Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Svinjsko grdo, te zamenjajo, da sploh ne veš za to.... :wub:  Amerika... 🥴

Zgleda grdo ampak bo mogoče celo dobro za Luko👍😉

Napisano
pred 16 urami je jures napisal:

Ko misliš, da so že dosegli managerski vrh, pa še znajo misliti 'izven škatl'

 

Upravljanje hitrosti na ljubljanskem obroču

Med ključnimi projekti v letošnjem letu je Ribič navedel projekt za dinamično upravljanje hitrosti na ljubljanskem obroču, s katerim bodo skušali vsaj delno povečati pretočnost. "Začeli bomo omejevati hitrost približno 20 kilometrov pred ljubljanskim obročem, jo prilagajali gostoti prometa in s tem omogočili, da pritiski po ljubljanskem obroču ne bodo tako močni in da bo promet bolje stekel," je pojasnil. Po Ribičevih besedah naj bi projekt zaživel sredi letošnjega poletja.

Potem pa VINJETE nazaj, ker 80 ali 60 se lahko vozim po stari cesti🥴Upam pa, da ne bodo vsi na stari cesti v LJ.... 😉

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
  • Hvala 1
Napisano
dne 5. 2. 2025 ob 15:47 je jures napisal:

Ko misliš, da so že dosegli managerski vrh, pa še znajo misliti 'izven škatl'

 

Upravljanje hitrosti na ljubljanskem obroču

Med ključnimi projekti v letošnjem letu je Ribič navedel projekt za dinamično upravljanje hitrosti na ljubljanskem obroču, s katerim bodo skušali vsaj delno povečati pretočnost. "Začeli bomo omejevati hitrost približno 20 kilometrov pred ljubljanskim obročem, jo prilagajali gostoti prometa in s tem omogočili, da pritiski po ljubljanskem obroču ne bodo tako močni in da bo promet bolje stekel," je pojasnil. Po Ribičevih besedah naj bi projekt zaživel sredi letošnjega poletja.

 

Ja to je logika na nivoju, da bo voda hitrej stekla iz soda, če bo 3/4 colska cev že na začetku izhoda iz soda in ne šele na koncu 5 metrov naprej pri pipi. Isti kurac bo, dokler ne boš zamenjal celotno cev na colo ali še več.

 

Pred časom, ko so prvič prišli s takimi idejami na plano sem nareedil objavo z izračunom, kjer je jasno matematično izračunano, da nižja kot je hitrost manjša je prepustnost ceste. Tako, da razlika bo le to, da se bo zdaj čakalo že bistveno prej in pol počasi premikalo po AC. ČČe bo kdo šel to štopat bo verjetno enaka ali večja izguba časa kot je danes.

33112_1.png

Napisano
pred 5 minutami je Boss napisal:

 

Ja to je logika na nivoju, da bo voda hitrej stekla iz soda, če bo 3/4 colska cev že na začetku izhoda iz soda in ne šele na koncu 5 metrov naprej pri pipi. Isti kurac bo, dokler ne boš zamenjal celotno cev na colo ali še več.

 

Pred časom, ko so prvič prišli s takimi idejami na plano sem nareedil objavo z izračunom, kjer je jasno matematično izračunano, da nižja kot je hitrost manjša je prepustnost ceste. Tako, da razlika bo le to, da se bo zdaj čakalo že bistveno prej in pol počasi premikalo po AC. ČČe bo kdo šel to štopat bo verjetno enaka ali večja izguba časa kot je danes.

 

 

Sj ponavad ze vse stoji na vstopu v LJ.

Pocasnej res me gre, razen ce se zacnejo vsi v rikverc premikat

Napisano

Sej , zdaj bo pa stalo pač že prej, Ja mogoče za tiste blizu Lj bo kaj bolje, ker se bo masa ustavljala pred vklopitvijo le teh v promet.

 

Problem so smotani in premalo prepustni razcepi zato prihaja do zastojev. Še enkrat več vode, ki ni pod pritiskom, lahko steče le po širši cesti. Ker pač promet ne moreš pod pritiskom tlačit skupaj, da bo hitreje šel skozi je zgolj in samo ena rešitev - širitev najbolj obremenjenih cest.

33112_1.png

Napisano

Jaz komaj čakam da dam še 2 predmeta skozi pa končam faks, pa zaključim tole jajcanje v LJ, katastrofa je res.

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano

A da bi pa naredili kakšno obvoznico okoli Ljubljane, da bi se tranzit speljal mimo in ne bi še ta delal gužvo? 

 

Koliko tega prometa gre res v Ljubljano in koliko samo mimo?

  • Všeč 2
  • Ljubim 2
  • Hvala 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 40 minutami je Slivka napisal:

A da bi pa naredili kakšno obvoznico okoli Ljubljane, da bi se tranzit speljal mimo in ne bi še ta delal gužvo? 

 

Koliko tega prometa gre res v Ljubljano in koliko samo mimo?

 

Ja to bi bila najboljša rešitev, da bi bil obroč le odcep iz avtoceste ne a da je glavni del najbolj obremenjenega dela AC omrežja.

33112_1.png

Napisano

Kranj - Lukovica tudi ne bi smel biti tako hud problem...

 

Pa Vrhnika - Grosuplje tudi ne...

 

Pa Grosuplje - Lukovica tudi ne...

 

In smo že okoli... 

 

Ampak do takih idej bodo "tavišji" prišli šele čez kakšnih 15 let...

 

Ali pa bodo počakali, pa se bo zadeva rešila sama od sebe. V "petnajstminutnih" mestih bo vse na dosegu roke in se ljudje ne bodo vozili po obvoznici, torej ne bo prometa in zastojev. Pa "drugi tir" bo opravil svoje in ne bo toliko tovornjakov na cesti od Kopra do Dolge Vasi - pa bo še toliko manj zastojev...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)
pred 1 uro je Slivka napisal:

Kranj - Lukovica tudi ne bi smel biti tako hud problem...

 

Pa Vrhnika - Grosuplje tudi ne...

 

Pa Grosuplje - Lukovica tudi ne...

 

In smo že okoli... 

 

Ampak do takih idej bodo "tavišji" prišli šele čez kakšnih 15 let...

 

Ali pa bodo počakali, pa se bo zadeva rešila sama od sebe. V "petnajstminutnih" mestih bo vse na dosegu roke in se ljudje ne bodo vozili po obvoznici, torej ne bo prometa in zastojev. Pa "drugi tir" bo opravil svoje in ne bo toliko tovornjakov na cesti od Kopra do Dolge Vasi - pa bo še toliko manj zastojev...

😄 noben problem, če bi bili časi bratstva in enotnosti, prostovoljnih delovnih brigad. Saj eni so že v pripravljenosti z lopato ...

 

Danes pa je vse težko, začne se pri umestitvi ceste v prostor (noben ne bi žrtvoval svoje parcele za skupno dobro, 50 let nazaj pa so jo enostavno vzeli in se nisi mogel nič pritoževat) ... 

Popravljeno od Janez007
Napisano

Po besedah nekoga, ki se ukvarja z gradnjami avtocest so problem tazelen . Njihov plan in način delovanja je ustvarjanje postopkovnih zapletov pri umestitvi  in pa pri izdajah dovoljenj in pri tem so celo zelo uspešni. Po njihovi teoriji bo onesnaženje manjše, če ne bo 3 pasovnic ali pa še enega obroča okoli Ljubljane, ker potem se bodo ljudje manj vozili. Seveda teorija ne drži. Butci tudi ne vedo, da speljevanje in ustavljanje povzroča veliko več emisij. 

  • Všeč 1
  • Ljubim 2

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
Pred eno uro je Slivka napisal:

V "petnajstminutnih" mestih bo vse na dosegu roke in se ljudje ne bodo vozili po obvoznici, torej ne bo prometa in zastojev. Pa "drugi tir" bo opravil svoje in ne bo toliko tovornjakov na cesti od Kopra do Dolge Vasi - pa bo še toliko manj zastojev...

Zgrešil si temo😉...to je za v "Tole je pa kr smeh"😄

Napisano

Tranzitna obvoznica bi morala biti tako ali tako minimum, da se začne kaj premikati na tem področju.

 

Druga stvar, ki me pri omenjenem zmanjševanju hitrosti moti - pa saj to že imamo. Tam k so table pri Logu pri Brezovici z obvestili, tam en zabremza, da prebere in nastane cela kolona. Verjamem, da je tudi na drugih odsekih tako.

 

Največji problem pa so butli za volanom. Ko ni sezone maš čičote, ki prehitevajo kolono tovornjakov s 100km/h. Ko je kolona so pa glavni akterji Nemški in Avstrijski šparovčki, levi pas in bog ne daj, da bi mal stisnil po gasu.

 

To je generacijski problem, vzgajajo se idioti še naprej.

  • Všeč 4
  • Ljubim 1
  • Hvala 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

A se je katera gradnja v Sloveniji končala brez finančnega aneksa?

 

FORBES.N1INFO.SI

Turško podjetje Yapi Merkezi, ki sodeluje pri izgradnji drugega tira, odhaja iz Slovenije, glavnino njegovih del pa bo prevzel Kolektor.

 

 

  • Haha 1
  • Jezen 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Aneks na aneks - bolj zadolžena Slovenija, ki bo enkrat te dolgove morala vrniti...

 

In vračali jih bomo vsi, ne le tisti, ki so jih "nakuhali"...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja, zato pa imaš narod, da kredite vrne. Kredite jemljejo pa tisti, ki jih je narod izvolil. Izvoljeni so pa ogledalo povprečnega prebivalstva države. In narod ima takšno oblast, kot si jo zasluži. Če si v manjšini, potem se je najbolje odseliti ali upati (in delati) da bo v prihodnosti bolje. V preteklosti ne bo...

  • Všeč 3
  • Zmeden 1
Napisano

Najbolj da Slivka en Mazda piknik za 100/osebo spet organizira, pa bomo vse kredite čez noč poplačali.

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 3 urami je Slivka napisal:

Aneks na aneks - bolj zadolžena Slovenija, ki bo enkrat te dolgove morala vrniti...

 

In vračali jih bomo vsi, ne le tisti, ki so jih "nakuhali"...

 

Kdo bo vračal? To je DARS-ov projekt in z Avstrijske smeri Asfinagov.

 

Podpisano leta 2020, vmes so neki idioti zakuhali energetsko krizo in inflacijo, ki jo nihče pameten ni pričakoval. Tole je le posledica poviševanja cen materjala, dela itd zaradi visoke inflacije v teh 5 letih in take stvari se redno dogajajo sploh pri projektih, ki imajo rok izvedbe daljši, ker so se predvidevale stabilne makroekonomske situacije.

 

 

Lahko pa tud rečemo "Golob je kriv" pa še kakšno čez njega udarimo.

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Kdo bo vračal? To je DARS-ov projekt in z Avstrijske smeri Asfinagov.

 

Podpisano leta 2020, vmes so neki idioti zakuhali energetsko krizo in inflacijo, ki jo nihče pameten ni pričakoval. Tole je le posledica poviševanja cen materjala, dela itd zaradi visoke inflacije v teh 5 letih in take stvari se redno dogajajo sploh pri projektih, ki imajo rok izvedbe daljši, ker so se predvidevale stabilne makroekonomske situacije.

 

 

Lahko pa tud rečemo "Golob je kriv" pa še kakšno čez njega udarimo.

 

Mislim, da si ti iz drugega vica...

 

Jaz govorim o gradnji drugega tira Divača - Koper. 

 

Asfinag je pri Karavanškem predoru, tisti je cestni, ne železniški. A so tu tudi kakšni aneksi?

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 29 minutami je Slivka napisal:

 

Mislim, da si ti iz drugega vica...

 

Jaz govorim o gradnji drugega tira Divača - Koper. 

 

Asfinag je pri Karavanškem predoru, tisti je cestni, ne železniški. A so tu tudi kakšni aneksi?

 

Haha, hja tud ja... sej to je logično, ker so pri vseh projektih, ki trajajo nekaj let. Podražitve surovin med gradnjo so vedno na plečih investitorja. Tko pač je in noben od gradbenikov se ne loti projekta brez te klauzule. Edina rešitev bi bila predplačilo celotnega zneska to pa vsi vemo, da je še večji rizik morebitnih stečajev.

 

Sem pa spregledal, drugi tir vs. druga cev Karavanke, v obeh primerih so izvajalci Turki... pa pri obeh se dražijo izgradnja.

 

Ampak vseeno nimaš kej to je treba končat, ker v obeh primerih bodo potem zaračunavali uporabnino koristnikom tako cestnemu prometu kot železniškemu. Tko, da se bodo naložbe nekoč izplačale in so smiselne.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes kupil račno Parkside. Prnesem domov in dam polnit.  Ugotovim, da se jajca ne filajo.  Utripajo obe lučki, kar pomeni da je baterija v okvari🫣🤣   V petek nesem jajca nazaj in nikoli več ne kupim nič od njih.    
    • Ne bi rekel, da sem eden redkih. Forumi pravijo drugače...    Ena od mnogih tem glede ogledal... https://www.cx30talk.com/threads/electric-folding-mirror-fault.4201/?utm_source=google&utm_medium=organic   Bomo porihtali. Oziroma bodo  menjali na servisu. Pol pa bom videl kako naprej.  Med drugim sem tudi Hondo Civic gledal ja... Mogoče zamenjam enkrat. Je pa draga... 
    • Končno dobil en dober pir na plaži ... Vergina Red.  
    • Še nič spravlam se pa v nakup komplet bremz. Bom najvrjetneje probal EBC ker sem našel neko "športno" stran, ki mi komplet yellow stuff in diske proda za 560€. Če grem pa na autodoc za ATE me pride pa 350€ tk da še kolebam
    • Babica se z ogromno torbo odpravi na Novo Ljubljansko banko. Pristopi k okencu: - "Rada bi odprla račun pri vas." -  "Seveda gospa rade volje, kakšen bo pa vas prvi polog?" - "Položila bi osemindvajset milijonov evrov." - "Tako veliko, ja, kje imate pa ves ta denar?" - "Drago dekletce, tule pri sebi v tej torbi." - "Ja gospa pa veste, da se taka vsota denarja ne nosi v torbi. Za račun vas bo pa sprejel naš direktor, saj so taka pravila naše banke pri tako velikih pologih na račun." Babica nima nič proti in direktor jo sprejme v svoji pisarni. Pijeta kavico in se pogovarjata, na koncu pa si direktor dovoli vprašanje: - "Vas lahko za konec vprašam še nekaj sicer zelo diskretnega, ne smete mi zameriti, vendar me zanima, kako ste prišli do toliko denarja?" - "Eh, kako, enostavno - s stavami." - "Je to mogoče! S kakšnimi stavami pa, če smem vprašati?" - "Ja s kakšnimi stavami le, s čisto običajnimi stavami!" - "Nemogoče!" - "Lahko vam dokažem, a greva midva kaj stavit?" - "Ja kaj pa bi sla midva lahko stavit?" - "Recimo, staviva, da imate vi, gospod direktor, kockasta jajca." - "Kako prosim, kako, kockasta jajca! Jaz vendar nimam kockastih jajc! Kakšna stava pa je to! Moja jajca so čisto lepo okrogla!" - "No, vidite, potem ni nobenega razloga, da ne bi stavili z menoj, za, reciva, tisoč evrov, da imate kockasta jajca!" - "Velja, pa staviva!" - "Velja, jutri ob dvanajstih prideva skupaj z mojim odvetnikom in preveriva, kakšna so vaša jajca!" Babica odide, direktor pa ni mogel več delati, saj se je cel dan in še cel večer ogledoval in otipaval po jajcih. Vendarle pa so bila naslednji dan jajca še vedno okrogla, zato se ves vesel napoti v banko. Nestrpno čaka na dvanajsto uro, se ves čas otipava, ogleduje, vendar so jajca nedvomno okrogla. Napoči dvanajsta ura in na vratih potrka babica s svojim odvetnikom. Direktor: - "Gospa, tole stavo ste nedvomno izgubili, sedaj so moja jajca definitivno okrogla in ne kockasta." - "Bomo videli, bomo videli, v to se želim osebno prepričati, če nimate nič proti se, prosim, slecite." - "Ni nobenega problema." Direktor se sleče, babica pa mu v roki otipava in pregleduje jajca, ter jih drži. V tistem pa direktor vpraša: - "Čudno gospa, ne vem, zakaj se vaš odvetnik tolče z glavo v zid?" - "Ja to je pa, sinko, zato, ker sem z njim včeraj stavila za deset tisoč evrov, da bom danes točno opoldne držala za jajca direktorja Nove Ljubljanske banke..."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.