Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

za bencinarje je BC kr to?en... dieslom pa so ?ele v novi ?estki pravilno nastavili BC, da je napaka nekje max med +/- 0,2 litra/100km

 

Aha,pol je pa to re?eno v tvoji.Se vsaj lahko zanese? nanj. :bravo:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

¸No, pri alfi BC tudi ni to?en.... mi kiksne 0,5 litra v minus.... :aaaaa:

 

 

Kakorkoli.... poraba po 10000 prevo?ih kilometrih je za dobrih 200 konji?kov sme?no nizka.... 8,6 l /100km.... :bravo::vesel:

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

¸No, pri alfi BC tudi ni to?en.... mi kiksne 0,5 litra v minus.... :aaaaa:

Kakorkoli.... poraba po 10000 prevo?ih kilometrih je za dobrih 200 konji?kov sme?no nizka.... 8,6 l /100km.... :bravo::vesel:

 

Glede na mojih 166, ne ravno za dizla. <_<

Kdaj montiramo ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Glede na mojih 166, ne ravno za dizla. <_<

Kdaj montiramo ?

 

 

Kolk ti kuri??? :aaaaa:

 

 

Ej strai... si ?e dobil?? Jeeeeeee :bravo:

 

 

Dej se sli?iva pa se zmenmo.... juhuhu! ;)

Feel free....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

Nimam sicer Mazde 6, ampak poraba 8 litrov ob vklopljeni klimi je pri meni ?isto nekaj obi?ajnega.

 

 

a je normalna poraba 10l na na 100km z mazdo 323f bj 1.8 pa s klimo v?gano??? gume pa mam 195/50/15! res pa da mam desna di?ka zvita tko da mi volan malo vle?e v desno!!

ZOOM-ZOOM
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Edinole ?e si skoz po mestu vozu, sicer pa bi bilo me?ane vo?nje tole kak?nih 8, mogo?e 8,5l (1.8 glih ni 3.0 - matrvola) :P

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 3 meseci kasneje...

@jstdoma: fajn... ampak... ta vo?nja je morala biti ?IVA MUKA :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 meseca kasneje...

?e se ?e govori o porabah: moja Mazda BT 50 4x4 je za prvih 5992 km porabila skupno 988,03 litra nafte, torej 16,49 litrov nafte na 100 prevo?enih kilometrov, ?eprav naj bi po podatkih porabila 8,9 l pri kombinirani vo?nji. O?itno nimamo enake kombinacije. S to Mazdo smo ?li enkrat v Kr?ko in enkrat v Maribor. In s tem se avtoceste kon?ajo. Recimo, da je tretjina kilometrov po mestu, ostalo pa izven strjenega naselja - se pravi z vklopljenim ?tirikolesnim pogonom, najve?krat z reduktorjem in zadnje dni z verigami na kolesih. Ja, mogo?e ?e malenkost, ki bi mogo?e lahko vplivala na porabo: ?e pred zimo smo iz gozda zvozili domov okoli 20 metrov bukovih polen.

Vsekakor dale? bolj?e kot prej?nja Opel Frontera 2.0, ki je "pospravila" okoli 24 litrov bencina na 100 km.

 

Pohvalit moram pa tudi Hondo Jazz 1,4 bencin. Zgleden dru?inski avto z velikim prtla?nikom (380 litrov) in povpre?no porabo 6,3 l/100 km. In ?e se resno lotim, jo spravim tudi na 5,5 (na relaciji Nova Gorica - Maribor - Nova Gorica).

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Moja poraba-prtlja?nik za smu?i na strehi plus ful nakrgan prtlja?nik plus dva odrasla in dva otroka je bila

po BC-ju 5,8l/100,kar je po mojem mnenju super poraba. :D

Aja,tankam pa petrol ultimax nafto.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se ?e govori o porabah: moja Mazda BT 50 4x4 je za prvih 5992 km porabila skupno 988,03 litra nafte, torej 16,49 litrov nafte na 100 prevo?enih kilometrov, ?eprav naj bi po podatkih porabila 8,9 l pri kombinirani vo?nji. O?itno nimamo enake kombinacije. S to Mazdo smo ?li enkrat v Kr?ko in enkrat v Maribor. In s tem se avtoceste kon?ajo. Recimo, da je tretjina kilometrov po mestu, ostalo pa izven strjenega naselja - se pravi z vklopljenim ?tirikolesnim pogonom, najve?krat z reduktorjem in zadnje dni z verigami na kolesih. Ja, mogo?e ?e malenkost, ki bi mogo?e lahko vplivala na porabo: ?e pred zimo smo iz gozda zvozili domov okoli 20 metrov bukovih polen.

Vsekakor dale? bolj?e kot prej?nja Opel Frontera 2.0, ki je "pospravila" okoli 24 litrov bencina na 100 km.

 

Pohvalit moram pa tudi Hondo Jazz 1,4 bencin. Zgleden dru?inski avto z velikim prtla?nikom (380 litrov) in povpre?no porabo 6,3 l/100 km. In ?e se resno lotim, jo spravim tudi na 5,5 (na relaciji Nova Gorica - Maribor - Nova Gorica).

 

Ti nebi razmislil o kakem traktorju ?

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem na pe?erna v francoske alpe preko dveh mega prelazov, bom malo bolj spremljal porabo LPG vs FUEL

 

Pot pa bo takoj po servisu 45.000km

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ti nebi razmislil o kakem traktorju ?

 

Saj sem ?e mislil, pa sem si premislil. Kako naj povem... Ho?em re?... em... torej, delam v ?empeterski bolnici. ?e pozimi pred bolnico parkiram BTja, ?e nekako gre, ?e bi parkiral traktor, ne vem, no, ho?em re?i, med vsemi tistimi Mazdami 6, Volvoti S80, Saabi 9000, BMWji 6 in podobnimi parkirat Zetorja, hecno bi zgledalo, morate priznati.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj sem ?e mislil, pa sem si premislil. Kako naj povem... Ho?em re?... em... torej, delam v ?empeterski bolnici. ?e pozimi pred bolnico parkiram BTja, ?e nekako gre, ?e bi parkiral traktor, ne vem, no, ho?em re?i, med vsemi tistimi Mazdami 6, Volvoti S80, Saabi 9000, BMWji 6 in podobnimi parkirat Zetorja, hecno bi zgledalo, morate priznati.

 

Sam bil bi pa car. :danzoman:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res je: vsak dan z Zetorjem 29 km v slu?bo in nato ?e toliko nazaj.

 

Sej zdej imajo traktorji ?e avtomatske menjalnike, nekateri letijo kot pri norcih, klimo ma ?e skoraj vsak konkreten traktor.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej zdej imajo traktorji ?e avtomatske menjalnike, nekateri letijo kot pri norcih, klimo ma ?e skoraj vsak konkreten traktor.

 

Jah, samo pol ma tudi konkretno ceno <_<

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, res je: vsak dan z Zetorjem 29 km v slu?bo in nato ?e toliko nazaj.

 

Pa tud ?e ne vem kako burjo bi premagal... :bravo:

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz grem na pe?erna v francoske alpe preko dveh mega prelazov, bom malo bolj spremljal porabo LPG vs FUEL

 

Pot pa bo takoj po servisu 45.000km

 

ktera dva prelaza pa?

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

ktera dva prelaza pa?

 

avtocesta Trst - Milano - Torino - Susa - Oulx 37,00 EUR

cesta Cesana Torinese - prelaz Montgenevre (1850 m) /

cesta Briancon - prelaz Lautaret (2058 m) - Alpe d' Huez

 

Tud Alpe D huez niso nizko - 1860m

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

avtocesta Trst - Milano - Torino - Susa - Oulx 37,00 EUR

cesta Cesana Torinese - prelaz Montgenevre (1850 m) /

cesta Briancon - prelaz Lautaret (2058 m) - Alpe d' Huez

 

Tud Alpe D huez niso nizko - 1860m

 

 

lepo. Uzivaj... sem mislil da bos ze kaj po Dolomitih haral...

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.