Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Tale mesec pa res ni moj dan...

 

V slu?bi crknila neka ?rpalka.

 

Vse skupaj ne bi bila nobena posebnost, ?e ne bi bilo v prostoru 42 stopinj Celzij in zelo visoka vlaga. Ma, samo, da sem sedel tam notri, me je potilo, brez kaj delat. Ven sem pri?el moker, kot bi v bazen padel... Mokro prav vse do gat...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No sedaj pa imas, ko nisi poslusal :P

To je minimalni strosek. Za 40e dobis SKF lezaj pa neki takega das se za delo pa imas mir :)

 

Hm, mehanik mi je rekel, da pride za mojo Mazdo6 le?aj z abs 116? in da se menja obadva ponavadi... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest ti lahko iz prve roke povem ker sem pol leta nazaj menjal oba lezaja. Najprej sprednji levi nato pa cez en mesec se desni. Kupil sem pa malo boljso firmo (SKF) in sem dal okoli 40e. Je pa to cena iz autodoca in cist vrjamem, da ima bartog, euroton seenkrat drazji vse skupaj... da za uradni servis sploh ne govorim. Avto je pa mazda 6 2008.

 

Ce sem prav videl imas drugo generacijo dizel. Tukaj imas izbrani dve dobri znamki (FAG in pa SKF), seveda imas na voljo se en kup drugih firm po nizji ceni.

 

https://www.autodoc.si/search?keyword=GAM633047&sort_supplier%5B%5D=fag&sort_supplier%5B%5D=skf

 

Edit: dobr evro vec sem dal.

 

post-7623-0-66777000-1536685001_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ta mesec pa res ni moj dan...

 

- menjava zobatega jermena na Mazdi 5 (in vse, kar sodi zraven)

- menjava zobatega jermena na Mazdi BT-50 (in vse, kar sodi zraven)

- za??ita podvozja na Mazdi 5 (pa ne pri Treh kronah v Gode?i?u!)

- odstranjevanje rje, sanacija in za??ita podvozja na Mazdi BT-50 (pa ne pri Treh kronah v Gode?i?u!)

- vsi ?tirje amortizerji na Mazdi 5

- zunanje in notranje ?i??enje Mazde 5

- poln rezervoar nafte za Mazdo 5

- poln rezervoar nafte za Mazdo BT-50

 

Vse to v enem mesecu. Zdaj bi pa res potreboval polnilec za takvin, ker je vse to stalo 2275,68?. Upam, da bodo ti presneti dizela?i vsaj nekaj ?asa delali brez dodatnih stro?kov. ?eprav se mi pred zimo obeta ?e nakup zimskih pnevmatik. Vsaj to ni padlo v ta mesec, druga?e bi ju kar parkiral v gara?o in bi ?akala...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na poti iz porodni?nice se je nekaj sli?alo...nekaj kot le?aj. Drugi teden gre spet na servis:)

Jaz tudi ugotavljam al je guma al le?aj. No bom kmalu videl, ko gredo zimske gor.

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Slivka, kaj pa je tako narobe s 3 kronam??

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislil sem na menjavo zobatega jermena in vzmeti... vrjetno ti ga tudi niso na uradnemu servisu tankali.

 

Mislim, da vem, kaj te bega.

 

Eno je, ?e pelje? avto na servis k "majstru pod kozolcem", ki se mu gre, da avto ?im prej pripelje? nazaj za naslednjo re?. Drugo pa je, ?e avto pelje? k resni?nemu majstru, ki ti avto pripravi za naslednjih 120.000 km. Torej se ni menjalo zgolj zobati jermen, ampak pri mojih dizela?ih to pomeni ?e:

- olje v menjalniku in sprednjem diferencialu pri Mazdi 5

- olje v menjalniku, reduktorju, razdelilcu pogona, sprednjem in zadnjem diferencialu pri Mazdi BT-50

- zavorno olje pri Mazdi 5

- zavorno olje pri Mazdi BT-50

- olje v servo-volanu pri Mazdi BT-50

- filter zraka

- filter olja

- filter goriva

- za Mazdo 5 ?e filter kabine

- klinasti jermeni (in Mazda BT-50 ima podvojene...)

- nekaj semeringov in tesnil, da ne bo olje ?pricalo povsod naokoli

- nekaj destilirane vode v akumulator v Mazdi BT-50

 

Pri dizela?ih je o?itno precej ve? stvari za zamenjati kot pa pri bencinarjih. Sicer so pa vedno vsi kri?ali, da so dizela?i dragi za vzdr?evanje. In zdaj vidim, da je res. Pri bencinarjih se vse to o?itno ne menja. Potem pa ni ?udno, da je pri bencinarjih cenej?i servis. Meni so samo olja za prenose ( hipoidno olje) nalili 15 litrov...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, ?e ste po salonih hodili gledat nova vozila (med drugim BMW X5), potem sta ta dobra 2 Tiso?aka drobi? in je popolnoma vseeno v kateri mesec ti pridejo ti stro?ki.  :zvizga:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, ?e ste po salonih hodili gledat nova vozila (med drugim BMW X5), potem sta ta dobra 2 Tiso?aka drobi? in je popolnoma vseeno v kateri mesec ti pridejo ti stro?ki. :zvizga:

In kaj ma to veze? To je tako kot bi kupoval tlakovce za 1000? poprej bi pa gledal vilo za 2Mio?

 

??

Mislim, da vem, kaj te bega.

 

Eno je, ?e pelje? avto na servis k "majstru pod kozolcem", ki se mu gre, da avto ?im prej pripelje? nazaj za naslednjo re?. Drugo pa je, ?e avto pelje? k resni?nemu majstru, ki ti avto pripravi za naslednjih 120.000 km. Torej se ni menjalo zgolj zobati jermen, ampak pri mojih dizela?ih to pomeni ?e:

- olje v menjalniku in sprednjem diferencialu pri Mazdi 5

- olje v menjalniku, reduktorju, razdelilcu pogona, sprednjem in zadnjem diferencialu pri Mazdi BT-50

- zavorno olje pri Mazdi 5

- zavorno olje pri Mazdi BT-50

- olje v servo-volanu pri Mazdi BT-50

- filter zraka

- filter olja

- filter goriva

- za Mazdo 5 ?e filter kabine

- klinasti jermeni (in Mazda BT-50 ima podvojene...)

- nekaj semeringov in tesnil, da ne bo olje ?pricalo povsod naokoli

- nekaj destilirane vode v akumulator v Mazdi BT-50

 

Pri dizela?ih je o?itno precej ve? stvari za zamenjati kot pa pri bencinarjih. Sicer so pa vedno vsi kri?ali, da so dizela?i dragi za vzdr?evanje. In zdaj vidim, da je res. Pri bencinarjih se vse to o?itno ne menja. Potem pa ni ?udno, da je pri bencinarjih cenej?i servis. Meni so samo olja za prenose ( hipoidno olje) nalili 15 litrov...

A bencinarji majo pa zracne zavore :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Slivka, ?e ste po salonih hodili gledat nova vozila (med drugim BMW X5), potem sta ta dobra 2 Tiso?aka drobi? in je popolnoma vseeno v kateri mesec ti pridejo ti stro?ki.  :zvizga:

 

Tisti denar ?aka, ?e bo slu?ajno kdaj kje katera od tovarn naredila kaj uporabnega. Zato se mi pozna, ?e so vsi ti stro?ki v istem mesecu. Sploh bi pa radi ?e kaj zraven dodali, ker o?itno bo res potrebno kupiti avtobus. Ampak je tudi tu te?ava: s ?tirikolesnim pogonom je samo eden in edini: Ford Transit... Toliko o mo?nosti izbire in zdravi konkurenci...

 

Tisti BMW je bil pa res uspe?nica. Kak?no faco je naredila ?ena, ko je videla ceno... To videti, to je pa res... Neprecenljivo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na morju smo imeli 30C in vsak dan plaval....svical ko kojn da smo pospravili vse.

 

Startali iz 31C na 13C....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.