Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano
pred 3 minutami je godlike napisal:

Lahko povem, da Petrol 95 da 299Nm. Večkrat preverjeno.

 

Petrol 100, da 305Nm, tolko kolko motor zmore.

 

Zadnjič sem tankal Shell 95Nm in da ven 300Nm. Torej moj avto pravi, da je boljša župa.

 

Moral bi še Moll E10 stestirat.

Kot smo že ugotovili večkrat, slovenska župca je najmanj kvalitetna. 😉

 

 

Napisano (urejeno)
Pred eno uro je godlike napisal:

Lahko povem, da Petrol 95 da 299Nm. Večkrat preverjeno.

 

Petrol 100, da 305Nm, tolko kolko motor zmore.

 

Zadnjič sem tankal Shell 95Nm in da ven 300Nm. Torej moj avto pravi, da je boljša župa.

 

Moral bi še Moll E10 stestirat.

 

1 Nm navora je tok mal razlike, da to samo posebneži na CX-30 porajtajo :D 

 

Ampak prosim sporoči za Mol. Kolega z Boxster GT4 je rekel, da so delali laboratorijske raziskave in da je Mol-ov 100 oktanski še najbolj efektiven. A maš drugače čipiran motor, ali od kje toliko?

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
Pred eno uro je Alex napisal:

Kot smo že ugotovili večkrat, slovenska župca je najmanj kvalitetna. 😉

Za moje pojme je Mol 95 slabši, ker je E10.

pred 8 minutami je g.Wankel napisal:

 

1 Nm navora je tok mal razlike, da to samo posebneži na CX-30 porajtajo :D 

 

Ampak prosim sporoči za Mol. Kolega z Boxster GT4 je rekel, da so delali laboratorijske raziskave in da je Mol-ov 100 oktanski še najbolj efektiven. A maš drugače čipiran motor, ali od kje toliko?

Tovarniško 305Nm na overboostu.

Ker požere od 91 oktanov naprej, se mašina odziva na kvaliteto goriva.

 

Preko 305Nm ne bo spustil, je tovarniško po moje omejeno. Pa rabim avtocesto, ker se to najlepše vidi v 5 ali 6, ko je dlje časa na overboost obratih. 1 in 2 ga nimata.

 

Verjetno si se zmotil, CX-30 je SUV (zdaj me bo kdo kregal, tudi če ni SUV, je povišan) in ni variante da bi to vozil.

To spremljam na i20n.

Napisano
pred 9 minutami je godlike napisal:

Verjetno si se zmotil, CX-30 je SUV (zdaj me bo kdo kregal, tudi če ni SUV, je povišan) in ni variante da bi to vozil.

 

Ni letel nate :D

Vem kaj voziš :) 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 12 urami je Boss napisal:

Mi z 380Nm se samo hihitamo 😜

 

Mi je včeraj nekdo zasolil, da gre lepo, ampak ko ga je en s Teslo Y peljal, mu je blo slabo. Kak pa tisto gre.

Ja probaj prosim po zaprtih ovinkih....

 

No saj vidim "smajlija". Lahko pa računama Nm/kg in kw/kg 😇

Pa ja, se ne sekiram, vedno je nekdo z boljšim in tudi s slabšim.

Meni nariše nasmešek na obraz, z veseljem se vsedem v oba stroja in pridem ven nasmejan in to je edino kar šteje.

Popravljeno od godlike
Napisano

420 Nm 😎

Easy soča ride.

  • Všeč 1
  • Haha 1

 

Voznik premium vozila, na premium pnevmatikah ter voznik premium kolesa na premium pnevmatikah.

 

Napisano
pred 9 urami je godlike napisal:

 

Mi je včeraj nekdo zasolil, da gre lepo, ampak ko ga je en s Teslo Y peljal, mu je blo slabo. Kak pa tisto gre.

Ja probaj prosim po zaprtih ovinkih....

 

No saj vidim "smajlija". Lahko pa računama Nm/kg in Kw/kg 😇

Pa ja, se ne sekiram, vedno je nekdo z boljšim in tudi s slabšim.

Meni nariše nasmešek na obraz, z veseljem se vsedem v oba stroja in pridem ven nasmejan in to je edino kar šteje.

Pred dvema letoma sva iz smeri GG proti prelazu Črnivec "spontano" maksimalno pognala vsak svojega stroja; Tesla S (dual motor) in jaz mojega takratnega optimiziranega Z4 3.0 in je bilo točno to kar ti opisuješ; na ravnici mi je lepo bežal, potem so prišli rahli ovinki, sem se mu bližal, kasneje bolj zaprti ovinki, sem mu priškripal tik do zadka in moral zavirati da ni počilo. :) 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano
pred 4 urami je Z M A J napisal:

Pred dvema letoma sva iz smeri GG proti prelazu Črnivec "spontano" maksimalno pognala vsak svojega stroja; Tesla S (dual motor) in jaz mojega takratnega optimiziranega Z4 3.0 in je bilo točno to kar ti opisuješ; na ravnici mi je lepo bežal, potem so prišli rahli ovinki, sem se mu bližal, kasneje bolj zaprti ovinki, sem mu priškripal tik do zadka in moral zavirati da ni počilo. :) 

A misliš, da je bil tisti v Tesli dober voznik kot si ti..... :whatever:

Napisano

@Z M A J ma prav. Sem vozil kar nekaj EV-jev tud recimo Cupro Born, ki je kar strup, ampak, ko greš enkrat v ovinke, jih visoka teža enostavno ubije. Gume na zdržijo, skos maš občutek, da se nekak vališ preko koles in enostavno povedano - filing je zelo slab. Nekak delujejo kot ameriški avti, velik moči, velika teža, super za pospeševanje na ravnih širokih cestah in živ obup za dinamiko v ovinkih.

  • Všeč 3
  • Hvala 1

33112_1.png

Napisano
pred 3 urami je Bini napisal:

A misliš, da je bil tisti v Tesli dober voznik kot si ti..... :whatever:

Lahko bi posadil za volan Tesle magari A.S. da Silvo (zame najboljši dirkač vseh časov), pa ne bi bilo bistveno drugače, ker fizikalnih zakonov se v tem primeru ne da ogoljufat, a ne? :) 

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Napisano

Ah, Ayrton bi te pošolal, ne le v Tesli S, mogoče celo v Cybertrucku ...

 

Sicer pa take primerjave niso ravno posrečene - dve povsem različni vozili, eno narejeno za kruzanje po avtocesti, drugo, da se zapodi med ovinke ... Pa vprašanje, kakšne gume so bile na obeh itd. 

 

Zdaj, višja teža pri EV je vsekakor faktor, ampak spet ni take drame, saj je baterija na dnu vozila, tako da težišče ni visoko, pa še porazdelitev teže je pri večini vozil zelo ugodna. Tako da tudi EV se da zelo hitro peljati čez ovinke ...

  • Všeč 1
  • Haha 1
Napisano
pred 10 urami je dvorjan napisal:

Zdaj, višja teža pri EV je vsekakor faktor, ampak spet ni take drame, saj je baterija na dnu vozila, tako da težišče ni visoko, pa še porazdelitev teže je pri večini vozil zelo ugodna. Tako da tudi EV se da zelo hitro peljati čez ovinke ...

 

Ma ne no...masa vozila je verjetno en najpomembnejših faktorjev, na zaprtih ovinkih najpomembnejši. Tudi, če izbereš dva avtomobila z enako maso na KM bo tisti, ki bo imel manjšo skupno maso bistveno hitrejši. Tu ne igra težišče prav nobene drastične vloge, ampak le to kolk avto ven nosi centrifugalna sila. 

 

Sicer pa naj še @g.Wankel pove, ki ima eno lažjih Mazda, kako se to pelje v ovinkih, pa da ni EV-ja, ki bi mu lahko sledil.

33112_1.png

Napisano (urejeno)
pred 11 urami je dvorjan napisal:

Zdaj, višja teža pri EV je vsekakor faktor, ampak spet ni take drame, saj je baterija na dnu vozila, tako da težišče ni visoko, pa še porazdelitev teže je pri večini vozil zelo ugodna. Tako da tudi EV se da zelo hitro peljati čez ovinke ...

 

Oh spet te cvetke, kot tista, da čutiš razliko v 0,1 bara.

pred 4 minutami je Boss napisal:

Sicer pa naj še @g.Wankel pove, ki ima eno lažjih Mazda, kako se to pelje v ovinkih, pa da ni EV-ja, ki bi mu lahko sledil.

 

Točno to sem hotel povedati. Pa je moja 100kg težja od drugih Miat. Sem zadnjič vozil 300kg težjega Z4 in je razlika dan/noč. Če me je pa prepričal, boste pa čez 14 dni izvedeli :D 

Popravljeno od g.Wankel
  • Všeč 1
  • Ljubim 1

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano (urejeno)
pred 59 minutami je jures napisal:

Mel miato, barchetto, zdaj coupeja. Trije tipi avtov, vsi lahki, en rwd podhranjen 1100kg, en fwd srednje hranjen 1000kg, zdaj fwd kar primerno rejen, a že težji 1250kg

 

Med vrsticami najdeš rešitev :D 

Sam tvoja miata pa še kar gaga, vidiš :D 

Popravljeno od g.Wankel

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano
pred 12 urami je jures napisal:

o zdej jo je viper ornk nafutral.....:)

Če je to tista k mislim, je nafutrana, vozi se pa ne, ker so jo FIA pravila zasrala :P

Napisano
pred 5 urami je 50keda napisal:

Če je to tista k mislim, je nafutrana, vozi se pa ne, ker so jo FIA pravila zasrala :P

 

Vozi v drift serijah. Ne vem, če ma FIA kaj tu ;)

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

No ja potem je ta, ja, letos ni vozil državnega, ker ima samo lok, nima cele kletke in se ni mogu prijavit ;) Drift prvenstvo je blo pod okriljem AŠ zveze in potem tle nastopjo FIA pravila in morš met celo kletko, vsaj tako sem bil informiran.

Napisano
pred 3 minutami je 50keda napisal:

No ja potem je ta, ja, letos ni vozil državnega, ker ima samo lok, nima cele kletke in se ni mogu prijavit ;) Drift prvenstvo je blo pod okriljem AŠ zveze in potem tle nastopjo FIA pravila in morš met celo kletko, vsaj tako sem bil informiran.

 

Maš prav, je potrdil :D 

The ability to speak does not make you intelligent.

Napisano

Čist tko za info, da ne bo kdo rekel, da nisem povedal. V soboto sem tankal, tako da cena goriv ne bo padla. Hvala Golob in Golobica.

33112_1.png

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Danes opravil dobrih 57km in sicer štart iz Soteske, prek Tunjic, Zaloga pri Cerkljah, Cerkelj, Olševka in Tupalič, do PREDDVORa in tam kopanje v Črnavi   Povratek prek Komende in Kamnika.   Od Tunjiške mlake proti Zalogi pri Cerkljah in Šmartnem je izredno lepa, neprometna cesta, večinoma po gozdu. Me je res navdušil predvsem ta del poti
    • Zgleda, da nekaj je spet na tej Mazdi, da pritegne,.... Po testih nekaterih je kot paket boljša kot npr. RAV4, lepša notranjost... Ko sem jo sam prvič videl, katastrofa, drugič tudi katastrofa. Pred kratkim tretjič ko sem bil na servisu pri Mazdi, pa sem si jo mimogrede še malo bolje ogledal, pa se mi sploh več ni zdela slaba, tudi notri se mi zdi kar v redu, materiali ne zgledajo tako slabo kot sem bral. Tudi ekran ni zgledal slabo, sem sedel v različici z manjšim ekranom.  Tudi Mazda vztraja da je ta veliki ekran manj moteč in lažji za uporabo in da so se pač vozniki navadili na stil pametnih  telefonov.  Tudi motor po testih je ok za normalno vožnjo in lepo usklajen s celoto.. Tako da kot kaže bo naslednja CX-30 tudi v tej smeri... Na žalost ali bomo videli in na koncu bomo verjetno navdušeni... Spremembe se pač dogajajo in ali sprejmeš ali pač ne in greš mogoče na Opla 😁  
    • Te fore,ki jih vidiš pogosto na YouTube,se raje izogibajte,če nočete,da vam zgori bajta. To je tako,kot,da bi npr. z resetom varovalke mislil,da si "zrihtal".   Ne kaže polnilec brez veze napako!!!   Tukaj samo nazaj v trgovino,in vzami drugo baterijo,ostale "operacije" kot npr. razisakava,katera celica je fuč itd,je zate brezpredmetna. Drugo je,če znaš,in imaš opremo potrebno za to,in tudi v tem primeru bi bilo smiselno le v "raziskovalne namene",ko ti je vseeno,ali bo kaj iz tega,ali bo pa "za v kanto". V tem primeru,za "raziskovanje",bi potreboval multimeter,in en res dober polnilec za analizo celic,kot je npr. Opus BT-C3100 (sem ga v tej temi že opisoval). In še v tem primeru,bi lahko le ugotovil,kaj je z baterijo narobe in zakaj...nič več!   Gre za to-to so vgrajene tako poceni celice,da stroškovno nima smisla-za 19,99€ polnilec in 2Ah baterija z 5 celicami formata 18650...ni čudno. Še vsa čast BMS-u in polnilcu,ker očitno delata,kot se spodobi....samo,če je tanajceneje vgrajeno,ni čudno,če ga kakšna celica "sračka".   Kot sem napisal-nazaj v trgovino,in naj dajo drugo baterijo,vse ostalo nima smisla,če želiš delujočo baterijo.  
    • Vedno mi vsi govorijo, kako je motor nevaren. Pa sem malo pobrskal po statistikah...      
    • Ja, pa kaj tebi ni jasno? Glej, če je v času kovida zaprl celo Evropo ... ... ... Ja, glej, zdaj je starejši in bolj izkušen in lahko Trumpa spravi v strah...    Saj se bodo našli kolesarji (v bistvu se čudim, da se še niso), ki bodo zrušili Janšo, kar pomeni, da so še močnejši od Janše. Boš videl, kako se bo Trump šele njih ustrašil. Sploh, če prideta mimo Svetlana Makarović in Milan Kučan z rdečo zvezdo na prsih...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.