Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

Amerikanci so eni najbolj nazadnja?kih in zastarelih kar se ti?e finan?nih transakcij... magnetni zapis, slip, ?eki, elektronske banke brez za??it ipd. Temu se re?e third world country.

Pa zakaj bi se pa ?li neke za??ite, to stane. Je v nasprotju z njihovo filozofijo bmk za navadne dr?avljane.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kripa ima 160.000 km, pa od servisa do servisa ne pokuri niti en rezervoar bencina.

Na motorju je bil 11.4. narejen servis (pred pribli?no 1500 km). Takrat so menjali tudi zobati jermen - vsaj zara?unali so ga. Upam, da ni kje tam napaka.

Pelko je menjal po?eno vzmet 17.5.

Timi je popravljal diodni podstavek 25.5.

Danes je skoraj letela s ceste, ker je nenadoma za?elo mo?no ?kripati in motor se je ustavil. Avto seveda tudi. Ko je pritisnila sklopko in vrgla iz brzine, je lahko porinila kripo s ceste, motor pa niti ne obrne ve?. Sestri sem naro?il, naj preveri olje v motorju. Pravi, da ga je do zgornje oznake. Bom videl, kaj je, ko pridem do avta - danes po popoldanskem ?ihtu grem ponj (kot da nimam drugega dela).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kripa ima 160.000 km, pa od servisa do servisa ne pokuri niti en rezervoar bencina.

Na motorju je bil 11.4. narejen servis (pred pribli?no 1500 km). Takrat so menjali tudi zobati jermen - vsaj zara?unali so ga. Upam, da ni kje tam napaka.

Pelko je menjal po?eno vzmet 17.5.

Timi je popravljal diodni podstavek 25.5.

Danes je skoraj letela s ceste, ker je nenadoma za?elo mo?no ?kripati in motor se je ustavil. Avto seveda tudi. Ko je pritisnila sklopko in vrgla iz brzine, je lahko porinila kripo s ceste, motor pa niti ne obrne ve?. Sestri sem naro?il, naj preveri olje v motorju. Pravi, da ga je do zgornje oznake. Bom videl, kaj je, ko pridem do avta - danes po popoldanskem ?ihtu grem ponj (kot da nimam drugega dela).

Se pravi, da se ima? kaj pogovarjati v slu?bi. :) Jaz sem na ?alost bolj pust glede tega. Vse kar je je-sem dal gor letne gume, sem dal gor zimske gume...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alora se pogovarja? sam s sabo.

 

Vsaj vem, da imam pametnega sogovornika...

 

Fordu je pa blokiral kompresor klime. Ko sem na stikalo klimo ugasnil, vse te?e brez te?av. No, da gre Ford brez te?av je tako protislovno, kot da bi rekel, da sem gore? kalcijev karbid pogasil z vodo...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaj vem, da imam pametnega sogovornika...

 

Fordu je pa blokiral kompresor klime. Ko sem na stikalo klimo ugasnil, vse te?e brez te?av. No, da gre Ford brez te?av je tako protislovno, kot da bi rekel, da sem gore? kalcijev karbid pogasil z vodo...

?e imata dva enako mnenje, in vztrajata vsak pri svojem, se ne bo dobro kon?alo.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes ?el z BTjko v Novo Gorico po cement. ?e po poti dol sem imel v levih ovinkih slab ob?utek. Se spotoma ustavim na bencinski in preverim tlak. Vse v redu. Nadaljujem in, ker je vro?e (pa je avto stal kve?jemu pet minut, kolikor sem pregledoval tlak), odprem okno. Pa sli?im neko ?kripanje. Nadaljujem, natovorim 15 vre? cementa, krenem domov in ?e malo naprej od Grgarja sli?im, da je tisto ?kripanje vedno glasnej?e. In v ovinkih imam vedno slab?i ob?utek. Malo pred Lokovcem se mi pa nenadoma pri?ge lu?ka od ABS zavor. Ustavim in res, levo sprednje plati??e je vro?e na dotik. Gledam, ogledujem, preiskujem, ni? opaznega ne najdem. Po?asi nadaljujem ?e pribli?no 2 km do doma, spraznim keson, dvignem avto in - sprednje levo kolo opleta kot da sploh ni privito. Vzamem klju?, poskusim priviti, vsi vijaki zategnjeni. Dvignem ?e enkrat, ogledujem in ugotovim, da ima kolesni le?aj zra?nost. Zelo mo?no zra?nost. Pravzaprav je vpra?anje, ?e ga je sploh ?e kaj ostalo...

 

Pokli?em torej Mazdino asistenco. In ugotovijo, da je moj najbli?ji servis v Kranju.

?zmeden?

Potem malo premislim in ugotovim, da so oni ?teli, da se bo tovornjak od avtovleke peljal po tisti cesti, po kateri smo se spustili na prvem MPL - tam skozi tisti kamniti predor.

 

S precej pogajanja sem na koncu le iztr?il, da ga bodo vlekli v Ljubljano v BTC. Ampak so bila pa res pogajanja, mislim da huj?a kot med Trumpom in Kimom... Pa je gospod Bizgec z Mazdine poprodaje tako hvalil, kako se da vse dogovoriti. Ja, dokler ti vse te?e, je Mazdina asistenca odli?na. Ko ti nekaj obstane, ima? pa z njimi ve?je sitnosti kot pa z avtom, ki stoji na pol na cesti in ovira promet.

 

Zdaj imam pripravljen denar, da pla?am avtovleki tisti vi?ek kilometrov, ki ga Mazdina asistenca ne bo pokrila. Jutri zgodaj zjutraj pridejo po avto in ga peljejo v Ljubljano v BTC. Imam pa ob?utek, da ko bosta iz tega servisa od?la Majes in Jure, bomo ?ravbali kar doma - bo bolj strokovno narejeno...

 

Za krono vsega pa sem danes z nekom govoril po telefonu in mi je obljubil, da se bo pozanimal in mi poslal sporo?ilo. Do zdaj nisem dobil nobenega sporo?ila. Zna biti, da je pozabil.

 

Mislim, da bi bolje naredil, ?e bi se zjutraj v postelji samo obrnil in spal naprej...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes bil v ?empetru na pogrebu. In ?ve?il jezik, da nisem sredi pogreba nazmerjal zbrane.

 

Za?etek je bil v cerkvi. In za?elo se je s sveto ma?o. Razumem, da niso vsi verni. In razumem, da taki po?akajo zunaj. Razumem, da tudi ?e bi ?li v cerkev, ne bi vedeli, kaj naj tam po?nejo. Ampak ne razumem pa, kako lahko med sveto ma?o za pokojnika pred cerkvijo na ves glas pripovedujejo vice? To pa res ne razumem. Smejali in krohotali so se tam pred cerkvijo, kot da je komedija, ne pa pogreb.

 

In zadnjih skoraj 12 let (od pogreba mojega o?eta dalje sem bolj pozoren tudi na to) ne mine pogreb, da ne bi komu muziciral mobitel. Pa, prekleta re?, ?e ga niti tisto eno uro ne more? pustiti v avtu ali pa vsaj sti?ati, si pa ?e hud odvisnik in bo potrebno na zdravljenje! Pa se ti med sprevodom proti grobu ?lovek pogovarja po mobitelu. Gledam in poslu?am in ne morem verjeti. Pa ?emu je sploh pri?el tak ?lovek na "zadnje slovo"? Naj ostane doma, mislim, da ga nih?e ne bo pogre?al... Pisanje SMSov med pogrebom me pa niti ne gane ve?, ker jih je vsaj nekaj na vsakem pogrebu. Za zdaj mi ?e uspe, da zgolj ?ve?im jezik in sem tiho. ?akam pa, kdaj se bo na?el model, ki bo na pogrebu naredil selfi...

 

Mislim, ljudje so vedno bolj brez kulture in tudi brez spo?tovanja do kogarkoli. Ker ?e bi jim bil pokojnik res tako pomemben in bi ga spo?tovali, bi se gotovo druga?e obna?ali...

 

Ubogi svojci, kaj morajo prena?ati. Zadnji? se poslavljajo od svojega dru?inskega ?lana, okoli njih pa povorka neotesancev... Da me je sram vsaki?, ko gledam, v kak?nem sprevodu hodim za pokojnikom...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsaki? ko pridem v domovino je nekdo drug te?je zbolel in zdej ena teta (tamlaj?a sestra od mat, niti 49 stara) zaradi klopa v grozljivo slabem stanju. Pa ful fajn oseba, res dobrodu?na. Upam, da bo ?lo :(

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sedj ne, da smo prej pri?li iz dopusta, ker je tamali zbolel...No danes sem peljala Mazdo na redni servis v BTC. In ?e na dopustu se je nekaj pod haubo sli?alo tk tk (kot neki preskakovanje). Pravi g. Majes, da se ne sli?i ni? groznega....No in ker, se nas smola dr?i ?e ene dva meseca...ketna se poslavlja :( Drugi teden menjava.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hm, kak?na bo cena? Ste se kaj zmenili za kak?no kulanco??

 

Meni tudi zanima koliksen bo strosek. Sicer je res, da se gre za dizla, ampak vseeno.

Ta zadeva naj bi pri?la 500? A Cosmos BTC. Tako je rekel g. Majes:) S popustom, dobra cena baje. Se pa spomnim, da je ob nakupu avta, ko ga je pregledal Pelko komentiral, ?e bo za menjat da je cca 600?. Plus senzor navora volana je za menjat, ki je tudi 500?. Ampak gremo eno pa po eno. Mogo?e tega ne bi na uradnem rihtali...Z verigo se pa ne bomo hecali:)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To gre potem pomoje za isti senzor. Senzor kota in navora volana. Na ebayu jih imas kar nekaj cene se pa gibljejo od 40e pa do 70e s postnino vred (rabljen). Tudi pri nas na avto.netu imas enega, vendar bi bilo potrebno poklicati za ceno. V najslabsem primeru pa iz kaksne razbite iz avto.net, ker 500e se mi zdi kar malo huda cena za en senzor. Zamenja se ga pa ena, dva, tri. Kaksni so pa simptomi? Avto vlece v eno stran oz. gre malo bolj na trdo? Mogoce DSC lucka gori?

 

https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=12863647

 

https://www.ebay.co.uk/itm/2010-MAZDA-6-SQUIB-SLIP-RING-CLOCK-SPRING-GS1D661S1/372301299294?hash=item56aee2fe5e&redirect=mobile

 

https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-MK-2-GH-AIRBAG-RING-SQUIB-CLOCK-SPRING-WITH-STEERING-ANGLE-SENSOR/332708062355?epid=1013794650&hash=item4d76f22493:g:GdEAAOSwkkNbFDQy&redirect=mobile

https://www.ebay.co.uk/itm/MAZDA-6-STEERING-WHEEL-SQUIB-GENUINE-GS1D661S1-2010/123185791663?epid=1013794650&hash=item1cae7202af:g:fNkAAOSwX5ZbH4Yn&redirect=mobile

https://www.ebay.de/itm/MAZDA-6-2007-2012-STEERING-COLUMN-STEERING-WHEEL-ANGLE-SENSOR-GS1D661S1-WARRANTY/122910418471?epid=1013794650&hash=item1c9e082627:g:NIMAAOSwJH5aWJZU&redirect=mobile

post-7623-0-64944900-1530909594_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.