najbolje da prodaš....in upaš da bo z naslednjim vse ok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 29 minutami je sportman333 napisal:

Škoda za tako izkušnjo, srečno pri prodaji in nakupu novega....ampak se strinjam, da ko/če enkrat izgubiš zaupanje je verjetno najbolje da prodaš....in upaš da bo z naslednjim vse ok

Zavedam se bo verjetno naslednjemu lastniku dobro sluzil in tudi upam da mu bo, ker drugace bi ga nahitr sestavli ze na zacetku in prodal cimprej ampak  sedaj vem da je ustiman v nulo (usaj kar smo mi delali na njem)..nimam pa vec zivceu in tut denarja mi je zmanjkalo za servisirat ta auto..dovolj je blo uglavnem :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar je SpEkTr napisal:

Ja s tem avtom mislim, se je moralo skoraj sigurno nekaj čudnega dogajat..Dati pa shodijo ti regulatorji ventilov , no to pa tut nisem zasledil še nikjer...

Sem bil pred dnevi v družbi večih mehanikov. Sem omenil tole zgodbo z regulatorji in so se samo čudili.

 

Razdiranje in sestavljanje motorja je verjetno problematično, tile regulatorji pa bi ugibal, so posledica tega.😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 24 minutami je Alex napisal:

Jaz takšnega avta, ki je bil ves prešraufan, zagotovo ne bi kupil.

Zato pa je moj nasvet @mazda gh, naj ne piše v oglas, kaj vse je bilo zamenjano. Ker to kupce odvrača. Če pa slučajno sami vprašajo, potem pa tudi ne skrivat oziroma lagat, ker te 123 dobilo na laži.  😉

 

Za mojega dizla se je odločil človek zaradi (še vedno 😮) dobrega imena znamke Mazda. V smislu "bom sedaj po kalvariji z nemško znamko kupil Mazdo, da bom imel mir, ker so znani kot dobri avti". 🤭

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 minutami je Janez007 napisal:

Zato pa je moj nasvet @mazda gh, naj ne piše v oglas, kaj vse je bilo zamenjano. Ker to kupce odvrača. Če pa slučajno sami vprašajo, potem pa tudi ne skrivat oziroma lagat, ker te 123 dobilo na laži.  😉

 

Za mojega dizla se je odločil človek zaradi (še vedno 😮) dobrega imena znamke Mazda. V smislu "bom sedaj po kalvariji z nemško znamko kupil Mazdo, da bom imel mir, ker so znani kot dobri avti". 🤭

Saj v bistvu ni nič falil. Saj ima vsak drugi bmw probleme z dpf, enako kot vse nemške znamke. Je pa definitivno manj ostalih problemov pri Mazdah kot pri Nemcih. Še škode niso več tisto, kar so bile. Če si strojnik, dobro veš, koliko dejavnikov vpliva na koncu na to, ali ti bo avto deloval v  nulo celo njegovo dobo, ali pa ne. Od samega vplivanja aluminijevih  in magnezijeih  odlitkov, do kvalitete ingotov, nato je tu obdelava na cnc strojih (kdo dela kdaj in kako na teh strojih, kdaj se zamenjajo karbidne trdine na orodjih (noži) navoji svedri, svedri, vijaki. .. Nato je tu kontrola (poroznost izdelkov, tolerance, kvaliteta obdelovalnih površin, termična obdelava...) Nadalje je tu sestavljanje avtomobila, deli so ponavadi od različnih dobaviteljev, kjer pa tudi ni vse robotsko sestavljeno. In potem dobi avto v roke kupec. Od tu naprej se bo zgodba enakih avtov  razlikovala glede na to, koliko da kdo na vzdrževanje avta in občasno  kontrolo vitalnih delov in tekočin. Nato je veliko odvisno od tega, kje se bo avto vozil (regionalke, avtoceste, mesto, makadam, veliko klancev, ob morju, v notranjosti...) kakšno gorivo bo tankal, kje bo servisira avto. 

In na koncu moraš imeti kanček sreče, da vse deluje kot mora. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je Alex napisal:

Saj v bistvu ni nič falil. Saj ima vsak drugi bmw probleme z dpf, enako kot vse nemške znamke. Je pa definitivno manj ostalih problemov pri Mazdah kot pri Nemcih. Še škode niso več tisto, kar so bile. Če si strojnik, dobro veš, koliko dejavnikov vpliva na koncu na to, ali ti bo avto deloval v  nulo celo njegovo dobo, ali pa ne. Od samega vplivanja aluminijevih  in magnezijeih  odlitkov, do kvalitete ingotov, nato je tu obdelava na cnc strojih (kdo dela kdaj in kako na teh strojih, kdaj se zamenjajo karbidne trdine na orodjih (noži) navoji svedri, svedri, vijaki. .. Nato je tu kontrola (poroznost izdelkov, tolerance, kvaliteta obdelovalnih površin, termična obdelava...) Nadalje je tu sestavljanje avtomobila, deli so ponavadi od različnih dobaviteljev, kjer pa tudi ni vse robotsko sestavljeno. In potem dobi avto v roke kupec. Od tu naprej se bo zgodba enakih avtov  razlikovala glede na to, koliko da kdo na vzdrževanje avta in občasno  kontrolo vitalnih delov in tekočin. Nato je veliko odvisno od tega, kje se bo avto vozil (regionalke, avtoceste, mesto, makadam, veliko klancev, ob morju, v notranjosti...) kakšno gorivo bo tankal, kje bo servisira avto. 

In na koncu moraš imeti kanček sreče, da vse deluje kot mora. 😊

 

In potem uporabiš zapiranje stranskih ogledal in crkne motorček, ker po vsem tem strašnem inžiniringu ne znajo popravit enega motorčka ogledala.

  • Všeč 5
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 26 minutami je NevLado napisal:

 

In potem uporabiš zapiranje stranskih ogledal in crkne motorček, ker po vsem tem strašnem inžiniringu ne znajo popravit enega motorčka ogledala.

To je še najmanj. Pri škodi oktaviji RS crkujejo serijsko volani. Jih je potrebno komet zame zamenjati. 😊Dokler je v garanciji je v redu, potem pa.... 😬

pred 26 minutami je NevLado napisal:

 

In potem uporabiš zapiranje stranskih ogledal in crkne motorček, ker po vsem tem strašnem inžiniringu ne znajo popravit enega motorčka ogledala.

To so komponente kakih dobaviteljev

Tu škripa kontrola. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Alex napisal:

To je še najmanj. Pri škodi oktaviji RS crkujejo serijsko volani. Jih je potrebno komet zame zamenjati. 😊Dokler je v garanciji je v redu, potem pa.... 😬

To so komponente kakih dobaviteljev

Tu škripa kontrola. 

Pri Mercedesih dizel baje crkujejo senzorji okrog AdBlue zadev ...

  • Začuden 1
  • Zmeden 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 urami je Janez007 napisal:

Pri Mercedesih dizel baje crkujejo senzorji okrog AdBlue zadev ...

 

Tisti tapravi, vredni Mercedesi nimajo AdBlue zadev... In delajo skoraj na vse: nafto, jedilno olje, kurilno olje, staro olje iz frotez,... Eee, to so bili avti, kot zdaj jih več ni...

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Slivka napisal:

 

Tisti tapravi, vredni Mercedesi nimajo AdBlue zadev... In delajo skoraj na vse: nafto, jedilno olje, kurilno olje, staro olje iz frotez,... Eee, to so bili avti, kot zdaj jih več ni...

Ga še najdeš kje. Pri nas ga ima en možakar. Kadar se za njim vozim lačen ratam, ker diši po krompirčku zadaj .

Popravljeno od FuManchu
  • Haha 3
  • Začuden 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je Slivka napisal:

Tisti tapravi, vredni Mercedesi nimajo AdBlue zadev... In delajo skoraj na vse: nafto, jedilno olje, kurilno olje, staro olje iz frotez,... Eee, to so bili avti, kot zdaj jih več ni...

To mi je povedal mehanik, ki šravfa Mercedese na pooblaščenem servisu. Torej ima kar nekaj proizvajalcev težave s temi novodobnimi očiščevalnimi sistemi.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je FuManchu napisal:

Ga še najdeš kje. Pri nas ga ima en možakar. Kadar se za njim vozim lačen ratam, ker diši po krompirčku zadaj .

 

Aha, ja, seveda. Jaz sem pa Tunizijska princesa. Ne verjameš? Nič hudega, tudi jaz tebi ne...

 

Za njim se čisto nič ne voha ne po krompirčku ne po ribah ne po pohančkih ne po nobeni hrani. Vem iz prve roke. No, iz prvega nosu...

 

Ampak to je čisto druga tema...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Slivka napisal:

 

Aha, ja, seveda. Jaz sem pa Tunizijska princesa. Ne verjameš? Nič hudega, tudi jaz tebi ne...

 

Za njim se čisto nič ne voha ne po krompirčku ne po ribah ne po pohančkih ne po nobeni hrani. Vem iz prve roke. No, iz prvega nosu...

 

Ampak to je čisto druga tema...

Torej pozdravljena princesa Tunizije 🤣

  • Haha 2
  • Ljubim 1

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Boss napisal:

Jaz tud verjamem, da je Slivka res Tunizijska princesa. 🤡

Dajte fotko, sicer ne verjamem. Upam, da ne gre za BRKATO PRINCESO! :)))

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Kaj pravite na tole? https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=19412621&display=Mazda Mazda3
    • Pozdravljen Evo bom uredil.   Sem tretji lastnik. Prvi lastnik je bil učitelj klavirja, drugi lastnik ga je vozil na relaciji Kamnik-Ljubljana, Jaz sem pa tretji lastnik.   JMZGL691601505391 Številka šasije kjer se lahko preveri elektronska knjiga. Pri 165000 km je bil servis narejen pri mojstru iz horjula (šraufa mazde na pooblaščencu), Vsi prejšni servisi pa so bili narejeni na uradnem servisu (Račune in izpise priložim zraven)    Dodatno so bile menjane podložke na injektorjih, menjana veriga, ter pregledan je celoten motor.   Speskan je bil sesalni kolektor in pikjena je bila loputa na turbini. Narejen je tudi egr off Načeloma na motorju bi moral biti mir    
    • Nobena kava te ne zbudi tako hitro kot tista, ki se ti polije po tipkovnici!   Ne sprašujte, kako vem...
    • Kaj pa je zdaj to?   Mislim, da se jim je dokončno skisalo in da res ne vedo, kaj delajo. Sploh me je pa zmotil zadnji stavek: Zakon je začel veljati v začetku avgusta lani. A sestavljajo ga pa šele zdaj...   A ljudje "tam zgoraj" še vedno ne razumejo, kaj jim energetiki tumbamo že leta. Eno je postavit sončno elektrarno. Nekaj čisto drugega je pa njeno sobivanje z ostalimi viri električne energije. Ko se zapelje oblak čez Sonce in je taka elektrarna naenkrat v senci, mora biti takoj na razpolago drugi vir, drugače bo omrežje "počepnilo". In če že moraš nekje imeti rezervo, potem raje denar takoj investiraj v tak vir, ki bo stabilen in ekološko sprejemljiv...    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

    • Ni prijavljenih registriranih uporabnikov
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.