Skoči na vsebino

Je moja Mazda odtekla poslednji krog?


Boss

Priporočeno sporočilo

  • Odgovori 140
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Saj tudi je.

 

Hmmm, ne bi rekel... sem pred ?asom vozil testnega Ceeda z dieslom pa ti povem, da je zvo?na izolacija bolj?a kot pri stari ?estki diesel. Materjali niso ni? slab?i. Je pa kak?en kos opreme manj (najbolj bi pogre?al Xenonke) pa seveda, da sta avta ?ist v drugem avtomobilskem segmentu.

 

Sej ne re?em, normalno da je M6 bolj?a, ampak vseeno je vpra?anje, ?e je bolj?a za 10.000? oz. ceno enega manj?ega avtomobila :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hmmm, ne bi rekel... sem pred ?asom vozil testnega Ceeda z dieslom pa ti povem, da je zvo?na izolacija bolj?a kot pri stari ?estki diesel. Materjali niso ni? slab?i. Je pa kak?en kos opreme manj (najbolj bi pogre?al Xenonke) pa seveda, da sta avta ?ist v drugem avtomobilskem segmentu.

 

Sej ne re?em, normalno da je M6 bolj?a, ampak vseeno je vpra?anje, ?e je bolj?a za 10.000? oz. ceno enega manj?ega avtomobila :ne vem:

 

Ni! <_<

Success is getting what U want, happiness is wanting what U get.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

So?alje tudi v mojem imenu. Me veseli, da teb ni? ni!

Ampak: nih?e ni omenil razlike v "zme?kanosti" obeh avtov; res je, M6 ima precej po?kodovanega, a ?e vedno deluje cela, medtem ko dostavnik - vse nekaj dvignjeno, zme?kano. Tu je tudi moj odgovor na zadnje poste, ?e se spla?a teh 10k ve? pla?ati. Ja, zato, ker je verjetnost cel zlesti iz M6 veliko ve?ja, kot iz nekega cenej?ega avta. ?e vedno velja: malo denarja, malo muske.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ujej, boga Mazdica :( ?e moje so?alje, Boss! Kot pravjo, najva?neje, da si jo ti cel odnesu!

Verjamem pa, da je te?ko v taki situaciji , sploh tistim, ki smo bolj navezani na na?e avtomobil?ke :rolleyes:

Sicer pa predlog: ?e bo situacija izpadla taka, da se bo ?e spla?al popravljat (magari z deli od drugih karamboliranih M6 - platika, vezne, nosilci ipd.), si v vmesnem ?asu res nabav za drobi? eno prevozno sredstvo, Mazdico pa po?as popravli brez hitenja, ?e se da.

Nevem, jst bi verjetno tko naredu, ?e bi tolk poznal svoj avto in nebi blo problemov z njim (sam sicer ?e mam starega avteka, za rezervo).

Dr?im pesti za ?im ugodnej?i razplet.

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ujej, boga Mazdica :( ?e moje so?alje, Boss! Kot pravjo, najva?neje, da si jo ti cel odnesu!

Verjamem pa, da je te?ko v taki situaciji , sploh tistim, ki smo bolj navezani na na?e avtomobil?ke :rolleyes:

Sicer pa predlog: ?e bo situacija izpadla taka, da se bo ?e spla?al popravljat (magari z deli od drugih karamboliranih M6 - platika, vezne, nosilci ipd.), si v vmesnem ?asu res nabav za drobi? eno prevozno sredstvo, Mazdico pa po?as popravli brez hitenja, ?e se da.

Nevem, jst bi verjetno tko naredu, ?e bi tolk poznal svoj avto in nebi blo problemov z njim (sam sicer ?e mam starega avteka, za rezervo).

Dr?im pesti za ?im ugodnej?i razplet.

 

 

?e si klepar ali pa ?e pozna? koga je verjetno to kar dobra re?itev. Problem je v tem, da nimam toliko ?asa, da bi sam lovil vse te dele in se zajebaval na koncu pa se mi lahko ?e vedno zalomi (tudi finan?no). Avto mora biti pa tudi popravljen do novembra, ?e ne ga moram odjaviti iz prometa in so spet dodatni stro?ki.

 

Ne vem, po moje ?e bo totalka bom pa? moral ugrizniti v kislo jabolko in avto prodat v tak?nem stanju kot je pa naj ga kupi kak?en klepar, k se s temi zadevami ukvarja. S tem denarjem pa denarjem od zavarovalnine bom pa moral nekaj s?arati.

 

Al dodati kak?nih 5.000? pa kupit nekaj manj?ega (recimo ProCeed) al pa poslat vse v kurac, re?t ko jebe ke? in dat 15.000? za novo ?estko. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e si klepar ali pa ?e pozna? koga je verjetno to kar dobra re?itev. Problem je v tem, da nimam toliko ?asa, da bi sam lovil vse te dele in se zajebaval na koncu pa se mi lahko ?e vedno zalomi (tudi finan?no). Avto mora biti pa tudi popravljen do novembra, ?e ne ga moram odjaviti iz prometa in so spet dodatni stro?ki.

 

Ne vem, po moje ?e bo totalka bom pa? moral ugrizniti v kislo jabolko in avto prodat v tak?nem stanju kot je pa naj ga kupi kak?en klepar, k se s temi zadevami ukvarja. S tem denarjem pa denarjem od zavarovalnine bom pa moral nekaj s?arati.

 

Al dodati kak?nih 5.000? pa kupit nekaj manj?ega (recimo ProCeed) al pa poslat vse v kurac, re?t ko jebe ke? in dat 15.000? za novo ?estko. :ne vem:

 

He,he,v?e? mi je tvoje razmi?ljanje...?e posebej zadnji del stavka. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v tem, da se mu lahko ?e "jutri" ponovi zadeva, tak?ne sre?e kot je... :whatever:

Jst nebi daju tolk za noben avto, pa nej ga kr majo + vse probleme z njimi, ki jih lahk ma? ravno tako pri novem :angry:

Boss, kaj pa ?e mal pogleda? ?ez mejo, zdej bi se moral dat najt za ugodnej?o ceno kej, ker bo konc sezone... Sam bi se v 2. tud spravu do kake avtohi?e ?ez mejo, sploh ?e bi obvladu njihovo ?vekanje in ker vem, da jih na?i trajbajo sem krepko pod 10.000? + stro?ki + davek. Nekateri so relativno dobro ohranjeni...

Nevem, sam moje razmi?ljanje...

 

lp,

D

Lp,

D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je v tem, da se mu lahko ?e "jutri" ponovi zadeva, tak?ne sre?e kot je... :whatever:

Jst nebi daju tolk za noben avto, pa nej ga kr majo + vse probleme z njimi, ki jih lahk ma? ravno tako pri novem :angry:

Boss, kaj pa ?e mal pogleda? ?ez mejo, zdej bi se moral dat najt za ugodnej?o ceno kej, ker bo konc sezone... Sam bi se v 2. tud spravu do kake avtohi?e ?ez mejo, sploh ?e bi obvladu njihovo ?vekanje in ker vem, da jih na?i trajbajo sem krepko pod 10.000? + stro?ki + davek. Nekateri so relativno dobro ohranjeni...

Nevem, sam moje razmi?ljanje...

 

lp,

D

 

Mislim,da ne bo ?lo. :P Boss je apriori proti "?pagetarskim" uvo?enim avtom. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim,da ne bo ?lo. :P Boss je apriori proti "?pagetarskim" uvo?enim avtom. :D

 

Tako je :bravo:

 

A slu?ajno kdo ve, kolk je moj avto vreden po Eurotaxu? Mazda 6 sport CD 120 Evolution II (oprema s xenonkami in bose ozvo?enjem). Kilometrov je 137.000, ohranjen je pa izredno lepo (oz. do karambola je bil ;) ). Cena novega je bila 24.000?.

 

To me zanima zato, ker sem s strani MAzde dobil podatek, da je vreden "le" 8.000? po Eurotaxu ?zmeden??zmeden? To se mi zdi precej premalo. :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je :bravo:

 

A slu?ajno kdo ve, kolk je moj avto vreden po Eurotaxu? Mazda 6 sport CD 120 Evolution II (oprema s xenonkami in bose ozvo?enjem). Kilometrov je 137.000, ohranjen je pa izredno lepo (oz. do karambola je bil ;) ). Cena novega je bila 24.000?.

 

To me zanima zato, ker sem s strani MAzde dobil podatek, da je vreden "le" 8.000? po Eurotaxu ?zmeden??zmeden? To se mi zdi precej premalo. :ne vem:

 

Vedet mora?,da je Eurotax eno,prodajne-tr?ne cene pa nekaj drugega.Tako se zgodi,da ko da? avto staro za novo,ti ga ocenijo recimo za 8000 ?.In glej ga zlomka,ta isti tvoj avto pozneje prodajajo tej isti "pacienti" za 9500-10000 ?. ?zmeden? Ja pa sej morajo nekej zaslu?it,ne?

 

Jaz osebno ne bi nikoli in tudi nisem nikoli kupoval staro za novo. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eurotax ceno rabim, ker zavarovalnica na osnovi tega dolo?a vi?ino od?kodnine.

 

Pa ?e to ne vem al dolo?ijo totalko na osnovi 50% ali 60% cene po eurotaxu? :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tako je :bravo:

 

A slu?ajno kdo ve, kolk je moj avto vreden po Eurotaxu? Mazda 6 sport CD 120 Evolution II (oprema s xenonkami in bose ozvo?enjem). Kilometrov je 137.000, ohranjen je pa izredno lepo (oz. do karambola je bil ;) ). Cena novega je bila 24.000?.

 

To me zanima zato, ker sem s strani MAzde dobil podatek, da je vreden "le" 8.000? po Eurotaxu ?zmeden??zmeden? To se mi zdi precej premalo. :ne vem:

 

8.000 eur ?zmeden? ? Bu?e!!! :whatever:

Svojo silverko (l.2003, prva reg.2004, TX Sport) sem kupil od 1.lastnika sredi aprila letos in mo?akar je znal povedati, da je ob menjavi gum ?panu omenil, da jo bo prodal. Slednji je nato stopil do PC-ja in mu vztrajno ponujal eurotax ceno zanj = 8.000 eur!! ?tiri mesece nazaj, za manj?i in starej?i avto istega proizvajalca kot je tvoj.

Zdaj ne vem no....o?itno nekdo nima pravih podatkov, ne lo?i ?tevil med seboj (M3 od M6) ali pa imata po ta novem recimo tudi Golf in Passat enako eurotax vrednost. ;)

 

Vsekakor povpra?at ?e na drugih mestih glede Eurotaxa, recimo kako komisijsko prodajo vozil, mogo?e AMZS, avtohi?o ipd. Lahko pa pokli?em tudi kolega v njegov avtocenter in povpra?am za eurotax ceno pri njih.

58461.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss naj ti na gami pogledajo kolk je vreden, ga 100% imajo. Druga?e pa tako kot si rekel, zavarovalnica ti da prvo ponubo skoraj direktno po eurotaxo s tem da avta 1000% ne bodo hotli obdr?at. Nato sledijo prito?be,kjer proba? iztr?it ?im ve?. Druga?e pa moja f-ka je bila pred mesecem eurotaxu 1.900 EUR, sam sem mu reku da vem da mora zaslu?it sam da za ta ke? mam raje da mi pred blokom gnije. Pa smo se zmenl pol tko k se zagre :) Vse se da sam te?n mora? bit, ?eprav mam ob?utek da bodo zavarovalnice zaradi leto?nje ogromne ?kode pri to?i takoooo stiskale pri izpla?ilih od?kodnin za ostale zadeve da se bo treba kar matrat da dobi? tisto kar ho?e?.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsekakor ti ?elim, da bi spravil to popravilo skozi in ostal na Mazdi.

?e pa ne bo ?lo skozi pa je ?e ena re?itev, ki bi te obdr?ala v istem avtomobilskem razredu.

Ko gre za pragmati?nost, je potrebno nekoliko ob?utke dati na stan.

 

Verjetno se ti bodo dvignili lasje po koncu, vendar poglej v smeri C5 serija II. Na Cit. Slovenija v KP imajo nekaj vozil letnika 2007 s km 10.000-20.000 km v cenovnem razredu 18.000-20.500?. ?e si dober pogajalec bo? iztr?il ugodnej?o ceno od ponujene. Vozil se bo? varno in udobno, le nekoliko bo? moral zatisniti o?i, ker pa? to ni tvoja za?elena blagovna znamka. Glede vzdr?evanja ne bo? na slab?em od Mazde 6. Ve?ji poseg pride ?ele na 160.000km (jermen, vodna ?rpalka, servis servo ?rpalke, menjava semeringa gl. osi). Filter sajastih delcev sva s sosedom sama demontirala in o?istila na 150.000km.

Jaz imam prvo generacijo C5 in sem bil v?asih jezen na muhasto elektroniko, vendar vse v vsemu nikoli nisem imel nekih velikih okvar . Sedaj imam 170.000km. Avto sem pa uvozil iz Italije. Xenonske ?arnice so bile zamenjane po 6 letih. Nazadnje kar je bilo, je bila blokada relejev lu?i na bassu. Dobil sem rabljen bass za 50?. Upo?tevati je, da je pri II generaciji C5 ve?ina napak odpravljena.

 

Jemlji to sporo?ilo zgolj kot namig o mo?ni ugodni re?itvi nastalega problema.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sicer nimam ?isto ni? proti Citroenu imam pa zelo veliko proti temu, da se prodajajo avti stari eno leto s cca 10.000-20.000km. Zakaj?

 

- prvo leto je najve?ja izguba vrednosti (20%) - zakaj torej v prodajo.

- mogo?e so bili testni - vemo kaj se s takimi avti po?ne.

- ?e je bil poslovni najem potem vemo kak?en je bil odnos do avta, ?e uporabnik ve, da ga bo po letu dni zamenjal :(

- skoraj novi in z malo km se prodajajo avti, ki imajo kak?no napako

- ?e je recimo lastnik ugotovil, da avto ne izpolnjuje njegovih pri?akovanj (zato prodaja) ne vem ?e bo izpolnil potem moja pri?akovanja :ne vem: prej ne kot ja.

- avtomobili so bili last rent-a-carjev saj oni kupujejo ve?jo koli?ino in s precej?njim skontom tako, da ga po enem letu prodajajo za tako ceno kot so ga kupili in niso na nobeni izgubi pa skos imajo nove avte v floti. To sicer ni problem je pa problem, kaj uporabniki po?nejo z najetimi avti in avto z 20.000km je ponavadi mehansko zmahan ene tolk kot, ?e bi imel 100.000 relacijskih kilometrov. Trust me, sem vozil enga tazga in sem rekel, da je ?e kar za 200.000 prevo?enih. Potem sem pa le malo bolje pogledal in videl, da jih je le 20.000. ?zmeden?

- pa ?e kaj bi se na?lo zakaj mi skoraj novi avti z malo km veliko bolj smrdijo kot tisti nekaj let stari s cca 80kkm.

 

 

 

Kar se pa ti?e Eurotaxa sem sicer na?el en nem?ki link (DAT), ki je zelo podoben Eurotaxu. Tukaj je recimo cena 9.800?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz imam izku?njo z nakupom pri CIT-SLO. Ni bila slaba, ?eprav je avto imel ?e 35.000km.

 

Pri omenjenem prodajalcu gre za slu?bna vozila, ki jih imajo prodajalci v uporabi cca. 1 leto in so namenjena reklami. Ob?asno pa se uporabljajo tudi za testne vo?nje, ki pa so vedno v spremstvu trgovca, saj jaz imam tako izku?njo. Na testu z avtomobilom ni dovoljeno po?eti kar koli, tako, da je mala verjetnost, da bi nekdo po?kodoval vozilo v do polurni testni vo?nji. Mislim, da jim ni cilj prevarati more bitnga kupca, saj bi s s tem naredili medvedjo uslugo in pri?li na slab glas. To si generalni distributer v neki dr?avi enostavno ne sme privo??iti.

 

Glede izgube v prvem letu pa za glavnega distributerja ni tako huda re?, saj se pri prodaji po enem letu odre?e zgolj mar?e, pri tem pa je prihranil nekaj na reklami.

Poleg tega mora? vzeti v obzir, da je pri?la nova generacija C5, ki pospe?uje prodajo starega modela za manj?e denarje.

 

Vsekakor je bolje, da se takih avtomobilov izogiba?, saj vo?nja z nekim dvomom v ohranjenost vozila ni dobra.

 

Jaz vidim v taki trgovini mo?nost, da si kupim avtomobil, ki ga sicer ne bi.

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss kolk bo? hotu za svojo ?e jo bo? prodajal ?

 

Ne vem ?e - moram dobiti v roke prera?une kaj vse je za zamenjat in kolk to stane. Upam, da bom jutri ?e vedel kaj ve?, saj ne vem niti a bo ?lo v popravilo ali bo potreben kak?en drug plan :ne vem:

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.