Skoči na vsebino

Letne gume 2010


MihaPr

Priporočeno sporočilo

sicer pise W ampak to nima veze s hitrostjo (ker pac nobena mazda nasploh ne gre 270km/h)

lahko das V mirne duse (kaksen zatezen policaj bi ti lahko delal probleme, ampak zelo manj verjetno)

 

razlika je bolj v trdoti boka (W so trse kot V) je pa razlika manj obcutna kot H na V

 

RE050A sem mel in je sportna guma (odlicna vodljivost) ima pa minus, da rabi nekaj "krogov" da se ogreje, recimo takoj na zacetku na mastnem asfaltu drsi da je joj

 

Conti SC3 ne poznam (poznam pa SC2) in je bla dobra ampak problematicno obraba

 

Sportmaxx TT je zanimiva, ker ima dodal kevlar na bokih (se pravi trdi boki)

 

mislim da z nobeno ne bos falil, glej kera pride najcenejs (bi pa dodal v izbor se michelin pilot exalto PE2, zelo dobra in podobna RE050A)

 

Jah, saj tudi meni se ne zdi logi?no, zakaj bi se zahteval W, ?e je Vmax avta itak ni?ja kot jo podpira V razred. Ali je mo?no, da je stvar (zahteve glede trdote boka) odvisna tudi od 1) navora (dizli imajo precej vi?ji navor) in 2) tipa menjalnika (avtomatski)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • Odgovori 182
  • Ustvarjeno
  • Zadnji odgovor

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Najbolj aktivni uporabniki v tej temi

Naložene slike

Jah, saj tudi meni se ne zdi logi?no, zakaj bi se zahteval W, ?e je Vmax avta itak ni?ja kot jo podpira V razred. Ali je mo?no, da je stvar (zahteve glede trdote boka) odvisna tudi od 1) navora (dizli imajo precej vi?ji navor) in 2) tipa menjalnika (avtomatski)?

 

ne ampak zato ker:

pri tako majhnem profilu kot je 215/45, imajo z W nekaksno rezervo za plocnike (poskodba) in recimo "pozabljivosti" glede pravilnega tlaka (W bo bolj prenesel nizji tlak pumpanja kot V)..

 

drugi razlog je, da v tej dimenziji (ala 215/45 17) bos lazje najdu W kot pa V...

se pravi je W bolj razsirjena

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Js mam ?e eno vpra?anje...kaj ?e dam 205 55 16 namest 205 50 16, po kalkulatoru je 3% odstopanja - preve?? Na spodnji sliki je avto z 50 gumo...mnde ne bo rajsalo,a? (pa pustmo homolomo) :policaj:

 

post-1462-1268765007_thumb.jpg

Icewoman is here!
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No,tudi sam sem zamenjal zimake.Ko sem nosil zimske gume na podstre?je,sem skoraj omagal.Ni kondicije. :blush:

 

Sicer pa izgleda,da bom ostal na Pirelliju,ko kupim v kratkem nove-dobim jih lahko po zelo ugodni ceni.In sicer Pirelli cinturato P7.Bomo videli,?e so res tako dobre.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 tedne kasneje...

Kaj priporo?ate za dimenzijo 165/70 R14 81 T, v rangu cene nekje do 50 ? za gumo?

 

Vidim, da sta Pirellijeve Cinturato P6 in Cinturato P7 zmagovalki testov, kak?na je pa kaj Cinturato P4 Ecoimpact?

 

V o?jem izboru so naslednje gume:

- Pirelli Cinturato P4 in Pirelli P3000

- Fulda Ecocontrol

- Kleber Dynaxer HP2

- Uniroyal RainExpert

 

 

Pa ?e hitri pregled cen

http://www.topolino.si/iskanje/letna/osebn...cena_koncna_a/0

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj priporo?ate za dimenzijo 165/70 R14 81 T, v rangu cene nekje do 50 ? za gumo?

 

Vidim, da sta Pirellijeve Cinturato P6 in Cinturato P7 zmagovalki testov, kak?na je pa kaj Cinturato P4 Ecoimpact?

 

V o?jem izboru so naslednje gume:

- Pirelli Cinturato P4 in Pirelli P3000

- Fulda Ecocontrol

- Kleber Dynaxer HP2

- Uniroyal RainExpert

Pa ?e hitri pregled cen

http://www.topolino.si/iskanje/letna/osebn...cena_koncna_a/0

 

Imel sem P 3000-zelo v redu guma samo star model,kolega je dal gor sedaj Cinturato P4 -zelo jih hvali,

tudi Uniroyal so v redu.Ostalih ne poznam.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pirelli imel na Astri in Cliotu. Super. Priporo?am ?e GY ali Bridgestone, ne pa kak?nih Michelin ali Continental.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Evole, smo se vozili po Istanbulu in zagledam moderno vulkanizersko delavnico s ?irokim izborom avtogum. :hohoho::hohoho: ..........zgleda da je ?e 2 enaki te?ko dobiti :hohoho: ,potem se pa mi prito?ujemo katere so dobre :lol: ...da ne govorim da sem videl obe?eno tablo ene 5x2 velikosti z napisaom TIGAR :hohoho:

post-288-1270731113_thumb.jpg

post-288-1270731119_thumb.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpr?anje, ali je dovoljeno imeti gume razli?nih tipov na avtu? Pa seveda na isti osi isti tip oz. ferma?

 

Je.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

no stvar je taka,kupujem letne gume in ker dimenzija225/45/18 je svinjsko draga a bi lahko recimo nekdo mi napisal kere dimnzije so se primerne na te feltne k jih imam..imam pa orginalne feltne gor...aja pa mora biti tudi taka dimenzija da jo lahko potem homologiram ane...

 

 

hvala

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

recimo, da bi lahko dal 225/40 18 (cca. 50 eur ceneje na gumo)

 

ce bi ze to naredil, pol jaz ne bi homologiral...se pac delas francoza (dvomim da: 1. te bojo ustavili zaradi gum, 2. da bojo sli tezit zarad take razlike)

 

se pa moras zavedat da je napaka napram originalu 3.4 % (manjsi premer za 6.4cm)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

recimo, da bi lahko dal 225/40 18 (cca. 50 eur ceneje na gumo)

 

ce bi ze to naredil, pol jaz ne bi homologiral...se pac delas francoza (dvomim da: 1. te bojo ustavili zaradi gum, 2. da bojo sli tezit zarad take razlike)

 

se pa moras zavedat da je napaka napram originalu 3.4 % (manjsi premer za 6.4cm)

 

Jaz isto razmi?ljam ,ker z 225/45 18 je izbira tako skromna in je od bolj?ih le Bridgeston, Dunlop pa mogo?e ?e kot ?efran dragi Michelin.

 

Policajev in pregleda me ni strah saj dvomim, da bi me jebali zaradi take malenkosti bolj me skrbi, da bi ob kaki nesre?i slu?ajno zavarovalnica osporavala pla?ilo zavarovalnine zaradi nehomologiranih gum.

 

Sem pa preveril in uradno za Mazdo 6 je ustrezna tudi ta dimenzija 225/40 18 samo verjetno bi bilo vseeno dobro to nekak uradno spraviti na homolomo karton?ek ... lahko pa tud neuradno s kak?nim Letrasetom :hudicek:

 

kaj pa kasno drugo dimenzijo?mogoce mal sirse?

 

Ve? ali manj je sranje saj kolikortoliko ustrezna dimenzija (?im manj procentov odstopanja) po obsegu je spet tolk redka kot tale.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pravkar montiral gor Pirelli cinturato P7 in prvi vtisi so res super. :bravo:

Gum prakti?no ni sli?ati in vse skupaj gre veliko bolj?e in nekako lep?e te?e avto-po mojem je to posledica majhnega kotalnega upora.Po?akajmo ?e de? in bomo potem dobili kompletno sliko.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

S temi homologacijami za gume je kri?. Sam imam original 205/45 R16 in v homolomo karton?ku ?e 195/55/15 ali nekaj tak?nega. V uradnih navodilih za konkretno ta avto (Renault Clio RS 182) kjer pi?e kak?en tlak mora biti je pa isto 205/45 R16 ter 195/50R15. In jasno sem za zimsko kupil to zadnjo dimenzijo, ?e me bojo pa zaradi tega j****i (pa ?e na original Reno feltnah imam gume) jim bom pa ?e naredil ?talo. :angry:

 

@Labi: Malo gledam in me zanima kak?no je tvoje osebno mnenje o gumah Kumho Ecsta SPT KU31, Hankook Ventus RS2 ter Toyo T1R? Vem, da sta Kumho in Hankook korejski znamki ampak po drugi strani gre (predvsem pri RS2) za high performance gumo, ki baje celo zdr?i ene 10.000km, vsaj sode? po ocenah uporabnikov.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

rs2 je mogoce prevec ekstremna guma

iz moje perpsektive bi se odocal med toyo pa kumho...in najbrz bi vzel kumho (ker je bolj kompromisna)

 

obraba bo pa, kot ves, kar porazna :)

ampak pri 205/45 tudi ne mores pricakovat kaj drugega :(

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

TNX. :bravo:

 

Obraba bo porazna na vseh to vem. Je pa res, da bi RS2 vzel ravno zaradi tiste dvakrat na leto, ko bi ?el na kak trackday pa ne nujno na Raceland. :zvizga: Bom videl kako se bom odlo?il, pomoje bodo zmagale finance in bom res vzel Kumho. Ker za RS2 bi mogel na petrolu (uvoznik) ?akati 1 mesec, iz www.camskill.co.uk pa ne vem to?no koliko ?asa bi ?akal. So pa relativno poceni ?eprav ?e vedno najdra?je med temi tremi v moji dimenziji.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Dobil dobro ponudbo in za 95€ naročil nov procesor ryzen 5 5600x
    • Tudi za ostale,katere zanima za nakup vrtalnega vijačnika...dobri vodiči čez vse klase razdeljeno po znamkah.   Milwaukee   Makita   In še novinci   Metabo Novi 3-hitrostni "Metal" modeli t.i. LTX-3 (jaz imam še starejšo varianto). Pazi-quick glave in bit-jastavki tega novejšega sistema pašejo samo na te vijačnike,ker ima gred večji fi...res bolj samo za industrijo in obrtnike-kovinarje . Tudi tukaj predstavljena posebna verzija Metabo GB (Gevindebohrer) z elektroniko za rezanje navojev.   Bosch - 4 leta star posnetek. Novejši posnetek   DeWalt   Festool   Za marsikoga zanimiva kategorija močnejsih 12v vrtalnih vijačnikov...zanimiva primerjava.  
    • Neko Nedeljo k jutranji maši v cerkev prikoraka Polde. Župnika je skoraj kap. Polde poprej svoj živi dan ni prestopil praga Božjega hrama. Maša je bila lepa, in ko so verniki zapuščali cerkev, je župnik, vidno presenečen, pristopil k Poldetu: - "Človek Božji, saj ne morem verjeti, da sem le dočakal dan, ko boš začel stopati po Božji poti... Kaj te je spreobrnilo?" Polde potiho pove: - "Veste, pred tedni sem si kupil klobuk. A vendarle sem ta, precej drag klobuk, nekje izgubil. Vedel sem, da ima Lojze enak klobuk. Ker on redno hodi k maši, sem pomislil, da bi mu med mašo klobuk ukradel. V cerkvi ga ne more imeti na glavi in sem pomislil, da ga pustil zunaj... takrat pa bi ga jaz vzel..." Župnik pretreseno: - "To je vendar greh! A vendar vidim, da ima Lojze klobuk na glavi, se pravi, da ga nisi vzel..." Polde potiho: - "Veste, ko sem vas poslušal med pridigo, ko ste govorili o 10 Božjih zapovedi, sem doumel, da ne rabim ukrasti Lojzetu klobuka..." Župnik, zdaj s solzo sreče v očeh: - "Aha, torej te je zapoved 'Ne kradi' prepričala da je bolje biti brez klobuka, kot pa se za veke vekov cvreti v peklu?" Polde ponižno: - "Priznam Oče, da ni bilo čisto tako. Ko ste omenili zapoved 'Ne želi si bližnjega žene', sem se spomnil, kje sem klobuk pozabil..."
    • Ni smešno. Ni in ni smešno. Vsaj ne lastnikom Fordov...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.