Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

dne 14. 12. 2023 ob 19:58 je Z M A J napisal:

Če želiš ti od Ljubljane dalje posodim Geckota, z njim sem bil med drugim na Nizozemskem, brez da bi 1x samkrat sploh pomislil, da lahko karkoli guzne med to konkretno relacijo. Hyundai power. :)

 

Pazi, kaj ponujaš, ker ni veliko manjkalo, pa bi te res klical...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 minutami je Slivka napisal:

 

Pazi, kaj ponujaš, ker ni veliko manjkalo, pa bi te res klical...

 

 

Všeč bi ti bil ta DeSUS stroj. :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 48 minutami je Slivka napisal:

 

Niti ne. S seboj sem imel pohištvo za dve sobi. Nekateri kosi dolgi tudi 1800mm...

Vse OK, sam vrstni red zamenjaš in daš Getzkota v omaro. 🙃

  • Haha 2
  • Ljubim 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kar se porabe olja tiče (1 liter na 6.000 km) trdijo, da je to povsem normalno.

 

Kar se okvar tiče, pa trdijo, da zdaj bo pa v redu. Če sem prav razumel, so zamenjali kar veliko stvari. Če sem prav razumel, je samo en rezervni del vreden skoraj 2000€, pa še nekaj drugih stvari so menjali in naj bi bili samo rezervni deli okoli 2300€... Prav dosti se s tem nisem ukvarjal, bolj me je zanimalo, kaj bomo naslednjič, ko se spet ustavi... 

  • Zmeden 2
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Caki. Ta tanov ford spije 1l olja na 6.000 km ? Torej moras na en servisni interval 20.000 km vmes 3x dolivat olje po 1l?

 

Moje staro jajce ima sedaj 295.000 km in je spila 7 dl na 16.000 km. Torej na en servisni interval (20.000 km) nivo olja pade iz max na min.... Sem ravno včeraj malo preveril nivo olja..

Popravljeno od Scr3am
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Scr3am napisal:

Caki. Ta tanov ford spije 1l olja na 6.000 km ? Torej moras na en servisni interval 20.000 km vmes 3x dolivat olje po 1l?

 

Moje staro jajce ima sedaj 295.000 km in je spila 7 dl na 16.000 km. Torej na en servisni interval (20.000 km) nivo olja pade iz max na min.... Sem ravno včeraj malo preveril nivo olja..

Heh, točno tako, jaz olja v svojih cca.500.000km nisem nalil več kot 3l, skupaj, ok mogoče res max.5l....skupaj z domačo kosilnico ne.....res ne vem kaj folk vozi....

Popravljeno od sportman333
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Scr3am napisal:

Caki. Ta tanov ford spije 1l olja na 6.000 km ? Torej moras na en servisni interval 20.000 km vmes 3x dolivat olje po 1l?

 

Moje staro jajce ima sedaj 295.000 km in je spila 7 dl na 16.000 km. Torej na en servisni interval (20.000 km) nivo olja pade iz max na min.... Sem ravno včeraj malo preveril nivo olja..

Pa to smo že premlevali.

 

Audi A6 2.7 170konjev 6 cilindrov. 1 liter na 7500km.

Od novega, pa do 370.000km enako.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 56 minutami je Slivka napisal:

Kar se porabe olja tiče (1 liter na 6.000 km) trdijo, da je to povsem normalno.

 

Kar se okvar tiče, pa trdijo, da zdaj bo pa v redu. Če sem prav razumel, so zamenjali kar veliko stvari. Če sem prav razumel, je samo en rezervni del vreden skoraj 2000€, pa še nekaj drugih stvari so menjali in naj bi bili samo rezervni deli okoli 2300€... Prav dosti se s tem nisem ukvarjal, bolj me je zanimalo, kaj bomo naslednjič, ko se spet ustavi... 

Upam, da bodo ti novi deli držali dlje. Ker so verjetno isti, kot prva vgradnja.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, novi FucksWagen spije 1 liter olja na 6.000 km. Servisni interval je pa na 30.000. Sicer ne vem, čemu, ker ga vmes "zamenja" že sam, ampak dobro. In to naj bi bilo normalno. Ne vem, kako gre ekologija tu skozi, ampak dobro. 

In so me na servisu gledali, kot da bi bil nek omejeni debil in mi razložili, da je treba kdaj pa kdaj odpret pokrov motorja in pogledat, kaj se s strojem dogaja. Sem možakarju razložil, da je to nemogoče, ker pod tistim pokrovom ni nobenega stroja ampak samo neka pokveka - torej tudi če odprem pokrov, ne morem pogledat, kaj se dogaja s strojem, ker stroja tam notri ni. Na naši Mazdi 5 smo pri 340.000 km nalili olje na max., pa do 360.000 nismo več dolivali. In ne bi niti pokrova odprli, če ga ne bi kupec odprl... Če bo ta FuksWagen prišel do 340.000, bo pokuril več olja kot nafte - pa bomo gledali kakšen "runaway"...

 

Kaj folk vozi? To, kar lahko kupi... Vzameš novega in enostavno ne pričakuješ, da je slabši od starega. In ko enkrat to ugotoviš, je prepozno. Stari avto je prodan, drugega ne moreš kupit in si obsojen na... ... ... Tole, pa karkoli že je. Saj bi napisal, da je šara, samo to ni niti š od šare... Mislim, da moram v servisnem intervalu dolivat olje - in to na novem - to je res zelo slabo narejena pokveka...

 

V glavnem, zdaj se bom naokoli vozil kot v tistih starih časih, ko sem imel Škodo iz leta 1983: pred vožnjo preverit nivo olja, kantico olja vedno s seboj, če se obeta kakšna daljša vožnja en dan prej preživeti v garaži, da se "avto" pripravi za pot, v vsakem križišču, ko se ugasne, upat, da ga bo uspelo spet zagnat,... Kam nas je pripeljalo 40 let razvoja in napredka?

  • Začuden 1
  • Žalosten 2
  • Ni všeč 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 3 urami je Slivka napisal:

V glavnem, zdaj se bom naokoli vozil kot v tistih starih časih, ko sem imel Škodo iz leta 1983: pred vožnjo preverit nivo olja, kantico olja vedno s seboj, če se obeta kakšna daljša vožnja en dan prej preživeti v garaži, da se "avto" pripravi za pot, v vsakem križišču, ko se ugasne, upat, da ga bo uspelo spet zagnat,... Kam nas je pripeljalo 40 let razvoja in napredka?

 

Če hočeš znižat co2 na določenem motorju, potem moraš zmanjšat trenje. Jebeš to, da potem to pomeni kurjenje olja. Temu se reče zeleni prehod cepljen na tržno gospodarstvo. Za to smo se boril.

 

Jaz bi na tvojem mestu pi.. da so ti podtaknili zastarel motor. Ker sodobni motorji znajo piti olja več. 

  • Haha 3
  • Zmeden 1

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 8 urami je Mraušk Mčk napisal:

 

Če hočeš znižat co2 na določenem motorju, potem moraš zmanjšat trenje. Jebeš to, da potem to pomeni kurjenje olja. ... ... ... ... ...

 

Sm kmet an s hribu doma, pa ne zastop lih preveč usega tega...

 

Kolkr vem, je motorno olje tudi ogljiko-vodik. Torej pri njegovem kurjenju tudi nastaja ogljikov dioksid in vodna para. A ta ogljikov dioksid se ne prišteva k tistemu, ki ga dobiš s kurjenjem nafte?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolega je nabavil tole, ima tudi 7.sedežev, in ne more prehvaliti avta, s tem da opreme ni da ni (na prvih dveh sedežih zadaj display za mularijo).... vsekakor je ogromno alternative, jaz osebno bi se tega FucksWagna znebil asap :).... ->  in to je tudi stroj in udobje proti Ford-u..... -> https://www.avto.net/Ads/details.asp?id=18959192&display=Renault Espace

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.