Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

Danes se mi je pr?gala lu?ka za rezervo. Nato sem vozil ?e pribli?no 30 km (mestne vo?nje), nato pa sem ?el tankat. Spravil sem notri samo 55 litrov, s tem da sem ?e kar nekajkrat doto?il, ko mi je pi?tola ven vrgla. Ni mi jasno koliko je potem velika rezerva...

 

...bencin se tudi peni zato ven me?e, ko tanka? in ti ven vr?e, po?akaj malo in probaj spet doto?it. Verjetno pa je tudi ra?unalnik tako narejen da ko ti poka?e 0 km ?e ni ?ista ni?la. Rezerva je ponavadi za 100km, mislim da v navodilih za uporabo pi?e koliko je,samo se ni s tem za igrati, kot si napisal, ko se lu?ka pri?ge tankat.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po prevo?enih pribli?no tiso? kilometrih lahko res potrdim,da z novimi Pirelli 7 cinturato moja makina pije manj. :bravo:

Povpre?je vseh teh kilometrov po BC je 5,6l/100.Pa je ve?inoma bila avtocesta -kar dinami?no sramezljiv in pa natovorjena full.Gorivo-Petrol.Sem kar zadovoljen z dose?enim. :D

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

To je preve?. :huh: Moja je pila 7-9 litrov, zdaj, ko dela ati relacijo na ?iht (3km v vsako smer) pa seveda ?e malo ve? ampak zdaj je itak delovni konj.

 

Nvem lohk da je to tut zarad ?portnga filtra, bom dal po naslednjem tankanju nazaj originalnga gor pa bom vidu

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam pa nekega ?ist obi?nega (sej si vidu na predstavitvi), pa je mo?no, da bi bla poraba ve?ja zarad tega, ker topel luft not ule?e?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

js mam pa nekega ?ist obi?nega (sej si vidu na predstavitvi), pa je mo?no, da bi bla poraba ve?ja zarad tega, ker topel luft not ule?e?

 

Ko je meni pri 323f-ki tako posko?la poraba je bil kriv MAF senzor.

it's better to let someone think you're an idiot then to open your mouth and prove it

32888_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ko je meni pri 323f-ki tako posko?la poraba je bil kriv MAF senzor.

 

Kar je ZELO pogosta napaka na BJ seriji.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

se prav, da tole pol za BA serijo ne velja?

 

Ne ima druga?nega-po?asnej?ega-bolj?ega.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 1 mesec kasneje...

Zadnji tank,ve?inoma mestna vo?nja 7,5l/100.Zanimivo pri tem pa je,da je BC kazal povpre?no porabo

6,3 l/100.Niti ni tako veliko odstopanje. :P

 

meni je pri zadnjem tanku, 80% avtocesta, BC kazal 5,6, dejanska poraba 6,3. Se da ra?unalnik kje nastaviti, ko bi vsaj preostale km pravilno kazal, ne pa da mi ka?e 300km in sveti lu?ka.
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

meni je pri zadnjem tanku, 80% avtocesta, BC kazal 5,6, dejanska poraba 6,3. Se da ra?unalnik kje nastaviti, ko bi vsaj preostale km pravilno kazal, ne pa da mi ka?e 300km in sveti lu?ka.

 

Smo ?e ugotovili,da je ta na? BC bolj kot novoletne lu?ke-ve? ali manj za okras...in da nas dela ?iv?ne. :aaaaa:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

BC na 6kah prej?nje generacije je v glavnem neto?en zaradi dodatnega grelca... ?e je vreme lepo in ves ?as toplo, ?tevec la?ej le 2-3 dcl/100km ali manj, kar niti ni tako dosti :)

 

na majskem dopustu so bile v glavnem dolge relacijske vo?nje in je dejansko stanje od BC-ja odstopal le za 1dcl... in to na dveh rezervoarjih goriva

 

pozimi pa razlika pride tudi do 6dcl/100km, lahko tudi ve?, ker pa? ra?unalnik ne ve, koliko goriva potegne Webasto med tem ko greje vodo za hitrej?e ogrevanje motorja... ;)

 

?e posebej se ta razlika ob?uti, ?e se z avtom dela veliko kratkih vo?enj s hladnim motorjem...

 

in ja, tudi na bencincih Mazde in ostalih znamk je kar podobno, hitro pride razlika do 2-3dcl/100km

 

BC je pripomo?ek, in se nikakor ne gre zana?ati nanj ... pi?e tudi v navodilih :P

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo treba probat to nastavit.Samo ne vem koliko moram vnesti noter,ker meni la?e kot la?njivi kljukec-ogromno.

Par tankov bom spremljal "laganje" in ?ele na osnovi povpre?ne vrednosti vnesel popravek. :D

Druga?e pa THX za navodila,KAALman.Sem jih imel samo sem jih zbrisal.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Bo treba probat to nastavit.Samo ne vem koliko moram vnesti noter,ker meni la?e kot la?njivi kljukec-ogromno.

Par tankov bom spremljal "laganje" in ?ele na osnovi povpre?ne vrednosti vnesel popravek. :D

Druga?e pa THX za navodila,KAALman.Sem jih imel samo sem jih zbrisal.

 

 

baje da funkcionira tak:

 

nastavitev prvi?: 6l/100km +15% = 6,9

nastavitev drugi?: 6,9/100km +15% = 7,935

 

dodatek 15% je baje vedno na obstoje?o vrednost...

 

ne vem... jaz sem neko? davno nazaj probal, pa nisem vide neke posebne razlike :)

 

ampak ?koditi ne more :)

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma? kar prav glede grelca saj so odstopanja pri bencinski precej manj?a od dieselskih.

 

Pri novi 6-ki Mk II je izra?un na BC-ju v obmo?ju+/- 1dcl. Kot sem nekje prebral naj bi dodajal tudi porabo grelca in sicer na tak na?in, da pri?teje ?e porabo grelca na uro in pomno?i s ?tevilom ur, ko je ta deloval.

 

Zanimiv je tudi DPF saj to porabo pri novih Mazdah lepo vklju?uje v skupno porabo medtem, ko recimo pri VW Golfu ravno tako s filtrom tega niso znali upo?tevati tako, da ka?e porabomanj?okar za 0,5 do 1 litra manj kot je res. Se pravi, ?e kdaj ob ?anku poslu?ate kakega zagri?enega Golfa?a z novim dieselskim Golfom, da ima porabo 5 litrov lahko mirne du?e dodate ?e skoraj liter, da bo realno.

 

Povpre?na poraba mojih dieslov na poraba.com pa o tem mitu kolk so VW-ji ?parov?ki :hudicek: :

M6 2.0 GTA 2008 6,52 l/100km

M6 2.0 Evo II 2004 6,52 l/100km

Golf V 1.9 2004 6,73 l/100km

Golf VI 2.0 2009 6,68 l/100km

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Deloma dr?i, da poti niso enake ampak spet ne toliko da bi bila taka razlika v porabi - so pa omejitve enake in na?in vo?nje tudi. Golf izgublja v primerjavi z Mazdo zaradi ?ibkej?ega motorja (ob?utno manj navora) in manjkajo?ega grelca, ki pozimi ne ogreje motorja tudi po ve? kot 5km vo?nje.

 

Primerjava na enaki cesti pa je sicer v prid Golfa zaradi manj?e te?e tako, da je ni?ja pri Golfa le cca 0,3 do 0,5 litra. Liter razlike je le v teh. podatkih ampak realnost je nekaj ?isto drugega zato govorim, da ni ?parov?ek.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se ne vozim tolk hitro in ti ?ist verjamem. Pri normalno me?ani vo?nji, ko se vozim ve?ino na najve?jem navoru pa je razlika bistveno manj?a.

 

Pa ?e to je verjetno tudi del vzroka, da ima Mazda 6 pred letom 2005 5 prestav in pri 150-160kmh 3000-3200 obratov, kar je precej nad najbolj ugodnim navorom. Nova 6ka ima pri tej hitrosti v 6. prestavi 2500-2700, kar je veliko bolj ugodno. Golf s 6 ali 5 stopenjskim menjalnikom ima tudi 2500-2700 obratov pri tej hitrosti.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.