Skoči na vsebino

Poraba!


andrazzz

Priporočeno sporočilo

  • 2 tedna kasneje...

?eprav sem ?telal BC ,?e vedno ka?e totalno mimo.Zadnji tank mi je kazalo na BC-ju povpre?no porabo

skromnih 5,4l/100 v resnici je poraba 7l/100.Razlika ?e vedno 1,5 l. ?zmeden?

Mogo?e sem pa ?el v napa?no smer? :whatever:

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako vam te mazdure tok la?ejo BC-ji, celo Renault ma to?nega u nulo! :harhar:

 

Sicer pa vsekakor lohk pojamram nad porabo Lagune 120KM, ker pri 130kmh mam porabo ?e nekje 9 - 9,5, kar je dost konkretna potro?nja, ampak jebiga - ipak mi takrat tro?i LPG, tko da je vsaj neki morale! <_< ?eprov na benz so teli motorji precej ?parovni, 9,0 in ve? litrov pri 130kmh pa ni ve? tok var?no! :hudicek:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ne vem kako vam te mazdure tok la?ejo BC-ji, celo Renault ma to?nega u nulo! :harhar:

 

Sicer pa vsekakor lohk pojamram nad porabo Lagune 120KM, ker pri 130kmh mam porabo ?e nekje 9 - 9,5, kar je dost konkretna potro?nja, ampak jebiga - ipak mi takrat tro?i LPG, tko da je vsaj neki morale! <_< ?eprov na benz so teli motorji precej ?parovni, 9,0 in ve? litrov pri 130kmh pa ni ve? tok var?no! :hudicek:

 

huh, to je pa precej....meni je nissan pri 130 ?rl cca 7,5 :ne vem:

 

o porabi ?kodilak traktorja pa raje nebi :notworth: da nebom ?e banan z foruma :P

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Imam eno vpra?anje, pa da ne na?enjam nove teme, bi ga prilepil semle, ?e mogo?e kdo ve za PRAVI odgovor (ne zgolj ugibanja). Namre?, na? va?ki vseved se je za?el hvalit, da se on s svojim dizlom vozi skoraj zastonj, ker da v nekem Kebabu pobira staro jedilno olje iz fritez in ga tanka v avto ter se na to vozi.

 

Kaj bi bilo to res mo?no?

Pa brez posledic za motor?

?e drugega ne, v fritezo kdaj pa kdaj dajo tudi sol. To pa najbr? ni ravno najbolj?e za motor?

?e je to res mo?no, zakaj potem tega ne po?nejo vsi?

Kako gre ta re? pozimi pri nizkih temperaturah (pod -15°C)?

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Domnevam da ima kak Golf II. generacije al kak podoben sodoben izum, najnovej?o tehniko skratka, ker pri teh naj bi bila tak?na vo?nja, dejansko mo?na! <_<

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri starih generacijah dieslov se to da pri novih s preciznimi injektorji pa je loterija. Sicer je treba zadevo predno se jo vlije v rezervoar dobro sfiltrirat... raje 1x ve? kot 1x premalo in zadeva laufa. Kar se ti?e zime pa je treba preveriti koliko se to olje zgosti sam po moje je manj panike kot pa z nafto.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje, pa da ne na?enjam nove teme, bi ga prilepil semle, ?e mogo?e kdo ve za PRAVI odgovor (ne zgolj ugibanja). Namre?, na? va?ki vseved se je za?el hvalit, da se on s svojim dizlom vozi skoraj zastonj, ker da v nekem Kebabu pobira staro jedilno olje iz fritez in ga tanka v avto ter se na to vozi.

 

Kaj bi bilo to res mo?no?

Pa brez posledic za motor?

?e drugega ne, v fritezo kdaj pa kdaj dajo tudi sol. To pa najbr? ni ravno najbolj?e za motor?

?e je to res mo?no, zakaj potem tega ne po?nejo vsi?

Kako gre ta re? pozimi pri nizkih temperaturah (pod -15°C)?

 

 

Spo?tovani!

 

V?asih so verjeli, da je zemlja plo??ata in da.......?e stvari ne poznamo je najbolje pozabiti metodo srednjega veka in za?eti metodo 21 stoletja! U?enje!!!

 

Za za?etek vpra?a? strica Googla, ?e je pa ?e to preve? vnese? ta link

 

( http://www.strojnistvo.com/viewtopic.php?t=1106)

 

v internetni brskljalnik in se nau?ije? pristnega slovenskega znanja in izku?enj (STROJNI?TVO FORUM).

 

Zelo veliko je na tem podro?ju naredil uporabnik Kafer1. Imam sre?o, da ga osebno poznam in ga kot strokovnjaka cenim in spo?tujem.

 

Veliko veselja ob spoznavanju novih znanj in morebitnih uspehih!

 

z najlep?imi pozdravi: Active

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Imam eno vpra?anje, pa da ne na?enjam nove teme, bi ga prilepil semle, ?e mogo?e kdo ve za PRAVI odgovor (ne zgolj ugibanja). Namre?, na? va?ki vseved se je za?el hvalit, da se on s svojim dizlom vozi skoraj zastonj, ker da v nekem Kebabu pobira staro jedilno olje iz fritez in ga tanka v avto ter se na to vozi.

 

Kaj bi bilo to res mo?no?

Pa brez posledic za motor?

?e drugega ne, v fritezo kdaj pa kdaj dajo tudi sol. To pa najbr? ni ravno najbolj?e za motor?

?e je to res mo?no, zakaj potem tega ne po?nejo vsi?

Kako gre ta re? pozimi pri nizkih temperaturah (pod -15°C)?

 

 

Z petko dizel sem kar nekaj km naredil z oljem iz friteze....zadeva laufa b/p PREVERJENO!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Od pomladi dalje povpre?no tam nekje od 7,7 l do 8l /100km.

 

Motor 1,6 , vozi se pa bolj po dizelsko, po mo?nosti med 1500 - 2000 obrati izven naselja. Pozimi kakega pol litra ve?.

 

Brez klime seveda. Ob klimi, ki dela nadure v teh dneh, kazalec zastra?ujo?e hitro pada.

Va?n je da piha - na morju al pa na motorju.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

to je pa najbrz prvi primer, da je s klimo poraba vecja za cca. 1 liter ... (mazda6)

 

ne... ni..

 

moja 6ka tro?i s klimo do 7,5

LP KAALman
post-11-0-20527300-1509737445.png

post-11-0-02591300-1509952290.gif

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Fantje pa v ?emu je fora, da vam s klimo toliko ve? pije? Ne vem no a je taka razlika v kompresorjih al kaj? Meni niti 100NX ni pil bistveno ve? (mogo?e pol litra pa ?e na to je vplival ?e en dejavnik - brez strehe), pri Cliotu pa, ?e je kak deci ve?. :ne vem: Je pa res, da je pri NXu motor bolj cuknil pri vklopu-izklopu klime, tu ga skoraj ne ?usti? kar je hvalabogu edino pravilno saj je avtomatska klima in bi avto lahko ves ?as cukal. :whatever:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pri meni tudi ni neke opazne razlike

 

Ma ne sam razlike, pri men je manj, ko je vro?e :ouje:

 

Zadnjih nekaj tankanj iz porabe.com

 

16.07.2010 52,59 61,11 48.186 839 6,27

 

09.07.2010 55,68 66,09 47.347 893 6,24

 

02.07.2010 57,29 68,00 46.454 930 6,16

 

22.06.2010 58,80 68,80 45.524 906 6,49

 

09.06.2010 54,29 62,05 44.618 815 6,66

 

26.05.2010 58,31 67,99 43.803 910 6,41

 

16.05.2010 52,45 60,89 42.893 805 6,52

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pri meni z klimo na auto je poraba ve?ja za 3 deci LPG-ja. :ne vem:

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.