Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

To gre potem pomoje za isti senzor. Senzor kota in navora volana. Na ebayu jih imas kar nekaj cene se pa gibljejo od 40e pa do 70e s postnino vred (rabljen). Tudi pri nas na avto.netu imas enega, vendar bi bilo potrebno poklicati za ceno. V najslabsem primeru pa iz kaksne razbite iz avto.net, ker 500e se mi zdi kar malo huda cena za en senzor. Zamenja se ga pa ena, dva, tri. Kaksni so pa simptomi? Avto vlece v eno stran oz. gre malo bolj na trdo? Mogoce DSC lucka gori?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12863647

 

https://www.ebay.co.uk/itm/2010-MAZDA-6-SQUIB-SLIP-RING-CLOCK-SPRING-GS1D661S1/372301299294?hash=item56aee2fe5e&redirect=mobile

 

https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-MK-2-GH-AIRBAG-RING-SQUIB-CLOCK-SPRING-WITH-STEERING-ANGLE-SENSOR/332708062355?epid=1013794650&hash=item4d76f22493:g:GdEAAOSwkkNbFDQy&redirect=mobile

https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-STEERING-WHEEL-SQUIB-GENUINE-GS1D661S1-2010/123185791663?epid=1013794650&hash=item1cae7202af:g:fNkAAOSwX5ZbH4Yn&redirect=mobile

https://www.ebay.de/itm/MAZDA-6-2007-2012-STEERING-COLUMN-STEERING-WHEEL-ANGLE-SENSOR-GS1D661S1-WARRANTY/122910418471?epid=1013794650&hash=item1c9e082627:g:NIMAAOSwJH5aWJZU&redirect=mobile

Hvala. Bo mo? tole pregledal. Smo zraven dobili natisnjena navodila kako se to menja:)

 

Ravno to sem pred ?asom spra?eval tam. Najprej je bil odgovor da. Sedaj kot vidim ni ve? tako

 

Sent from my SM-G950F using Tapatalk

Avto ni bil vedno na uradnem servisu. Ima pa skoraj 280tiso? km. Veriga je bila menjanja ?e v Nem?iji pri cca 110 tiso?. So komentirali, da ?udno pa da se ni DPF pri?gal. Itak bomo vse po?timali, ker je ?e vedno ceneje kot nov/drug avto za katerega nimamo:) Ostalo ?tima.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Heh dans lokalne nevihte kar ve?krat poskusile Bmw spremeniti v jezero, zaradi rahlo odprtega stre?nega okna. Pa ni bilo neke poplave noter.  :zvizga:

 

Vreme pa taka driska kot da smo nekje v oktorbu, bljaaak!  :rolleyes:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Heh dans lokalne nevihte kar ve?krat poskusile Bmw spremeniti v jezero, zaradi rahlo odprtega stre?nega okna. Pa ni bilo neke poplave noter.  :zvizga:

 

Vreme pa taka driska kot da smo nekje v oktorbu, bljaaak!  :rolleyes:

Najslab?e poletje ever, kar se ti?e vremena. Ne more? sestaviti dva dneva zaporedoma brez de?ja. In to na obali, kjer v?asih celo poletje ni bilo kaplje de?ja ampak plavo nebo vsak dan.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako? Mi smo pa v Rovinju ze plesali za dez. Sopara vroce, samo eno noc nevihta in prejsnjo sredo....thats it

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kako? Mi smo pa v Rovinju ze plesali za dez. Sopara vroce, samo eno noc nevihta in prejsnjo sredo....thats it

Nazadnje v?eraj zjutraj naliv kot stedi oktobra, brez grmenja, brez vetra. Kar tako je padalo. Je trava v Kp zelena kot v parku v Londonu. Ponavadi ob tem cajtu je vse spaljeno in rumeno.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nazadnje v?eraj zjutraj naliv kot stedi oktobra, brez grmenja, brez vetra. Kar tako je padalo. Je trava v Kp zelena kot v parku v Londonu. Ponavadi ob tem cajtu je vse spaljeno in rumeno.

Zanimivo, zjutraj sem ?etal psa pol sva se pa ?la kopat. Je bilo ?e 27 zjutraj, opa?am da Limski velikokrat preseka.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa to idealno poletje - ob?asne nevihte me sploh ne motijo, u?ivam pa v idealnih temepraturah pod 30 stopinj. Pa da mi ekoteroristi ne flanacajo o globalnem segrevanju in Sloveniji kot pu??avi #var?nalu?kakajfe?bogataj

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pizdarija :wacko:

 

Airbaga se nista vklopila, ker ni bil dovolj mo?an udarec in ?e to precej visoko, da je absorbirala havba in zgornji del ve?ino udarca pa ?e ta izgleda, je bil pod kotom. Druga?e pa ?e dobro, da se nista, ker tako bo mogo?e sedalo cenovno celo popraviti. Z spro?enima airbagoma pa ziher ne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz bi na tvojem mestu sel na totalko! In iz tega denarja popravil avto.....pri nas nihce ne rece da se mora totalka uniciti.

A privezana sta pa bila oba (airbag)?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Problem je ker je bil oce kriv. Na avtocesti je avto pred njemu zacel na polno bremzati in kljub temu da je oce bremzal se ni mogu pravocasno ustaviti. Premajhna varnostna razdalja = to kar je gor. Lahko le popravljamo na lastne stroske ali pa ga prodamo taksnega za male pare. Malo mi je edino zal ker je notri se plin... Stroskov bo pa po tamalem okol 2.500-3.000e.  Odbijac, blatnik, hauba, maska, vezna stena, vzvod za odbiranje haube, xenon luc, kiler, expanzijska posodica, posoda za vitrex, komplet abs enota je zamaknjena (nevem pa ali deluje), vrjetno se kaksna cev iz kilerja ali pa za klimo. Sovoznikova vrata se nemorejo odpreti ker je blatnik potisnen. To vse se vidi s prostim ocesom in bog si ga vedi kaj vse se bo se naslo enkrat, ko se bo popravljalo, ce se sploh bo... Jap privezana sta bila oba in tudi avto mu ni crknil enkrat, ko se je zaletel. Mogoce bi bilo malo manj skode, ce avto pred njemu nebi imel kljuke, saj nebi imel toliko notri vse vdrto.

 

Aja pa avto ni vec kasko. Zavarovano ima parking, steklo, pa toca... 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Aja potem si ti v bistvu mislil totalka kot RIP.....

 

Torej kaska tudi ni bilo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja alinpa enakovredno najditi, prenesti plin in imeti kar nekaj delov na zalogi....zna bit ceneje

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja alinpa enakovredno najditi, prenesti plin in imeti kar nekaj delov na zalogi....zna bit ceneje

Tudi to je opcija, ampak nimamo kam dati avta... Mah neki bomo ze zmutili. Na avto.netu imas pa tudi samo 1.8 benz to je pa to :D

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

O ti smola:( Leto?nje poletje je res kr neki tako in druga?e... Evo mi petek pridemo v terme ?ate? pod pokrov smrdi po nafti na ful. Na sre?o ima moj znanca tam, ki sam ?raufa, da sta ugotovila, da ?e ?el T ?len. Sej jz se ne spoznam...:) In zna bit, da so ga prej?nji dan na servisu zjebali. Mal preveliko naklju?je...ker so nekaj okoli injektorjev delali. Jao. Za silo po?timali in peljemo nazaj po original del jutri ali ?etrtek

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uff...prau..PEGULA..upam da bosta ti in foter na?la dobro re?itev za Mazdurino da jo popraviste..pokli?i na?egs zavar.agenta Marko Ferlin skupina Arena..bo imel kak?no idejo...lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej te no?em stra?it ampak tole bo? te?ko spravil skupaj za 3 jurje. Rabi? havbo, blatnik, vezna, odbija?, prevleka odbija?a, maska, lu? pa ?e cel kup drobnega materjala. Izgleda, da bo treba tudi ravnat na mizi, pa li?at komplet prednji del.

Jaz osebno bi kupil drugega za 5, 6 jurjev, tega pa poskusi po delih prodat. ?e ima? cajt, prostor in voljo prodajat se da kar nekaj iztr?it.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej te no?em stra?it ampak tole bo? te?ko spravil skupaj za 3 jurje. Rabi? havbo, blatnik, vezna, odbija?, prevleka odbija?a, maska, lu? pa ?e cel kup drobnega materjala. Izgleda, da bo treba tudi ravnat na mizi, pa li?at komplet prednji del.

Jaz osebno bi kupil drugega za 5, 6 jurjev, tega pa poskusi po delih prodat. ?e ima? cajt, prostor in voljo prodajat se da kar nekaj iztr?it.

Jest sem istega mnenja ceprav vse to kar si ti nastel in se nekaj vec stvari sem jest ze nasel in je vse skupaj naneslo 600-700?. Zaenkrat imam takole.

Sprednji odbijac z masko 120? (potrebno strihat)

?aromet original rabljen 120?

Blatnik ohranjen v nulo in v isti barvi original 60?

Pokrov motorja v isti barvi original rabljen 120?

Hladilnik rabljen original 60?

Nosilec odbijaca rabljen original 40?

Vezna stena 60? (nova)

Manjka mi se ekspanzijska posodica (vrjetno je hin) in pa vitrex posoda (to pa dobim za male pare)

Najbolj me skrbi kaj je z DSC enoto saj je zamaknjena in nevem ali deluje ali ne...

Je pa potem treba racunati se za delo in pa doloceni stroski k se bojo pokazali k se bo zadeva zacela popravljati, ce se seveda bo. Bom jutri videl k ga pridejo majstri pogledat pa ocent :)

Lahko pa boss kej darujes glede na to da imas isti avto in pa isto barvo :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Men je pa to idealno poletje - ob?asne nevihte me sploh ne motijo, u?ivam pa v idealnih temepraturah pod 30 stopinj. Pa da mi ekoteroristi ne flanacajo o globalnem segrevanju in Sloveniji kot pu??avi #var?nalu?kakajfe?bogataj

Mani pa eno najbolj shity poletij. Sem glih danes kupil nov monturin goretex ker o?itno leto?nje poletje ne bo mogo?e kolesarit brez. 

Precej raje imam 36stopinj in su?o - vsaj trave ni treba vsak teden kosit. Kar si doma si itak pod klimo, za ohladit se je pa cel kup destinacij. Ne pa da se hodimo v za?etku po?itnic gret v toplice ?eprav je bilo morje v planu. ?e dobro da smo naredili tako, ker eni so takrat zaradi mraza pred?asno zapu??ali morje.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.