Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Nekaj zadnjih dni sem vozil samo po magistralkah-od 90-100 km/uro.In poraba po BC-5,5l/100. :bravo:

Se pravi,da je ful odvisno kje vozi?,kako in kdaj.

Primerjava med razli?nimi a enakimi avti je ve?inoma neprimerljiva-nekdo pa? vozi najve? po mestu,drugi ve? po avtocestah in tretji najve? po "navadnih" cestah.Edina prava slika bi bila,da vozijo enaka vozila (isti konji) z enako hitrostjo eden za drugim (ne preblizu,da ne vzijo v zavetrju :P ).

Potem bi se videlo to?no,komu manj "pije",kdo ima bolj?e gume (bolj?e kotale?e se) in komu ma?inca bolj?e prede. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Eno vpra?anje. koliko litrov zna?a rezerva pri Mazdi 6, karavan, dizel, letnik 2003? Ker se mi je po prevo?enih caa. 700km pri?gala lu?ka za rezervo, ra?unalnik je pa ?e kazal da bi se dalo narediti pribli?no 250km z preostankom goriva. Je pa bil pri tankanju nato?en poln tank.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Eno vpra?anje. koliko litrov zna?a rezerva pri Mazdi 6, karavan, dizel, letnik 2003? Ker se mi je po prevo?enih caa. 700km pri?gala lu?ka za rezervo, ra?unalnik je pa ?e kazal da bi se dalo narediti pribli?no 250km z preostankom goriva. Je pa bil pri tankanju nato?en poln tank.

 

Klele bodi zelo pazljiv, ker BC pri razpolo?ljivem dometu ekstremno la?e. Recimo meni se je zgodilo, ko sem mel ?e ?ist novo ?estko (Mk. I), da je domet kazal 111km in sem obstal brez goriva na odstavnem pasu AC.

 

Je pa tako nekako, da ko se ti pri?ge lu?ka bo? naredil le ?e kakih 70-80km potem je pa ?e kriza. Dobrohoten nasvet je ta, da bolj zaupaj kazalcu za gorivo kot BC-ju in ko se kazalec dotakne zadnje ?rtice je skrajni ?as, da zavije? na pumpo.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To glede ra?unalnika se mi je kar zdelo, edino potemtakem bi naredil me?ane vo?nje s polnim tankom nekje 800km, kar nanese 8litrov? To je kar dosti...

 

Seveda, ?e gre notri 64l koliko sem zasledil na nekem testu. Je ta podatek pravilen? ?eprav meni se zdi, da gre notri 60l... Potem bi bila me?ana poraba okoli 7,5l....

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

koliko zna?a rezerva, ne vem...

ker nisem ?e nikoli tankal dosti ve? kot 50 litrov...

 

porabo vidi? tule, vo?nje pa so prete?no mestno primestne tam do 12km ...

 

http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=4355

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?aki mal, ja kako pa ti to ra?una?? Gre? na pumpo in tanka? dokler ti ven ne vr?e pa pogleda? koliko litrov si nato?il notri in izra?una? porabo. Na?eloma pri stari ?estki ne bo? spravil 58 litrov noti, ko je cagar pred tankanjem ?e bil poravnan z zadnjo ?rtico za prazno.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vedno kadar natankam, natankam na polno, koliko pa? gre. Ponavadi ko mi prvi? prekine, dam ?e kak liter notri. Tankat grem pa vedno, ko se mi pri?ge lu?ka, zelo redko se vozim z rezervo.

 

Sem se pa ravnokar prijavil na porabo.com, da bom malce spremljal porabo vozila.

 

Na tem testu pi?e, da gre v rezervoar 64l, kar se mi zdi malce veliko.

http://www.siol.net/Avtomoto/Testi/Avtomob..._CD_120_TE.aspx

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na tem testu pi?e, da gre v rezervoar 64l, kar se mi zdi malce veliko.

http://www.siol.net/Avtomoto/Testi/Avtomob..._CD_120_TE.aspx

 

Gre, ?e se "pomatra?" ... se pravi, da nato ?isto po?asi doliva? in po?aka?, da gorivo ste?e v rezervoar. Tkole bo? tankal ?e kakih 10minut in se bo? pribli?al tej prostornini ampak tako tankanje ni glih najbolj zdravo saj se napolni oddu?ek kar zna biti problem, ?e gre za ve?jo temperaturno razliko in se segrato gorivo ?ez dan nato na soncu stoje?em avtu raztegne.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem malce prebrskal po forumu, pa vidim da je kar nekaj lastnikov mazd 6, ki so ostali na cesti brez goriva, ker so se preve? zana?ali na potovalni ra?unalnik. ?e dobro da sem pravi ?as to ugotovil, ker bi se tudi sam kje zna?el med njimi. :D

 

Ko ti zagori lu?ka,gre ponavadi meni od 50-52 litrov noter.Prevozim pa od 750-830 km z temi litri. ;)

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz tankam vedno polno in sem ?e ve?krat nato?il ve? kot 64 L, tako da bi rekel da podatek o litra?i rezervoarja dr?i. Sigurno pa vedno takam okoli 62 - 63 L. No, imam bencinarja pa ni treba po?asi dolivat in ?akat, da se pena posede.

Tankam pa vedno, ko lu?ka svoje ?e odsveti in je cagar skoraj pod ?rtico E in tudi zana?am se na cagar ne pa na pot. ra?unalnik. Ponavadi naredim ?e preko 70 km (mestna vo?nja), ko se lu?ka pri?ge, mislim, da takrat pot. ra?unalnik ka?e, da jih lahko le ?e 15.

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

@STroker, to pa ne vem ?e je pametna taktika (na dnu so ponavad raznorazne usedline itd.)! <_<

 

Usedline ?esa? Sej se redno prazni in polni tank. Pa, a ni izpust iz tanka na dnu? Potemtakem morebitne usedline sproti vle?e ven oz. se sploh ne naberejo, ?e pa je izpust malce vi?je, ti pa neglede na to kako tanka? prej ali slej usedline toliko narastejo, da jih potegne?

Ali narobe razmi?ljam? Ker ne razumem zakaj mora biti tu kak?na taktika in katera je bolj ali manj pametna.

Verjamem pa, da se lahko naredijo usedline v tanku, ?e avto dolgo ni v uporabi...

LIFE, IN ORDER OF IMPORTANCE: FOOD, SHELTER, AND A PAIR OF VERY LOUD SPEAKERS.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po dolgem ?asu moram priznat RX8 pije 20L bencina .....

 

:) ko ima uni?en katalizator in sonda dobi napa?ne podatke.

 

Druga?e je normalna poraba 13L povpre?je.

 

Vsi, ki vozite RX8 dajte pregledat v?igalne tuljave na naslednji na?in. Odstranite kompletni airbox od zra?nega filtre z MAF enoto in nato se vam razkrijejo v?iglane tuljave na katere je pritrjen kabel za sve?ke. Odvijete vsako posebaj in preverite ?e so na zadnji strani za?gane oz bele pege.

Objavljena slika

V tem primeru se, da izmerit z navadnim ohm metrom ?e so ?e mogo?e OK vendar dajte jih ?imprej menjat saj posledi?no lahko crkne katalizator. To pa zato, ker pride prevelika koli?ina bencinskih hlapov v kat. kateri dobesedno izgori (prva komora se sesuje in nato zablokira izpust plinov v ozra?je.)

 

Simptomi:

-izguba mo?i in hitrosti nad 150kmh ... Na za?etku se vam zdi, da avto ne gre tako kot je v?asih oz. kasneje, ko je prepozno za?ne avto izgubljat mo? in obrate (vse ka?e na to, da je motor zani? VENDAR NI)

- Uporabniki so poro?ali, da so se te?ave pri?ele na 20-30k milj kar pomeni magi?na meja ?ivljenske dobe motorja. Takrat so nevedne?i tupili motor je zani? pri 50.000km.

 

?e na? slovenski MAZDA servis je carski, ko ti povejo, da pridejo 4 tuljave 600? v ZDA pa komplet 4 z vsemi stro?ki 180? seveda original del :D EBAY MY BEST FREND

 

Avto ne SUPER le... ne ?kodi ?e preber? malo ve? literature o samem delovanju wanklovega oz. v tem primeru renesis motorja.

 

Nasveti

-motor naj bo segret preden ga ugasnete

-ne divjat dokler ni motor segret na delovno temeraturo

- 1x na dan v visoke obrate na?ene mehanika vstran (obvezno zarad ?i??enja ogljika v motorju)

- konstantna vo?nja pod 3-4k rpm nevarnost nabiranja saj v motorju in posledi?nolahko motor izgubi kompresijo (vendar ni uni?en) v tem primeru se naredi izpiranje ogljika (youtube seafoam rx8)

- OLJE, OLJE, OLJE redno kontrolirat in dolivat ne ?akat do minimuma. Ebay 5L dexelia 5w30 45? mazda dealer.

-menjava olja ne na 20.000 temve? na 10.000

-preve? olja nad max nivojem zapaca SSV ventil in pojavi se izguba mo?i nad 6000rpm.

-visoki obrati prej uni?ijo v?igalne tuljave :) ampak v rde?ih ?tevilkah ta motor ?ivi;)

-zaradi visokih obratov pije ve? olja 1x ve? ampak bolje kupit olje kot motor :)

-preverite katera vrsta programske rali?ice poganja va? motor.

 

Druga?e je normalna poraba 13L povpre?je.

 

PS. RX8 je res SUPER za drugi avto in kot hobi.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pol bo pa treba pogruntat kaj je narobe, ker mam ?edalje ve?jo porabo ( http://www.poraba.com/usage_view.php?carid=8254 )

od datuma 9.3. narej so pa gor letne gume, pa tut gre nikamor ne, je mo?no da so krive sve?ke?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ?e jst dodam en post o porabi... tankam okoli 55-56 l, naredim z njimi pa 850km, avto je mazda 6 2.0 cd 143 km, je pa skor 75% relacije v peti 60 al pa 6 prestavi 100... se mi zdi kr ok poraba...

 

lp J.J.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes se mi je pr?gala lu?ka za rezervo. Nato sem vozil ?e pribli?no 30 km (mestne vo?nje), nato pa sem ?el tankat. Spravil sem notri samo 55 litrov, s tem da sem ?e kar nekajkrat doto?il, ko mi je pi?tola ven vrgla. Ni mi jasno koliko je potem velika rezerva...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

da ?e jst dodam en post o porabi... tankam okoli 55-56 l, naredim z njimi pa 850km, avto je mazda 6 2.0 cd 143 km, je pa skor 75% relacije v peti 60 al pa 6 prestavi 100... se mi zdi kr ok poraba...

 

lp J.J.

 

js tankam isto ?tevilo litrov, nardim pa komi 500km to mi neki ne ?tima, pa pojma nimam kaj :ne vem:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js tankam isto ?tevilo litrov, nardim pa komi 500km to mi neki ne ?tima, pa pojma nimam kaj :ne vem:

 

 

?e tanka? dizla, potem ne ?tima tvoja noga al pa kej tehni?nega... :P lambda sonda mogo?e? ?e tanka? bencin... pol je pomojem to normalno?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e tanka? dizla, potem ne ?tima tvoja noga al pa kej tehni?nega... :P lambda sonda mogo?e? ?e tanka? bencin... pol je pomojem to normalno?

 

tankam benz, ampak se mi ne zdi normalno, da 1.5 motor z 90 konji z ne prete?ko nogo pije 10 litrov je na konc koncev ?e res skor vseen da bi pre?altu na V6, pol se nebi sekiru, ?e bi bla poraba 10 litrov
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.