Skoči na vsebino

Sprememba cene goriv


jures

Priporočeno sporočilo

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj si ti ja nor, kam smo pr?l s cenam :o nazadne ko sm bencinca tanku poln kesl je bil benz 100-ka po 1.33? <_<

 

?e dobro da ne po 70 SIT za liter. :harhar::hohoho:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 centov razlike pri litru pa je ?e kar konkreten prihranek, npr. 70litrov to?i? in je 7? v ?epu. Raje jih imam jaz kot Petrol. :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

10 centov razlike pri litru pa je ?e kar konkreten prihranek, npr. 70litrov to?i? in je 7? v ?epu. Raje jih imam jaz kot Petrol. :harhar:

 

petrol je pa tazadna firma, ki mu dam zaslu?it... -_-

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

Danes na Hrvaskem zacne veljati zakon, ki dovoljuje da bencinska postaja - vsaka zase, veckrat na dan ce je treba, postavi svojo ceno goriva.

 

Svaka jim cast. Takoj ko jih je malo vec v radiusu to pomeni plus, in obratno seveda

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes na Hrvaskem zacne veljati zakon, ki dovoljuje da bencinska postaja - vsaka zase, veckrat na dan ce je treba, postavi svojo ceno goriva.

 

Svaka jim cast. Takoj ko jih je malo vec v radiusu to pomeni plus, in obratno seveda

 

Kak?ne pa imajo oni cene za bencin trenutno? So ni?je kot pri nas? Mislim da je 95 10 centov ceneje, ?e prav vem?

 

Kako pa to menjujejo, pa? ?e zadane? uro si lahko vesel, druga?e pa na ugibanje? :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In ze je tu aplikacija Gorivo. Kjer imas daily update, saj tudi sam lahko apdejtas cene na vsaki pumpi.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Svaka jim cast. Takoj ko jih je malo vec v radiusu to pomeni plus, in obratno seveda

 

what?!?!

 

To je vse dogovorni biznis in sigurno ne v plus potro?nika - ?aki, da pride sezona, ko se jim bo cena pribli?ala italijanskim. Pol bo ?ele folk cvilil.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

what?!?!

 

To je vse dogovorni biznis in sigurno ne v plus potro?nika - ?aki, da pride sezona, ko se jim bo cena pribli?ala italijanskim. Pol bo ?ele folk cvilil.

 

jah ti glej to kot zaroto, jaz pa to veliko pozdravljam. ?e misli? da se bodo slovesnki Petrol, hrva?ka Ina, en kvazi ruski MOl, avstrijski OMV in ?e 4 drugih to dogovorili se moti?, predvsem pa zato, ker so vse pumpe v najemu lokalnih oseb, ki gledajo konkuren?nost.

 

To ni Slovenija s 2ma dobavlja?ema, bi pa to uvedel pri nas - in dal ve?je cene na avtocvestah in manj?e izven - tako kot Italija in Avstrija.

 

Sicer pa je folk tisti ki danes v naprej pogleda ceno in na podlagi tega tanka, noben te ne sili, ?e pa mislijo v sezoni dvigniti in slu?iti na turistih je to EDINO PAMETNO, ?e mene vpra?a?. Kaj ima na primer Slovenija od tranzita?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej a ni to od zacetka leta?

 

ker na avtocestah majo mal drazje kot v mestih (govorim vsaj za ta moj del HR A3)

 

v nemciji je na isti pumpi do ene 20 ali 21:00 ceneje, pol po tej uri nabijejo ceno v nebo, zjutraj pa spet ceneje...verjetno bo tle isto

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

... ... ... ... v sezoni dvigniti in slu?iti na turistih je to EDINO PAMETNO, ?e mene vpra?a?.... ... ... ...

 

Problem je, da dvignejo ceno za vse. Tudi za doma?ine, ne samo za turiste... In ker je velika ve?ina Hrvatov taka rev??ina kot velika ve?ina Slovencev, se mi to ravno ne zdi pametno. Ubogi narod...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ej a ni to od zacetka leta?

 

ker na avtocestah majo mal drazje kot v mestih (govorim vsaj za ta moj del HR A3)

 

v nemciji je na isti pumpi do ene 20 ali 21:00 ceneje, pol po tej uri nabijejo ceno v nebo, zjutraj pa spet ceneje...verjetno bo tle isto

 

hoteli so samo bo zdaj.

 

Istra je ?e huj?a rev??ina, mi nimamo kej za jamrat ;) Druga?e pa ja, pri nas bi morali tr?it romune za vsako malenkost, tudi za vdihani zrak, bi takoj spravili dr?avo iz krize. Hrvati bi pa morali turiste.

 

Ne vem kje vi ?ivite, Istraj je ?e desetletja najbogatej?i kantinon Hrva?ke tudi po BDPju, celo Zagreb sam je prehitela

http://www.jutarnji.hr/istra-prvi-put-boga...greba-/1084695/

 

Istra je oduvijek bila najbogatiji dio Hrvatske, povijesno zbog ja?eg utjecaja Austrije u Austro-Ugarskoj, blizine Slovenije i Italije te slijedom toga razmjerno ranije industrijalizacije nego drugih dijelova Hrvatske ili podru?ja Dalmacije koja su dugo bila slabo gospodarski povezana s kontinentalnim

 

Ravno zato jo ho?ejo ukiniti, oz - priklopiti Kvarnerju (rijeki) in sedaj poteka velika kampanja o neodvisni Istri...ko Krim :D

 

Problem je, da dvignejo ceno za vse. Tudi za doma?ine, ne samo za turiste... In ker je velika ve?ina Hrvatov taka rev??ina kot velika ve?ina Slovencev, se mi to ravno ne zdi pametno. Ubogi narod...

 

Govorim o avtocestah.

Ker pa vsaj Istrane poznam, vem da so tako povezani, da bi prej pri?lo do dogovora da pumpam ob cesti dvignejo cene za turiste, kaki mali pumpi za doma?ine pa ne, vse razen nisem ziher za Petrolovo so v lasti doma?ih 'spjev'

 

Sigurno se bo na?la kak odro?na pumpa v kaki vasi, ki jo turisti niti ne vidijo, in bo dvignila ceno, malo zaradi stro?kov dobave, malo zaradi profita, ampak ljudje danes gledajo na cente (glej nas) in so se pripravljeni tudi peljati 50km ?e je drugje ceneje. Na balkanu so pumpe povsod.

 

 

 

Se pardoniram 20.2.2014 je ?e za?el veljati

 

http://www.poslovni.hr/hrvatska/na-snazi-n...e-cijena-264646

 

Danes v nedeljo 12:00 sem tankal na Petrolu po 9,65 HRK = 1,26?

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

jah ti glej to kot zaroto, jaz pa to veliko pozdravljam. ?e misli? da se bodo slovesnki Petrol, hrva?ka Ina, en kvazi ruski MOl, avstrijski OMV in ?e 4 drugih to dogovorili se moti?, predvsem pa zato, ker so vse pumpe v najemu lokalnih oseb, ki gledajo konkuren?nost.

 

To ni Slovenija s 2ma dobavlja?ema, bi pa to uvedel pri nas - in dal ve?je cene na avtocvestah in manj?e izven - tako kot Italija in Avstrija.

 

Sicer pa je folk tisti ki danes v naprej pogleda ceno in na podlagi tega tanka, noben te ne sili, ?e pa mislijo v sezoni dvigniti in slu?iti na turistih je to EDINO PAMETNO, ?e mene vpra?a?. Kaj ima na primer Slovenija od tranzita?

 

Sorry, ampak a ti dejansko ve? kako je formirana cena goriva? A ve?, da pri nas distributer dobi komaj nekaj ?ez 8 centov po litru kar je maks, ker imamo regulirane cene. Prakti?no ni junaka, da bi ?el pod 8 centov na liter, si od?krnil mogo?e nekaj centov in bil najcenej?i...

 

enostavno ne morejo, ker potem gredo v minus zaradi vseh ostalih stro?kov poslovanja.

 

In zdaj, ?e jim sprosti? bodo cene ?le samo gor in ne samo na AC-jih. A si res pripravljen nato iskat neke obskurne pumpe z nekaj desetletji starimi rezervoarji z bohvedi kolk svinjarije in vode notri, da bo? imel cena goriva primerljivo dana?njim. ?e enkrat ni?je pri tako nizkih mar?eh, pa? ne gre, ker ?e bi ?lo bi ?e danes imeli razli?ne cene v okviru teh 8 centov mar?e.

 

In tu ni nobenih zarot samo po?akaj da bo zadeva "zalaufala" pol jih pa ne ustavi? kar tako - ker ?e bi bila to res zdrava konkurence, danes Italija ne bi imela goriva po ceni, ki je ?e zelo blizu 2?.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sorry, ampak a ti dejansko ve? kako je formirana cena goriva? A ve?, da pri nas distributer dobi komaj nekaj ?ez 8 centov po litru kar je maks, ker imamo regulirane cene. Prakti?no ni junaka, da bi ?el pod 8 centov na liter, si od?krnil mogo?e nekaj centov in bil najcenej?i...

 

enostavno ne morejo, ker potem gredo v minus zaradi vseh ostalih stro?kov poslovanja.

 

In zdaj, ?e jim sprosti? bodo cene ?le samo gor in ne samo na AC-jih. A si res pripravljen nato iskat neke obskurne pumpe z nekaj desetletji starimi rezervoarji z bohvedi kolk svinjarije in vode notri, da bo? imel cena goriva primerljivo dana?njim. ?e enkrat ni?je pri tako nizkih mar?eh, pa? ne gre, ker ?e bi ?lo bi ?e danes imeli razli?ne cene v okviru teh 8 centov mar?e.

 

In tu ni nobenih zarot samo po?akaj da bo zadeva "zalaufala" pol jih pa ne ustavi? kar tako - ker ?e bi bila to res zdrava konkurence, danes Italija ne bi imela goriva po ceni, ki je ?e zelo blizu 2?.

 

No pocakajva....

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No pocakajva....

 

 

Bencin bo od jutri malo cenejsi, dizel pa drazji ...

 

Objavljena slika

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bencin bo od jutri malo cenejsi, dizel pa drazji ...

 

Objavljena slika

 

to je slo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

nedelja mesto Rovinj polno in dizel

 

Petrol 9,78hrk

Ina 1 9,83 hrk

Ina 2 9,88hrk

Ina 3 9,84 hrk

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Ne bo žar, ker ni sigurno vreme, bodo narezki in iz pečice par svari... 
    • Tudi če mi Grk tanka, rečem kartica in basta. Pa si ne more nič zaokrožit 😉   Samo to bom rekel, ker ne mislim politike mlet.   Kdo le je zdravnikom dvojne plače izplačeval. V Nemčiji in Avstriji so imeli kakih 500€ na leto korona dodatka. Zdaj pa štrajkajo, ker ni korona dodatka. V koroni smo se zapufali tak, da glava peče. In žal nisem bil v pravem poklicu, da bi mi kaj kapnilo.
    • Če boš ti pekel in stregel se boš pa nadelal🤣
    • Heh, v Grčiji pa sploh sam ne moreš tankati, vedno stric na črpalki....in vedno na okroglo na eur, brez računa, boli njih....grki lagano sportski, boli njih eu regulativa.... @godlike in ostali....žal je bencin/dizel edina ali pa ena od redkih zadev, s katero se lahko pohvalimo da so nižje kot drugje, no sej so tudi plače, heh....🤔🤣, naši politikom je pa itak vseeno, saj imajo itak vse sponzorirano in free...(p.s. če bi jaz na leto zaslužil 2mio eur v državni firmi bi mi bilo tudi čisto vseeno koliko je benz in vse bi mi bilo poceni in super v SLO....ampak realnost je drugačna, folk pa dela za manj kot 800eur/mesec (neto).....)
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.