Skoči na vsebino

Razkurnik oz. Razpiiiizdnik


Z M A J

Priporočeno sporočilo

Pa kaj nabija?... govorimo o vsakoletnem pohodu ob osvoboditvi ljubljane... pizda ste eni fuknjeni ampak res. Takoj za?nete neke komuniste not tla?it pa zadeva nima nobene veze s tem. To je spomin na ?alosten dogodek, da je neko mesto tri leta okupirano in obkro?eno ter maltretirano od tujega okupatorja. In namesto, da bi se jim takrat vsi uprli, so pa? nekateri veslo lizali ritke lahom in nato ?vabom, saj je bilo to bolj priro?no in opurtunisti?no sprejemljivo - o morali teh ljudi raje ne bi.?e se ?e tako napenjate nekateri, pa? borba proti okupatorju je zmagala, ?al so pri tem profitirala najve? komunisti?ne sile, ampak jebat ga v borbi proti zavojevalcu so pa? komunisti najve? vlo?ili. ?e bi se vse takratne stranke, vklju?no z RKC, zdru?ile v borbi proti fa?isti?no nacisti?ni nesnagi, komjunare ne bi niikoli prevladale in bi leta 45 lahko imeli ?e ve?strankarske volitve in druga?en sistem. Zdaj je to prepozno in ?e se ta beli ?e tako napenjate, v Evropi ste ?e vedno prepoznani samo kot izdajalci in drugod (Francija, Norve?ka, Belgija, Italija) so s svojimi kvizlingi in fa?isti obra?unali bistveno huje kot pri nas tako, da tam se tega vpra?anja sploh nih?e ne upa niti postavit - tam vedo, da izdajstvo ni domoljubje.

 

wow - trije tedni proti trem letom obkro?enosti z ?ico - primerjava par excellence. Se pravi zzb te posiljuje s svojimi 40.000 proslavami (zakaj bi jih blo le 400 - internet prenese itak vsak podatek), a k  pa bel?ki izumljajo alternativno zgodovino, ki ni nikjer v evropi potrjena je pa cool. Bolj je nora bolj ji somi?ljeniki verjamejo, ker bolj kot je la? ubrisana bolj zale?e - v Evropskih dr?avah, ki so najve? pretrpele si nih?e ne upa poveli?evat izdajalce, edino na balkanu smo nekaj posebnega.

 

Boss, ne vem, zakaj v tej na?i de?elici vsakega, ki ni za komunjare in razmi?lja z svojo glavo  takoj ozna?ite za ta belega?.. obstajajo tudi ljudje, ki niso za nikogar, pa? razmi?ljajo z svojo glavo.Se vidi, da so ta rde?i dobro prali mo?gane folku vrsto let  in nekateri so ?e sedaj prepri?ani,da je bilo takrat oh in sploh in kdor je druga?e razmi?ljal kot oni je bil "neprijatelj". Sej nimam ni? proti a naj ustanovijo kro?ke in naj tam izkazujejo pripadnost svojim "bo?anstvom".

Tudi v Severni Koreji, sem prepri?an, da bo, ko bo pri?la demokracija, veliko ljudi nosilo slike "vodje" ?e petdeset let pozneje in ostale zmerjalo z "neprijatelji". Pa? nekateri ljudje, ki so ?iveli toliko let pod komando enostavno ne funkcionirajo, ko le-te ni ve?.

Navajeni so trde roke in ko imajo na voljo prosto izbiro ne vedo, kaj bi z njo storili in se ne znajdejo. In seveda potem hrepenijo po starih dobrih ?asih, ko so drugi razmi?ljali namesto njih in se odlo?ali namesto njih.

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos pa se ni blo te debate o zgornjih sodnjih. Rumenih, zelenih....:)

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Letos pa se ni blo te debate o zgornjih sodnjih. Rumenih, zelenih.... :)

 

Glej, mene ne moti, a so rde?i, beli, roza, lila pik?asti, pedri, lezbike, karkoli... Ampak naj bodo nekje in naj dajo mir. Ne pa tole, kar je bilo v soboto, ko sem moral v Mestni log in so iz Murgelj peljali zadnjega predsednika centralnega komiteja zveze komunistov Slovenije z vsem spremstvom in vsemi lu?kami in vsemi mo?nimi zaporami. In potem kamorkoli sem hotel, so bile ulice zaprte in obvozi in zastoji in je trajalo dve uri in pol, da sem pri?el do avtoceste. Sicer v smeri Novo Mesto, a me to sploh ni ganilo, samo da se je premikalo...

 

 

P.S.: Da se ne bo kdo preve? spotikal ?ez zadnjega predsednika centralnega komiteja zveze komunistov Slovenije, je ta mo? tudi pra-pra-pra biv?i predsednik Slovenije... Vsekakor "slu?ba", ki po mojem mnenju ni ve? vredna spremstva z vsemi dr?avni?kimi ?astmi, sploh pa ne zapore cest in spremstva...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e eden, k se mu leta 2017 komunisti in partizani prikazujejo... mogo?e bi bilo dobro, da preveri? zakaj je okrog Lj spominska pot in ?emu je namenjena. Postavljena ?ica in okupacija mesta niso delo komunistov in partizanov ampak italijanskih fa?istov leta 1942-1945 v pomo?i doma?ih sodelovcev okupatorja. In ne bluzi, da je bila danes Lj okupirana od pohodnikov, ki niso ne komunisti in ne partizani, ker ?e si moral zaradi njih pred kak?nim od prehodov po?akat par sekun ali minuto ti pa tud ne bo padla krona z glave - sicer pa ?e te Ljubljana in njene tradicije motijo pa? ne hodi takrat vanjo. ?e bi mene va?e tradicije okol Lokovca motile pa? ne bi hodil tja in se potem po forumih pizdakal v stilu Nora24tv tko da prosim stop bitching ?ez Lj.

Se podpisem...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

 

 

A je treba povsod mesat rdece, bele, fasiste, nevemkoga ?e... jebiga, ljubljana pa? ima pohod in tek ob zici in, jebiga, takrat pa? promet poteka malo drugace. Pa ne samo takrat, tudi ob maratonu Franja, Ljubljanskem maratonu in, katastrofa, celo danes ob dobrodelnem teku Wings for life... in tudi v vsaki vasici so slej ko prej neke gasilske veselice, ki, vsaj deloma, ohromijo promet...

 

Jaz sem namrec vceraj videl predvsem stare in mlade, ki so izkoristili lep, soncen dan in se rekreirali in s tem naredili nekaj zase... ?e pa kdo od njih zivi v preteklosti in se ne zaveda, da smo v letu 2017... ja, bohpomagej, dokler ne vsiljuje tega mislenja vsem drugim...

 

Pa? moznost izbire; kdor hoce, naj se udelezi prireditve, kdor noce, naj bo tiho in naj se zaveda, da vsak pocne/veruje/verjame v stvari, ki gredo komu drugemu na zivce, oziroma se z njimi ne strinja...

 

In poimenovanje parih ur spremenjenega prometnega rezima z izrednimi razmerami, je miloreceno pretirano.

 

In re?i za kogarkoli, da je ze cas, da "pokrepa", je miloreceno primitivno. Tako do doticno te osebe, kot do potomcev ljudi, ki so ziveli v tistih casih in na lastni ko?i izkusili stvari, ki jih nam, hvalabogu ni potrebno.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Boss, ne vem, zakaj v tej na?i de?elici vsakega, ki ni za komunjare in razmi?lja z svojo glavo  takoj ozna?ite za ta belega?.. obstajajo tudi ljudje, ki niso za nikogar, pa? razmi?ljajo z svojo glavo.Se vidi, da so ta rde?i dobro prali mo?gane folku vrsto let  in nekateri so ?e sedaj prepri?ani,da je bilo takrat oh in sploh in kdor je druga?e razmi?ljal kot oni je bil "neprijatelj". Sej nimam ni? proti a naj ustanovijo kro?ke in naj tam izkazujejo pripadnost svojim "bo?anstvom".

Tudi v Severni Koreji, sem prepri?an, da bo, ko bo pri?la demokracija, veliko ljudi nosilo slike "vodje" ?e petdeset let pozneje in ostale zmerjalo z "neprijatelji". Pa? nekateri ljudje, ki so ?iveli toliko let pod komando enostavno ne funkcionirajo, ko le-te ni ve?.

Navajeni so trde roke in ko imajo na voljo prosto izbiro ne vedo, kaj bi z njo storili in se ne znajdejo. In seveda potem hrepenijo po starih dobrih ?asih, ko so drugi razmi?ljali namesto njih in se odlo?ali namesto njih.

 

In kaj ima to tvoje napisano veze s pohodom okoli Lj? Ne resno, rad bi vedel.

 

A ve? zakaj sem popizdil? Tam en Slivka veselo v enem stavku ozna?i vse udele?ence pohoda ob obletnici osvoboditve Lj za komuniste in partizane. Razumem, da ima probleme, ker se mora vsak ve?er pred spanjem sklonit pod postlo in preverit ali se mogo?e tam skriva kak?en komi ali pa partizan oziroma bohnedaj udbovec, ampak takole prosto ozna?it vse pohodnike s komiji je pa ?e bolezensko stanje. In to bolezensko stanje je najve? prisotno ravno pri tistih, ki se s svojo, oziroma raje s preteklostjo svojih prednikov ne morejo sprijaznit.

 

A se greva en kviz, ker takole veselo razlaga? klanjanje bo?anstvu (sicer ne vem kateremu - mogo?e si mislil Titu?). Bodi po?ten in da vidim tvojo objektivnost razmi?ljanja. Kdo danes v Sloveniji v praksi najbolj goji kult osebnosti in kdo s svojo ikonografijo in delovanjem ter branjenjem velikega vodje se obna?a najbli?je temu kot se obna?ajo v S. Koreji do svojega bo?anstva Kim Jong Un-a. Pa da vidimo a si res objektiven al samo lapa??

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ma, prekleta re?, pa koliko let bodo ?e komunisti in partizani okupirali celo Ljubljano in naredili izredne razmere?

 

Po toliko letih bi bil po?asi ?as, da ?e pokrepajo!

 

In kako lahko dobijo dovoljenje za zaprtje skoraj vse Ljubljane? Naj se najde heroj, ki bi organiziral, na primer, JAP meet in zaprosil za zapore ene ?etrtine tega, kar so danes zaprli, pa da vidimo, kako dale? bo pri?el... Teli pa zaokupirajo kar celo Ljubljano! Pa to ni normalno! ?e kmalu ne pokrepajo, bo treba dr. Ivana Radana zaposlit v kak?ni partizanski bolnici...

Druga?e se ne zapira za pohod ob ?ici ampak za dana?nji tek Wings for life....sam toliko, PST ima povsod varovane prehode, mosti?ke, zebre, tunel?ke ?ez ceste itd

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In kaj ima to tvoje napisano veze s pohodom okoli Lj? Ne resno, rad bi vedel.

 

A ve? zakaj sem popizdil? Tam en Slivka veselo v enem stavku ozna?i vse udele?ence pohoda ob obletnici osvoboditve Lj za komuniste in partizane. Razumem, da ima probleme, ker se mora vsak ve?er pred spanjem sklonit pod postlo in preverit ali se mogo?e tam skriva kak?en komi ali pa partizan oziroma bohnedaj udbovec, ampak takole prosto ozna?it vse pohodnike s komiji je pa ?e bolezensko stanje. In to bolezensko stanje je najve? prisotno ravno pri tistih, ki se s svojo, oziroma raje s preteklostjo svojih prednikov ne morejo sprijaznit.

 

A se greva en kviz, ker takole veselo razlaga? klanjanje bo?anstvu (sicer ne vem kateremu - mogo?e si mislil Titu?). Bodi po?ten in da vidim tvojo objektivnost razmi?ljanja. Kdo danes v Sloveniji v praksi najbolj goji kult osebnosti in kdo s svojo ikonografijo in delovanjem ter branjenjem velikega vodje se obna?a najbli?je temu kot se obna?ajo v S. Koreji do svojega bo?anstva Kim Jong Un-a. Pa da vidimo a si res objektiven al samo lapa??

Se strinjam,da se klanjajo kultu bo?anstva...a tudi on je biv?i komunist.

Se vidi,da so ga dobro nau?ili...

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Se strinjam,da se klanjajo kultu bo?anstva...a tudi on je biv?i komunist.

Se vidi,da so ga dobro nau?ili...

no hvala... sam to sem hotel sli?at.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In evo, sem rekel vpra?anje ?asa. Velik pok v na?em kri?i??u na klancu, ?e je bilo to 40 na uro potem ne vem C3ja je olupilo do pol ma?ine in enega kolesa! In to je glavni prehod tudi za ?olarje. Zjutraj tu vsi norijo in lovijo zadnje minute. Jaz sem imel dva close call-a v sedmih letih in podrajsan CX-7 ?e se spomnite...ko je h?erka od Janija z Beje precenila da gresta Golf 5 in CX-7 vzporedno na 3,5m uvozu... 

 

Bom snel s kamere.

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

In evo, sem rekel vpra?anje ?asa. Velik pok v na?em kri?i??u na klancu, ?e je bilo to 40 na uro potem ne vem C3ja je olupilo do pol ma?ine in enega kolesa! In to je glavni prehod tudi za ?olarje. Zjutraj tu vsi norijo in lovijo zadnje minute. Jaz sem imel dva close call-a v sedmih letih in podrajsan CX-7 ?e se spomnite...ko je h?erka od Janija z Beje precenila da gresta Golf 5 in CX-7 vzporedno na 3,5m uvozu... 

 

Bom snel s kamere.

A to tm pri kavarni Duem (ce je se)... oz. pri bivsi gostilni Kralj?

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

A to tm pri kavarni Duem (ce je se)... oz. pri bivsi gostilni Kralj?

ne naslednji (moj) pod mihovcem za ?olo

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

To je pa mo?no samo v Sloveniji!

 

Ko smo kupili petko, smo se odlo?ili, da zimske gume damo na jeklena plati??a. Pogledam v homologacijo in tam pi?e 15 col. Nabavim 15 colske in glej, zavorni diski so ve?ji kot je pa notranja mera plati??a.

 

Se obrnem na Avto Krka (izdajatelj homologacije), pa mi re?ejo, da so prepisali iz dokumentov, ki so jih dobili od uvoznika.

Se obrnem na uvoznika, pa mi re?e, da je pri njih bilo vse v redu in da so najbr? na Avto Krka zaj..al.

 

Ker nisem pink-ponk ?ogica, se obrnem na ministrstvo za infrastrukturo, jim razlo?im situacijo in vpra?am za nasvet, kako naprej. Pride odgovor, da oni sicer niso pristojni za te stvari, da pa predlagajo zasebno to?bo.

 

?zmeden?

 

Si mislim: "Teli pa res nimajo pojma!" in se obrnem na policijo. Jim razlo?im situacijo in vpra?am, kdo je pristojen za re?evanje te?av oz. odpravljanje napak v homologacijskem karton?ku?

 

Pa mi odgovorijo, da oni sicer niso pristojni za te stvari, da pa predlagajo zasebno to?bo.

 

?zmeden?

 

?akaj malo.

Kot prvo: kdo pa je pristojen za preverjanje homologacij in zapisov v njej?

Kot drugo: koga naj pa to?im? ?ensko na pultu, ki je spisala homologacijo?

Kot tretje: plati??a so homologirana, ?eprav sploh ne gredo gor. Ko pa sem na BTjko ?elel montirati hidravli?no roko, bi moral pa najprej vse skupaj peljati v Maribor v nek laboratorij, da bi preverili vse vare, vse prera?unali, napisali en fascikel potrdil,... Potem bi moral peljati vse skupaj v Ljubljano na LPP, da bi pregledali, ?e je res zmontirano tako, kot je zapisano v fasciklu, zraven bi spisali ?e za en fascikel dokumentov in potem bi mogo?e dobil vpis v homologacijski karton. Kako je lahko na eni strani tako enostavno nekaj vpisati v homologacijo, po drugi strani pa tak problem?

In kot zadnje: pri na?em sodstvu v Sloveniji nisem prepri?an, ?e se je za lotit to?be. Ker tudi ?e imam prav (plati??a dejansko ne gredo gor, vpisana pa so, to lahko doka?em vsakemu kjerkoli in kadarkoli), ?e bodo imeli bolj?ega odvetnika, ni nujno, da bom to?bo dobil...

 

In tako imam v gara?i ?tiri plati??a, ki jih nikakor nikomur ne morem prodati, v petkini homologaciji napako, v Sloveniji ni nih?e pristojen za preverjanje in odpravljanje napak v uradnih dokumentih, v BTjko pa razsuti tovor ?e vedno tovorim z lopato.

 

Po?asi mi postaja jasno, kako se zgodi, da se komu "strga" in gre na strelski pohod...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Slovenija pa?..

 

Aja ?ist tko, si poskusu tud kak?na druga 15 colska plati??a? ?e eno varjanto ima? pa distan?nike, ampak je tud tist stvar homologacije. Re?itve so, sam iskat jih je treba  :prstgor: Mam tud js ?e nekaj sivih las zarad homologacije, ampak se bo na konc vse zrihtal in ne bo bojazni pred tehni?nimi pregledi.

miataviperfinal.png

"It's better to be a lion for a day, than a sheep all your life."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Sem ?el iskat neko stvar, nalo?im na prikolico, prive?em in se odpravim proti domu. Enkrat med vo?njo pa mi pride na misel, da gre trak ?ez en rob, ki ga nismo za??itili. Obstajala bi mo?nost, da trak na tistem delu prere?e in tovor ne bo ve? pritrjen. Ob priliki se ustavim in res, trak je bil ?e pribli?no dve tretjini prerezan.

 

Odpravim se iskat nov trak za pritrjevanje tovora. Malo pred 20 zve?er je bolj malo mo?nosti. Prvo pomislim na Petrol pri ob?ini v ?empetru pri Gorici. Nimajo. Grem do petrola pri bolnici. Nimajo in niti ne vedo, kaj bi sploh rad. Grem do MOLa v Ro?ni dolini. Nimajo in niti ne vedo, kaj je to. Grem ?ez cesto na OMW. Nimajo, mi pa re?ejo, da bi mogo?e imel OMW pri Gatisu. Zapeljem ?e do Petrola v Ro?ni dolini (pri mejnem prehodu). Nimajo. Grem torej do Gatisa in na OMW. Nimajo. Imajo samo elastike. Grem na Petrol na avtocesti smer Italija. Nimajo. Me pa po?ljejo na drugo stran, ker je baje ve?ji, pa imajo tam ve? robe. In tako odkolovratim ?e na drugo stran (smer Ajdov??ina). Tam so imeli neke bolj uboge pasove nosilnosti 125 kg. Jaz pa 350 kg tovora na prikolici... Pa prekleta re?, prevozil skoraj 20 km od pumpe do pumpe, pa kot da bi vesoljsko ladjo iskal.

 

Va?no pa, da imajo Leydi, jogurt in ?ips. To je na poti res nujno potrebno. Trak za tovor vezat? Marsikdo je danes prvi? sli?al, da to sploh obstaja. Ma, me je ?e imelo, da bi jim razsul tiste butige.

 

Ja, in najpomembnej?e pa je, da so pa ?isto vsi imeli kondome. ?e me ?e jebe vse skupaj, da me vsaj varno...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj more?, ljudje danes hodijo po ?pecerijo na ?rpalke, in kar potro?niki zahtevajo to tam tudi prodajajo.

 

?asi se spreminjajo. Npr. v centru Dom?al se je neko? v 4ih razli?nih ?tacunah dalo kupit ?vasaparat - jaz sem ga v veleblagovnici. Danes ga ne more? nikjer. 

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj more?, ljudje danes hodijo po ?pecerijo na ?rpalke, in kar potro?niki zahtevajo to tam tudi prodajajo.

 

?asi se spreminjajo. Npr. v centru Dom?al se je neko? v 4ih razli?nih ?tacunah dalo kupit ?vasaparat - jaz sem ga v veleblagovnici. Danes ga ne more? nikjer. 

https://www.hofer.si/sl/infostoritve/storitve/servisni-portal/detail/sis/si/8819769049089/

Live your dreams, don't dream your life!

Se oproscan za topkaeske napale, ampk bolj ko le teledon pametem in moderin, manjse ma tipkivnico

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Hofer je "ob?asna"  ?tacuna (enkrat na leto imajo) in ni v Dom?alah. Govorim o tem da se je to neko? dalo kupit v 4ih ?tacunah v radiusu 200m.

Eh ja, dobri stari cajti. Ko takole jamram za njimi pomeni to samo eno. Staramo se!

The only aproved cure for too much fun is three much fun!

post-1420-0-86929800-1443681846.png

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Danes so me pa spet spravili na obrate!

 

Sploh nih?e ve? ne misli, kaj bo! Niti profesionalci ne. V?asih je bil mojster svojega poklica nekdo, ki je znal v naprej predvideti te?ave in se jim izogniti. Danes pa ?efi zaposlijo tiste, ki so cenej?i, pa ?eprav komaj razumejo po Slovensko, siromaku neizku?enemu pa dajo v roke ?im cenej?e orodje in naj gre slu?it.

 

In tako sem danes re?eval enega takega.

 

Ve? o tem pa tule:

http://www.mazda-si.net/topic/8111-mazda-bt-50/?p=381481

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 2 tedna kasneje...

Nekaj mu bom odrezala! Enostavno mu bom nekaj odrezala! Mislim, pa kaj ?lovek po?ne z otrokom! IN NE, NI SME?NO!!!

post-7767-0-34365600-1497209573_thumb.jpg

Sem poročena že petnajst let, poleg tega imam šest otrok. Ne moreš me prestrašiti, niti presenetiti, niti šokirati...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pa ?elade nima.

 

Mamica predno si kaj spahne?... a resno misli?, da so res otroka takole vozili naokoli ali so si privo??ili samo eno tako fotko za zabavo, da so ga posadili v torbo in samo slikali.

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.