Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

A poznate situacijo, ko nekdo pred vami na glavni cesti na fertig zbremza (zaustavi avto), potem pa se ?ele loti zavijat, brez smernika, iTAAAK!  <_<

 

(saj razumem, ker je imel mo?akar nekega osnovnega Pola in so bili verjetno smerniki za dopla?ilo in ker je ?el nakup na tesno, si jih siromak ni uspel privo??it).  :harhar:

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A poznate situacijo, ko nekdo pred vami na glavni cesti na fertig zbremza (zaustavi avto), potem pa se ?ele loti zavijat, brez smernika, iTAAAK!  <_<

 

(saj razumem, ker je imel mo?akar nekega osnovnega Pola in so bili verjetno smerniki za dopla?ilo in ker je ?el nakup na tesno, si jih siromak ni uspel privo??it).  :harhar:

Takih pacientov ni mal!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si splaniral,da bom gledal ponovitev tar?e na slo1... tema o prepovedi abortusa...

 

Pa sem zdrzal,recimo, ene 10minut. Ne me je.at... pa v katerem stoletju smo?

 

Velik,velik korak nazaj,vkolikor bo tole sprejeto...

 

Te Tar?e sicer nisem gledala, bi pa vseeno povedala svoje mnenje. Pri vsem napisanem pa ena pomembna predpostavka: to moje razmi?ljanje je napisano za "normalne" primere, ne za primer, ko je ogro?eno zdravje ali ?ivljenje ?enske!

 

Jaz mislim, da bi morali splav enostavno v celoti prepovedati. To je precej grob in povsem nepotreben poseg v ?ensko telo. Nepotreben pa predvsem glede na to, v katerem stoletju smo - in smo vsi dovolj osve??eni glede splolnosti, pa tudi glede kontracepcije, ki je v tem stoletju zelo kvalitetna, zanesljiva in predvsem dostopna. Saj ni treba ni? ve? kot samo sko?it do najbli?je bencinske ?rpalke, ki je odprta pozno v no? - ?e se ?e prej ne pripravi zaloga iz kak?ne lekarne.

 

Sicer glede na ?tevilo otrok, ki jih imam, bo kdo mislil, da nimam pojma o tem. A ?e verjamete ali ne, vseh pet je bilo na?rtovanih. In ?e kontracepcije ne bi bilo, bi imela pet otrok ?e pri 30ih... In kdo ve, koliko bi jih ?e imela do sedaj... In glede na vse to tudi vem, kako zanesljiva je kontracepcija. Sicer je potrebna pazljivost in previdnost, da se kondom ne strga (veliko ?ensk upravi?eno zavra?a hormonsko kontracepcijo), a ?eprav je dana?nji svet tempiran na sekundni kazalec, vsaj pri seksu je pa fino, ?e si par vzame ?as... Potem pa tudi "zastoj" zaradi natikanja kondoma, ki traja mogo?e 30 sekund, ni tako dolgotrajen, da bi bil omembe vreden. In vseeno manj mote?, kot pa panika in stres ob ugotovitvi, da je na sporedu nose?nost, na katero par ni pripravljen in potem razlagat zdravniku, da je treba narediti splav. Kot da zdravniki nimajo drugega dela... Poleg tega, ?e par uporabi kontracepcijo, se lahko naslednjo no? spet predaja u?itkom. ?e pa gre ?enska narediti splav, pa vsaj 14 dni oz. dokler krvavitve ne ponehajo, ne moreta imeti spolnih odnosov... Pa ?e tvegano je, ker ?e ginekolog samo malo trzne z roko, lahko ?enski uni?i maternico in je neplodna. Potem pa ?ez nekaj let jok, da zdaj pa ne moreta imeti otrok. Ali pa (konec koncev ?e huje) se razideta, potem pa ?enska najde pravega mo?kega zase, pa ne moreta imeti otrok zaradi ene nepremi?ljene avanture ?enske enkrat v preteklosti...

 

So stvari, kjer se lahko igramo po mili volji. So pa podro?ja, kjer se igra neha in kjer lahko pride do velikih te?av, ?e se ne dela tako, kot je treba. In spolnost je eno tako podro?je. Kdor ni zrel zanjo, naj jo pusti pri miru. Kdor pa je zrel, bo pa tudi na tem podro?ju sprejemal odlo?itve in nosil posledice. In potem ne potrebuje posega, kot je splav. Podobno, kot tisti mladi nogometa?i iz Maribora. Kaj so pa pri?akovali, kako se bo kon?ala vo?nja z 200 km/h skozi naselje in vo?nja "skozi rde?i semafor"? S tem, da jih bo na koncu ulice pri?akalo 72 devic z mlekom in medom? Ja, ?e so to pri?akovali, ?e niso bili zreli za vo?njo... In ?e niti za vo?njo niso zreli, kako naj se potem zrelo odlo?ajo v spolnosti? Zato ni dovolj, da ?enski zrastejo prsi in da se mo?kemu nekaj dvigne med nogami, da sta pripravljena na spolnost. In pri vsej osve??enosti, ki jo imamo v tem stoletju in pri vsej kontracepciji, ki jo imamo, me presene?a, da sploh ?e potrebujemo splav...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok,pa da ?e jaz povem svoje mnenje...

 

Res je,s tem kar je napisala mamica,se strinjam(razen tega,da ga je potrebno v celoti prepovedati)...

 

spolnosti ne gre jemati zlahka,potrebno se je zavedati odgovornosti,imeti tudi v tistih trenutkih v mislih,da so to stvari,ki zlahka s seboj prinesejo komplikacije-pa ne samo v obliki nezelene nosecnosti ampak tudi v obliki SPB in ?e kaj bi se naslo... torej, s tem se ni za spilat,se strinjam...

 

Ampak... pa bom govoril lastne izkusnje in ne na splosno,da ne bom komu storil kake krivice. Ljudje smo ljudje ,kaksnih stvari se lotevamo tehtno,po treznem premisleku ,nekatere pa pac na vrat,na nos. Spolnost bi morala in mora spadati v prvo skupino. Ampak...ljudje smo. Vcasih,pac hoces noces,stvar uide izpod nadzora. Tako to je v zivljenju. Ne samo tu,ampak povsod. Ni treba divjat 200kmh cez mb;to je extrem. Tako kot je extrem iz dneva v dan sexat brez zascite in pricakovat da ne bo prislo do zanositve. Se pa marsikdo kdaj pelje cez omejitev,tako kot je marsikdo ze kdaj v zivljenju sexal brez zascite , tudi takrat ko ni zelel potomcev... tako pac je. Tega ne bomo spremenili.

 

In tudi kontracepcija ni 100inkovita,torej je mozno,da nekdo, ki uporablja kontracepcijo,zanosi...

Torej,naj ima otroka,tudi ce si ga ni zelel/nacrtoval? In ce nima pogojev za varno/zdravo/normalno vzgojo?

 

Se tudi absolutno strinjam da splava ne gre jemati zlahka in da gre za grob poseg v zensko telo. In kdor gre v to,se mora zavedati moznih nezelenih posledic... kot pri vseh stvareh.

 

Se pa absolutno strinjam z astorjem... kaj storiti v primeru posilstva? Bo obdrzala otroka?kako bo to sprejel njen partner?

 

Kaj bi se zgodilo, ce bi prepovedali splav?isto kot z drogami,prostitucijo ipd... zacelo bi se ga opravljati na crno, brez nadzora,v neustreznih pogojih... si to zelimo,da se zacne dogajat?

 

In ?e nekaj.. to,da se cerkev vmesava v take stvari,je milo receno neprimerno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Mislim, da nas bodo vrgli od tu ven, ker smo povsem zgre?ili, ampak tokrat se bom vseeno ?e oglasila.

 

 

mamica, kaj pa ?e je ?enska posiljena in je potem nose?a od svojega posiljevalca? Tudi nisi za splav al kako?

 

Glede na to, da je na leto okoli 4000 splavov, to pomeni, da v Sloveniji vsaki dve uri posilijo kak?no ?ensko (oz. 11 na dan)? Uf, nevarna je postala tale Slovenija, od kar ?ivim v hribih in nisem toliko na teko?em...

 

 

 

Ampak... pa bom govoril lastne izkusnje in ne na splosno,da ne bom komu storil kake krivice. Ljudje smo ljudje ,kaksnih stvari se lotevamo tehtno,po treznem premisleku ,nekatere pa pac na vrat,na nos. Spolnost bi morala in mora spadati v prvo skupino. Ampak...ljudje smo. Vcasih,pac hoces noces,stvar uide izpod nadzora. Tako to je v zivljenju. Ne samo tu,ampak povsod. Ni treba divjat 200kmh cez mb;to je extrem. Tako kot je extrem iz dneva v dan sexat brez zascite in pricakovat da ne bo prislo do zanositve. Se pa marsikdo kdaj pelje cez omejitev,tako kot je marsikdo ze kdaj v zivljenju sexal brez zascite , tudi takrat ko ni zelel potomcev... tako pac je. Tega ne bomo spremenili.

 

Hja, ampak...

Ravno na forumu je bil eden, ki je ?e sliko radarja prilepil, ko so ga ujeli nekih 10 km nad omeitvijo. Ja, je ?lovek in je peljal malo ?ez. In zdaj ima posledico. Sem prepri?ana, da ?e bi takrat vedel, kar ve zdaj (da je tam stal radar), bi gotovo pripeljal vsaj ?e tistih 10 manj (ali kolikor jih je pa? bilo). Verjamem tudi, da si je tisti mladi nogometa? trenutek ali dva pred tr?enjem zelo ?elel, da bi prej ravnal druga?e. In ?e bi prej vedel, kar je vedel tisti trenutek ali dva pred nesre?o, bi gotovo ravnal druga?e... Ampak... Hja, ampak. Ampak nekatera dejanja pa? nimajo popravnega izpita... In kaj prinese seks brez za??ite, vemo. "Ampak meni se to ne more zgoditi..."

 

Se pa strinjam, da ?e bi ga prepovedali, bi ga za?eli izvajati "na ?rno", kar bi bilo ?e slab?e... Vseeno je pa to za zdravstveno blagajno kar velik stro?ek. ?katlica treh kondomov je 3?, splav je pa 430?. Se pravi: ker 4000 parov ne uporabi kondoma za 1?, potem cela dru?ba pla?a za vsak tak par 430?. Torej smo slovenski davkopla?evalci za neodgovoren seks nekaterih in odlo?itev za "prekinitev nose?nosti" v enem letu pla?ali preko 1,7 milijona evrov.

 

Ja, tudi to se strinjam, da nobena kontracepcija ni 100% zanesljiva. ?eprav nimam osebne izku?nje, da bi kdaj "zatajila". Pa sva jo z mo?em zagotovo uporabila ve? 100 krat...

 

Pazi pa zdaj na ironijo: podatke o ?tevilu splavov zbira In?titut za varovanje zdravja. ?igavo zdravje pa varujejo?

 

Zdaj bom pa kon?ala, da ne razkurim administratorja, ker v temi Razkurnik pi?em o vsem drugem, samo o tem, kaj me je razkurilo, ne...

 

 

 

 

P.S.: ?e v osnovni ?oli so te nau?ili (vsaj morali bi te), da za lo?ilom pride presledek. Torej za piko, vejico, vpra?ajem, klicajem in tako naprej, pride presledek.

Vejica pa je postavljena tudi na za?etku in koncu vrinjenega stavka.

Lotevamo se pa nekaterih stvari, ne nekatere stvari...

 

Brez zamere, mamica osnovno?olcev pa?...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravibda se ena reva nima kaj oflocati, ker je vecina proti njej? Viva la demokracija.

 

Tud ce te lasten fotr napumpa pa posiljuje ima pac pravico otrok na svet...pa tudi ce mamo lahko umre zaradi v naprej znanega tezkega poroda?

 

Svasta...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Strinjam se z 90% napisanega ampak na koncu pridemo do preprostega dejstva: nekdo ki noce imeti otroka zanosi in situacijo je treba nekako resiti. Ne vem kako polne so sirotisnice oz koliko ljudi bi rado posvojilo otroke pa jih ne more; precej preprican pa sem da ni lusno bit froc nekomu ki te ne more(financno recimo)/noce vzdrzevat. Kondomi bi kot kontracepcijske tabletke itak lahko bili zastojn ampak to je ze druga debata.

 

 

Kar se zdi meni bolj absurdno je, da rabis dandanes izpit za to, izpit za ono, potrdilo da si zmozen xy in tako naprej. Osebno ne maram otrok in se nisem nikoli izobrazeval v tej smeri, bi pa dal roko v ogenj da je vzgajati otroka bolj zahtevno kot naprimer voziti avto. Pa ze slabih 10 let spremljam vrstnike ki (nekateri) nimajo 5 dek v glavi & niso sposobni pravilno izpolniti listka za poslat priporoceno pismo, imajo pa vec otrok kot mozganskih celic. Kje je tu logika? O_o

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemorem, da nebi malo... :D

 

Jaz mislim, da bi morali splav enostavno v celoti prepovedati. To je precej grob in povsem nepotreben poseg v ?ensko telo.

 

Saj ne gre zate... Razen. ?e govorimo o primeru, da nekdo punco sili v splav.

 

Nepotreben pa predvsem glede na to, v katerem stoletju smo - in smo vsi dovolj osve??eni glede spolnosti, pa tudi glede kontracepcije, ki je v tem stoletju zelo kvalitetna, zanesljiva in predvsem dostopna. ...Kdor ni zrel zanjo (spolnost), naj jo pusti pri miru. Kdor pa je zrel, bo pa tudi na tem podro?ju sprejemal odlo?itve in nosil posledice.

 

Exactly. K temu spada tudi odlo?itev o splavu. Tu ma? kar veliko kontradikcijo v svoji logiki. :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kot da se zenska sam ne odloci kaj delajo z njo....sicer pa to sploh ni grob poseg....zarodek je takrat fizol

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nemorem, da nebi malo... :D

Strinjam se z 90% napisanega ampak na koncu pridemo do preprostega dejstva: nekdo ki noce imeti otroka zanosi in situacijo je treba nekako resiti. Ne vem kako polne so sirotisnice oz koliko ljudi bi rado posvojilo otroke pa jih ne more; precej preprican pa sem da ni lusno bit froc nekomu ki te ne more(financno recimo)/noce vzdrzevat. Kondomi bi kot kontracepcijske tabletke itak lahko bili zastojn ampak to je ze druga debata.

 

 

Kar se zdi meni bolj absurdno je, da rabis dandanes izpit za to, izpit za ono, potrdilo da si zmozen xy in tako naprej. Osebno ne maram otrok in se nisem nikoli izobrazeval v tej smeri, bi pa dal roko v ogenj da je vzgajati otroka bolj zahtevno kot naprimer voziti avto. Pa ze slabih 10 let spremljam vrstnike ki (nekateri) nimajo 5 dek v glavi & niso sposobni pravilno izpolniti listka za poslat priporoceno pismo, imajo pa vec otrok kot mozganskih celic. Kje je tu logika? O_o

Se podpisem
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kam gre denar? Tudi v bistveno vecje bedarije kot to...

 

Nevem koliko je posilstev v sloveniji na leto,oz. koliko je splavov povezanih s posilstvi. Ampak,kolikor jih je,jih je prevec.

 

Me pa vsakic znova zmoti,da so pari oz.zenske,ki se odlocijo za splav,nekako ozigosane kot ljudje,ki jemljejo splav kot nekaj samoumevnega oz.kot da ga delajo malo mimogrede... a to,da imajo zelo verjetno hude travme po opravljenem splavu,o tem pa nihce... nevem no... najbrz nobenemu ni lustno se odlocat o tem in se na koncu odlocit ter prestajat psihofizicne muke po posegu.

 

Pa ne zdj primerjatz radarji pa mariborskimi nogometasi (kakrsnokoli pizdarijo so naredili,naj pocivajo v miru) pa nevem cem se... vedno se je vecina ljudi predajala strastem,tudi takrat ko niso nacrtovali druzine. In prav je tako. In ce se zalomi,ja pa hvala bogu da obstaja nacin,ki prepreci,da bi se po svetu sprehajal se en osebek,ki ni imel moznosti odrascati v "normalnem"okolju oz.bi se rodil v neprimernih razmerah ali okoliscinah...

 

Da smo si na jasnem... ce obstaja kdo,verjetno obstaja,ki sexa vsepovprek brez zascite z mislijo "ah,bomo uzival,ju3 pa na splav,saj ne bo prvic,niti zadnjic"... obsojam tako razmisljanje in mislim,da je jasno,da tukaj ni govora o njih...

 

Se pa opravicujem in hkrati zahvaljujem uporabnici, z imenom mamica, za pripombo glede slovnicne pravilnosti mojih komentarjev. Verjamem da so moji komentarji,kljub takim in drugacnim napakam,vseeno razumljivi. Torej, ni nobene zamere.

 

Lp

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj me pa razkurijo tisti, ki sploh ne preberejo mojih objav, pa mi odgovarjajo!

 

 

Se pravibda se ena reva nima kaj oflocati, ker je vecina proti njej? Viva la demokracija.

Tud ce te lasten fotr napumpa pa posiljuje ima pac pravico otrok na svet...pa tudi ce mamo lahko umre zaradi v naprej znanega tezkega poroda?

Svasta...

 

Odgovor si lahko preberete v drugem stavku moje prve objave na to tematiko. Je pa na tej strani pod ?tevilko 1304...

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Najbolj me pa razkurijo tisti, ki sploh ne preberejo mojih objav, pa mi odgovarjajo!

 

 

 

Odgovor si lahko preberete v drugem stavku moje prve objave na to tematiko. Je pa na tej strani pod ?tevilko 1304...

Tole misli? in ja sem prebral

 

Te Tar?e sicer nisem gledala, bi pa vseeno povedala svoje mnenje. Pri vsem napisanem pa ena pomembna predpostavka: to moje razmi?ljanje je napisano za "normalne" primere, ne za primer, ko je ogro?eno zdravje ali ?ivljenje ?enske!

 

Jaz mislim, da bi morali splav enostavno v celoti prepovedati. To je precej grob in povsem nepotreben poseg v ?ensko telo. Nepotreben pa predvsem glede na to, v katerem stoletju smo - in smo vsi dovolj osve??eni glede splolnosti, pa tudi glede kontracepcije, ki je v tem stoletju zelo kvalitetna, zanesljiva in predvsem dostopna. Saj ni treba ni? ve? kot samo sko?it do najbli?je bencinske ?rpalke, ki je odprta pozno v no? - ?e se ?e prej ne pripravi zaloga iz kak?ne lekarne.

 

?E ENKRAT NEKATERE ?ENSKE NE ODLO?AJO O TEM KAKO JIM NAREDIJO OTROKA PROTI NJENI VOLJI, splav ni samo za takrat ko dva ne misilita o kontracepciji......ni ves svet tako popoln, da se dva odlo?ita za otroka, oz sta na?gana ko ga delata, to je druga oblika odgovornosti oz izbegavanje le te.

 

Poseg v rtelo? samo spro?ijo in gre voda in kri iz telesa, ni to neko srednjeve?ko paranje trebuha

 

In kako misli? lo?evati normalne primere od nenormalnih? Bo treba o?ete, ki so bili romanca za eno no? poimenovati tudi za posiljevalce? To mora biti pravica odlo?itve ?enske. 

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Strinjam se z 90% napisanega ampak na koncu pridemo do preprostega dejstva: nekdo ki noce imeti otroka zanosi in situacijo je treba nekako resiti. Ne vem kako polne so sirotisnice oz koliko ljudi bi rado posvojilo otroke pa jih ne more; precej preprican pa sem da ni lusno bit froc nekomu ki te ne more(financno recimo)/noce vzdrzevat. Kondomi bi kot kontracepcijske tabletke itak lahko bili zastojn ampak to je ze druga debata.

 

 

Kar se zdi meni bolj absurdno je, da rabis dandanes izpit za to, izpit za ono, potrdilo da si zmozen xy in tako naprej. Osebno ne maram otrok in se nisem nikoli izobrazeval v tej smeri, bi pa dal roko v ogenj da je vzgajati otroka bolj zahtevno kot naprimer voziti avto. Pa ze slabih 10 let spremljam vrstnike ki (nekateri) nimajo 5 dek v glavi & niso sposobni pravilno izpolniti listka za poslat priporoceno pismo, imajo pa vec otrok kot mozganskih celic. Kje je tu logika? O_o

 

Mislis logika za tem, da nimamo certifikacije/licence za biti stars?

Absolutno bi jih morali imeti. Mislim, da je to tako ocitno, da diskusija o tem sploh ni potrebna. Tako kot bi morali ukiniti dedovanje, ampak mi tega ne bomo docakali. S slednjim se cerkev ni uspela in je na koncu raje vpeljala celibat. ;)

 

Ce mislis logiko zakaj je stevilo otrok obratno sorazmerno z ... si to videl? :)

 

Vsak, ki se zaveda, da imamo na svetu krizo, ki je posledica izkljucno tega, da imamo na planetu prevec ljudi, bi lahko dvakrat premislil, preden ima prvega otroka. Ce mu ze ni mar za ostale, pa vsaj zato, ker bi se moral vprasati kaksna prihodnost caka njegove (morebitne) potomce.

 

Glede splava pa samo tole, ker za vse ostalo je skoda casa: splave bodo izvajali, pa ce so dovoljeni ali pa ne. Tisti, ki je proti, naj si pogleda, kaj se dogaja tam, kjer so prepovedani. To bi se zacelo dogajati pri nas, ko bi jih prepovedali. To, samo po sebi, bi moralo biti dovolj dober razlog, da se ga nikoli vec ne prepove.

 

PS: IVZja ni vec, zdaj je NIJZ in tudi ta naj bi varoval zdravje celotne populacije. Torej, med drugim, preprecil smrt zensk, ki so prisle k salabajzerju z obesalnikom.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem si splaniral,da bom gledal ponovitev tar?e na slo1... tema o prepovedi abortusa...

 

Pa sem zdrzal,recimo, ene 10minut. Ne me je.at... pa v katerem stoletju smo?

 

Velik,velik korak nazaj,vkolikor bo tole sprejeto...

Enim se kolca po srednjem veku. In kako priti tja nazaj - lepo korak za korakom. Tud ISIS ni nastal v momentu.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova ?tudija ka?e da so se Kitajci zelo u?teli v omejevanju 1 otroka na dru?ino, dolgoro?no jim ka?e zelo zelo slabo....kot ogro?ena vrsta.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Irski (Irskem?) se ze nekaj casa ukvarjajo s tem vprasanjem, progresivci proti vernikom; katolikom. Ceprav Irci so hecni in se konstantno tepejo za stvari ki jih je vecina narodov uredila po mirni poti. :P Mediji imajo kost za glodat (na dan prezivim vsaj 10-15 min na bbc news in ni tedna ko se ne bi omenjalo te teme & Irske), kleni katoliki se lahko zvecer v gostilni trkajo po prsih kako so spet resili par zivljenj, nasrkajo pa zenske ki hocejo sprejemat odlocitve glede svojega telesa. Ambicije zensk v 21. stoletju gredo res preko vseh meja, ane?

 

http://www.bbc.com/news/health-37657042

 

http://www.bbc.com/news/magazine-35980195

 

http://www.bbc.com/news/world-europe-37462862

 

 

 

Nova ?tudija ka?e da so se Kitajci zelo u?teli v omejevanju 1 otroka na dru?ino, dolgoro?no jim ka?e zelo zelo slabo....kot ogro?ena vrsta.

 

Zgodaj je se (zame) in nisem ziher ampak...to je sarkazem ane?

Anyone can give up, it's the easiest thing in the world to do. But to hold it together when everyone else would understand if you fell apart, that's true strength.

 

Casual Gearheads

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole so te?ke teme in valda ima vsak svoje mi?ljenje o tem.

 

Moje mi?ljenje je, da naj vsak dela s svojim telesom, kar ho?e. Isto bi moralo biti, ko je nekdo na smrt bolan in bi si rad skraj?al muke...

 

?e sm zdej zarad tega slab ?lovek - So be it...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na Irski (Irskem?) se ze nekaj casa ukvarjajo s tem vprasanjem, progresivci proti vernikom; katolikom. Ceprav Irci so hecni in se konstantno tepejo za stvari ki jih je vecina narodov uredila po mirni poti. :P Mediji imajo kost za glodat (na dan prezivim vsaj 10-15 min na bbc news in ni tedna ko se ne bi omenjalo te teme & Irske), kleni katoliki se lahko zvecer v gostilni trkajo po prsih kako so spet resili par zivljenj, nasrkajo pa zenske ki hocejo sprejemat odlocitve glede svojega telesa. Ambicije zensk v 21. stoletju gredo res preko vseh meja, ane?

 

http://www.bbc.com/news/health-37657042

 

http://www.bbc.com/news/magazine-35980195

 

http://www.bbc.com/news/world-europe-37462862

 

 

 

 

Zgodaj je se (zame) in nisem ziher ampak...to je sarkazem ane?

ne ni

 

In any case, China is now well below 2.1, the rate needed to maintain a stable population, and it is looking more like Western Europe in this regard every day.

 

http://www.worldaffairsjournal.org/article/shrinking-china-demographic-crisis

 

http://shanghaiist.com/2016/07/02/china_population_to_drop_below_1_billion.php

 

http://io9.gizmodo.com/did-chinas-one-child-policy-actually-reduce-population-1511784972

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nova ?tudija ka?e da so se Kitajci zelo u?teli v omejevanju 1 otroka na dru?ino, dolgoro?no jim ka?e zelo zelo slabo....kot ogro?ena vrsta.

 

Niti pod razno*. (Citirane clanke sem le preletel.)

Imajo upad populacije in problem s starostno piramido, ter z vsem kar pride s tem zraven, plus primanjkljaj zensk zaradi neumnega prepricanja, da so moski potomci vec vredni.

 

Ampak ta piramida se bo spodaj zozala prej ali slej, in bolje je prej, ter kontrolirano. Seveda pa se nobena vlada ne zeli ukvarjati s takimi problemi. Tako kot nasa noce resiti problema pokojnin, zdravstva, ... za vse je spet isti razlog - staranje prebivalstva.

 

Konstantna rast ne resi problema, ker ni vzdrzna. Kar je treba narediti je nacrtno zmanjsati populacijo, preden jo zmanjsa ekosistem, in Kitajcem gre to ocitno odlicno od rok.

_____________

* Sicer nisem ekolog, ampak dajmo razmisliti: vrsta je ogrozena, ce obstaja nevarnost, da populacija pade na nulo. Imamo populacijo v ekosistemu in ta ekosistem ima vec kot dovolj resursov, da tej populaciji omogoca nadaljnjo rast. Ce se populacija odloci, da bo rast zavrla, ne vidim problema v tem, da se na eni tocki premisli in zacne na veliko producirat potomce. Hrane je dovolj, predatorjev ni, bolezni ni.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ok no ne ravno ogozena ampak indeks je pod nivojem in imel bodo problem. Pa saj je logicno. Dva data enega pa se to predvsem moski

 

Vsaj naseljenost 4/m2 bo upadla :)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vseeno je Kitajski z na?rtovanjem demografskega prirastka oziroma upada uspelo nekako dr?ati normalni ?ivljenski nivo. Indija po drugi strani tega ni uspela in ?edalje bolj tone v rev??ino.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak vseeno je Kitajski z na?rtovanjem demografskega prirastka oziroma upada uspelo nekako dr?ati normalni ?ivljenski nivo. Indija po drugi strani tega ni uspela in ?edalje bolj tone v rev??ino.

Res je. Kitajci so med drugim tudi ustavili/zni?ali rast svetovne populacije, le zakaj

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.