Skoči na vsebino

Jamralnik v2

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano (urejeno)

Vazno, da imas sedaj reseno 👍. Je pa kar malo huda cena za diske in ploscice, ampak ja uradni servis... A celjust je sla pa potem pod garancijo ?

Popravljeno od Scr3am
Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

Ne vem, ti mi povej.

 

slika.png

Jaz sem na Alfi v takem primeru imel zapikano vodilo. Z segrevanjem je popustilu. Smo zbrusli namazali in gor. Seveda za mene ni druge, kot hkrati novi diski in pakne.

Napisano
pred 4 urami je Boss napisal:

 

Ne vem, ti mi povej.

 

slika.png

Temu jaz pravim malomarnost,tole je bilo že nekaj časa tako in ti tega nisi opazil 🤭

No važno,da je zdaj ok pa srečno vožnjo z dobrimi gumami in novimi zavorami....😉👍

  • Všeč 2
  • Začuden 2
Napisano
pred 2 urama je Bini napisal:

Temu jaz pravim malomarnost,tole je bilo že nekaj časa tako in ti tega nisi opazil 🤭

 

Avto je bil na rednem servisu tri tedne prej pa tudi oni niso nič opazili. Čeprav je v seznamu del tole opisano, da je treba preverit. Tudi redni servis sem plačal pa bi človek pričakoval da bi vsaj oni opazili. Pri zaviranju je bila razlika, ki se je opazila šele na valjih pa še to ne drastična, da se bi pri samem zaviranju poznalo.

33112_1.png

Napisano

Mal bi pošprical z dobrim starim WD-jem. Vsaj rjavo nebi več bilo:lol:

N7rRRL1.jpg

Napisano (urejeno)
pred 17 urami je Boss napisal:

 

Avto je bil na rednem servisu tri tedne prej pa tudi oni niso nič opazili. Čeprav je v seznamu del tole opisano, da je treba preverit. Tudi redni servis sem plačal pa bi človek pričakoval da bi vsaj oni opazili. Pri zaviranju je bila razlika, ki se je opazila šele na valjih pa še to ne drastična, da se bi pri samem zaviranju poznalo.

To so zaštekana vodila na enobatni čeljusti.

Notranja stran ti je delala ok, samo prečno ni čeljusti zamikal. Pod večjo silo je pa vse momentalno zvil, da je malo primlo.

 

Jaz to ne bom štel nikoli pod malomarnost 😉

Kaj bi te @Bini rekel, če bi ženska vozla? Pa ne mi rečt, da ženo pošlješ vsaki tedn, da diske gleda, če se svetijo?

Popravljeno od godlike
Napisano
pred 51 minutami je godlike napisal:

To so zaštekana vodila na enobatni čeljusti.

Notranja stran ti je delala ok, samo prečno ni čeljusti zamikal. Pod večjo silo je pa vse momentalno zvil, da je malo primlo.

 

Jaz to ne bom štel nikoli pod malomarnost 😉

Kaj bi te @Bini rekel, če bi ženska vozla? Pa ne mi rečt, da ženo pošlješ vsaki tedn, da diske gleda, če sesvetijo?

Jaz sem pač tak, da pogledam kdaj feltne kako so lepe, Boss jih pa ne. Na servis se pa ni najbolj za zanašat.... 😉

Napisano (urejeno)

Mene samo to moti, daj jaz kot "laik" ce vidim tak disk vem, da ali steka celjust ali pa so vodila zarustana. Na uradnem servisu grejo pa menjat disk. Tega  jest ne razumem in to me jezi :D. Pa recmo, da je v teoriji bil disk res zrel za menjavo, ampak z menjavo z novim nebos nic resil, ker se je treba vprasati, zakaj je disk sploh ratal tak. Iz aviona se vidi, da ploscica pobira samo na pol. To ni nobena graja ali pametovanje samo moti me ta slamparija uradnega servisa.

Popravljeno od Scr3am
Napisano

Ja sej sem jim pred menjavo povedal, da po moje šteka čeljust. Pa so zamenjali diske in ploščice, ker naj bi čeljust in vodila se lepo premikala. Sej to je bilo res, dokler so bile zavore hladne, ko pa so se po cca 15km ogrele je pa zataknilo.

 

Ampak to je tako, pred nedvanim so me tukaj na forumu eni podučevali, da je treba strokovnjakom brezpogojno zaupat in da če nisi iz foha ne smeš podvomit oziroma se celo dotaknit stvari. Zdaj pa so ravno taki najbolj brihtni, kako bi moral vse sam najbolj vedet in podvomit v strokovne odločitve. 🤣 😂

 

 

p.s. nisem nikogar imel direktno v mislih, če pa se kdo prepozna v tem zadnjem stavku bo pa verjetno res nekaj na tem.🙃

33112_1.png

Napisano
pred 18 minutami je Boss napisal:

Ja sej sem jim pred menjavo povedal, da po moje šteka čeljust. Pa so zamenjali diske in ploščice, ker naj bi čeljust in vodila se lepo premikala. Sej to je bilo res, dokler so bile zavore hladne, ko pa so se po cca 15km ogrele je pa zataknilo.

 

Ampak to je tako, pred nedvanim so me tukaj na forumu eni podučevali, da je treba strokovnjakom brezpogojno zaupat in da če nisi iz foha ne smeš podvomit oziroma se celo dotaknit stvari. Zdaj pa so ravno taki najbolj brihtni, kako bi moral vse sam najbolj vedet in podvomit v strokovne odločitve. 🤣 😂

 

 

p.s. nisem nikogar imel direktno v mislih, če pa se kdo prepozna v tem zadnjem stavku bo pa verjetno res nekaj na tem.🙃

Samo, a nisi takoj ugotovil, da avto ne vleče tako, kot bi moral? 

Ko je meni na  stari 6-ki zaštekala zadnja leva čeljust, sem takoj čutil, da nekaj "bremza" Sem se takoj zaustavil in tako rešil disk. Dobro, nimajo vsi takega posluha za avto. 

  • Haha 1
  • Zmeden 1

 

 

Napisano

Meni je vodilo zaštekalo. Torej podobno kot pri njemu. To ne bremza. A res misliš, da bi imel rjast disk, če bi skozi bremzalo?

 

Tebi pa je verjetno zapikala in ni spustla. Torej bat in ne vodila.

 

Mogoče drugače povem. Njemu je na zanunanji strani slabo primla. Tebi pa je primla in ni spustla.

Napisano
pred 15 minutami je Alex napisal:

Samo, a nisi takoj ugotovil, da avto ne vleče tako, kot bi moral? 

Ko je meni na  stari 6-ki zaštekala zadnja leva čeljust, sem takoj čutil, da nekaj "bremza" Sem se takoj zaustavil in tako rešil disk. Dobro, nimajo vsi takega posluha za avto. 

 

O moj bog, kolikokrat še moram tole objasnit. Ni skos štekala in ne tako močno, da bi se opazilo. Še 1x, ko je bila hladna se ni poznalo, ko pa se je ogrela pa je premalo spuščala in drgnila po disku, ampak spet ne tako močno, da bi se to iz aviona videlo. Tudi pri zaviranju je avto šel naravnost. Tudi smrdelo ni in šele, če si se dotaknil šraufov na feltni po daljši vožnji se je opazilo, da so ogreti bolj kot bi smeli biti.

 

Ampak na vse to sem bil bolj pozorn, ko ni šel čez tehničnega in potem sem tipal feltno, spuščal bremzo tik pred ustavljanjem, da bi videl ali slučajno zavira kjer ne bi smelo. Ja pol pa hitro vidiš, da nekaj ni OK, ampak še 1x te stvari se vidijo, ko jih namensko preverjaš in koliko od vas tu gor tole konstantno dela.

33112_1.png

Napisano (urejeno)

Tocno tako, ker celjust v vecini primerov steka in ne zasteka. Kar pomeni, da obcasno celjust popolnoma ne popusti in to med samo voznjo zelo tezko opazis, ker simptomov ni. Naslednja faze je, da malo bolj prime in to opazis po daljsi voznji na avtocesti, ko ploscice dobesedno smrdijo, ter feltna je na otip topla/vroca. Da bi pa to med voznjo opazil, bi ti pa ornkl mogla rocna drzati. Aja pa 90% zastekanih celjusti pri mazdi je zaradi vzmeti katera se aktivira, ko zategnes rocno in se potem popolnoma ne odmakne. Torej pri uporabi nozne zavore celjust ne steka, ko pa zategnes/odtegnes rocno se pa zna zgoditi, da se vzmet popolnoma ne odmakne in posledicno celjust "malenkost" drzi.

Popravljeno od Scr3am
Napisano
pred 2 urama je Alex napisal:

 

Ko je meni na  stari 6-ki zaštekala zadnja leva čeljust, sem takoj čutil, da nekaj "bremza" Sem se takoj zaustavil in tako rešil disk. Dobro, nimajo vsi takega posluha za avto. 

 

Če izpod haube smrdi po konjski crkovini in je avto bolj švoh, potem se to opazi.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 9 urami je Scr3am napisal:

Nimamo vsi takega navora, da takoj opazimo, da nekaj bremza :D

In še res je. Čeprav, pri teh metuzalemskih benzinarjih, bi to morali opazit še veliko prej. Prej vlečejo bolj malo, če ti zašteka le delno čeljust, pa se malodane zaustavi vse skupaj. 😉

 

 

Napisano

Ja samo to težko opaziš, ker neveš ali čeljust šteka ali pa je samo vzpon pa negre nikamor :D.

Napisano

Točno tako, @Alex, zato pa @Boss vozi dizla. Tam lahko ročna drži na treh gumah, pa še ne opaziš. In še ko zasmrdi zažgana zavora, med prehitevanjem gledaš okoli, komu od tistih, ki jih prehitevaš, se kadi iz podvozja... 

 

@Boss, mislim, da to ne bi smel tako mirno pogoltnit.

Glej, kot prvo, pooblaščeni servis ima spisek, kaj vse pregleduje. In ima tudi normo, koliko časa traja servis vozila. In bi pooblaščeni servis to moral opazit. Zato so tam in za to jih plačaš. Če pa imaš kdaj možnost videti v delavnico, boš opazil, da ta pregled največkrat obsega samo en udarec s pestjo po gumi: če ne pade dol, je vse v redu.

Kot drugo, na pooblaščeni servis pelješ, ker NAJ BI SE tam spoznali na vozilo. In postavili diagnozo, zamenjali rezervni del in brezhibno vozilo vrnili nazaj na cesto. Oni pa so se na tvojem avtu učili oz. delali kot "majstri pod kozolcem": probajmo to, če ne bo dobro, pa probajmo še tisto, pa če še ne bo dobro, pa probajmo še ono... Na tak način ti lahko kak forumaš rihta avto za 1/4 manj denarja. Če pa sam nabaviš rezervne dele, ti ga pa zrihta za en six-pack. Vsakič en six-pack. In če imaš luštno hčerko, gre lahko tudi za en sex-pack. Vsakič en sex-pack...

Jaz zase vem, da bi v takem primeru zahteval, da vrnejo nazaj stare diske in stare ploščice, ker so jih menjali brez potrebe in naj ceno prejšnjega popravila vrnejo. Če pa nimajo več starih delov, pa rezervne dele sicer plačam, njihovo delo pa naj vrnejo oz. odštejejo od naslednjega računa. Ker jaz sem Mazdo kupil zato, da jo bom vozil, kamor hočem, ne pa da jo bom vozil do servisa in nazaj... 

Mogoče se ti to zdi predivje, a če bi vsi tako delali, bi Mazdini servisi bili na nekem nivoju, tako so pa tam večinoma sami vajenci, ki jih plačuješ kot vrhunske in izučene strokovnjake... Vsi pa ugotavljamo, da Mazdini servisi niso za se hvalit z njimi...

  • Všeč 5
  • Ni všeč 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Kam smo prišli...

 

Pred tridesetimi leti je bila češka roba pojem za šaro in sem se temu izogibal v velikem loku.

 

Danes sem navdušeno šel z velikim nasmeškom na obrazu iz trgovine, ker mi je uspelo dobiti češko robo - ker vse ostalo je narejeno na kitajskem, pa ne glede na znamko...

 

Kam nas je pripeljalo 30 let napredka...

  • Všeč 2
  • Haha 2
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 17 minutami je Slivka napisal:

Kam smo prišli...

 

Pred tridesetimi leti je bila češka roba pojem za šaro in sem se temu izogibal v velikem loku.

 

Danes sem navdušeno šel z velikim nasmeškom na obrazu iz trgovine, ker mi je uspelo dobiti češko robo - ker vse ostalo je narejeno na kitajskem, pa ne glede na znamko...

 

Kam nas je pripeljalo 30 let napredka...

Češka je bila (baje) v nekem obdobju na nivoju Avstrije, morda celo višje, potem pa so jih prevzeli (zavzeli) Sovjeti. Toliko o čeških zadevah.

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Sovjeti so jih prevzeli pred skoraj 80-timi leti, jaz pa govorim o čeških izdelkih izpred 30tih let...

 

Ja, pred 100 leti je pa marsikaj češkega bilo pojem kvalitete in domiselnosti. In mislim, da bo spet.

 

In potem se vprašam, kaj pa mi balinamo. Pred 40timi leti smo imeli Iskra Delta, ki je bila pojem med računalniki. In so naredili "internet" za kitajsko policijo, ko američani sploh niso sanjali, da bi se kaj takega dalo... In je Gorbačov prišel v Slovenijo gledat njihove izdelke... In so delali Parsys (ali pa so ga celo tudi naredili), ki ga zdaj uporabljajo v najboljših računalnikih... Pred 30timi leti je pa uspelo v pol leta uničit firmo... Smo talenti, znamo balinat. Tudi, če cela država ostane brez dobre, izvozno naravnane firme z velikim mednarodnim ugledom, samo da ne bo "njihov" boljši od "našega". Če pa "našega" ni, se pa tudi njihovega uniči... Pa ni to edina firma...

 

Mah, mogoče boljše, če vzamem mobitel, odprem Tik-Tok, gledam posnetke in ne mislim na nič...

  • Začuden 1
  • Žalosten 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Ja, zato pa Elan, Slovenske železarne, Fructal,... niso več slovenski...

 

Mah, grem na Tik-Tok...

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 2 urama je Z M A J napisal:

Češka je bila (baje) v nekem obdobju na nivoju Avstrije, morda celo višje, potem pa so jih prevzeli (zavzeli) Sovjeti. Toliko o čeških zadevah.

Točno tako. Kjer je sovjet  ali rus gostil tam je bila sama siromaščina. In je še vedno, kjer so prisotni. 

 

 

Napisano

Naredil zalogo kurilnega olja, seveda po višji ceni, kot bo veljala po polnoči, hehe

  • Zmeden 1
  • Žalosten 1

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.