Skoči na vsebino

Chat is back ...


dvorjan

Priporočeno sporočilo

pred 38 minutami je Jest napisal:


V casu pripravljenosti izgleda nadzoruje gradnjo nove luksuzne vile pod Roznikom … ;) … Ce je verjeti objavam na FB ;) … Verjetno ni dalec od resnice…

 

image.png

Koliko čistilk ima tako vilo.... 🤔

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To so tiste, ki ti pridejo domov, v duhu sive ekonomije spucat na črno. Tista košta 20€ na uro ja. Čistilke v UKC pa so zaposlene preko XY čistilnega servisa. Mogoče oni izstavljajo 20€ urne postavke UKC, pa si doktor mal narobe predstavlja kako deluje sistem.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je samSimon napisal:

To so tiste, ki ti pridejo domov, v duhu sive ekonomije spucat na črno. Tista košta 20€ na uro ja. Čistilke v UKC pa so zaposlene preko XY čistilnega servisa. Mogoče oni izstavljajo 20€ urne postavke UKC, pa si doktor mal narobe predstavlja kako deluje sistem.

V resnici POJMA NIMA.... 🫤

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 17 urami je Jest napisal:


V casu pripravljenosti izgleda nadzoruje gradnjo nove luksuzne vile pod Roznikom … ;) … Ce je verjeti objavam na FB ;) … Verjetno ni dalec od resnice…

 

image.png

Kako jim rata tako vilo postavit, pa potem to vzdrževat? 😮

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In se nadaljuje...

 

WWW.24UR.COM

Meni, da je plačan slabše od čistilke. A kljub temu si je anesteziolog iz UKC Ljubljana pred devetimi leti lahko privoščil nakup vile na eni od...

 

  • Všeč 1
  • Jezen 1
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem se narobe izrazil,najprej moraš ugotovit napako,potem naročit  pravilen rezervni del, vse skupaj zmontirat in pokasirat.Narod avto potrebuje vsakodnevno in so zelo zadovoljni da jim je hitro popravljeno.Cene rezervnih delov  pa se ve kakšne so pri nas v Sloveniji.Zjutraj me kliče gospa ki se vsakodnevno vozi v Ljubljano da ji zadaj neki tuli.Ob 4 bo avto na dvigalu, ob 5 bo ona že kavico pila z prijateljicami in me hvalila kako sem ji hitro menjal ležaj in dam roko v ogenj da bo pala napitnina.

  • Všeč 5
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne govorim o ceni menjave rezervnih delov, ampak o ceni rezervnih delov. Pri nas je vse 30-40% dražji, kot če ta identični del naročim preko spleta iz tujine. Pri nas naročim samo če je res nujno potrebna takojšnja menjava. Kar je pa zeloo redko. Pa še to, če se zgodi se ponavadi itq usaj en teden čaka na mehanika tako, da imam ta del že zdavnaj doma.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je Scr3am napisal:

Ne govorim o ceni menjave rezervnih delov, ampak o ceni rezervnih delov. Pri nas je vse 30-40% dražji, kot če ta identični del naročim preko spleta iz tujine. Pri nas naročim samo če je res nujno potrebna takojšnja menjava. Kar je pa zeloo redko.

Ja, ma mi domači mojstri smo žal v manjšini, večina folka hoče menjavo čim prej tako kot pravi Brane in bo pač plačal nekaj več eur, da bo dobil čim prej avto nazaj

 

Isto velja za računalniške komponente (naročati doma/v tujini), žarnice, baterije,...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa razumem to. Zaradi mene če stranka hoče vse original in gre vse direkt na uradni servis menjat. Debata je bil samo o ceni rezervnih delov.

Kje jih bo pa kdo naročil in kje jih bo menjal, ter koliko časa bo brez avta je pa to njihova odločitev.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Scr3am napisal:

Pa razumem to. Zaradi mene če stranka hoče vse original in gre vse direkt na uradni servis menjat. Debata je bil samo o ceni rezervnih delov.

Kje jih bo pa kdo naročil in kje jih bo menjal, ter koliko časa bo brez avta je pa to njihova odločitev.

Ja, zastopm te :D Sej zato ti pa pravm, če maš ti npr altenator na avtodocu je tam cena 200 eur, ga naročiš, traja 3 dni da pride, pol k pride upaš da je cel in da ni kej polomlen (tko k so mel poslal recimo zjeban paket od zavor pa čakou sm k mona), pol po možnosti montiraš je še kej narobe z njim pošiljaš nazaj in čas teče, teče, teče

 

Pri nas je isti altenator najmanj 300 eur kokr si sam reku, zato ker je na zalogi, dobiš ga loh jutr preko pošte al pa danes fizično v poslovalnici, če kej ni ok ga loh takoj vrneš, etc

 

In to skladiščenje in ljudje nekej stanejo - je pa res, da je bila razlika pred covidom občutno manjša !!!!!! Tut pooblaščeni servisi recimo zdej kr ukinjajo skladišča in vse naročajo od drugod

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 21 urami je samSimon napisal:

To so tiste, ki ti pridejo domov, v duhu sive ekonomije spucat na črno. Tista košta 20€ na uro ja. Čistilke v UKC pa so zaposlene preko XY čistilnega servisa. Mogoče oni izstavljajo 20€ urne postavke UKC, pa si doktor mal narobe predstavlja kako deluje sistem.

 

Jaz pa iščem enega dohtarja, da bi mi hišo spucal - kot sami pravijo so cenejši kot snežilke. :nevem:

  • Haha 5
  • Začuden 1
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

200 € je bil alternator od helle in je bil v 4 dneh že pri meni - poslano preko ebaya uradna trgvoina hella. Pri bartogu je bil pa od čunga lunga firme ridex - 300€ in bi ga dobil naslednji dan. Sepravi je vsega skupi razlike 3 dni. Poleg tega pa v večini primerov itq čakaš na mehanika in nisi že naslednji dan na vrsti. Kar se same dostave in poškodbe tiče še nisem doživel tega primera, da bi dobil poškodovan izdelek pa zelo pogosto (vse sorte) naročujem preko spleta. Ne rečem, da ni nemogoče ampak zelo redko. Še najslabše izkušnje imam s pošta slovenija, kot z ostalo kurirno službo. 
Skladiščijo pa itq usi in ni Slovenija nobena izjema. Skratka moj point je bil da je v slo vse dost predrago, če primerjaš cene v tujini. Lahko recimo primerjaš tudi shoppster, mimovrste z amazonom pa ti bo takoj jasno. Pa ne govorim o par evrov razlike, ampak kar konkretne razlike.

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Jaz pa iščem enega dohtarja, da bi mi hišo spucal - kot sami pravijo so cenejši kot snežilke. :nevem:


Pomoje bos dobil datum ciscenja v avgustu 2028 ;)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je Jest napisal:


Pomoje bos dobil datum ciscenja v avgustu 2028 ;)

Ok, bom pa doplačal, da preskočim vrsto. Mal me edin skrbi to, da moram podpisat, da če bo šlo kaj narobe in da mi kaj razbije ali uniči, da sem si sam kriv.:nevem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 31 minutami je NevLado napisal:

In to skladiščenje in ljudje nekej stanejo - je pa res, da je bila razlika pred covidom občutno manjša !!!!!! Tut pooblaščeni servisi recimo zdej kr ukinjajo skladišča in vse naročajo od drugod

A ti to resno?

 

V Sloveniji skladiščenje stane samo za končno stranko, za serviserja pa ne. Vem da dobijo -40do-30% na vse.

 

Mazda pooblaščenec že dolgo nima skladišča v Slo. Vse hodi iz avstrijskega in je naslednji dan tu.

 

Tudi intercars (ki je samo za firme), ti dostavi iz hrvaške naslednji dan in Poljske pa v 2 dneh. Pri nas pa je minimalni lager.

Popravljeno od godlike
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ena sodelavka me sprašuje, pa jaz pojma nimam, o čem govori. A je komu od vas kaj poznano tole?

 

Obdavcitev_z_nadomestilom_za_uporabo_stavbnega_zemljisca.docx

 

Obdavcitev_z_davkom_od_premozenja.docx

 

Ker zna biti, da bo to tudi mene zadevalo. A se to nanaša samo na velikost ali tudi na število ljudi, ki na tej kvadraturi živijo?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nisem ekspert, ampak kakor jaz poznam, je nadomestilo za uporabo stavbnega zemljišča odvisna od velikosti bivalne površine (m2) ter od občine do občine odvisno/različno (pri nas je bilo recimo za novogradnje prvih 5.let brez nadomestila) in ni odvisno koliko ljudi živi. Davek od premoženja, nepremičnina v kateri živiš ni predmet tega in ga plačuješ če imaš (tako kot zdravniki več nepremičnin v lasti, torej vikend, hiša na morju, itd....).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Norveške mi raje ne omenjat, ker kolk hipokrizije kot je pri njih je verjetno da skoraj ni nikjer. Da so si naredili vse to je bila zgolj zasluga v ogromni prodaji nafte in plina. Potem so tolk subvencioniral EV-je ravno iz prodaje fosilnih goriv, da so si jih vsi kupili "na zalogo" in tko mal za zajebavat naokol. Za resno pa se še vedno vozijo v ICE avtomobilih, sploh pozimi jim skoraj ne pade na pamet, da bi EV-ja uporabljal.   Zato pa pridemo do tega fenomena, da poraba goriv ne pade. Ne pade zato ker lažejo vsem v fris vključno samim sebi.   Zgodba je verjetno podobna povsod, ker ne glede, da je procent EV-jev še majhen bi se moralo poznati pri zmanjšanju porabe nafte. Pa se? Kje so študije, da gre to res v pravo smer? Vemo da samo izdelava EV-ja potrebuje toliko nafte, da so pri Volvotu naračunal, da je za cca 90.000km vožnje ICE-ja.
    • Golob je kriv... aja sej to ni pr nas. Mah sej je vseeno pod pernatim Taubijem, sem slišal, da mamo najdražji bencin. Tko pravijo tud na forumih in TikToku.
    • Dražji kot pri nas. 202 RDS, to google pravi 1.72€.   2 leti nazaj sem poleti v Italiji (Elba in Firenze) tankal po 2.1€. V Grčiji pa lani poleti poleti okoli 1.8€.   Imam kr srečo s ceno.
    • Sigurno je pa poceni🤣, bil v IT in sem bil primoran tankat na AC, imajo kar drag bencin (2.30 mislim da...oz.tak nekje).....je pa res da imajo pa večino ostalih zadev bistveno cenejših kot mi....v bistvu je severni del IT krepko pred nami....ne samo cene, tudi ponudba, odnos gostincev, cene v gostilnah, trgovinah (da o raznovrstnosti v neki navadni trgovini supermarketu ne govorim, dvomim da ima kaka aleja v lj na 10x vecji povrsini tako ponudbo)....se vidi da se italijancki znajo it biznis😉🤣
    • https://www.avto.net/Ads/media.asp?ID=19557553
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.