Skoči na vsebino

Razni zanimivi posnetki in članki

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

To je pa to, kar je popularn delajo pa prodajajo. Zj so SUVi popularni pa se samo to dela.

Karavani pa sedani pa na zalost izumirajo. Kar takoj iz glave vem, jih samo se svabi delajo + toyota, pa toyota ma od tapravih avtomobilov samo sedana camryja. Corolle ne stejem ker ne bi menjov na manj udoben avto. Se za camryja dvomim v udobnost.

Napisano
pred 7 minutami je Bini napisal:

Pa saj imaš vse kar ti srce poželi. Tako velik izbor različnih avtov še nikoli ni bilo..... :nevem:

 

haha... OK dobr štos.

 

mogoče sem še premlad pa tega ne vidim

33112_1.png

Napisano
Pred eno uro je Boss napisal:

 

haha... OK dobr štos.

 

mogoče sem še premlad pa tega ne vidim

Lepo so zapisali, da kupci želijo le še suve. 😉 Ok, par frikov in nostalgikov  bi kupilo tudi kako limuzino in karavan. 

Pa saj so na voljo ljudska in druga  nemška vozila, kdor hoče karavana. 😉

  • Všeč 2
  • Zmeden 2

 

 

Napisano
pred 5 minutami je Alex napisal:

Lepo so zapisali, da kupci želijo le še suve. 😉 Ok, par frikov in nostalgikov  bi kupilo tudi kako limuzino in karavan. 

Pa saj so na voljo ljudska in druga  nemška vozila, kdor hoče karavana. 😉

 

A lahko zvem definicijo za "kupec"? Ker jaz bi kupil kaj, ampak ne SUVa. Če torej kupci želijo SUVa in si ga jaz ne želim, potem nisem kupec, čeprav kupujem...

 

To je preveč za mojo pamet. Grem raje preštet, če je vsa žvina v hlevu...

  • Všeč 3
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

če si pravi kupec kupiš tisto kar ti je všeč in ne tisto kar ti je vsiljeno :) in še par let nazaj so govorili (in nas učili), da je kupec kralj :).....heh.....

  • Všeč 1
  • Ljubim 1
Napisano
pred 7 minutami je sportman333 napisal:

če si pravi kupec kupiš tisto kar ti je všeč in ne tisto kar ti je vsiljeno

 

Oziroma greš drugam. Ne bom kupoval nekaj na silo, če mi ni všeč. Če Mazdi moj denar smrdi, ga bo mogoče pa KIA vzela, al pa kdo drug... tko enostavno je to.

33112_1.png

Napisano
pred 2 urama je Boss napisal:

 

Oziroma greš drugam. Ne bom kupoval nekaj na silo, če mi ni všeč. Če Mazdi moj denar smrdi, ga bo mogoče pa KIA vzela, al pa kdo drug... tko enostavno je to.

Aha, si prišel do tega kar sem jaz zgoraj napisal, imaš pestro izbiro kot še nikoli, limuzine, karavane, enoprostorce, suv-e, crossoverje,klasične terence cabrije, kombije in še več vrst pogona, bencin, disel, plin, hibrid, elektrika in vodik. Znamk pa tudi toliko kot jih še v zgodovini ni nikoli bilo.... :nevem:

Je pa treba sebi primerno izbrati in, če si zaljubljen v Mazdo je to teško.... 😔

  • Všeč 1
  • Zmeden 2
Napisano
pred 1 minuto je Bini napisal:

Aha, si prišel do tega kar sem jaz zgoraj napisal, imaš pestro izbiro kot še nikoli, limuzine, karavane, enoprostorce, suv-e, crossoverje,klasične terence cabrije, kombije in še več vrst pogona, bencin, disel, plin, hibrid, elektrika in vodik. Znamk pa tudi toliko kot jih še v zgodovini ni nikoli bilo.... :nevem:

Je pa treba sebi primerno izbrati in, če si zaljubljen v Mazdo je to teško.... 😔

 

Pa daj, o kakšni izbiri ti to ves čas nekaj nabijaš? Al vzameš Toyoto, al vzameš Opela, al vzameš Citroena, al vzameš Peugeota, vsi so narejeni po istem načrtu in v isti tovarni. In če ti ni všeč, imaš na izbiro: boš na Cliotu znak od Renaulta ali od Mitsubishija. In če ti to ni všeč, lahko dobiš Caddyja - in izbereš, a želiš imeti VW ali Forda. Za moje pojme to ni ravno neka huda izbira. Imaš na izbiro pet modelov (še barve so iste), ki jih dela pet tovarn, gor pa lepijo 15 različnih znamk...

  • Všeč 4
  • Haha 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 1 uro je Bini napisal:

 imaš pestro izbiro kot še nikoli,

 

Brez zamere. A si ti mogoče zamrznjen v času ene četrt (+) stoletja nazaj.

Tako revne izbire še nikoli ni bilo. Tako v smislu karoserijskih/modelskih različic, kot tudi raznolikosti motorizacije posameznih modelov. Pač, kupec ni kralj, kapitalist ima večji dobiček če so zadeve unificirane.

 

Po drugi strani je pa današnji trg krasen za nekoga, ki je dober poznavalec mobitelov, in potem kupi avto iste znamke, kot ima mobitel. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

 

 

Napisano
pred 4 minutami je Mraušk Mčk napisal:

Brez zamere. A si ti mogoče zamrznjen v času ene četrt (+) stoletja nazaj.

 

Hvala, sem ga mislil točno to vprašat... če je Trnuljčica al kralj Matjaž izpod Pece.

33112_1.png

Napisano
pred 8 urami je Bini napisal:

Naštel si 8 znamk, malo dlje poglej😳

 

Ja, to imaš prav.

Lahko vzamem še Kangooja in izberem, a bo imel Renojevo "dizalco" na gobcu al pa Mercedesovo zvezdo...

Lahko izbiram med Nissanovim Kangoojem ali Renaultom Townstarjem...

Lahko pa izberem kaj edinstvenega in "unikatnega". Lade in Liaza sicer ne morem zaradi embarga, lahko pa kupim Piaggio Porter - ta je "unikat" in ni kopija nečesa...

 

 

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano
pred 13 urami je Slivka napisal:

 

A lahko zvem definicijo za "kupec"? Ker jaz bi kupil kaj, ampak ne SUVa. Če torej kupci želijo SUVa in si ga jaz ne želim, potem nisem kupec, čeprav kupujem...

 

To je preveč za mojo pamet. Grem raje preštet, če je vsa žvina v hlevu...

Potencialni kupec avtomobilov je oseba, moškega ali ženskega spola (ali po novem tudi  nedoločenega) , ki pride v določeno trgovino z avtomobili, se razgleda, povpraša in se odpelje (ali pa tudi ne) z njemu všečnemu avtomobilu. 

Če avtomobila, ki bi mu bil všeč ali mu bilo na kakšen način ne ustreza oziroma ga v prvi trgovini  ne najde, se odpravi v drugo, tretjo in tako naprej. Če ga ne najde v nobeni trgovini, pomeni, da je z njim nekaj narobe in išče avto, ki ni bil še narejen oziroma je že nek dinozaver od avta ali ima dinozaverski motor. 

Brez skrbi, izdelovalci avtomobilov so že ugotovili, kaj se najbolje prodaja in kaj je večini folka oziroma kupcem všeč. 

Temu tudi prilagodijo svoje modele. 

Ne morejo izdelovati recimo karavanov, če se mogoče le 2% kupcev odloči zanj. 

Pa še tej so neki nostalgični starejši friki, ki na splošno niso dovzetni za spremembe, ampak le terajo svoje. 😉

  • Všeč 1
  • Hvala 1

 

 

Napisano
pred 7 minutami je Alex napisal:

... ... ... ... ... ... ... ... ...

... ... ... ... ... ... ... ... ...

Ne morejo izdelovati recimo karavanov, če se mogoče le 2% kupcev odloči zanj. 

Pa še tej so neki nostalgični starejši friki, ki na splošno niso dovzetni za spremembe, ampak le terajo svoje. 😉

 

Glej...

Torej...

Se pravi...

Začnem takole: moja najmlajša sestra se nekaj ukvarja z borilnimi veščinami. Ni ravno na najvišjem nivoju, vseeno je ne bi izzival. In ona išče karavana. Zdaj pa ti njej razloži, da je že starejša frikinja, ki ni dovzetna za spremembe ampak le tera svoje.

Jaz ji tega ne grem razlagat.

Niti, če imam lopato v roki...

  • Haha 4
  • Ljubim 1

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano

Po domače povedano, da boste vsi razumeli, odprite katalog kake avto revije in boste videli kaj in koliko različnih avtov je na trgu pa nisem jaz iz prejšnjega.....itd, ampak tisti, ki ne vidite dlje od karavana in Mazde. 

V resnici je pa problem denar, če ga imaš dosti si lahko sigurno najdeš kaj zase ali družino, poskusite na ta način iskat... 😉

  • Všeč 1
  • Haha 1
  • Hvala 1
Napisano

Nekaterim SUV ni všeč, pa se jim takoj opcije zmanjšajo.
Bom dal sebe za primer, moje preference so sedan > karavan > SUV. Pol je pogoj tudi da, če menjam avto, da je bolj udoben in prostoren kot moj trenutni avto in z več oz boljšo opremo. Avto ne sme biti nemec ali pa del VW skupine. Francoza tud nikol ne bom vozu. Pa tudi če damo budget do 50k, ta pogoj zaenkrat, kar sem jest gledov naokrog, izpolni samo Toyota Camry, pa še to nisem siguren, ker je še nisem vozu.

Aja, je še Kia Proceed, samo nazadnje k sem vozu kio, je šajtrga bl udobna kt pa to.

Napisano
pred 59 minutami je Slivka napisal:

 

Glej...

Torej...

Se pravi...

Začnem takole: moja najmlajša sestra se nekaj ukvarja z borilnimi veščinami. Ni ravno na najvišjem nivoju, vseeno je ne bi izzival. In ona išče karavana. Zdaj pa ti njej razloži, da je že starejša frikinja, ki ni dovzetna za spremembe ampak le tera svoje.

Jaz ji tega ne grem razlagat.

Niti, če imam lopato v roki...

Saj ni rečeno, da si starejši občan, da si "stari frik" Tudi veliko današnjih  mladih je frikov in prisegajo le na vintage izdelke in avtomobile. Tako, da ne izzivati sestrice, saj je frikics pa še nalomi  te lahko. 😊

pred 3 minutami je Matick napisal:

Nekaterim SUV ni všeč, pa se jim takoj opcije zmanjšajo.
Bom dal sebe za primer, moje preference so sedan > karavan > SUV. Pol je pogoj tudi da, če menjam avto, da je bolj udoben in prostoren kot moj trenutni avto in z več oz boljšo opremo. Avto ne sme biti nemec ali pa del VW skupine. Francoza tud nikol ne bom vozu. Pa tudi če damo budget do 50k, ta pogoj zaenkrat, kar sem jest gledov naokrog, izpolni samo Toyota Camry, pa še to nisem siguren, ker je še nisem vozu.

Aja, je še Kia Proceed, samo nazadnje k sem vozu kio, je šajtrga bl udobna kt pa to.

No, vidiš, tvoje želje so skoraj  neuresničljive. Kaj je rešitev? Vozi še naprej tvoj obstoječi avto. 😊

 

 

Napisano

Al ste se obesili na Mazde, kot da samo tam iščemo vozila (ker avtov nobena firma več ne dela)!

 

Ja, to imaš pa prav. Je treba odpret denarnico, pa dobiš krasen družinski enoprostorec s štirikolesnim pogonom in dizlskim motorjem že za 88.000€. Kaj pa je to takega, malo več kot 1.400€ + obresti na mesec in v petih letih je tvoj. Zanima me samo, kdo z družino si lahko privošči tak znesek...

 

Mi je pa zanimiv stavek v članku: 

 

Najbolj priljubljene bodo 

 

Kako pa oni vedo, kaj bo najbolj priljubljeno? Ali pa je to že vnaprej določeno in morajo potem trgovci to samo še udejanjit?

 

 

 

 

Pa da ne bo ravno Mercedes, lahko je tudi Hyundai Staria. Bi bil tako dober in poiskal ceno za štirikolesni pogon?

Od kar imam Forda, sem postal pešec...

serviser.gif

Napisano (urejeno)
pred 40 minutami je Alex napisal:

Saj ni rečeno, da si starejši občan, da si "stari frik" Tudi veliko današnjih  mladih je frikov in prisegajo le na vintage izdelke in avtomobile. Tako, da ne izzivati sestrice, saj je frikics pa še nalomi  te lahko. 😊

No, vidiš, tvoje želje so skoraj  neuresničljive. Kaj je rešitev? Vozi še naprej tvoj obstoječi avto. 😊

 

Ampak, verjel ali ne, problem tukaj ni v meni, ampak v tem, da par let nazaj je bilo izbire še pa još, pa so enostavno nehal delat take avtomobile. Sej vem da je to zato ker so se manj prodajali kot SUVi, ampak takole vsa jajca dat v eno košaro (samo SUVe delat) jih bo enkrat drago koštal. 

 

Po pravici, do konc leta bom vidu kaj bom naredu. Al bom kakšno leto staro M6 iz nemčije kupu, al pa bom primoran v nakup SUVa. Ko pride hibrid CX5 bo vsaj mal tolažbe, sploh če bojo zadržal dinozavrski motor notr

Popravljeno od Matick
Napisano
pred 14 minutami je Matick napisal:

Po pravici, do konc leta bom vidu kaj bom naredu. Al bom kakšno leto staro M6 iz nemčije

Ja tako sem jaz naredil, SUV mi zaenkrat ni blizu, na trgu pa drugaga zame ni. Mazda nas je ljubitelje druzinskih sedanov/karavanov pustila močno na cedilu. 

  • Všeč 2
  • Ljubim 1
Napisano
pred 8 minutami je ignacij napisal:

Ja tako sem jaz naredil, SUV mi zaenkrat ni blizu, na trgu pa drugaga zame ni. Mazda nas je ljubitelje druzinskih sedanov/karavanov pustila močno na cedilu. 

Ni druge, kot skupinska tožba. To je dan danes moderno. Ali pa peticija, da zamenjajo vodilne inženirje v Mazdi. In seveda tudi vodstvo. 😊

  • Haha 1
  • Zmeden 1
  • Ljubim 1

 

 

Napisano

Žal določa izdelavo prodaja.

 

Imate še nekaj karavanov. Če bi ti šli za med, bi jih bilo več.

Napisano
pred 33 minutami je Matick napisal:

 

Ampak, verjel ali ne, problem tukaj ni v meni, ampak v tem, da par let nazaj je bilo izbire še pa još, pa so enostavno nehal delat take avtomobile. Sej vem da je to zato ker so se manj prodajali kot SUVi, ampak takole vsa jajca dat v eno košaro (samo SUVe delat) jih bo enkrat drago koštal. 

 

Po pravici, do konc leta bom vidu kaj bom naredu. Al bom kakšno leto staro M6 iz nemčije kupu, al pa bom primoran v nakup SUVa. Ko pride hibrid CX5 bo vsaj mal tolažbe, sploh če bojo zadržal dinozavrski motor notr

Kar kupi CX-5 in ko jo boš enkrat imel boš zelo zadovoljen, že sedanja je top.... :prstgor:

  • Všeč 1
  • Haha 1

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Še en star...     Žena gre 'žurat s prijateljicami'. Pove svojemu možu, da se bo vrnila najpozneje do polnoči. Ure tečejo, pa tudi martiniji, in žena se pošteno pijana vrne domov ob 4. uri zjutraj. Ko stopi v stanovanje, se oglasi kukavica na uri. Štirikrat naredi ‘kuku’. Žena se prestraši, saj ve, da se je mož zagotovo zbudil in je slišal le štirikrat ‘kuku’ in da ji bo naslednji dan težil, zakaj je prišla domov tako pozno. Zato hitro sama ‘zakuka’ še osemkrat. Ponosna, ker se je kljub pijanosti domislila tako dobre rešitve, gre spat. Naslednji dan mož vpraša ženo, kdaj je prišla domov. - "Okoli polnoči."  - "Mhm. Draga, rabimo novo uro s kukavico." - "Zakaj pa?" - "Včeraj je naša kukavica zakukala štirikrat, potem je rekla "u pič**", potem je zakukala še trikrat, se odkašljala, zakukala še trikrat, se zahihitala, zakukala še dvakrat, nato se je spotaknila čez mačko in na koncu še prdnila. Ko je bilo tega konec, se ji je začelo pa še kolcati..."
    • Danes sem se spet spomnil enega starega, ma meni je dober...       Ne vem, kaj mate proti Bosancem. Mene so včasih tudi fejst motli. Zaj pa ne več. Do tega pa je prišlo takole: Mam hčero, ki mi je kot frkla pila kri. Bil sem vse, stari, bolan, zabitež, sto let za leseno žlico, ni kaj ni blo. Mam babo, ki me je jebala v glavo ko majmuna. Nič ji ni pasalo. Bol ko sn delal, bol je čvekala. Mam sosede, ki so mi nonstop delali *****. Nobeno stvar nisem prav naredu, ne da bi meli pripombe. Pol pa je hčera spoznala enga Bosanca, zanosla in se z njim oženla. Sprva sem mislu, da se mi bo sfuzlalo. Čez dva meseca je prišla nazaj s plavim frisom. Ati, mami lejta kaj mi je naredu. Nič več neandertalec in podobno. Čez dva dni je tak šla k njemu nazaj. Vsake tolko cajta jo naklofa in se pridere k svojemu zlatemu ateku. Še staro je strah zeta in se je fejst vnesla. Jaz pa od cajta do cajta povabim Bosanca v gostilno na pijačo in sma največja kolega. Zakaj pa ne. Porihtal mi je familijo kot se spodobi. Toti nimajo milosti do bab. Pranje nog vsak večer, postrežba all inkluzive, nobenega španskega sranja na TV, samo fusbal, itd. Marsikaj bi se lahko naučili od njih. Včasih naredimo pri nas piknik in pride zet s familijo (mata tri sine) in žlahto. Včasih še kake kolege sabo prpelejo. Ko se frocovje zakadi po vasi spizdijo še podgane. Sosedi dva dni ne upajo iz bajt. Tudi na njihovo muziko sem se navadil. Saj ni tak slaba. Še sploh Šaban Šaulič in tista Kuje Mujo konja po mjesecu, čeprav je baje že zelo stara. Sedaj če me kak sosed hoče kaj gnjavit, samo rečem, da bom mel piknik, pa mam mir. V trgovini včasih za štos stegnem roko proti pakiranim čevapčičem. Narod samo razširi oke v strahu, spet bojo meli piknik. Skratka sedaj sem car na vasi. Zato: Živeli Bosanci!
    • Na pomolu v Portorožu, polnem turistov, stoji moški in kliče sina, ki brezskrbno čofota po vodi: - "Ibi, komm zum papi!" Mali se ne zmeni zanj in mirno čofota naprej. Možakar povzdigne glas: - "Ibi, komm zum papi!" Spet nobene reakcije, zato možakar še bolj povzdigne glas: - "Ibi, komm sofort zum papi!" Mali čofota naprej, kot da ga ne sliši. Nato se oče razjezi: - "Ibrahim, matertijebem, odmah izlazi iz vode!!!"
    • Prostitutke stojijo na cesti in čakajo stranke. Mimo pride starejša gospa in jih vpraša: - "Ja, punčke, kaj pa delate na cesti?" Pa se ena oglasi: - "Čakamo, da bo tovornjak pripeljal pomaranče..." Pa reče starka: - "Potem se bom pa še jaz postavila v vrsto." Mimo pride policist, jo zagleda med prostitutkami in presenečeno vzklikne: - "Kaj, mamca, a vi tudi?" - "Seveda! Brez problema! Samo protezo si snamem, pa jih že lahko cuzam..."
    • Railjet Express iz Dunaja v Trst gre mimo Slovenije. Direktni vlak Trst - Budimpešta gre tudi mimo Slovenije. Tudi, kar se letališč tiče, gremo iz Nove Gorice raje v Ronchi ali Celovec kot pa v Ljubljano - več linij in cenejše so... Dvakrat sem eno družino vozil iz Solkana na letališče v Gradec, ker je baje boljše in cenejše kot iz Ljubljane... Pa Celovec, na primer, je malo večje športno letališče, nekaj takega kot Maribor...   Ja, imaš pa do neke mere res: Flixbus pa iz Trsta pelje skozi Slovenijo do Budimpešte, to se pa spomnim, da je bila direktna povezava še kakšen mesec nazaj...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.