Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Bom testiral na desni strani.

Do sedaj nisem razmišljal o tem.

 

Sem mislil, da je to klasika pri Mazdi, iz v vaših odgovorov pa vidim, da vam ta sistem deluje 100% oz. izredno redko zataji.

 

 

 

 

Napisano
pred 12 minutami je Bini napisal:

8 litrov na 100km....?zmeden?

To je normalno za ta motor.😉

  • Všeč 1
  • Haha 2
  • Začuden 2

 

 

Napisano
pred 55 minutami je Alex napisal:

To je normalno za ta motor.😉

 

@Alex 18. 3. 2024:

 

"Je že Boss napisal, da je brez veze pisati, koliko ti pije. Lahko ga voziš po regionalki ali pa 120/uro po avtocesti. 

Tega mi ostali ne vemo. Meni tudi pije po regionalki pri 90/uro 4-4,5  litrov/100. Edini pravi rezultat je bil izziv- poraba, kjer smo vozili vsi po enaki poti, istočasno. Tako  smo imeli enake pogoje, enak promet na cesti in iste ovire (traktor). Vse ostalo je brez veze pisati. "

 

image.png

  • Všeč 1
  • Haha 4
Napisano

Ampak je za cx-30 to vseeno veliko glede na to, da so mu konje zaradi izp. plinov zmanjšali.... 🤔🥴

Napisano
pred 3 urami je Janez007 napisal:

 

@Alex 18. 3. 2024:

 

"Je že Boss napisal, da je brez veze pisati, koliko ti pije. Lahko ga voziš po regionalki ali pa 120/uro po avtocesti. 

Tega mi ostali ne vemo. Meni tudi pije po regionalki pri 90/uro 4-4,5  litrov/100. Edini pravi rezultat je bil izziv- poraba, kjer smo vozili vsi po enaki poti, istočasno. Tako  smo imeli enake pogoje, enak promet na cesti in iste ovire (traktor). Vse ostalo je brez veze pisati. "

 

image.png

Vem. A to pač realnost baby dinota in dinota. Lahk ga voziš 110 na avtocesti, lahko 80 po regionalkah, lahko 20 v mestnih središčih, kjer je omejitev 30, lahko ga imaš parkiranega, to je to. 😉

pred 2 urama je Bini napisal:

Ampak je za cx-30 to vseeno veliko glede na to, da so mu konje zaradi izp. plinov zmanjšali.... 🤔🥴

Ni, realnost pač. 

 

 

Napisano

Sem pogledal en kup testov tega g140. Če ga voziš po regionalki potem bo poraba 5,5l, na AC po omejitvah okoli 7-7,5l v mestu okoli 9l. Tvoje povprečje 6,6l je čist realno.

  • Všeč 3
  • Haha 1
Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Naš CX-30 G140 AT ima po okoli 4.000 km povprečno porabo 6,6 l/100 km. 

Moj pes ima 50 kg pa poje pest riža /dan. 

 

 

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

Ampak je za cx-30 to vseeno veliko glede na to, da so mu konje zaradi izp. plinov zmanjšali.... 🤔🥴

 

Verjemi, da bi na enaki razdalji in z enakim načinom vožnje tud tvoj X ga žgal za 3-4 deci nižje, ampak samo zato, ker je MT, tale je pa AT. Računat je treba, da okol3-4 deci avtomatika porabi več kot ročni.

 

Amapk še 1x le poraba test 2025 lahko razreši to dilemo.

33112_1.png

Napisano
pred 1 uro je Janez007 napisal:

Naš CX-30 G140 AT ima po okoli 4.000 km povprečno porabo 6,6 l/100 km. 

Jaz ti verjamem, ker si @Janez007:nevem:.

Poraba iziv 25 bo pa v praksi to potrdil....🤔😉

Napisano (urejeno)
pred 7 minutami je Bini napisal:

Jaz ti verjamem, ker si @Janez007:nevem:.

Poraba iziv 25 bo pa v praksi to potrdil....🤔😉

Če bi na izziv poslal ženo, bi bilo + 0,5 l/100 km. Ne samo avto, tudi noga prispeva svoje. Na primer jaz ne dirkam do rdeče luči in potem na polno zaviram, ampak že 100 m prej ali še več stopim iz gasa ... in če imam srečo direkt v zeleno. 😃

 

 

 

Popravljeno od Janez007
Napisano
pred 31 minutami je Janez007 napisal:

Na primer jaz ne dirkam do rdeče luči in potem na polno zaviram, ampak že 100 m prej ali še več stopim iz gasa ... in če imam srečo direkt v zeleno. 😃

Točno tako, potrebno je predvidevati promet.

Napisano
Pred eno uro je Janez007 napisal:

Če bi na izziv poslal ženo, bi bilo + 0,5 l/100 km. Ne samo avto, tudi noga prispeva svoje. Na primer jaz ne dirkam do rdeče luči in potem na polno zaviram, ampak že 100 m prej ali še več stopim iz gasa ... in če imam srečo direkt v zeleno. 😃

 

 

 

Lepo. Jaz tudi ne dirkam od semaforja do semaforja. Na prvem spustim gas, izstopim iz avta, tečem do drugega semaforja in počakam na svoj avto. 

 

  • Haha 4
  • Zmeden 1

 

 

Napisano
pred 9 urami je ignacij napisal:

To maš zihr premium pasmo.

Misliš da je rdeč?

Napisano
pred 13 minutami je godlike napisal:

Misliš da je rdeč?

Da ne boste zastonj napenjali možgančkov, nimam nobenega psa. Tisto je bil le primer. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je Boss napisal:

Amapk še 1x le poraba test 2025 lahko razreši to dilemo.

 

Kaj kaj? Kje kdaj? :D Pridem za umeritev vaših rezultatov z nissanom :P Pol bo pa začudenje, ko bo še nissan pil manj kot 10l

Popravljeno od 50keda
  • Všeč 5
  • Haha 1
Napisano
pred 10 urami je Janez007 napisal:

Če bi na izziv poslal ženo, bi bilo + 0,5 l/100 km. Ne samo avto, tudi noga prispeva svoje. Na primer jaz ne dirkam do rdeče luči in potem na polno zaviram, ampak že 100 m prej ali še več stopim iz gasa ... in če imam srečo direkt v zeleno. 😃

 

 

 

Je že prvič bila žena zraven😁

Ravno zaradi tega sem napisal, da ti verjamem, da ti pije 6.6.....😉

pred 10 urami je ignacij napisal:

Točno tako, potrebno je predvidevati promet.

To ti z leti prakse pride v kri in ti sploh ni treba več razmišljat o tem..... :nevem:

Napisano

Meni danes kaže 8,2 L od zadnjega resetiranja tega podatka.

Vožnja izključno po mestu, porabljenga cca. pol tanka. I-stop izključen.

Ima pa avto manj kot 1K km, tako da se morda lahko še malo izboljša.

 

Sicer pa se ne ukvarjam s tem. Pije kolikor pač pije. 😀

Prej sem imel dizla in tako nizke porabe ne bo imel nikoli. Me ne moti. Ko sem kupoval avto sem vedel kakšna je situacija.

Go baby dino go. 🚗

 

LP

 

  • Všeč 10
  • Haha 1
Napisano (urejeno)

Tako je, na koncu meseca ugotoviš, da si prišparal 10eur. Bistvo je da se fajn voziš in da nisi non stop pri mehaniku.

Popravljeno od ignacij
  • Všeč 6
  • Haha 1
  • Ljubim 3
Napisano

Še lepše pa je, ko ga žgeš in je na koncu poraba benzinarja s skoraj 200 konjički majhna kot pri dizlu. 😎

Go X 👍

  • Všeč 1
  • Haha 6

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Aja, pa še to. Če se boš loteval uvoza iz onkraj luže v lastni režiji. Veliko truda si boš prihranil, če boš dobil kanadsko vozilo (ker je praktično 95 % enako evropskemu) kot pa ameriško (kjer bi "po ps" moral menjati luči, smerokaze, vgraditi zadnjo luč za meglo ipd.).
    • Svetujem da si protestniki namesto koles kupijo štrike za okoli vratu. Merkur bo imel ziher kej v akcij🤣
    • Kontaktiraj prodajalca, naj ti da št. šasije (VIN). Potem pogooglaš vse mogoče zadetke za ta VIN, če boš imel srečo bo že kak brezplačni VIN checker kaj pokazal, sicer pač plačaš tistih 10 evrov in boš vedel, pri čem si.   Lahko pa kar prodajalca direktno nagovoriš - češ, pokaži mi slike poškodb in popravilo (da se ne eden ne drugi ne pretvarjata pri čem sta). In če boš z videnim zadovoljen, greš na ogled, vožnjo, mogoče celo aro položiš.   Saj pravim, niso vsi uvozi karamboliranih slabi, veliko jih pa je. V bistvu še dobro, da imajo v ZDA bolane urne postavke za delo in potem karamboliran avto hitro pristane na odpisu ali dražbi. Brez tega bi Poljaki, Belorusi in Ukrajinci bolj težko vozili kake pametne avte ...
    • Brez skrbi to je bilo na koncu.... 🤗😉🍻 
    • Fak, jaz se zajebavam, tip pa resno vzame in si misli, kako dobra ideja. Fak, mora bit pa fejst dolžan židom, da takole pokleka pred njimi.   Smo pa vsaj v fantastični druščini banana držav.   https://www.dnevnik.si/novice/slovenija/jansa-za-israel-hayom-veleposlanistvo-v-jeruzalem-zamrznitev-priznanja-palestine-2811882/    
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.