Skoči na vsebino

Mazda CX-30

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 10 minutami je GregorV napisal:

 

Za platišča jaz uporabljam Gyeon Wheel Cleaner.

 

Je pa teh sredstev veliko na voljo, npr.:

 

 

Preizkusil sem tudi K2 Roton, pa nisem bil zadovoljen, preozko razprši na platišče.

 

Se pa drugače večinoma kemikalija obarva vijolično ob stiku z zavornim prahom.

IMG20250427111541.jpg

IMG20250427115445.jpg

IMG20250427133404.jpg

Pazljivo s temi čistili. Ker zna čeljust postati take barve, kot da je zarjavelo. 

 

 

 

Napisano
Pred eno uro je GregorV napisal:

 

Za platišča jaz uporabljam Gyeon Wheel Cleaner.

 

Je pa teh sredstev veliko na voljo, npr.:

 

 

Preizkusil sem tudi K2 Roton, pa nisem bil zadovoljen, preozko razprši na platišče.

 

Se pa drugače večinoma kemikalija obarva vijolično ob stiku z zavornim prahom.

IMG20250427111541.jpg

IMG20250427115445.jpg

IMG20250427133404.jpg

Geyon je top !

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 19 minutami je Bini napisal:

Pogosto peri avto z dobrim avto šamponom pa bo šlo odlično vse dol tudi s platišč.... :prstgor:

Točno tako. Če pustiš, da, se zapeče prah gor ni v redu. Jaz vedno operem feltne samo z šamponom in ščetko. 

In še nikoli bi bilo problemov. 

 

 

Napisano

Za ženske razumem, da imajo šampončke za to, tisto, tretje, četrto, ampak dedci? Za nas je dovolj eden, tisti 7 v 1 al kaj je že in ga uporabljamo za lase, telo, pleh, feltne, mušice na odbijaču ...

Napisano
pred 46 minutami je etcho napisal:

Za ženske razumem, da imajo šampončke za to, tisto, tretje, četrto, ampak dedci? Za nas je dovolj eden, tisti 7 v 1 al kaj je že in ga uporabljamo za lase, telo, pleh, feltne, mušice na odbijaču ...

 

Sej je, imenuje se all purpose cleaner, sam mešanico morš spreminjat :)

 

Drugače pa za večino stvari sta milo in voda, najboljša stvar :)

 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Sem CX-30ka 😄 in vam pošiljam še nekaj slik iz otoka Vir. 

 

Moj lastnik ima zraven tudi Nikon Z50II s katerim je naredil 1000 slik 😅 moje čudovite zunanjosti. 👍

Tukaj bodo objavljene, ko bo imel kaj več časa, enkrat jeseni...

 

LP

 

 

IMG20250918183240.jpg

IMG20250918183251.jpg

IMG20250918183259.jpg

IMG20250918183314.jpg

IMG20250918183322.jpg

IMG20250918183332.jpg

  • Všeč 7
  • Ljubim 1
Napisano

Bo treba še prej na en tečaj fotografiranja. Sicer pa se ne sekiraj, meni je v enem intervjuju Arne Hodalič dejal: "Prvih 1000 fotografij je vedno najslabših.". 😃

Napisano
Pred eno uro je dvorjan napisal:

Bo treba še prej na en tečaj fotografiranja. Sicer pa se ne sekiraj, meni je v enem intervjuju Arne Hodalič dejal: "Prvih 1000 fotografij je vedno najslabših.". 😃

 

Tečaj ali ne, vedno me je fasciniralo, da ljudje kupujejo DSLR-je, mirrorless in podobno, fotke so pa potem na nivoju telefona.

Pa ne rečem, da so moje fotke kakšen ekstrem, a vseeno probam čimbolj izkoristiti kaj mi ponuja aparat in sama leča ;) 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

70% je itak sam kader in postprodukcija

  • Všeč 1
  • Žalosten 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

Podpiram prave slike.

Torej vse kar od mene vidite, je 100% brez posprodukcije. To je kot umetne ustnice, joške, rit in še kaka druga plastika.

 

Je včasih na alfa forumu bilo tekmovanje za sliko meseca. Na to se je iz tega izdelal koledar.

No in potem so ble slike gor, da bi še dojenček z dudo videl, da takih barv ni v naravi.

Napisano

Govorim o posprodukciji tapravi. Ne nekem nabijanu kontrasta, saturacije in ostrine 🙈

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano (urejeno)
pred 4 urami je GregorV napisal:

Sem CX-30ka 😄 in vam pošiljam še nekaj slik iz otoka Vir. 

 

Moj lastnik ima zraven tudi Nikon Z50II s katerim je naredil 1000 slik 😅 moje čudovite zunanjosti. 👍

Tukaj bodo objavljene, ko bo imel kaj več časa, enkrat jeseni...

 

LP

 

 

IMG20250918183240.jpg

IMG20250918183251.jpg

IMG20250918183259.jpg

IMG20250918183314.jpg

IMG20250918183322.jpg

IMG20250918183332.jpg

Pohvalno, saj veš eni pač vedno nergajo nad vsem kar tukaj kdo objavi.... :nevem:

Popravljeno od Bini
Napisano

Zgornje slike so iz telefona. 😀

 

Slike iz nikona pa prenesem na PC, ko pridem iz morja oz. ko bo čas.

 

Nisem profi in ne delam doktorske disertacije pri slikanju. Večina slik nastane v planinah, pa makro...

 

Preteklih 10 let sem imel DSLR Nikon D7200 (3 objektivi...). Spomladi pa sem skočil v svet brez zrcalnih kamer (Nikon Z50II).. Kar velika sprememba, veliko manjši, še vedno se nisem navadil na digitalni pogled skozi okular, baterija zdrži velikooo manj itd.

 

LP

Napisano
pred 52 minutami je Bini napisal:

Pohvalno, saj veš eni pač vedno nergajo nad vsem kar tukaj kdo objavi.... :nevem:

 

Ne, samo nad krogi k jih delajo vesoljci :D 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 8 urami je GregorV napisal:

Zgornje slike so iz telefona. 😀

 

Slike iz nikona pa prenesem na PC, ko pridem iz morja oz. ko bo čas.

 

Nisem profi in ne delam doktorske disertacije pri slikanju. Večina slik nastane v planinah, pa makro...

 

Preteklih 10 let sem imel DSLR Nikon D7200 (3 objektivi...). Spomladi pa sem skočil v svet brez zrcalnih kamer (Nikon Z50II).. Kar velika sprememba, veliko manjši, še vedno se nisem navadil na digitalni pogled skozi okular, baterija zdrži velikooo manj itd.

 

LP

Ti samo lepo slikaj in se uči. Pusti večne težake, ki mislijo, da do v vsem najboljši. 😉

  • Všeč 2
  • Ljubim 1

 

 

Napisano
pred 9 urami je g.Wankel napisal:

 

Ne, samo nad krogi k jih delajo vesoljci :D 

Ne vem no, menjaš avto pa si že tam pri njih.... :whatever:

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Napisano

Glede na to, da se počasi spet bliža čas menjave gum me zanima, katerega od spodaj naštetih modelov bi vi izbrali v dimenziji 215/65r16.

- Bridgestone Blizzak lm005

(večja obraba, boljše na mokrem)

- Bridgestone Blizzak 6

(nova zasnova, boljše v snegu, malo slabše na mokrem)

- Continental WinterContact Ts 870p

- Michelin Alpin 7

 

Na Cliotu 4 sem večino lastništva imel gor Blizzak Lm005 185/65r15. V tej dimenziji so bile gume bomba. Glede večjih dimenzij imam mešane občutke zaradi precej različnih mnenj uporabnikov. Očitno se določeni vzorci tekalne površine bolje obnesejo v manjših dimenzijah in obratno. Obraba in poraba goriva mi nista važna.

 

Napisano

Išči gume, ki so dobre v mokrem. Itak je večina zime mokra podlaga, snega je le za vzorec (če ne hodiš smučat kam v višave).

 

LM005 je dobra izbira. Meni so od zimskih všeč še Dunlop Wintersport, tudi Michelinke niso slabe, a so drage.

Napisano

Jaz imam trenutno Michelin alpin 5 in sem full zadovoljen in bom letos vzel kar naprej Alpin 7....(ne bom ekspirementiral in iskal nekaj za 20-30eur cenejsih variant, se mi niti ne da🤣😏)...

Napisano
pred 3 urami je zeki napisal:

Glede na to, da se počasi spet bliža čas menjave gum me zanima, katerega od spodaj naštetih modelov bi vi izbrali v dimenziji 215/65r16.

- Bridgestone Blizzak lm005

(večja obraba, boljše na mokrem)

- Bridgestone Blizzak 6

(nova zasnova, boljše v snegu, malo slabše na mokrem)

- Continental WinterContact Ts 870p

- Michelin Alpin 7

 

Na Cliotu 4 sem večino lastništva imel gor Blizzak Lm005 185/65r15. V tej dimenziji so bile gume bomba. Glede večjih dimenzij imam mešane občutke zaradi precej različnih mnenj uporabnikov. Očitno se določeni vzorci tekalne površine bolje obnesejo v manjših dimenzijah in obratno. Obraba in poraba goriva mi nista važna.

 

LM005 sem imel v 175/65R14 in 235/40R18

 

V dimenziji 235/40R18 mi je zadnjo 5. leto začelo lamele trgat stran.

V obeh dimenzijah je držala ok. Zrabil nisem nobene do konca.

 

Trenutno imam na obeh Pilot Alpin 5 (235/40R18 in 215/40R18). Boljše gume še nisem vozil pozimi.

Alpin 5 sem imel 1 leto na Alfi 215/65R16. Tisto leto je bila ok, potem sem avto in gume prodal.

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.