Skoči na vsebino

Zginja antifriz


Priporočeno sporočilo

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Tole je zelo verjetna zgodba, ampak vseeno mi je čudno, da v vseh teh letih tole slišim skoraj prvič, da bi bil to znan problem. Link, ki si ga prej objavil je iz ameriškega foruma in tam recimo imajo samo bencinski 2,5 motor, dizlov pa ne.

 

Motorja sta vseeno toliko različna, da težave na enem ne pomenijo nujno tudi težave na drugem.

 

Je pa tako, da težave s preplozanim tesnilom bi se na dizlu pokazale prej, saj gre za višje kompresije in vsak normalen voznik bi opazil, da je z avtom nekaj narobe. Po drugi strani imaš pa seveda analfabetične voznike in predvsem voznice, ki ne zaznajo, da je z avtom nekaj narobe pa kar vozijo in vozijo pa ignorirajo raznorazne lučke in je čisto možno, da je počena glava zgolj posledica takega zanemarjanja avtomobila kot pa vzrok.

 

Ko je bil motor odprt so ugotovili, da je glava počena, zamenjali tesnilo (zato, da izgleda, kot da to ni bil vzrok) zaprli nazaj in lastniku predlagali naj avto čimprej proda. To je pač to, kar se lahko zgodi pri nakupu rabljenih vozil, ker skoraj ne moreš ugotoviti pravega vzroka zakaj je avto v prodaji. In tukaj ni nobene veze al je Mazda, Hyundai, Mercedes, VW al pa Dacia.

 

Upam, da ne razmišljap tako, da bi isto naredil, kot so tebi naredili, da lepo zapreš motor nazaj in da daša avto v prodajo pa naj se nekdo drug jebe pol s tem. Ker če bo to praksa pol bo nakup rabljeni pa res ratal loterija. Tudi @Sishi je bil 1x takole nategnjen, samo, da so bili ribnjeni ojnični ležaji - sreča je to hitro ugotovil, da je lahko avto vrnil.

 

V glavnem, začni pri prodajalcu in poskusi tam uredit na osnovi zakonodaje in varstva potrošnikov. Držim pesti, da bo vse OK in da se bo dalo dogovorit.

Avto vozi večinoma žena ampak odkar ga imam nisem opazil nobene razlike v moči al pa karkoli.

 

In ne avta ne bom prodajal s skritimi napakami, ker nebom mirno spau..popravu ga bom..povedou naprej kaj je blo narejeno in dau normalno ceno brez kaksnih popustou..vzemi al bejži..pa tudi ce ga eno leto prodajam

Pred eno uro je Boss napisal:

 

Verjamem ☹️ Po drugi strani pa, če je z avtom drugače vse OK in je želja ga vozit še vsaj 5-6 ali več let je menjava motorja vseeno solidna rešitev. Sploh če je kakšen z malo km.

Motor ki smo ga najdli ima 16.000km..ubistvu je nov

Pred eno uro je Alex napisal:

Očitno je naš kolega že naredil križ čezenj. 

 

Ubistvu ja..95%..morm prespatta šok

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 35 minutami je mazda gh napisal:

Avto vozi večinoma žena ampak odkar ga imam nisem opazil nobene razlike v moči al pa karkoli.

 

In ne avta ne bom prodajal s skritimi napakami, ker nebom mirno spau..popravu ga bom..povedou naprej kaj je blo narejeno in dau normalno ceno brez kaksnih popustou..vzemi al bejži..pa tudi ce ga eno leto prodajam

Motor ki smo ga najdli ima 16.000km..ubistvu je nov

 

Ubistvu ja..95%..morm prespatta šok

Jaz bi na tvojem mestu vseeno poizkušal izvedeti, ali so na kakem servisu kaj delali prej na tem avtu okoli tega tesnila in glave. A si kontaktiral prodajalca? 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Alex napisal:

Jaz bi na tvojem mestu vseeno poizkušal izvedeti, ali so na kakem servisu kaj delali prej na tem avtu okoli tega tesnila in glave. A si kontaktiral prodajalca? 

Sedaj sem pisal prodajalcu in če ne bo nič bom poklical kjer so bli delani servisi

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi zamenjal motor in vozil dalje. 

 

Če pa nebi imel zaupanja v avto,bi ga pa prodal v okvari (in seveda v oglas napisal kaj je narobe).

 

Vem,da ko enkrat ni zaupanja v avto.... Ampak lahko se ti isto / podobno zgodi pri naslednjem rabljenem .

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Nejc1986 napisal:

Jaz bi zamenjal motor in vozil dalje. 

 

Če pa nebi imel zaupanja v avto,bi ga pa prodal v okvari (in seveda v oglas napisal kaj je narobe).

 

Vem,da ko enkrat ni zaupanja v avto.... Ampak lahko se ti isto / podobno zgodi pri naslednjem rabljenem .

Enako. Ko to rešiš, bo avto v redu. Potem ga  lahko voziš še petnajst let. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Nejc1986 napisal:

Jaz bi zamenjal motor in vozil dalje. 

 

Če pa nebi imel zaupanja v avto,bi ga pa prodal v okvari (in seveda v oglas napisal kaj je narobe).

 

Vem,da ko enkrat ni zaupanja v avto.... Ampak lahko se ti isto / podobno zgodi pri naslednjem rabljenem .

Problem je ker se bojim da bo z novim motorjem isto

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je mazda gh napisal:

Problem je ker se bojim da bo z novim motorjem isto

?? Zakaj bi bilo isto ? Ja,ok ,lahko ti pa kaj drugega potem crkne (avto ni samo motor),ampak ne razmišljati tako . Pri vsakem avtu kaj crkne. Če se boš preveč bal,ti ne ostane drugega kot da se voziš z javnim prevozom :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff, berem tole pa me kr stiska. Upam, da dobro rešiš zadevo. Mazda je jajc od avta!!!??? Ni. Ampak ti si pač pri mazdi tako narajmal. Jaz sem imel pred leti tudi pri fiatu podobno zadevo. Danes bi ga vseeno še 1x kupil.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Gregster napisal:

Uff, berem tole pa me kr stiska. Upam, da dobro rešiš zadevo. Mazda je jajc od avta!!!??? Ni. Ampak ti si pač pri mazdi tako narajmal. Jaz sem imel pred leti tudi pri fiatu podobno zadevo. Danes bi ga vseeno še 1x kupil.

Tako je bilo pri meni ko sem na horuk kupil rabljeno Lancio,ki je bila zgonjena na polno. Takrat sem si rekel,da nočem več tvegati in sem postal pristaš novih avtomobilov.

 

Čeprav.... Nekje globoko v sebi vem,da sem si na nek način kriv sam,ker sem jo kupil v afektu brez da bi s seboj imel mehanika. In vem,da tudi nov avto lahko zajebava, čeprav je možnost manjša + garancija . 

 

Da pa bi samo zato obupal nad neko znamko? Ni šans. Pri hiši sta zdaj 2Fiata in oba nam služita in ni bilo niti malo pomisleka ko se ju je kupilo.

 

Tukaj je zafrknil bivši lastnik in ne Mazda.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je mazda gh napisal:

Pozna kdo servis Kolmanič&Dokl Murska Sobota? Tukej so bli delani servisi

to je kot vidim uradni serviser/prodajalec za Mazde, (vem da ni primerno situaciji, ki jo imaš), kot kaže so servise delali skladno z tisto drugo znamko, ki jo tržijo Opel.....kakorkoli, če si avto kupil pri njih ali imaš v pogodbi kako garancijo (vsaj na netu omenjajo da ponujajo rabljene z garancijo). Vsekakor pa glede na to da si kupil avto pri uradnem prodajalcu (in ne nekem švetoru), bi se jaz z kakim odvetnikom, če imaš kakega kolega odvetnika ali vsaj pravnika, da ga vprašaš za nasvet, da se preveri tudi zakonske opcije, ker to lahko kaže tudi na "skrito napako", ki so ti jo "zamolčali" ob prodaji in ti z njo nisi bil seznanjen...ne vem pa kaj in koliko se lahko na tej podlagi kaj naredi.....(kolega je imel opel zafiro avtomatika in mu je šel menjalnik mislim da malo izven garancijske dobe, popravilo 8k€, pa se je potem kregaril ne vem do kam....na koncu so mu priznali strošek materiala, delo pa je plačal sam). Kot rečeno glede na to da si kupoval pri uradnem prodajalcu, imaš verjetno vse uradne papirje, bi jaz na tvojem mestu preveril tudi ta pravni vidik (ni ravno malo € v igri)....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi kupil prej omenjeni motor, če ima res tako malo km kot praviš, starega pa imaš še za rezervne dele in se voziš ohoho... 😉 Je pa res, da je precej odvisno koliko sploh še dobiš za tak avto kot je sedaj🤔 

Nasankal si v vsakem primeru, zato pa jaz vedno kupim nov avto, četudi malo slabši kot bi si želel a zato bolj zanesljiv in v garanciji! 😊

Želim ti veliko modrosti pri rešitvi tega problema. 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 20 minutami je Janez007 napisal:

Avto je bil kupljen od fizične osebe (nekaj objav nazaj je to pojasnjeno). Inšpekcija tukaj zato ne more nič.

-> aha, spregledal, potem to odpade

Če je prodajalec kolikor toliko normalen, bo morda razumel in vrnil prostovoljno del kupnine.

-> ufff, težko verjamem, bi bil zelo presenečen, če bi našel takega prodajalca, mislim da je to bolj redkost kot pravilo....

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 54 minutami je Brane napisal:

Pokličeš v  Mursko Soboto in jim na prijazen način razložiš za kaj gre- če so bili delani izredni servisi ki niso zabeleženi v digitalni knjižici.Probat ni greh.

Ja, saj je normalno, da pokličeš servis, kjer se je avto servisirali in te pač zanima zgodovina avta. Mislim, da je to normalno, če se človek pozanima v kakšnem stanju je avto. Tako sem tudi sam poklical, ko sem kupil prvo mazdo, v Bologno, kjer so bili delani redni servisi in so mi prijazno povedali, kaj vse so naredili že na avtu. 

Tako sem tudi izvedel, da je bila zamenjana (pod garancijo) sprednja šipa. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Janez007 napisal:

Po mojem je tudi dolžnost servisa, da ti razkrijejo vse, kar je znanega o tvojem avtu in na ta način povzročajo čim manj stroškov in težav. Zato pa so.

 

Tale oglas si poglejte (po mojem je realna tržna cena okoli 12.000€):

 

image.png

 

 

image.png

 

Ampak ta je vsaj napisal, kaj je bilo narejenega na avtu. 🤔 Ni mi jasno, kaj delajo s temi avti oziroma v čem je v resnici štos zvitih glav? Ali je problem kje drugje, da ostajajo brez hladilne tekočine in sčasoma se to zgodi? Namreč, nekateri vozniki nikoli ne dvignejo havbe med posameznimi rednimi servisi. In če delajo po 20Kkm na leto, se vmes lahko marsikaj zgodi. 

Ta avto ima sicer kar lepo število kilometrov a vseeno. 🤔

 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 39 minutami je Alex napisal:

 

Ampak ta je vsaj napisal, kaj je bilo narejenega na avtu. 🤔 Ni mi jasno, kaj delajo s temi avti oziroma v čem je v resnici štos zvitih glav? Ali je problem kje drugje, da ostajajo brez hladilne tekočine in sčasoma se to zgodi? Namreč, nekateri vozniki nikoli ne dvignejo havbe med posameznimi rednimi servisi. In če delajo po 20Kkm na leto, se vmes lahko marsikaj zgodi. 

Ta avto ima sicer kar lepo število kilometrov a vseeno. 🤔

 

 

Js se pocasi blizam tej kilometrini, po pravici povedan me je mal strah, ko berem vse tole 😬

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v materialu alex. Nikjer drugje. Fotru je druga generacija parkrat "zakuhala" k je bil termostat hin pa ni nobena glava pokala. 

Sem imel prvo in prav tako drugo generacijo in se zdalec, da sem vsak teden haubo dvigoval. Je res, da je fajn na vsake toliko casa malo prekontrolira tekocine itd. ampak ne iskati krivdo v lastniku...  Tudi veriga, katero imajo novodobni avtomobili montirano je tako debela, da je moja na kolesu debelejsa.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Scr3am napisal:

Problem je v materialu alex. Nikjer drugje. Fotru je druga generacija parkrat "zakuhala" k je bil termostat hin pa ni nobena glava pokala. 

Sem imel prvo in prav tako drugo generacijo in se zdalec, da sem vsak teden haubo dvigoval. Je res, da je fajn na vsake toliko casa malo prekontrolira tekocine itd. ampak ne iskati krivdo v lastniku...  Tudi veriga, katero imajo novodobni avtomobili montirano je tako debela, da je moja na kolesu debelejsa.

Jst sm s prejsnjo generacijo naredi 300.000km, pa sm na motorju zamenjal samo ketno pri 170.000..drgac sam pali in vozi..je pa na novi vsaj veriga boljsa hehe.

Drgac pa neki se premika v "boljso" smer. Mal sm se ohladu in najdu sm novo glavo za "samo" 1800€..zvem jutri za sigurno..tako da bom zamenjal in jo se par let obdrzal in vmes jo prodajal brez popustou. Vzemi ali pusti. Ker avto je drugace kot da je sedaj prsu iz salona..podvozje,karoserija,notranjost top..za turbino me je mehanik spraseval,ce je nova ker nima niti mikrona lufta...ma vse je top, sam ta jebena glava

  • Všeč 6
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je mazda gh napisal:

Jst sm s prejsnjo generacijo naredi 300.000km, pa sm na motorju zamenjal samo ketno pri 170.000..drgac sam pali in vozi..je pa na novi vsaj veriga boljsa hehe.

Drgac pa neki se premika v "boljso" smer. Mal sm se ohladu in najdu sm novo glavo za "samo" 1800€..zvem jutri za sigurno..tako da bom zamenjal in jo se par let obdrzal in vmes jo prodajal brez popustou. Vzemi ali pusti. Ker avto je drugace kot da je sedaj prsu iz salona..podvozje,karoserija,notranjost top..za turbino me je mehanik spraseval,ce je nova ker nima niti mikrona lufta...ma vse je top, sam ta jebena glava

Vidiš, po prespani noči je vse lepše., 😉

Jaz bi tudi na tvojem mestu to uredil in se vozil naprej. Še enkrat se to ne more ponoviti. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • pa u miamiju bodo modri,.. to bo tolk čudn gledat
    • Ja tudi ta mi je zanimiv Mam že 4 Speed Champione, Countach, DB5, Skyline pa F8 Tributo  
    • Mclaren mi je dober ker dobiš poleg še mini figurico, ki je tukaj ni (!!!!!) in pa dejansko so gume ravne - ker na temu tehniku so kot za nek buggy, čeprou je formula (???!!!) Pa fuuul je nalepk za nalimat in zadnji del ni sestavljiv (pač un v kosu motor na poteg je in je samo 1 kos). 1 uro sem sestavljal, od tega verjetno 15 minut limov nalepke da so bile v ravnini. Za 30 eur veri nice in lep je! Mclaren je pa 80 ampak ima skoraj 3krat več koščkov. Lahko pa tole uzameš, ker je trenutno v akciji s promo kodo @g.Wankel -  /i/115337387/550/550 LEGO Speed Champions 76919 McLaren Formula 1 Race Car 2023 | mimovrste=) WWW.MIMOVRSTE.COM ODREZANE CENE – 20% popusta na izbrane kocke znamke LEGO® s promo kodo 24MDL4SI206 (velja od 15. 4. do 28. 4. 2024 oz. do odprodaje zalog)! Otroci, stari 9 let in več, se lahko veselijo...  
    • Hud! Bi vzel Marlboro Mclarna, ampak me motijo zadnje gume
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.