Skoči na vsebino

Jamralnik v2


Ninja

Priporočeno sporočilo

ZA POPIZDITI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 4x v 5-ih mesecih odletu jabuk med pogovorom, o?itno spet ekran, ker ga druga?e vidi...

 

Po treh tednih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

post-2637-0-02947200-1443528446_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ZA POPIZDITI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! 4x v 5-ih mesecih odletu jabuk med pogovorom, o?itno spet ekran, ker ga druga?e vidi...

 

Po treh tednih!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

 

Pa kaj ti delas s temi telefoni? :ph34r:  Jaz sem v zadnjih sedmih ali osmih letih, odkar uporabljam iPhone imel samo enega na servisu... pa se to bolj kot ne zaradi kozmetine napake (home gumb je vcasih malo slabse prijel) ... Pa hcerin prastari iPhone 3GS je spustil duso (crknil nek comm board in se ni splacalo popravljat oz. je bilo bolj ekonomicno kupit drug rabljen novejsi model) ...  :zvizga:

 

Uporabljas kaksno kitajsko cunga lunga dodatno opremo (polnilci, kabli,...) ki ti kaj skuri v telefonu ?  sramezljiv

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa kaj ti delas s temi telefoni? :ph34r:  Jaz sem v zadnjih sedmih ali osmih letih, odkar uporabljam iPhone imel samo enega na servisu... pa se to bolj kot ne zaradi kozmetine napake (home gumb je vcasih malo slabse prijel) ... Pa hcerin prastari iPhone 3GS je spustil duso (crknil nek comm board in se ni splacalo popravljat oz. je bilo bolj ekonomicno kupit drug rabljen novejsi model) ...  :zvizga:

 

Uporabljas kaksno kitajsko cunga lunga dodatno opremo (polnilci, kabli,...) ki ti kaj skuri v telefonu ?  sramezljiv

popolnoma vse je originalno, dejstvo je da po prvem servisu dobi? nov a refurbished telefon......ckrnil je med pogovorom

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

popolnoma vse je originalno, dejstvo je da po prvem servisu dobi? nov a refurbished telefon......ckrnil je med pogovorom

 

 

Kolokor vem, pri nas dobis vedno novega... in ne refurbished, ker je nasa zakonodaja taka... Cez luzo pa lahko dobis tudi refurbished (tam lahko celo kupis refurbished... seveda po ustrezno nizji ceni ... 

 

Pri nas pa dobis menda vedno nov "replacement" telefon... to pomeni, da dobis zamenjan samo telefon in ne cele skatle s kompletno vsebino ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kolokor vem, pri nas dobis vedno novega... in ne refurbished, ker je nasa zakonodaja taka... Cez luzo pa lahko dobis tudi refurbished (tam lahko celo kupis refurbished... seveda po ustrezno nizji ceni ... 

 

Pri nas pa dobis menda vedno nov "replacement" telefon... to pomeni, da dobis zamenjan samo telefon in ne cele skatle s kompletno vsebino ... 

3 x dobil refurbished......kamor tudi IMEI prepi?ejo (vedno imam istega)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@JureS, ?e rabi? ti prodam svojega SE-ja, ki sem ga lani novembra na Bolhi kupil za 10?, pa recimo da se je ?e rahlo amortiziral (pa ?e prej je bil stara ene 4 leta min.) in ti ga dam za 5?, ah ne ti ga kar podarim, ?e ?eli?. :P

 

Bo? vidu kak?en stroj je to in ima (skoraj) vse kar imajo veliki, baterija pa dr?i ob dokaj pogostih pogovorih in sms-jih krepke 4 dni.  :jupiii:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 x dobil refurbished......kamor tudi IMEI prepi?ejo (vedno imam istega)

Pa si ti ziher, da dobiva? drugega in ne da samo tvojega nekaj predrkavajo pa ti dajo samo drug ohi?je, da izgleda drug... ker tale IMEI je tud sumljiv, ker ne vem zakaj bi IMEI kloniral na drug telefon. Ni logike po moje razen, da je to skos tvoj telefon pa te samo vozijo, da ima? drugega sploh, ker ima? konstantno isti problem.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

3 x dobil refurbished......kamor tudi IMEI prepi?ejo (vedno imam istega)

 

 

IMEI moras dobiti vedno nov... ce je nov aparat... Ce to niso naredili, potem so verjetno popravljali. Gre za iPhone kupljen pri Si.mobilu?Servis Teleray ali Emonagram? Uradni servis (EPL ali Pro Servis) vecinoma NE porpavlja zadev... razen v zadnjem casu kaksne malenkosti... Moras pa tudi dobiti novo 12 mesecno garancijo, ce so ti ga zamenjali ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

IMEI moras dobiti vedno nov... ce je nov aparat... Ce to niso naredili, potem so verjetno popravljali. Gre za iPhone kupljen pri Si.mobilu?Servis Teleray ali Emonagram? Uradni servis (EPL ali Pro Servis) vecinoma NE porpavlja zadev... razen v zadnjem casu kaksne malenkosti... Moras pa tudi dobiti novo 12 mesecno garancijo, ce so ti ga zamenjali ... 

vedno na EPL, imei isti, serijske druge - mam naloge (vse tri :) ). Imei imam tako vedno vezan na tistega prvega trgovinskega 21.3.2015...oz garancija 21.3.2016

 

Verjetno pa je zakon eno, praksa drugo?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

gledam epl elektronske dostope, ?al ni serijskih....na papirjih pa so...vsaki? druga, imei pa ne  :ne vem:

 

 

ima status:Popravilo je zaklju?eno Serviser: Grega Po?ek Datum prevzema: Artikel: 18.03.2015 IPHONE 6,MM-TD,16GB,SLVR

 

 Opis del: 

Opis posega Koli?ina Znesek(brez DDV) Servisni pregled naprave, vpis GSX, garancijska zamenjava naprave Apple garancija 1,00 20,00 ZD661-00352 iPhone 6, MM-TD, 16GB, Silver, CI/AR-ZDD

 

 

drugi?

ma status:Popravilo je zaklju?eno Serviser: Grega Po?ek Datum prevzema: Artikel: 26.08.2015 IPHONE 6,MM-TD,16GB,SLVR

 

 Opis del: 

Opis posega Koli?ina Znesek(brez DDV) Garancijsko popravilo 1,00   ZD661-00352 iPhone 6, MM-TD, 16GB, Silver, CI/AR-ZDD

 

tretji?....danes

 

govorimo o i6, i5s je imel pa dva naloga...............

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

vedno na EPL, imei isti, serijske druge - mam naloge (vse tri :) ). Imei imam tako vedno vezan na tistega prvega trgovinskega 21.3.2015...oz garancija 21.3.2016

 

Verjetno pa je zakon eno, praksa drugo?

IMEI ne more biti enak... Tako kot serijska stevilka ni enaka... Mogoce imas kaksno zmesnjavo na papirju... IMEI preveris v Settings >> General >> About ... Tam najdes oboje... Tako IMEI kot tudi serijsko stevilko...

 

Je kupljen na Si.mobilu? Ker EPL je uradni seviser za tiste kupljene na Mobitelu (uradni servis za tiste, kupljene na Si.mobilu je bil prej Emonagram, zadnje leto ali malo vec pa je Teleray)... ali pa tiste kupljene kjerkoli drugje po svetu. Razlika je v tem, da za tiste, kupljene pri Telekomu velja slovenska zakonodaja glede garancije... in moras dobiti ob menjavi novo 12 mesecno garancijo... Pri ostalih pa po Applovih garancijskih pogojih vedno velja samo garancija prvotnega telefona... oz. 90 dni, ce je prvotne garancije manj kot to... Ce na EPL prineses iPhone kupljen na Si.mobilu, ga sicer vzamejo ... Vendar ga smatrajo kot da je kupljen kjerkoli drugje razen ori Telekomu... In se garancija ne podaljsa...

 

Pa se to... Ce je prvotni kupljen 21.3.2015, potem garancija velja do 20.3.2016 ;)... To lahko vidis, ce voises serisjko na strani http://selfsolve.apple.com ... Vendar naj te ne zavede... Na tej strani vedno kaze garancijkimrok prvotnega iPhone-a.... Ce je garancija podaljsana zaradi SLO zakonodaje, je merodajen garancijski list...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

znam pogledat v telefon....ko dela :) in dejansko je bil imei isti v tem telefonu, ki je crknil kot pred servisom :ne vem: Edino ?e je bil samo popravljen z ekranom in novim ohi?jem, pa je to spet crknilo. od 1.9. po 28 dneh ma da je v garanciji ne glede na vse

 

mah ?udno je vse

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, IMEI je za GSM neki takega kot za nas davcna st.ali EMSO in se ne more podvajati, je res?

 

Men pa se je zdele za dobr jutr zataknu sendvic na avtomatu, grrrrr :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se vedno trdim, da je to nemogoce, da je imel drugo serijsko stevilko in isti IMEI kot prejsnji, ce je bil zamenjan ... Ampak OK... Ne da se mi...  :ne vem:

 

 

Aja... se to:

 

IMEI lahko preveris tudi drugace, ne samo v menijih takrat ko dela... Ce gre za iPhone 6, najdes IMEI na zadnji strani aprata...

 

skitched-20150930-073645.png

 

Pri starejsih (3G, 3GS, 4, 4s) in kot kaze tudi pri zadnjem modelu 6s in 6s Plus, je IMEI spet na okvircku SIM kartice ... 

 

skitched-20150930-073727.png

 

Skatle je pa itak se vedno od prvega, ce jo se imas :) ... Tam pa najdes te podatke na nalepki...

 

ipad-barcode.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, IMEI je za GSM neki takega kot za nas davcna st.ali EMSO in se ne more podvajati, je res?

 

Men pa se je zdele za dobr jutr zataknu sendvic na avtomatu, grrrrr :P

imei je identifikacija mobilne naprave v omre?ju, ni isto kot serijska, in ja ne moreta biti 2.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@Jest, IMEI je za GSM neki takega kot za nas davcna st.ali EMSO in se ne more podvajati, je res?

 

Men pa se je zdele za dobr jutr zataknu sendvic na avtomatu, grrrrr :P

 

 

Tako nekako... Bom dal kar definicijo, kaj pomeni IMEI :)

 

IMEI-20150930-074300.png

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

telefon je na servisu - je mogo?e da so ?revesje preselili? Samo potem je serijska spet na istem...ne vem, ali pa me je zmedlo to da je mogo?e novi imei sedaj vpisan pod starega na check your warranty - da je vse isto

 

mo?no?

Se vedno trdim, da je to nemogoce, da je imel drugo serijsko stevilko in isti IMEI kot prejsnji, ce je bil zamenjan ... Ampak OK... Ne da se mi...  :ne vem:

 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da bi crevesje preselili, ni mozno... Niso taki salabajzerji :) ... Glede tega, kjer je vpisan ta novi IMEI pa nevem, kaj tocno mislis. Preverjas na strani http://selfsolve.apple.com ? Tam ti vedno napise datum do kdaj velja garancija prvotnega telefona ... 

 

Zadeve lahko preveris tudi na http://supportprofile.apple.com

 

Nevem vec, kje ti preverjas IMEI... ampak pomoje je nemogoce, da bi aparat imel enak IMEI kot prejsnji... Predvidevam, da ti to gledas preko kaksnih papirjev :) ... 

 

Aja... se vedno ne vem, ali je bil iPhone kupljen pri Telekomu ali Si.mobilu :). Ta podatek je pomemben predvsem za to ali ti pripada ob menjavi nova 12 mesecna garancija ali ne :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To, da bi crevesje preselili, ni mozno... Niso taki salabajzerji :) ... Glede tega, kjer je vpisan ta novi IMEI pa nevem, kaj tocno mislis. Preverjas na strani http://selfsolve.apple.com ? Tam ti vedno napise datum do kdaj velja garancija prvotnega telefona ... 

 

Zadeve lahko preveris tudi na http://supportprofile.apple.com

 

Nevem vec, kje ti preverjas IMEI... ampak pomoje je nemogoce, da bi aparat imel enak IMEI kot prejsnji... Predvidevam, da ti to gledas preko kaksnih papirjev :) ... 

 

Aja... se vedno ne vem, ali je bil iPhone kupljen pri Telekomu ali Si.mobilu :). Ta podatek je pomemben predvsem za to ali ti pripada ob menjavi nova 12 mesecna garancija ali ne :) ... 

telekom cela firma.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj ti verjamem, to je tvoja stroka, nekaj me je zmotilo da mi je bilo isto....ja vedno tukaj ?ekiram.

 

Tole je prej?nji, od tega ki je na servisu nimam ker je umrl na slu?beni poti

post-2637-0-72295000-1443595989_thumb.png

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evo na?el - prvi? so ga menjali a na zadnjem servisu v bistvu niso menjali ampak o?itno popravljali, in menjali ohi?je - rekli pa so mi da so menjali celega v bistvu gre pa za isti telefon...to me je zmotilo

 

Torej ni vedno da ga menjajo, bil je popravljen. Slikano z BBerry  :rolleyes:

post-2637-0-54461100-1443596357_thumb.jpg

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

telekom cela firma.

 

Potem ti ob menjavi pripada nova 12 mesecna garancija... Ni pa to vidno preko strani http://selfsolve.apple.com ... ampak se vidi iz papirjev... Zdi se mi, da morajo izdati celo nov garancijski list (ali dopisati na starega nov datum)... 

 

 

Saj ti verjamem, to je tvoja stroka, nekaj me je zmotilo da mi je bilo isto....ja vedno tukaj ?ekiram.

 

Tole je prej?nji, od tega ki je na servisu nimam ker je umrl na slu?beni poti

 

 

Ni moja "stroka"... je pa moj hobi :) ... 

 

 

Evo na?el - prvi? so ga menjali a na zadnjem servisu v bistvu niso menjali ampak o?itno popravljali, in menjali ohi?je - rekli pa so mi da so menjali celega v bistvu gre pa za isti telefon...to me je zmotilo

 

Torej ni vedno da ga menjajo, bil je popravljen. Slikano z BBerry   :rolleyes:

 

 

Kot sem ze napisal, ga zadnje case ne menjajo vedno... ampak kaksne malenkosti popravljajo tudi sami. Veliko je recimo takih, kjer uveljavljajo raznorazne kozmeticne napake... predvsem zato, da bi prisli tako do novega telefona in nove garancije... zato pomoje v zadnjem casu kaksne manjse zadeve lahko popravljajo tudi sami. Recimo "lunin efekt", kjer se pri kamerici vidi, da je neka obroba malce zamaknjena (glej sliko)

 

skitched-20150930-093843.png

 

Nisem pa se slisal, da bi menjali celo ohisje ... V takih primerih ponavadi menjajo cel telefon ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.