Skoči na vsebino

Aktualni dogodki!


ReDevil

Priporočeno sporočilo

pred 7 urami je Slivka napisal:

Eee, manjka se zdrave kmečke pameti v mestih...

 

Jaz bi prej rekel, da tem protestantskim kmetom manjka kmečke logike. Zaj*bal so vse normalne ljudi, ki nimajo nič s tem, ki so včeraj v LJ hoteli kamorkoli priti in so edini občutili ta protest.

 

Kdo je glavni strateg, vemo.

  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 9 minutami je g.Wankel napisal:

 

Jaz bi prej rekel, da tem protestantskim kmetom manjka kmečke logike. Zaj*bal so vse normalne ljudi, ki nimajo nič s tem, ki so včeraj v LJ hoteli kamorkoli priti in so edini občutili ta protest.

 

Kdo je glavni strateg, vemo.

Kaj pa kolesarji in anticepilci, ki so prejšnja leta delali zdrahe po Ljubljani in zapirali ceste? Od kmetov vsaj imamo hrano, od tistih kolesarskih  pacientov in anticepilcev  pa čisto nič. 😉

  • Všeč 2
  • Začuden 1
  • Ni všeč 1

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 minutami je Alex napisal:

Kaj pa kolesarji in anticepilci, ki so prejšnja leta delali zdrahe po Ljubljani in zapirali ceste? Od kmetov vsaj imamo hrano, od tistih kolesarskih  pacientov in anticepilcev  pa čisto nič. 😉

 

Neki je zapret cesto pred parlamentom, kjer se tako ali tko rekdo voziš (ti je oproščeno, ker nisi iz LJ), neki pa celo Ljubljano pa se potem hvalisati na FBju, kakšen legendaren kmet si.

Pa če imamo hrano od kmetov? Sej jo plačamo.

 

Gremo se eno uganko? Katero obubožano skupino bo JJ angažiral naslednjo? Desni penzionisti so odpeli svoje, kmetje tudi. Mogoče kako društvo petkove hoje na Triglav kako se jim slabo godi, ker nova vlada na Kredarici še ni postavila Špara 🥲😭🤣

Popravljeno od g.Wankel
  • Všeč 1
  • Ni všeč 1

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tebi gredo pac kolesarji zelo mocno na zivce... drugim traktoristi, tretjim upokojenci ... Enim je pa vseeno... ker so itak ti shodi predvsem populisticni... in nimajo veze z realnostjo ... 

 

Sicer pa... Veliko te "hrane" si lahko pridelas doma :D ... Na policah trgovin je itak vecinoma uvozena "hrana" ... 

  • Všeč 6
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je g.Wankel napisal:

 

Jaz bi prej rekel, da tem protestantskim kmetom manjka kmečke logike. Zaj*bal so vse normalne ljudi, ki nimajo nič s tem, ki so včeraj v LJ hoteli kamorkoli priti in so edini občutili ta protest.

 

Kdo je glavni strateg, vemo.

Ko so skakali po obvoznici med korono je bilo kaj drugače? Naj bodo protesti tako, da jebajo vlado ne pa ljudi.

Popravljeno od Tilen5

 

image.jpeg

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 52 minutami je Tilen5 napisal:

Ko so skakali po obvoznici med korono je bilo kaj drugače? Naj bodo protesti tako, da jebajo vlado ne pa ljudi.

 

Ni bilo drugače in tudi tisto sem obsojal. Mislim, da celo v tej temi.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni osebno so vsi ti protesti kar nekaj, in moje osebno mnenje je, da so to plačani shodi, ki jih nekdo financira (bodisi neka bedna članarina v stranki, kakšna skupinska večerja za 9,99€, ali kaj drugega) in kot drugo mislim, da hodi tja folk, katerega IQ ne presega normalnega povprečja.....in kot zadnje, tja hodi folk, ki ima več kot očitno preveč časa za nebuloze in nima kaj pametnega (pametnejšega) za delat, torej, itak v življenju nič pametnega ne delajo....pika! over&out :)

  • Všeč 2
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Napaka so subvencije. 

Pošteno bi bilo, da država odkupi pridelke za normalno ceno. 

So pa tudi kmetje patroni. Odkupna cena nečesa je 30 enot, v trgovini je 100 enot, meni pa kmet proda za 120 enot. Tu ni logike. Zakaj mi ne proda za 50 ali 80 enot... 

  • Všeč 3
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Shrek napisal:

Napaka so subvencije. 

Pošteno bi bilo, da država odkupi pridelke za normalno ceno. 

So pa tudi kmetje patroni. Odkupna cena nečesa je 30 enot, v trgovini je 100 enot, meni pa kmet proda za 120 enot. Tu ni logike. Zakaj mi ne proda za 50 ali 80 enot... 

Odkupna cena mleka 50 centov, na polici 1,80 eur, zdaj pa razumi kdor more.

Verjetno ima pa tist od kmeta še toliko maščob in surovin, da lahko liter vode še daš zdravn da dobiš istega kot v trgovini, pa boš kmalu na računici da kmet lahko še dvigne ceno.

 

Kmetijstvo gre v k***, žal.

  • Haha 1
  • Začuden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 41 minutami je Brane napisal:

Že par dni nazaj sem napisal -krompir po 1,5 eur,drva po 100 eur,klobase  po 25 eur. Na koncu pristane krompir v kompostniku namesto da bi ga prodal po 1 eur.Ma tle so tone krompirja v igri.

Kar ti gledaš v trgovini ziher ni posadil slovenski kmet. To vodeno scavnico posadijo verjetno nekje daleč stran od EU.

 

Če pa ti kupiš poln, sočen, lepo nabrekel in svetel krompir, ki se ob prerezu kar pocedi, ob kuhanju pa ne razpade v polento....jah ne vidim težave po ceni 1,5 eur.


Ista fora je s klobasami, kupi v trgovini npr klobase od Ave, 16 eur kila, se sprašujem in gledam če so menjali nalepko s hrenovkami al kaj za vraga.. Kmet spet tukaj nima nič, ker je vse meso uvoženo iz bog si ga vedi kje. "POREKLO EU".. Domače klobase so pa 10 eur, in ko ugrizneš dejansko špricne vn tista maščoba...

  • Haha 1
  • Zmeden 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

E, moji slovenceljni. Tipična slovenska foušija veje iz vaših zapisov. Pa zakaj niste vsi kmetje, pa bi imeli traktorje lamborghini, pa vsi bi bili bogati, pa vsako poletje bi šli na sejšele na dopust (krave in kokoši bi za ta čas dali v "kravji in kokošjo hotel". Pač eni kupujemo pri slovenskem kmetu domačo zelenjavo, domače olivno olje in domači paradajz. Vi pa lahko komot kupujete v lidlunin hoferju no name (najbrž iz Pakistana in Indije) zelenjavo in krompir. 

Aja. Problem je v temu, ker protestirajo proti elektro golobjem tajkunu. Aha, v tem je fora....

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 18 minutami je g.Wankel napisal:

Ja res je. Zakaj so bili vsi tiho pri orožarskemu tajkunu?

Mene ne bi motilo, da bi tudi takrat protestirali. Podpiram vsak protest, ki je upravičen. Ne podpiram pa brezveznih protestov lenuhov. Pa naj bodo levi ali desni. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaka stvar, ki je domača, in da poznaš človeka, da se s tem ukvarja, ne more biti poceni oz. primerljiva s cenami v teh velikih šoping centrih.....jaz osebno vino in olivno olje kupujem v Kortah nad Izolo (Korenika) pa je to 150km stran in vem da je to top kar lahko v SLO dobiš, pa četudi me stane par EUR več na l, ampak ko to probaš veš da je kvaliteta....(ravno zadnjič sem za foro kupil kao SLO bučno olje.....olje pridelavo v SLO, bučna semena pa izvor EU :), torej iz kje.....Bolgarije, Nemčije ali......in enako meso, izključno pri lokalnem measrju, kjer dobim "goveje obreznine" za psa boljše kvalitete kot pa prodaja meso razen Hofer/Lidl.....(je pa seveda dražje).....ampak pod črto, vsak izbira po svoje in glede na potrebe/možnosti....ni pa mogoče vsega dajati v ravnilovko, in sem še vedno mnenja, da kmetje, ki pošteno delajo in ne živijo (preračunavajo kako zaslužiti s subvencijami, itd.) jih včeraj ni bilo v LJ....

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je sportman333 napisal:

Vsaka stvar, ki je domača, in da poznaš človeka, da se s tem ukvarja, ne more biti poceni oz. primerljiva s cenami v teh velikih šoping centrih.....jaz osebno vino in olivno olje kupujem v Kortah nad Izolo (Korenika) pa je to 150km stran in vem da je to top kar lahko v SLO dobiš, pa četudi me stane par EUR več na l, ampak ko to probaš veš da je kvaliteta....(ravno zadnjič sem za foro kupil kao SLO bučno olje.....olje pridelavo v SLO, bučna semena pa izvor EU :), torej iz kje.....Bolgarije, Nemčije ali......in enako meso, izključno pri lokalnem measrju, kjer dobim "goveje obreznine" za psa boljše kvalitete kot pa prodaja meso razen Hofer/Lidl.....(je pa seveda dražje).....ampak pod črto, vsak izbira po svoje in glede na potrebe/možnosti....ni pa mogoče vsega dajati v ravnilovko, in sem še vedno mnenja, da kmetje, ki pošteno delajo in ne živijo (preračunavajo kako zaslužiti s subvencijami, itd.) jih včeraj ni bilo v LJ....

A pri Koreniki kupuješ olje? Super. 👍Ima res dobro olivno  olje. Da ne govorimo o vinu. Njegov rose je božanski, kakor vsa vina. Ko boš naslednjič šel do njega javi, lahko greva na kako pijačo. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Alex napisal:

E, moji slovenceljni. Tipična slovenska foušija veje iz vaših zapisov. Pa zakaj niste vsi kmetje, pa bi imeli traktorje lamborghini, pa vsi bi bili bogati, pa vsako poletje bi šli na sejšele na dopust (krave in kokoši bi za ta čas dali v "kravji in kokošjo hotel". Pač eni kupujemo pri slovenskem kmetu domačo zelenjavo, domače olivno olje in domači paradajz. Vi pa lahko komot kupujete v lidlunin hoferju no name (najbrž iz Pakistana in Indije) zelenjavo in krompir. 

Aja. Problem je v temu, ker protestirajo proti elektro golobjem tajkunu. Aha, v tem je fora....

Ne morš verjet, da se Alex tud na kmetijstvo spozna. 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 27 minutami je FuManchu napisal:

Vsak izgovor je dober. Prokleta banda🖕

 

Sej piše, da zavarovalnice plačujejo kleparska in ličarska popravila

 

 

 

 

Po tem, ko jih na kolenih rotiš.

Podpis.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Burleska, glavni klovn pa nekdo, ki se rima na peder :)

 

https://www.24ur.com/novice/slovenija/ukc-maribor-anton-crnjac.html

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.