Skoči na vsebino

Gume


qwerty

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 4,1k
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

pred 12 urami je Boss napisal:

 

Mislim, da morava midva bencinarje kupit, ker teli dizli so za en kurtz, majo čist preveč navora. Teli naši lastniki bencinarjev pa gas do konca, avto se dere, drsi nič, ker ne gre nikamor za povrh so pa posledično še z gumami zadovoljni kolk primejo. 🤪😜

Kaj ti rabi tako velik navor če ti ga ASR ne spusti na cesto,že meni ga ne pri 240 Nm.....🤪

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Bini napisal:

Kaj ti rabi tako velik navor če ti ga ASR ne spusti na cesto,že meni ga ne pri 240 Nm.....🤪

Z letnimi nimam teh težav. Zelo dobro se navor prenese v pospešek i nobene izgube zaradi vrtenja v prazno. Žal pri zimakih pa ni čist tko.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Boss napisal:

Z letnimi nimam teh težav. Zelo dobro se navor prenese v pospešek i nobene izgube zaradi vrtenja v prazno. Žal pri zimakih pa ni čist tko.

Ja zimske so zimske, meni zaenkrat držijo dobro oboje, res pa je, da normalno vozim in še nisem poskusil na polno tako, da ne vem.... 🤔

Ampak zima je zima in to ni čas za dirkanje in podiranje rekordov, važno je, da se pripelješ na cilj ob slabih vremenskih razmerah...... 😉

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je NevLado napisal:

Vredesteinke so zaenkrat super pri meni. Sprobano v dežju in po celem snegu.

Vidiš, meni pa prav vredesteinke, dve leti stare, drsijo bočno,ko je dež. 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 25 minutami je NevLado napisal:

Jah moje so zdj čist frišne, 2000 prevoženih km. Wintrac pro imam.

Tudi jaz imam isti model 225/55r17. Prvo leto so bile v nulo. Je pa tudi res, da v dežju ful dobro primejo, ko zabremzaš. So pa, zelo dobre za sneg. To je preverjeno. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes izprobal Kleberce in super držijo smer skozi ovinke po mokri in višje na Pohorju pri -1  na zasneženi toda zvoženi in popeskani cesti.....😃  Take ceste so pri nas tako ali tako najbolj pogoste čez zimo,ko pade sneg. 👍 Pričakoval sem več snega na cesti,toda kaj morem,če so se pa cestarji danes tako izkazali....😂 

Zaenkrat sem zadovoljen,če pa obstanem kdaj v snegu pa poročam.....:blush:🥶

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 minuto je Bini napisal:

Danes izprobal Kleberce in super držijo smer skozi ovinke po mokri in višje na Pohorju pri -1  na zasneženi toda zvoženi in popeskani cesti.....😃  Take ceste so pri nas tako ali tako najbolj pogoste čez zimo,ko pade sneg. 👍 Pričakoval sem več snega na cesti,toda kaj morem,če so se pa cestarji danes tako izkazali....😂 

Zaenkrat sem zadovoljen,če pa obstanem kdaj v snegu pa poročam.....:blush:🥶

A jih ni spet presenetilo:zvizga:

N7rRRL1.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 4. 12. 2021 ob 15:13 je Boss napisal:

Z letnimi nimam teh težav. Zelo dobro se navor prenese v pospešek i nobene izgube zaradi vrtenja v prazno. Žal pri zimakih pa ni čist tko.

Zato obstaja en magicen gumb…..(ki ga je treba izklopiti)

dne 5. 12. 2021 ob 13:33 je NevLado napisal:

Jah moje so zdj čist frišne, 2000 prevoženih km. Wintrac pro imam.

Vredestain, Michelin max ena odlicna sezona, potem ne vem zakaj a struktura rata cisto drugacna in gre vse v stran, se posebej pri avtih ki so spredaj tezji

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

K smo že pri gumah. Cx5 ka je šla k drugemu lastniku, jst dobim A6 allroada drugi teden. Tip ma gor Contije ts 850 dot 15. Profila še za izvoz, a vseeno se mal bojim z njimi vozit naokol. Gledal sem mal gume za to dimenzijo 235 55 18 pa za dnar največ dobim z Hankook winter icept evo a330. Pomojm je se nova guma Sailun boljsa za dve sezoni kt pa 6 let stara Conti. Al kaj vi mislite?

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

dne 9. 12. 2021 ob 19:17 je J.J. napisal:

K smo že pri gumah. Cx5 ka je šla k drugemu lastniku, jst dobim A6 allroada drugi teden. Tip ma gor Contije ts 850 dot 15. Profila še za izvoz, a vseeno se mal bojim z njimi vozit naokol. Gledal sem mal gume za to dimenzijo 235 55 18 pa za dnar največ dobim z Hankook winter icept evo a330. Pomojm je se nova guma Sailun boljsa za dve sezoni kt pa 6 let stara Conti. Al kaj vi mislite?

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk

TS850 so odlične gume.

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TS850 so odlične gume, ali so po 6-ih letih še v redu, pa boš lahko sprobal le sam. Jaz bi počakal in sprobal.
 
Danes meni tudi lanske GY s 5.000 prevoženih niso pomagale, ko sem želel prebiti snežno barikado, ki jo je naredil plug. Pomagala pa je lopata.
Huh, zdele sm najdu na anetu ene gume, GY Ug performance plus, nove, dal dol, ker mu ketne ne grejo gor. Talent. Kupil zdej 17 komplet. Jst bi raj nove ketne kupu. Zdj jih daje nevožene za 435€. Študiram da bi jih kr vzel. K nove so okol 650 komplet

Poslano z mojega M2101K6G z uporabo Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes, ko je bila cesta zopet mokra, sem ponovno večkrat ugotavljal, da je bočni oprijem teh Vredesteink po dveh sezonah katastrofalen. Tako, da gredo po tej zimi na gumarski odpad,čeprav imajo še veliko profila. Na testih so bile sicer dobro ocenjene. V bodoče se bom odločal po svojih preteklih izkušnjah in tako tudi kupoval gume. 

Po drugi strani imam pa na stari 6- ki štiri leta stare conti in so še vedno v top formi. O kakem bočnem drsenju ni sledu. Imaš veliko boljši občutek med vožnjo. 

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tud razmišljam, da za naslednjo zimo poiščem Dunlopke in menjam ta skret od gum. Pa imajo prevoćenih manj kot 10.000 km in izgledajo kot nove z ogromno profila.

 

Imam občutek, da uradni testi delani večinoma v arktičnem podnebju z zelo nizkimi temperaturami in načeloma suhem snegu ne pokažejo realnih vrednosti gum, ko recimo ni takih pogojev. Pri nas bo sneg v večini primerov nekje na 0 stopinjah in je bolj plundra kot pa zbit suh sneg.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 1 uro je FuManchu napisal:

Jaz imam Vredenstein sedaj tretjo sezono in še vedno imajo dober oprijem v mokrem in suhem.

Verjetnonse razlikuje po dimenzijah in tipu /km letno vozenj. A to na tejle skatlici modri?

Je pa sigurno tudi odvisno ali imas avto v garazi ali zunaj na soncu. Sosedu so pirelijke na soncu razpokale na boku po 3h letih in vsega 20.000km

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.