Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

No spet se ogla?am. Z mojo novo mazdo 6GTA 2.0 karavan sem naredil ?e 4000 Km in poraba ni ni? padla.na relaciji LJ-Zadar-LJ poraba 8l/100km ?tirje v avtu tempomat na 120km/h.?e pa grem sam na relacijo Lj-Gorica-LJ tempomat na 130km/h nobenega prehitevanja gas samo ne?no pritiska? poraba 7,5l/100.Me zanima kako bi moral voziti da bi pri?el na tako porabo kot pi?e v tehni?noh podatkih in to je za tako relacijo pod 6l.

 

L.P.

Lado

 

Kot penzionist(brez gasa).Tiste podatke -tovarni?ke kar pozabi.Ti so merjeni v idealnih pogojih,brez zra?nega upora in samo 1 uro "vo?nje" na valjih.Dodaj priblji?no 1,5-2 l/100 in ima? realno porabo.

Ni? se sekirat.

 

Moj zadnji tank--(avtocesta 150-180 km /uro)---7,5 l/100.Kdor ho?e u?ivat mora pla?at ve?. :P

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lado, tale grafikon?ek si poglej pa ti bo vse jasno - avtocesta, visoke temperature (klima) niso bile nikoli posebej prijazne do ugodne porabe.

 

post-133-1219937687_thumb.jpg

 

Pri 130km/h, se poraba giblje okoli 6,5 - 7,0 litra ... pozor to je pri limuzini, karavanom je treba pri tem dodati ?e 0,4-0,5 litra. To s karavani ni moja pogruntav??ina ampak so to zmerili pri Autobildu (v slovenski izdaji je bilo objavljeno v ?tevilki 26 iz za?etka junija).

 

Pri enakomernih hitrostih med 80-90km/h pa lahko pride? tudi na cifre okrog 5 litrov/100km ali celo pod. To pa so tiste cifre, ki jih vidi? kot podatek za izvenmestno vo?njo. Pri izvenmestnem testiranju je povpre?na hitrost okrog 76km/h, najvi?ja pa se samo 1x dotakne hitrosti 120km/h v celotnem testiranju.

 

Rezime vsega tega je, da je tvoja poraba ve? ali manj znotraj pri?akovanega glede na vo?njo, ki si jo opisal. Druga?e pa po?akaj na ?as, ko bodo temperature padle na kak?nih 20 stopinj celzija in za spremembo naredi kak?no relacijo na obi?ajnih cestah pa potem poro?aj kak?no bo poraba. Po moje zna? biti tudi pod 6 litrov/100km. ;)

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na leto?njem dopustu se je zgodilo nekaj neverjetnega, pri polno nalo?enem motorju in 2 osebi gor, se spravil porabo na 4,7 :bravo: litra(pa ga nisem ?paral), prej samo 2 osebi brez stranskih kufrov in prtljage( pa bolj u izi vo?nja) je bila poraba 6,9. Pravilno nastavlen PowerCommander, dela ?ude?e, js bi ga ?e z avto vzel ?e bi obstajal. :bravo:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Meni je zadnji? uspelo na relaciji LJ - Dunaj - LJ spravit porabo na to?no 8,00. Vo?nja po omejitvah, v vozilu tja 2 osebi, nazaj 3. Sem prav debelo pogledal, ko sem vna?al podatke v ra?unalnik. Prej?nja najni?ja poraba je bila 8,129 l/100km.

 

Rad bi enkrat (ja, samo enkrat) porabo spravil pod 8, magari na 7,99. Samo toliko, za gu?t. Vendar se vseeno za tak dose?ek ne mislim razpo?it. ?e tale 8,00 je pri?la precej nepri?akovano oziroma ?isto neplanirano.

Kjer je um vedno zaseden, je srce mirno in tiho; kjer um analizira in deli, srce usklajuje, zdru?uje in ?uti enost z vsem; in kjer um omahuje in dvomi, je srce mogo?no in samozavestno ter ve dobro kaj storiti.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 tedne kasneje...

Pozdrav!

Tole pisanje bi mogo?e bolj spadalo pod temo o DPF filtrih, a ker se ti?e tudi porabe...

Kon?no sem dobil novo Mazdo 5 in kar hitro sem pri?el tudi do tretjega tankanja, kar prinese dva izra?una porabe: 5,8 in 5,56 l/100km. Za nov avto je to kar OK, rad bi vas pa vpra?al ali je ?e kdo drug opazil mo?no pove?ano porabo na vsakih cca. 150 km in sicer v dol?ini 15-20 km?

V tem ?asu pri moji M5 trenutna poraba naraste za cca. 3-5 l. Ne bom posebej omenjal, da so pogoji vo?nje bolj ali manj enaki, saj je moja vo?nja ponavljajo?a relacijska 70 km (od tega 5 km po Lj).

Pogovor na Mazdines servisu je potrdil moje predvidevanje: kriv je DPF filter.

Naj ponovim vpra?anje: ali je ?e kdo drug opazil bistveno nepri?akovano pove?anje porabe na delu svojih vo?enj?

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

Tole pisanje bi mogo?e bolj spadalo pod temo o DPF filtrih, a ker se ti?e tudi porabe...

Kon?no sem dobil novo Mazdo 5 in kar hitro sem pri?el tudi do tretjega tankanja, kar prinese dva izra?una porabe: 5,8 in 5,56 l/100km. Za nov avto je to kar OK, rad bi vas pa vpra?al ali je ?e kdo drug opazil mo?no pove?ano porabo na vsakih cca. 150 km in sicer v dol?ini 15-20 km?

V tem ?asu pri moji M5 trenutna poraba naraste za cca. 3-5 l. Ne bom posebej omenjal, da so pogoji vo?nje bolj ali manj enaki, saj je moja vo?nja ponavljajo?a relacijska 70 km (od tega 5 km po Lj).

Pogovor na Mazdines servisu je potrdil moje predvidevanje: kriv je DPF filter.

Naj ponovim vpra?anje: ali je ?e kdo drug opazil bistveno nepri?akovano pove?anje porabe na delu svojih vo?enj?

 

Ja to je ta filter takrat ve? da se zadeva "puca",pejt na eno dal?o furo,mal ga zavrt do 3000rpm pa bo...Zadeva je ista kot pri moji 6-ki, tko da ne skrb
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

men je pa enkrat clo ratal na 14 spravt :D

 

khm... :) dol ali gor na 14?

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mtz1

"rad bi vas pa vpra?al ali je ?e kdo drug opazil mo?no pove?ano porabo na vsakih cca. 150 km in sicer v dol?ini 15-20 km?

V tem ?asu pri moji M5 trenutna poraba naraste za cca. 3-5 l."

 

 

Kako si to opazu?

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@mtz1

"rad bi vas pa vpra?al ali je ?e kdo drug opazil mo?no pove?ano porabo na vsakih cca. 150 km in sicer v dol?ini 15-20 km?

V tem ?asu pri moji M5 trenutna poraba naraste za cca. 3-5 l."

Kako si to opazu?

 

Preprosto:

Ko se dnevno vozim po eni in isti poti in nimam kaj drugega po?eti, pa? za kratko?asenje tudi spremljam delovanje motorja. Nastavljeno imam trenutno porabo in ko mi na dalj?i razdalji ka?e prej omenjeno ve?jo porabo kot pri prej?njih toliko in toliko vo?enj na istem odesku - se?tejem ena in ena... Npr., peljem po relativno ravnem odseku ceste (gledano vertikalno), trenutna poraba pa nekako no?e pod 6,5 l/100km, sicer pa jo imam na istem odseku okoli 3,5 l/100km. Pogoji enaki: brez prometa v isto smer, enaka hitrost (90km/h), relativno brezvetrje, ...

 

@Boss

Ja, saj se pozna, ker imam vi?jo, kot bi jo sam pri?akoval. Neposredno po tankanju sem imel po cca. 120 km na BC povpre?no porabo 4,9, kar pomeni prbl. pol litra ni?jo, kot po dobrih 900 km, ko moram tankati. Ko pa je DPF filter oddelal svoje, je povpre?na sko?ila na 5,7. S?asoma se mi izniha na 5,4.

 

 

Sedaj sem nekje na 2.800 km. Zelo me zanima in tudi na tem forumu bom sporo?al stanje na moji oljni pal?ki.

6178_1.png
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pa se moja poraba z golfom: 5.6l/100km

voznja: primer iz tle v bonn je 60km, kakih 30km so omejene na 80/100/120km/h in se tega +10km/h (po stevcu) drzim po tempomatu ostalo gas do konca kar pomeni pri golfu 200km/h (gps kaze 186km/h, nemska preciznost my ass)

It's all fun and games 'til someone loses an eye, then it's just fun you can't see

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.