Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

pred 16 minutami je Alex napisal:

Z Gelipterjem vedno bolj ugotavljava, da so te prvovgradne  bridgestonke na cx30 ob deževnem vremenu samomorilske gume. Še to sezono bodo gor in čeprav imajo moje prevoženih le 16000 km, bodo romale na predelavo. Spomladi pa gor Conti Premium contact 7. 

E..ja tako je bo treba menjat te prvougradne gume 😉😁😁lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 59 minutami je Deeyan napisal:

 

Sej ravno zato me zanima, ker sem na drugih felgah (Tomason TN7) 8,5 sirine et je pa 40

 

Lahk kaksno sliko kok to zgleda? 

 

Bom mogu drugo leto vrjetno menjat gume pa se nagibam k tej dimenziji 🙂

Sem probal nekako  slikat, ma ne izpade glih realno, ker vse skupaj telefon popači. Bi moral videti v živo. 😊

IMG_20230923_124940-01.jpeg

PSX_20230923_130724-01.jpegpa še zadaj

IMG_20230923_125218-01.jpeg

Popravljeno od Alex
  • Všeč 5
  • Hvala 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo, zimski testi so objavljeni.

WWW.AMZS.SI

Varnost ima največjo težo - nov način ocenjevanja, pri katerem glavna ocena pnevmatike sloni...
Popravljeno od Liuch
  • Všeč 2
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ima mogoče kdo izkušnje s temi Hankook? Sem že mislil nabavit Kleber HP3 , pa sedaj malo kolebam.  Kleberce sicer niso testiral v '17 , so pa '16 in tam so testi  slabši. Cenovno pa kolikor sem gledal so par evrov razlike.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz sem točno to gumo vzel lani jeseni, na podlagi testov iz tujine, ker jih AMZS ni imel takrat.

 

Nimam pripomb čez gumo, sem jo vozil tudi v snegu na smučiščih, na mokrem itak skos, nisem nikol imel občutka da bi spustila.

 

Kot največjo slabost same gume so sicer vseskozi omenjali obrabo, po vseh drugih parametrih je zraven. Pri men to ni težava, ker delam cca 15k letno, se pravi pride na zimsko 7,5k na sezono. Tako da malo večja obraba pri meni ni taka težava, ker se mi guma prej postara na avtu kot obrabi..

  • Všeč 5
  • Hvala 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 45 minutami je Liuch napisal:

Evo, zimski testi so objavljeni.

WWW.AMZS.SI

Varnost ima največjo težo - nov način ocenjevanja, pri katerem glavna ocena pnevmatike sloni...

Evo ponovno, Vredestein za pol cene glatko konkurenčne ostalim

 

Zakaj je pa bridgestone tako slaba??

pred 29 minutami je Liuch napisal:

Ima mogoče kdo izkušnje s temi Hankook? Sem že mislil nabavit Kleber HP3 , pa sedaj malo kolebam.  Kleberce sicer niso testiral v '17 , so pa '16 in tam so testi  slabši. Cenovno pa kolikor sem gledal so par evrov razlike.

Jaz imam vredestein, meni zadosti vsem pogojem :D  verjetno je ceneje kot hankook

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 23 minutami je NevLado napisal:

Jaz imam vredestein, meni zadosti vsem pogojem :D  verjetno je ceneje kot hankook

 

Mislim da niso, če niso še kak evro dražje...meni je vulkanizer lani dal za Hankook RS3 115 ceno, za tole Vredestein Wintrac PRO pa 120. Je pa minimalno razlike in verjetno se tudi kaj menjajo cene..

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je NevLado napisal:

Zakaj je pa bridgestone tako slaba??

Jaz jih imam na Fordu. Pa so boljše kot Dunlop.

 

Takrat so bile pri vrhu, nižala se jim je ocena zarad obrabe.

To zdaj tudi meni ni jasno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 minutami je godlike napisal:

Takrat so bile pri vrhu, nižala se jim je ocena zarad obrabe.

To zdaj tudi meni ni jasno.

Vodljivost in zaviranje na snegu je med slabšimi po teh ocenah. In pa okolje jo tudi tepe.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 5 urami je Liuch napisal:

Ima mogoče kdo izkušnje s temi Hankook? Sem že mislil nabavit Kleber HP3 , pa sedaj malo kolebam.  Kleberce sicer niso testiral v '17 , so pa '16 in tam so testi  slabši. Cenovno pa kolikor sem gledal so par evrov razlike.

Jaz in Gelipter jih imava na cx30. Vrhunska, tiha guma. Še posebej je dobra v mokrem in po snegu

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Senad napisal:

Jaz bom po vsej verjetnosti za svojo CX-5 vzel ene od teh dveh gum 225/55/R19 :

  • Goodyear Ultragrip Performance+ SUV
  • Continental WinterContact TS 870 P

Vzemi vse 4.....😁

Conti so bolše.... 🤌😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bolj kot gledam te tabele, bolj me mine. Brezveze. Kaj sploh številke pomenijo, če bi hotel detajlno analizo pogledat? Kje so metri zaviranja na mokri cesti, da pogledamo kaj pomeni 1.7 na AMZS in kaj pomeni 2.18...

 

Recimo vzamem predzadnjo Bridgestone Blizzak iz AMZS testa, ima oznako C/A, potem pogledam na Michelin Alpin ki je tretja na AMZS testu, pa ima D/B oznako.

Mislim da popolne gume ni. Vzemi eno izmed top 7-8 gum - ja, torej polovico vseh iz AMZS testa in jo kupi. Kolikor pač misliš dati zanjo. Pozimi, po dežju in po ledu zmanjšaj hitrost, pa mislim da bo enako držala tista prva in tista predzadnja. Jaz v dežju vozim 10 km/h manj, pa je to poleti ali pozimi. Po istih cestah, po katerih se vozim.

Eni bi se za 100-150 eur razlike raje ubili na cesti, po drugi strani pa kavice slikajo vsak dan in objavljajo na tem forumu, kot da nas zanima kaj žlampajo. Pi*ke ene.

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jaka32 napisal:

Bolj kot gledam te tabele, bolj me mine. Brezveze. Kaj sploh številke pomenijo, če bi hotel detajlno analizo pogledat? Kje so metri zaviranja na mokri cesti, da pogledamo kaj pomeni 1.7 na AMZS in kaj pomeni 2.18...

 

Recimo vzamem predzadnjo Bridgestone Blizzak iz AMZS testa, ima oznako C/A, potem pogledam na Michelin Alpin ki je tretja na AMZS testu, pa ima D/B oznako.

Mislim da popolne gume ni. Vzemi eno izmed top 7-8 gum - ja, torej polovico vseh iz AMZS testa in jo kupi. Kolikor pač misliš dati zanjo. Pozimi, po dežju in po ledu zmanjšaj hitrost, pa mislim da bo enako držala tista prva in tista predzadnja. Jaz v dežju vozim 10 km/h manj, pa je to poleti ali pozimi. Po istih cestah, po katerih se vozim.

Eni bi se za 100-150 eur razlike raje ubili na cesti, po drugi strani pa kavice slikajo vsak dan in objavljajo na tem forumu, kot da nas zanima kaj žlampajo. Pi*ke ene.

Točno tako, kupiš" zelo dobre poceni" gume in ti še za cofe ostane.... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Bini napisal:

Točno tako, kupiš" zelo dobre poceni" gume in ti še za cofe ostane.... 😉

bo treba spet mal bol aktivno objavlat slike. 

gdaj boš kej v naših rajonih, js bi kmal v petk v vaš konc prišu k ste mel fešto sam sem zard vremena raje šel na koncert v naših koncih

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je TBA napisal:

bo treba spet mal bol aktivno objavlat slike. 

gdaj boš kej v naših rajonih, js bi kmal v petk v vaš konc prišu k ste mel fešto sam sem zard vremena raje šel na koncert v naših koncih

Ta teden nič.....:nevem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 27. 9. 2023 ob 9:27 je SeekK napisal:

Ja tabele so tako tako, sam je v tekstu kar ok napisano..pa kake take primerjave so mi zanimive:

 

Hitrost_205.jpg

 

 

Če bi zdajle kupoval bi resno razmišljal o Bridgestone, če so tako dobre na mokri cesti. Ker 90% ko se vozim pozimi, je mokra/vlažna cesta.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je 50keda napisal:

Če bi zdajle kupoval bi resno razmišljal o Bridgestone, če so tako dobre na mokri cesti. Ker 90% ko se vozim pozimi, je mokra/vlažna cesta.

To je pravilno razmišljanje, kupiš gumo ki ustreza tvoji vožnji + zavedat se morš s kako gumo se voziš naokrog !!!!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je 50keda napisal:

Če bi zdajle kupoval bi resno razmišljal o Bridgestone, če so tako dobre na mokri cesti. Ker 90% ko se vozim pozimi, je mokra/vlažna cesta.

Če je tako dobra kot je letna slaba je pa res dobra.... 🫣😉

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je Bini napisal:

Če je tako dobra kot jeletna slaba je pa res dobra.... 🫣😉

Res je. Letne bridgestonke so katastrofa po mokrem. 🤪

V krožišču te večkrat prehiti zadek avta, tako, da vidiš svoje auspuhe. 

Pri meni bridgestone ne bodo za sigurno  na nobenem avtu. 😉

Popravljeno od Alex
  • Všeč 1
  • Haha 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

Res je. Letne bridgestonke so katastrofa po mokrem. 🤪

V krožišču te večkrat prehiti zadek avta, tako, da vidiš svoje auspuhe. 

Pri meni bridgestone ne bodo za sigurno  na nobenem avtu. 😉

Ta je dobra, v soboto pridem z zadnjim koncem naprej.... 😂🤣

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.