Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Tudi ?as med 20.7 in 15.8. ni najbolj?i kar se ti?e ve?je izbire apartmajev ipd.

 

@Jures: enkrat te bom povabil v Stana, mi bo? malo razjasnil glede kampov v Istri. Letos sem bil na Hrva?kem prvi? po 10 litih, v Istri sem v zadnjih 20 letih kampiral samo 2x - obakrat Medulin

Komot

:)Pa jaz nisem za kamp.Septembra ni ?ans za dopust.Zdej mam rezeevirano v Metliki in Portoro?u (pes 20?na dan!) pa oboje brezpla?na odpoved pa bolo vidli,?e ?e kaj najdemo do 28.8.

Marsikdo tako misli dokler ne proba. Noces vec v hotel potem. Ampak roko na srce dokler bos podrejala svoje potrebe pasjim....obrni zadevo

 

Men je pa tole poletje cool, tisto ta pravo iber, edino vec casa za moped bi imel.

Kaj pa je manjkalo prej?njemu poletju?

Lepa temperatura,pa su?e tudi ni bilo.

?e si hotel vro?ino si lepo od?el v ju?ne

in tople kraje (s tem ne mislim na hrva?ko) in ko si pri?el domov niti klime nisi rabil.Mimogrede,pri nas na obali

tudi pono?i spimo ob pri?gani klimi,ker druga?e se zbudi? kot cunja.

Pes noce izbaldahina odkar sem klimo pripeljal :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Septembra, ko oddelam ?e drugi del dopusta (na Severu)

Ce mas pa kake adrenalinske minimije jih pa k nasim pripelj mam tud pir v hladilniku :)

Sej je v?asih tudi bilo.

Ne vem a je to veljalo samo za celino, ker lani sem jaz bil stalno na colnu, poletje skorajda kot letos, edino seveda ne tako soparno

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po en stran razlog, zakaj tudi ?e par let ne grem na dopust. Ker se ljudje ve? ne znajo obna?at al pa bit uvidevni. Pridejo na pla?o navijajo vsak svoj cigu-migu, Pol se pijani pri?kajo celo no?.

Al pa sploh ene zmagovalke, su?a, nad nami letajo kanaderji, ki gasijo cca. 1km stran velik po?ar. One pa gladko odprt ogenj na tleh pa ?veka, ?veka. ?e?, sej majo 1l vode zravn, ?e bo slu?ajno kaj za?elo goret.

 

Sem pol bolj razfukan pa jezen, pa bolj? da ne grem na dopust.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je precej prazen kamp, potem se ti pa tik zraven tebe postavita dva Italijanska avtodoma in vem pripeljejo pse, velike kot teleta. In Italijani kot Italijani: ne znajo potiho...

 

Jaz pa na dopustu - brez lopate...

 

Italijani in avtodomi - si me spomnil na dva dogodka:

Prvi pred mnogo leti v kampi ?iovo pri Trogirju. Se ata in mama okli 9 zve?er pripeljeta in za?neta parkirati: aza za volanom, mama zunaj. "kozi! No kozi. E kozi, no kozi..." 15 minut sta ga skoraj neprekinjeno guncala za pol metra naprej in nazaj. V vsem ?asu se mu te?i??e ni premaknilo za ve? kot en meter. Nato sta se umirila in ?la spat. Od?la sta naslednje jutro ob 8:00  :vesel:

 

Letos v Stra?kem, dva Italijana, "prijatelja" - se postavita pod drevo in nato za?neta z disertacijami. V pribli?no 90 minutah sta uspela AD vsaj enkrat zasukati za 360 stopinj...  ?zmeden?

Slovenec sem. Ne jamram. Vozim Mazdo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na premacyju po?il hladilnik vode. Preribalo ga je ohi?je ventilatorja.

 

za 90? dobil novega, ki so ga imeli celo na zalogi na Ptuju. Na ebayu se cene za?nejo od 150? pa do 400?.

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

  34419_1.png  33631_1.png 34319_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

Potem pa ?e kolesarji, katerim so naredil ?ir?i pas kot avtom, ampak se kurci ?e kar napraj vozijo po cesti. ?e bi iz ceste naredil kolesarko, bi se ?li klepci na avtocesto vozt, ?e bi pa ?e to v kolesarsko preuredil, bi se pa po drevesih vozil. Sam da se ne bi vozil tam kot je treba. 

 

Na evo, kaj sem reku!! 

 

http://www.24ur.com/novice/crna-kronika/kolesar-zapeljal-v-predor-in-padel-na-cestisce.html

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imel lepo zadaj pravilno osvetljeno kolo. V Slo je kolesarja z lu?jo treba z lu?jo iskat. 

 To je bila moja prva oprema... lu? spredaj, lu? zadaj

 

Druga? je pa tako, da od kar se sam veliko vozim z biciklom sem ?e bolj jezen na kolesarje... to so idioti prve lige, ampak res ne vem ?e lahko najde? ve?je kretene. Kot da bi ?ivljenje na dra?bi zlicitiral za "male pare" pa jim je vseeno kaj se z njim zgodi. A res nimajo niti najmanj?ega samoohranitvenega nagona? Pa pizda no, enga evra ne bi zaupal neznancu, da jim ga ?uva, a svoje ?ivljenje pa brez problema zaupajo popolnemu tujcu, da mu ga obvaruje... ne vem po moje tukaj tud Slavoj ?i?ek nima odgovora kako je to mogo?e.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glih zdejle sem spet bentil celo pot do ?tacuni in nazaj. Cel kup kolesarjev pa ne vem ?e se jih je 10% peljalo po kolesarski stezi oz. za ograjo, kjer imajo celo ravnino in placa za obmetavat.

 

Najve?ji genialci pa so bili:

-2 komada z natovorjenima kolesoma. Dvomim, da sta imela hitrost ve? kot 20km/h. Avti za njimi ju nikakor niso mogli obiti, ker v nasprotno smer s(proti primorski) je bila neprekinjena kolona, cesta pa preozka (ravno na ra?un kolesarske). Zraven sevede kolesarksa steza. Prazna. Da bi bil jaz njima in prave volje, ma bi ju nagazil.

-mo? in ?ena kolesarita. ?ena kolesari na kolesarksi za ograjo. Mo? pa ka?e to cool pa kolesari v?tric na cesti. Kolesarksa je ve? kot dovolj ?iroka, da bi lahko komot kolesarila v??tric.

-skupinica 5 amaterjev, ki verjento zase mislijo da so profi?i. Spet enako ravnina, za ograjo imajo odli?no kolesarsko, ne oni se predrkavajo na cesti.

 

Moja teorija je. Da vsi te kolesarji, si v svoji glavi imajo neko vi?jo moralno dr?o, ker oni zdravo ?ivijo in ne onesna?ujejo okolja. Ne pa mi svinjakarji in lenuhi v avtih. In si na ra?un te dr?e jemljejo vse pravice. Tudi rde?e/zelena na semaforju so za te bolj priporo?ila kot pa pravila.

 

Naj se nekrat spravjo policaji na njih. Naj pi?ejo kazni kolesarjem, ki se fijakajo po cestah, tam kjer je urejena kolesarska pot. Enako velja tudi za mestne kolesarje, ki kar uletavjo v kro?i??a, ?eprav je okoli kolesarska pot.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nekako takole kot recimo tale, ki se pripelje po enosmerni...

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O urejenih kolesarskih poteh pri nas se ne da govorit, ker kolikor sem jaz preizkusil je vsaj pol kolesarskih neuporabnih za normalno (varno) vo?njo 20 na uro. Tako kot pri nas npr ne znajo naredit uporabnih kri?i??, kot npr. ne vedo koliko visoki morajo biti le?e?i policaji za omejitev 40,... Tako kot so sposobni na sredo plo?nika postavit prometni znak pa mora? z otro?kim vozi?kom potem na cesto. Pa da ne govorimo o avtobusnih postajah na kolesarskih. Pa o koli?kih, ki jih morajo zaradi avtomobilistov (da ne parkirajo) postavljat na kolesarske steze in so za kolesarje smrtno nevarni, ker ?e zapne? v kak?nega, te potegne na cesto.V Amsterdamu se da normalno vozit po kolesarskih, ?e pa nanjo kdaj slu?ajno zaide pe?ec, ga fino naderejo. 

Potem imamo pri nas balkance, ki ne znajo prehitevat kolesarjev (tistih ki vozijo normalno ob robu) - vozijo na centimeter mimo kolesarja, ker jim je ?koda hitrosti. Svoja klasa so nekateri "spretni" vozniki, ki pa po?akajo, da pride kdo nasproti in ?ele takrat za?no prehitevat kolesarja. In je tako v?asih za kolesarje bolj varno, da vozita dva v?tric, jih vsaj avtomobilist na preozki cesti ne gre prehitevat ravno v trenutku, ko nasproti prihaja drug avto.  

 

Pri nas je ?e vedno ?isti balkan kar se ti?e prometa. Tako pri na?rtovanju, kot pri izgradnji prometne infrastrukture - kolesarskih stez kakr?ne imajo v tujini ?e 50 let ne bomo imeli. ?tevilo balkancev za balanco pa je povsem sorazmerno ?tevilu balkancev za volanom. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Prejle delal BBQ omako in ko sme bil glih porti koncu, mi je po tleh odletela steklenica v katero sem mislil "konzervirat".

 

Zdejle sme pa genij zaklenu telefon. Gladko pozabil PIN kodo, telefon se spraznil zdaj pa bedak narobe vpisal pin. Nimam pojma kje imam PUK kodo.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Zdejle sme pa genij zaklenu telefon. Gladko pozabil PIN kodo, telefon se spraznil zdaj pa bedak narobe vpisal pin. Nimam pojma kje imam PUK kodo.

Pri katerem operaterju si? Predplacniska ali narocniska kartica? PUK kodo lahko ponavadi vidis na servsinih straneh... Recimo Si.mobil ima naslov moj.simobil.si, Telekom ima moj.telekom.si ... Moras pa se prej prijaviti, kar zna biti problem, ce je treba potrditi nov racun preko SMSa ali kode, ki jo prejmes... ;)

 

Ce ne drugace, bos resil z obiskom ali klicem operaterja...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri katerem operaterju si? Predplacniska ali narocniska kartica? PUK kodo lahko ponavadi vidis na servsinih straneh... Recimo Si.mobil ima naslov moj.simobil.si, Telekom ima moj.telekom.si ... Moras pa se prej prijaviti, kar zna biti problem, ce je treba potrditi nov racun preko SMSa ali kode, ki jo prejmes... ;)

 

Ce ne drugace, bos resil z obiskom ali klicem operaterja...

Na mojsimobil ce imas dostop so vsi podatki. Njihov portal je kar uporaben

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.