Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

PA dobr a je ta baba od to?ilke nora al kaj. Tip je namenoma po?kodoval tri policiste, dva sta skoraj zletela v Dravo, kjer bi pri tistem toku lahko bilo tudi usodno, grozi mu 5 let zapora - to?ilka ga pa spusti na prostost, ker da ni ponovitvene nevarnosti. Ni podana konkretna nevarnost za osebe v prometu - pa jebemu babo noro, kaj pa je to le bilo divjanje in zaletavanje v policaje, kaj za vraga je to, popoldanski izlet al policaji niso ljudje. Nori?nica.

 

http://www.24ur.com/novice/slovenija/ko-je-potrebna-prisilna-zaustavitev-kdaj-se-policisti-odlocijo-za-blokado-kdaj-uporabijo-jezevke-ali-celo-strelno-orozje.html

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?e pisal, da imam v homologaciji dovoljena plati??a, ki jih fizi?no sploh ne morem montirati gor, ker je zavorni disk prevelik...

 

In ker nih?e v Sloveniji ni poobla??en za nadzor nad izdajanjem homologacij, pi?em o te?avi ?e na Javno agencijo republike Slovenije za varnost prometa. Pa mi odgovorijo takole:

 

Pozdravljeni.

Prejeli smo elektronsko pisanje, ki se nana?a na homologacijo pnevmatik za
va?e vozilo Mazda 5.

Iz pisanja, ki ste ga poslali smo razbrali, da je pri nakupu vozila pri?lo
do napake pri izdaji homolagicjske dokumentacije za vozilo.

Ker gre v zadevi za sklenjeni posel med dvema subjektoma, se zadeva
preganja na zasebno to?bo. 

 

Ma ne me jeb...! Z zasebno to?bo? ?e pride do napake pri osebni izkaznici, tudi re?ujem "na zasebno to?bo"? ?e gre za nek uradni dokument, potem mora biti nek organ v dr?avi, ki to tudi nadzira. ?e pa je to "kar nekaj", ?emu potem take komplikacije, preden kaj noter vpi?e?? In koga naj zdaj preganjam "na zasebno to?bo"? Tisto administratorko na ?alterju, ki je spisala homologacijo? Ali kar celo Avto Krko, kjer ta uslu?benka dela? Ali pa mogo?e bolje, da vzamem lopato in grem v Ljubljano povpra?at, koga naj to?im...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Iz dosedanjih izku?enj lahko re?em, da so homologacije namenjene izklju?no pobiranju ?? in za preverjanje te ne bo noben prevzemal odgovornosti. Original gor ali dol, ampak mora pa bit.

 

 

?ist tko mim grede, si poskusu pol ?e kak?ne druge 15"? Sicer mam js mal man?o mazdo, ampak mam podobno situacijo..homologiral sm 15ke, ?eprav vseh ne spravim gor mim ?eljusti, ker se razlikujejo po dizajnu.

 

 

Pla?al pa seveda sm, da jih mam lahko uradno gor, ?eprav samo nekatere :D

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e se prov spomnim so 5ko enkrat vmes faceliftal in nadgradil, lahko da je tuki razlika, lahko je tud med samimi benz/dizli pa celo razli?nimi paketi opreme. ?e je enak model avta, ?e ne pomen da je vse ostalo enako.

 

Na tvojem mestu bi se vseen potrudu kak?ne druge probat, za te zdj pa? vemo da ne grejo gor :prstgor:

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa so pri 2 gen tud 15" vpisane?

 

Sicer se pa japonci itak bol mal sekirajo zarad teh zadev, ker nikjer v tujini ne rabijo posebej vpisovat dimenzij, na? trg jim pa najbr? ni kak?ne posebne omembe vreden.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Po?asi za?enjam razumet Hrvate, ki dvigujejo cene turisti?ne ponudbe, verjetno tudi v ?elji, da si bodo pridobili bolj premo?ne in "urejene" goste. Ja vem da to dvoje sploh ni nujno, da gre skupaj ampak to kar zadnji teden do?ivljam v Bohinju in okolici je milo re?eno skrb vzbujajo?e. Vsa leta hodim v Bohinj a tega kar se dogaja letos ?e nisem opazil - saj se bili posamezni "incidenti" ampak to je bila bolj izjema danes pa vidim, da k nam prihajajo tisti, ki si verjetno Hrva?ke ne morejo ve? privo??it in to hvaljenje kolk imamo v Slo no?itev je po moje le metanje peska v o?i, ker mnogo ve? kot ?tevilo no?itev je pomembno za turizem in dr?avo koliko bodo taki turisti potro?ili.

 

tako pa vidi? le nekulturno in predvsem egoisti?no obna?anje - nekaj primerov:

- dru?bica nizozemskih mladcev ob jezeru veselo popivala a da bi nato za sabo pospravila jim niti na misel ni pri?lo - tako sem njihove piksne in papir?ke pa? kasneje pobral sam :angry:

- model in modelka stojita na mostu ?ez savico in ob?odujeta lepoto reke ter delata selfije. A ko jima dogori ?ik ga brez premisleka vr?eta v vodo.

- prideta dva pohodnika s svojim psom na pla?o, ta se lepo sredi belega peska tik ob vodi podela. Una dva pa se samo obrneta, mo?ak pokli?e "kom Resi" in lepo odidejo - pasji drek pa ostane sredi pla?e.

- Dva mlaj?a gorenjca lepo z avtom kar na prod od savice skoraj tik ob vodi. Ko ju opozorim, da se tukaj z avtom ne sme, se delata budale, da nista vedela, da z avtom ne sme? na obalo. Ja pa dobr, ?e si ?e tako glup, da ne pozna? nekaj osnov bi pa vsaj znak za prepovedan promat pa lahko opazila, kjer lepo pi?e, da se z vozili ?ez most ne sme.

- skupina Britancev v dveh rahlo zmahanih bivalnih kombijih o?itno ni imela denarja za v kemp in so lepo brez zadr?kov parkiral svoja kombija sredi poko?enega travnika in se odlo?ili, da bodo bivakirali. Ja jebemu a na otoku se to sme po?eti, da gre? na njihove lepo poko?ene travnike in kar malo bivakira? in piknikira? al si pa? tako mislijo, da so oni ve?vredna rasa in da si lahko v tujini vse privo??ijo.

- sredi otro?kega igri??a, kjer se je igralo kup otrok en mali cca 5 let, hla?e dol in lepo curaklja ven ter za?ne v loku scati sredi igral in peskovnika. Nato sledi "Muti" in pride mamica, ki ga nato oble?e ter ga pohvali "sehr gut"... ja fak da dol pade?. Ostali so samo debelo pogledali.

- ?vaba svojega ?rnega X6, ker ni bilo ve? prostora na parkiri??u zapelje na travnat greben, ki je del otro?kega igri??a. Verjetno je bil sam nad sabo navdu?en kaj njegov terenski Bimmer zmore.

- Potem se najde en ljubljanski prepotentne? v starej?em ?rnem AMG mercedesu, ki je na avtobusnem obra?ali??u v coni 30 pokazal kako se drifta med pe?ci. Ko ga je en starej?i gospod hotel opozoriti je samo sledilo "jebi si mater stari" in je s polnim gasom oddrvel, da je kar pometal z zadkom po cesti??u. Ja o dogodku in podatkih o tablici so bili obve??eni policisti.

- 30kilska smrklja ?eta pasjo mrcino od 40+ kg, seveda brez povodca in nagob?nika, nakar se ta zapodi za enim drugim 3x la?jim cuckom, ki je nekaj bevskal. Mulka se dere nekaj z njim a seveda jo mrcina ne ?mirglja in ta divji lov lajanja in cviljenja se nadaljuje ?e skoraj minuto. Zraven en lastnik bevska?a tuli in te?e za obema psoma, ta drug se dere na to smrkljo nekaj v polomljeni francoski angle??ini. Una mu nazaj vsa v ?oku in presrana, v flam??ini al nekaj podobnega, posku?a odgovarjat na pol v joku. Sre?a se una ve?ja mrcina prej utrudi in pade ?e nekaj so?nih zmerljivk pol gredo pa vsak po svoje -  a da bi kdo pol dal cucka na ?pago, a ne to pa ne. A naslednji? bo pa ?rna kronika, ko bo takle oklal otroka.

 

Ne vem ampak sam sem imel severnjake in zahodnjake navadno za bolj kutivirane in civilizirane ampak dejansko se ?ehi, Mad?ari in Poljaki znajo obna?ati bolje. Oni majo sicer svoje cvetke ampak ve? ali manj z njimi ?kodijo le sami sebi.

 

Na Voglu recimo vidi? ?e?ko dru?ino v sandalih, ?ena pa celo v japonkah in oni bi malo pohajkovali na okrog po kamnih in skalah. Polska dru?ina pa seveda veselo, ravno tako na Voglu s par mesecev starim dojen?kom, ki ga je nosil o?e v kenguruju. In on veselo pleza po kamnih otrok pa ?trli gole nogice iz kenguruja. Da bi mu zdrsnilo in da pade na trebuh, bye bye baby - bodo o?itno pa drugega naredili. Da o visokogorskem soncu sploh ne govorim. ?e ta otrok ni fasal opekline po golih nogicah pol no?em ni? - ?e sam sem bil po cca dveh urah sonca kar lepo rde? po rokah in obrazu pa imam ?e nekaj malega podlage.

 

Pa ?e par sme?nih: Indijci dejansko govorijo ekstremno Apu angle??ino - meni je ?lo skos na smeh. Ameri?ani se ?udijo ponijem in kravam ter kozam, ki se sprehajajo med obiskovalci - kot bi prvi? videli krave in konje v ?ivo oziroma kot da amerika ni de?ela konj in krav. Za najbolj sme?en prizor pa je poskrbela trojica arabskih muslimanov v ?olnu. Mo?ak vesla, zadaj v ?olnu pa sedita dve "nind?i" obe zadekani v burke. So funny.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa ce ti turisti nimajo izbire? Oz zakaj je pri nas vse prepovedano? Jaz bi se tudi to vprasal.

 

Ok eno je bonton in obzir do narave, socloveka. Ampak kaj pa nudimo turistom (to ni sarkazem, nisem bil v teh krajih ze u la la ?asa) nazadnje vem da je bila ponudba dokaj siromasna, vsak travnik v lasti kmeta, vsak koticek prepovedan za parkiranje in ustavljanje...

 

Hocem reci - bi se dalo potencial bolje izkoristiti?

Ne mores se izigniti temu da kurcas ljudi samo zato ker so tujci...kot da bi te motili da so tam

 

Tu vsaka ?ast Bovcu. Kako so tam napredovali je neverjetno. Temu posledicno je tudi mesto polno 365 dni v letu in ljudje se radi vracajo. In ker se majo kje zabavati niti ne motijo krajanov. (Sestra ima stanovanje direktno na trgu pri mckejtorju)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A nisi opazil, da so med njimi tudi doma?e cvetke? A drugod ni prepovedano onesna?evat naravo in parkirat avte na pla?ah? A recimo Hrvati to tolerirajo?

 

A ?e ne najde? za parkirat gre? in bli?njemu kmetu zaparkira? travnik v stilu, ja jebat ga, pa? ni placa. Sej tud v gara?no hi?o ne sili?, ?e je polna al pa pu??a? avto, tako da zaparkira? druge na parkiri??u. ?e je travnik od kmeta je to njegova privat lastnina in ne vem od kod bi mi bila dana pravica, da se smem tam parkirat.

 

Je pa tako kot v tujini, ?e ?eli? avto parkirat na parkiri??u pla?a?, ?e ima? avtodom mora? ali v kemp ali na podro?je, kjer je namenjeno za avtodome. ?e zaradi navala ni prostora al pa ?e se ti zdi predrago pol pa? jeba in s tem ti ne rata kar naenkarat, da je pol vse dovoljeno.

 

Druga?e je pa tukaj narodni park in tako kot so po drugih narodnih parkih pravila, pa? tukaj ni enako kot recimo Zr?e, kjer je ve? ali manj sama zabava. Tukaj ni ?urerskega ?ivljenja ampak drug na?in sprostitve in ?e 95% obiskovalcev pride zaradi tega pa? ne more ostalih 5% to preobra?at na glavo. Mi je pa zanimivo, da o pravilih in prepovedih razlaga? ravno ti, ki si jih na Hrva?kem dele?en ?e najve?. A lahko recimo v Rovinju parkira? brez, da bi pla?al? A lahko pripelje? psa na vsako pla?o? A lahko razgraja? v kempu kot da si sam? A lahko me?e? smeti naokrog in po obalah kot se ti zljubi? itd

 

Sicer ne vem kaj ma to veze s tujci, ?e ?elim imeti ?isto okolje in ja na ?ivce mi grejo tisti, ki mislijo, da ker so turisti, da jim je vse dovoljeno. Ja pa? jim ni, pa ne glede na razlago. In ?e enkrat, o?itno smo prepoceni za zahodnjake in verjetno ravno prav?nji za vzhodnjake. tako fa?e? iz zahoda pa? "ni?ji sloj" iz vzhoda pa vseeno turiste, ki spadajo v "srednji sloj" in bolje razumejo kaj je kulturno obna?anje.

 

?e enkrat - po?asi za?enjam razumeti Hrvate, da ho?jo vi?ji nivo od masovnega turizma. Jebat ga, al nam je v?e? al ne, to pot so ubrali pa naj bo samo od podra?itev cestnin, trajektov pa do bivalnih zmogljivosti in druge turisti?ne ponudbe.

 

Aja Jures, a si opazil, da v mojem na?tevanju ni niti enega Italijana - letos jih skoraj ni oziroma ne izstopajo. Ravno tako sem presene?en, koliko Hrvatov prihaja v Bohinj in tudi oni ne izstopajo po delanju pizdarij.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Vsi govorijo o podrazitvi cestnin in trajektov ker mediji hocejo tako. Nihce pa ne napise da imajo hrvatje dvotarifni sistem. Sezonski in posezonski. In nihce ne pise da se septembra cestnine in trajekti pocenijo, treba je samo negativizem siriti.

Nihce ne bo napisal da ce kupus enc imas do 40% cenejse cestnine...

 

V glavnem podrazitev ki jo promovirajo vsako leto je zgolj preklop nazaj na poletno tarifo...

 

Jaz sem lani od Lupoglava do Rovinja dajal 3.5? sedaj z novim paketom 2.7?...

Ful se mi je podrazilo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se pravi bi tudi mi morali uvesti sezonsko zvi?anje kratkotrajnih vinjet? Pa jaz se niti ne pizdim,ker to je njihova odlo?itev ?e najbolj gre pa na ?ivce ravno Hrvatom samim, Turist bo ?e ?e dal za cestnino a za lokalce je pa pa? predrago in tako zgleda, da so AC po Cro ve? ali manj bolj narejene za tujce kot pa za lokalni ?ivelj - popusti gor al pa dol.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za razliko od Bovca, v Bohinju v razvoju turizma niso pri?li dlje od pobiranja parkirnin. No ja eno pomembno stvar so ?e izumili - vstopno izstopne to?ke v Bohinjsko jezero zarad la?jega kasiranja in ne iz eko razlogov.

 

Hrvatje zganjajo celga hudi?a zardi slo. vinjet, mene pa cestnina za samo eno letovanje v lipoj njihovoj stane toliko, kot pol celoletne vinjete pri nas. 

 

Hrvatje po moje ne bodo nikoli imeli hoh turizma, lahko pa da ga bodo imeli tujci katerim Hrvatje na veliko prodajajo svojo obalo.

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Za razliko od Bovca, v Bohinju v razvoju turizma niso pri?li dlje od pobiranja parkirnin. No ja eno pomembno stvar so ?e izumili - vstopno izstopne to?ke v Bohinjsko jezero zarad la?jega kasiranja in ne iz eko razlogov.

 

Hrvatje zganjajo celga hudi?a zardi slo. vinjet, mene pa cestnina za samo eno letovanje v lipoj njihovoj stane toliko, kot pol celoletne vinjete pri nas.

 

Hrvatje po moje ne bodo nikoli imeli hoh turizma, lahko pa da ga bodo imeli tujci katerim Hrvatje na veliko prodajajo svojo obalo.

No saj to sem mislil glede Bohinja.

V krokariji pa imas prav dobro izbiro kar se tice stranskih cest. Ravno prisel z motorjem. Stara cesta je majka, edino od plitvickih do Karlovca so jo unicili. 4 stacionarci, polno novih tabel za naselje...

Pa seveda magistralka. Sluzbeno grem na AC, osebno pa ne vem ce sem sel zadnjih 5 let razen Istre.

Tudi v Istri je stara cesta Limski - Buje totalno prazna. Gremo veckrat cez Motovun do Buzeta.

 

Pri nas je alternativa po starih slaba. Samo mimo LJ je ze problem. Mi itak hodimo ze nekaj let preko passo di Katarina, ce je treba potegnemo tudi cez Horjul. Boze ne daj iti ob stirih petih cez Brdo in Brezovico.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Tole je na to debato in tudi za jamralnik....4je ?e stojijo od Reke do Karlobaga (brez tistih v re?kih tuelih), sedaj pa ?e...

 

http://www.zurnal24.si/avto/jadransko-magistralo-bodo-posuli-z-novimi-radarji-293628

 

To pomeni konec mojih novoletnih fur na Pag z mopedom. Ne da sem divjak ampak na popolnoma prazni cesti kjer uzivas v panorami, hitro spregledas 50, ker so pogoji za 80 brez ?ivih du?...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam vi kurcajte tujce in se posebej hrvate....14km smo morali narediti danes do bankomata ker zelo znana postojanka na primorskem ne jemlje kartic ker je to provizija 0.5%...brez opozorila (kjerkoli je tako mas kak napis no credit cards)...samo arogantno ti vzamejo osebno in te posljejo na bankomat....tolk o turizmu...

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sam vi kurcajte tujce in se posebej hrvate....14km smo morali narediti danes do bankomata ker zelo znana postojanka na primorskem ne jemlje kartic ker je to provizija 0.5%...brez opozorila (kjerkoli je tako mas kak napis no credit cards)...samo arogantno ti vzamejo osebno in te posljejo na bankomat....tolk o turizmu...

Sej na Hrvaskem ni dosti bolje... v Pakostanih sem ze lani veckrat naletel na kaksno gostilno, da ne jemljejo kartice... letos sem ponavadi vedno prej vprasal... Ocitno pomoje ne zaradi provizije... ampak bolj zato, da lazje mesetarijo z davkom... Napisa pa nisem se nikjer opazil... v stacunah pa ni problema...

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na ?e?kem je tudi katastrofa glede pla?ila s karticami,razen v Pragi.Lahko pa pla?a? z evri,kjer te pride 20% dra?je,?e nasede?

na to njihovo menjavo po restavracijah.

Sem mislil,da so ?ehi bolj napredni in manj pokvarjeni.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

No z drugimi besedami, povsod je enako, zato pa je fajn da najprej spuca? pred svojim pragom preden kurca? druge...:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sej na Hrvaskem ni dosti bolje... v Pakostanih sem ze lani veckrat naletel na kaksno gostilno, da ne jemljejo kartice... letos sem ponavadi vedno prej vprasal... Ocitno pomoje ne zaradi provizije... ampak bolj zato, da lazje mesetarijo z davkom... Napisa pa nisem se nikjer opazil... v stacunah pa ni problema...

Pomoje pa gostincem kartice ne ustrezajo, ker potem ne dobijo zepnine oz.napitnin :)

Lepa kot slika, na sliki pa traktor :)

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Hotel sem samo pohvalit Zmaja da je opravil podvig, za katerega elektrobicikli zaenkrat še niso dovolj zmogljivi.
    • 200KM je v redu, če je turbo, ker je teh 200KM na voljo na sredini obratov in navadno v daljšem razponu. Pri N/A motorjih je pa ta max moč na koncu vrtljajev tam, kjer se začne rdeče polje in je razpon vrtljajev, ko je to na voljo žel precej ozek. Zato ta podatek izredno zavaja in ja zato se 2,5 turbo Mazde izven EU peljejo precej bolj suvereno pa ne zaradi 50KM več ampak zato, ker so moči na voljo bistveno prej.   Zato je tudi MPS bila res super za uživancijo, če te ni skrbela poraba 10+l/100km.
    • Zato, ker plešejo v Nemčiji, kjer se jim sesuva avto industrija v kateri smo kot podizvajalci za določene dele. Jebat ga tko to gre, ko se igrajo monopoly in se sprejemajo napačne odločitve. Drugače pa se ne gleda mesečnih rezultatov ampak letne in v EU je padec kar konkreten. EU oblast žal že nekaj let ne dela za Evropejce in prvi računi so izstavljeni. Žal.
    • To se pa bere skoraj tako kot mantra LGBTIQ....+++ zakaj hočte bit 100% hetero, če ste pa lahko vsaj mal homo?
    • Ah, daj no, kot da je to kak poseben in zapleten proces...   Prevrneš zadnjo klop, vzameš ven dvigalko, podložiš pod amortizer in kmalu je guma v zraku. Dvomim, da traja pet minut... V bistvu je dlje trajalo, da sem prišel k sebi, ko sem videl, kaj je z ležajem, kot je pa trajalo, da sem avto dvignil... Če bi imel ustrezno podporo (kak klocen ali zidak prave dimenzije) bi bilo še hitreje, ker bi dvigalko postavil kar pod "šusplato" in dvignil cel sprednji del.   Ja, veš, BTjka je avto, ne pa načičkan zabaviščni park na štirih kolesih z bluetooth povezavo in plazmo sredi armature...
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.