Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Jutri spet malce dol ... za vse razen za plina?e :)

skitched-20150817-205429.jpg

pri plinu je neka ?udna logika zamika in bo ?el dol ?ele ko bo cena bencina nara??ala :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Men je sme?no nekaj drugega in sicer, ko so cene ?le gor so tako lepo dra?ili tudi ostale cene izdelkov z izgovorom, da je to zaradi dviga cen energentov. Torej bi jih danes po tej logiki morali spu??ati pa kar dvomim, da jih. Ko pa bo pa spet ?lo malo gor pa bodo takoj imeli izgovor za dvig.

 

Aja, kaj pa dela Klobasa in njegovi kameradi? A ?e ni? ne grozijo s stavko?

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Samo moram pa pohvalit vsake toliko na?e vodilne gor; sem malo primerjal cene v eu in smo mi v prvi tretjini najbolj poceni  litra diesel-a

Prej smo bili nekje na sredini.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Men je sme?no nekaj drugega in sicer, ko so cene ?le gor so tako lepo dra?ili tudi ostale cene izdelkov z izgovorom, da je to zaradi dviga cen energentov. Torej bi jih danes po tej logiki morali spu??ati pa kar dvomim, da jih. Ko pa bo pa spet ?lo malo gor pa bodo takoj imeli izgovor za dvig.

 

Aja, kaj pa dela Klobasa in njegovi kameradi? A ?e ni? ne grozijo s stavko?

Tisti, ki se ukvarjajo s problemi kurjave naletijo na zanimivo cenovno politiko prodajalcev peletovov. Leto?nji test peletov je pokazal, da velika ve?ina vzorcev ne dosega standarda A1 Tisti, ki ga dosegajo pa imajo ceno 4,2 -4,5 ?/15 kg. To znese 0,28 - 0,30 ?/ kg. Propaganda pravi, da je razmerje za liter kurilnega potrebno 2 kg peletov. Imam ob?utek da se pri tem razmerju nateguje kupce, ker je to razmerje verjetno bli?e 2,5 in ?e ve?. ?e to upo?tevamo se postavlja vpra?anje ekonomi?nosti kurjave s peleti. Pri povpre?ni ceni 1 t peletov 290 ? in glede na razmerje porabe, bi lahko v sedanjih razmerah bila razlika med ceno 1000 l kurilnega in 2,5 t peletov bila 106?, ali 12,75 % prihranka. Kdaj se torej povrne razlika v investiciji v kotel na pelete, ki po ta malem zna?a 2500 ? ??? Ali tista razlika 106 ? (trenutno) odtehta ?i??enje pepela pri peletih ?

Nikoli ne bom imel toliko znanja, da se tudi od tebe ne bi nekaj nau?il.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tisti, ki se ukvarjajo s problemi kurjave naletijo na zanimivo cenovno politiko prodajalcev peletovov. Leto?nji test peletov je pokazal, da velika ve?ina vzorcev ne dosega standarda A1 Tisti, ki ga dosegajo pa imajo ceno 4,2 -4,5 ?/15 kg. To znese 0,28 - 0,30 ?/ kg. Propaganda pravi, da je razmerje za liter kurilnega potrebno 2 kg peletov. Imam ob?utek da se pri tem razmerju nateguje kupce, ker je to razmerje verjetno bli?e 2,5 in ?e ve?. ?e to upo?tevamo se postavlja vpra?anje ekonomi?nosti kurjave s peleti. Pri povpre?ni ceni 1 t peletov 290 ? in glede na razmerje porabe, bi lahko v sedanjih razmerah bila razlika med ceno 1000 l kurilnega in 2,5 t peletov bila 106?, ali 12,75 % prihranka. Kdaj se torej povrne razlika v investiciji v kotel na pelete, ki po ta malem zna?a 2500 ? ??? Ali tista razlika 106 ? (trenutno) odtehta ?i??enje pepela pri peletih ?

 

Jest sem prej pokuril okoli 2.200 do 2.400 litrov kurilca... sedaj na pelete pa slabe 4 tone ... Letos sem pelete kupil enkrat maja in placal 880? za 4 tone ... Ce bi kurilca kupil zdaj, ko je bil dokaj poceni bi dal za 2.400 litrov 1.927,20? ... Torej racunica se vedno je ... Je pa res, da je treba enkrat na teden nafilat zalogovnik in posesat kurisce... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uf ko berem te cifre je mogo?e res T? way to go. Jaz dam 1200? letno za elektriko za 160m2, ampak to ej vse, gospodinjsktvo. voda, ogrevanje...tudi klime poleti...ogrevanja od tega je cca dobra polovica

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, ko berem te cifre je mogo?e res pirolizni kotel na polena in lasten gozd najcenej?a re?itev. Pri nas se kurilna sezona za?ne sredi septembra, kon?a pa konec maja. Zime pa spodobno hladne, za dodatek pa poskrbi burja, ki pri nas jemlje zalet za Vipavsko dolino. Pa imam na leto za mogo?e 250? stro?ka za nafto, me?anico in servisiranje motorke. Ostalo pa opravim z BTjko, ki jo imam za to, da se pozimi vozim v slu?bo, pa da kak?en gnoj kam prepeljem, pa ?ivino na pa?o, pa seno domov, pa ?e kak?en gradbeni material, pa kak?na krmila in pa, ja, tudi kurjavo...

 

Se mi je pa, enkrat za spremembo, iz?lo, da sem ravno danes imel povsem prazen rezervoar, pa sem nato?il ?e po stari ceni. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Uf, ko berem te cifre je mogo?e res pirolizni kotel na polena in lasten gozd najcenej?a re?itev. Pri nas se kurilna sezona za?ne sredi septembra, kon?a pa konec maja. Zime pa spodobno hladne, za dodatek pa poskrbi burja, ki pri nas jemlje zalet za Vipavsko dolino. Pa imam na leto za mogo?e 250? stro?ka za nafto, me?anico in servisiranje motorke. Ostalo pa opravim z BTjko, ki jo imam za to, da se pozimi vozim v slu?bo, pa da kak?en gnoj kam prepeljem, pa ?ivino na pa?o, pa seno domov, pa ?e kak?en gradbeni material, pa kak?na krmila in pa, ja, tudi kurjavo...

 

Se mi je pa, enkrat za spremembo, iz?lo, da sem ravno danes imel povsem prazen rezervoar, pa sem nato?il ?e po stari ceni. :)

Koliko je pa tvoja ura?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Posebej ure nimam, jo pa imam na mobitelu in v avtu...

 

 

Ja, vem, kaj misli?. A jaz na to gledam malo druga?e. Namesto nabiranja ma??ob pred televizijo in treniranja v fitnesu potelovadim v gozdu. Poleg gre ?e ?ena in med po?itki ?e kaj predebatirava in narediva kak?ne na?rte. Pri polenih (ko jih je treba iz prikolice in kasona zlo?iti v drvarnico) pa pomagajo tudi otroci in ?e z njimi predebatiramo marsikaj, energijo namesto za neumnosti porabijo za nekaj koristnega, zraven se nau?ijo, da ne pade kar z neba ampak je treba kaj narediti, ?e ho?e? kaj imeti in smo vsi zadovoljni. Jaz osebno si te?ko predstavljam ?ivljenja brez tega. Je pa res, da mi kme?ko ?ivljenje ni tuje, zato sva si pa z ?eno doma naredila manj?o kmetijico, na kateri imamo nekaj drobnice in nekaj vrta. Praviloma za "lastno rabo"... Zato pa tudi teh ur ne ?tejem, po koliko so... Nam pa ravno zaradi tega ob eni pla?i in ?tirih otrocih ?e vedno ostaja denar za kak?ne potepu?ke po?itnice. Pa tam tudi ne ?tejem, koliko je moja ura vo?nje in ura bivanja v prikolici...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

uf ko berem te cifre je mogo?e res T? way to go. Jaz dam 1200? letno za elektriko za 160m2, ampak to ej vse, gospodinjsktvo. voda, ogrevanje...tudi klime poleti...ogrevanja od tega je cca dobra polovica

 

 

T? je bila tudi v igri, ko smo pred cca. dvemi leti posodabljali kurilnico... samo zal moramo najprej investirat v izolacijo hise... To pa je spet tak strosek, da vprasanje, ce se izplaca v nekem doglednem roku ... 

 

Smo pa dali TC za sanitarno vodo cez leto ... 

 

Pri tebi je drugace, ker je novogradnja... pa verjetno talno gretje... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ne vidim razloga zakaj bi morali biiti peleti nek a1 standard. ?e ti ne zabijajo pe?i in ne pu??ajo katrana si zmagal. jaz dajem po 190? za tono in ?e nisem presegel 2 toni na sezono. Res pa je, da je ?i??enje relativno precej?nja svinjarija, bistveno ve? kot T?

 

Sem pa v avstriji tankal prej?nji teden za 0,98? da se mal dr?im teme:)

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

T? je bila tudi v igri, ko smo pred cca. dvemi leti posodabljali kurilnico... samo zal moramo najprej investirat v izolacijo hise... To pa je spet tak strosek, da vprasanje, ce se izplaca v nekem doglednem roku ...

 

Smo pa dali TC za sanitarno vodo cez leto ...

 

Pri tebi je drugace, ker je novogradnja... pa verjetno talno gretje...

Jah izolacija je pa predpogoj za vse skupi ja....okna, fasada pa to

Jaz pa v bosni vceraj zelenca za 0.95? (lpg je 0.4?)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Cene goriva ali kaksne frisne za povalat? :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.