Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi

Ustvari kratki URL


Priporočeno sporočilo

Napisano

Pri kolegu, so komplicirali, ker na vzmeteh ni serijskih številk..Pač jih ni. Proiizvajalec ima tuv ki pravi, da je to zaradi tega ker so pretanke in se jih identificira po drugih lastnostih..barva, tehnične karakteristike,...

 

Potem so poslali še en extra papir, kjer je omenjeno to in je šlo skozi. Malce je bilo treba skoraj da prosjačit, ampak so bili precej ustrežljivi.

 

Pri meni ga pa danes za isto stvar številke na fedrih sploh niso zanimale, ampak se je vtaknil v to, da v TUV-u ni za mazdo 6 modela GL notri. In potem sem klicaril na nizozemsko, kjer so mi rekli da so šli gledat prav na TUV in GL ne obstaja v homologaciji, ker je to podtip GH - kao različica. In potem to dopovedat tam...Sem klical še na mazda motors, kjer so mi rekli da je to res tako. 

 

Na koncu smo potem uredili, z dopisom (mail) proizvajalca, da je to res tako. 

 

:)

Napisano
pred 6 minutami je SpEkTr napisal:

Pri kolegu, so komplicirali, ker na vzmeteh ni serijskih številk..Pač jih ni. Proiizvajalec ima tuv ki pravi, da je to zaradi tega ker so pretanke in se jih identificira po drugih lastnostih..barva, tehnične karakteristike,...

 

Potem so poslali še en extra papir, kjer je omenjeno to in je šlo skozi. Malce je bilo treba skoraj da prosjačit, ampak so bili precej ustrežljivi.

 

Pri meni ga pa danes za isto stvar številke na fedrih sploh niso zanimale, ampak se je vtaknil v to, da v TUV-u ni za mazdo 6 modela GL notri. In potem sem klicaril na nizozemsko, kjer so mi rekli da so šli gledat prav na TUV in GL ne obstaja v homologaciji, ker je to podtip GH - kao različica. In potem to dopovedat tam...Sem klical še na mazda motors, kjer so mi rekli da je to res tako. 

 

Na koncu smo potem uredili, z dopisom (mail) proizvajalca, da je to res tako. 

 

:)

Važno je, da ste na koncu uredili, da je prav. 👍

 

 

Napisano
22 hours ago, scania said:

Tukaj ostane olje v wandlerju, kar je dobro glede na kilometražo saj se vteče in potem še enkrat na 40000km ista menjava, potem bi jaz takšne menjave delal na 60000km in imaš večni mir 🙂

 

Drugače sem pa danes olje naročil za mazdo in si drug teden menjam olje v motorju. To olje je v avtu trenutno 6500km  in 6mesecev in ce cakam na eno leto do uradnega servisa bi bilo 14000km v avtu ker delam manj km zaradi korone. Torej sem se odlocil da bo to olje in naslednje olje v avtu 7000km. Če kdo rabi to olje ki ga bom ven spustil pri 7000km ga podarim 😁😁. To bo balzam za motor.

Evo, tocno to sem nameravu, pol na vsakih 60kkm menjavat. Ker dejansko 50€ na tolk km ni nc v primerjavi s stroski, ki lahk nastanejo, ce se olje ne menja. 

 

Morem se pa popravit glede tega, da se nc ne pozna ob menjavi olja....  Prej je mal cuknalo ob saltanju, zdej cez cas je pa to cukanje zginlo in prov lepo presalta. Tak da ja, ce je se kdo v dilemi menjat olje v menjalniku al ne, to aploh ni uprasanje, samo DAJ! 🙂

Napisano
1 hour ago, SpEkTr said:

Pa ni samo 50?kaj pa filter za olje?

Sent from my SM-G780F using Tapatalk
 

Ok, 73 😉

Napisano

@Martin Cuferkako si pabočistil parabole?? A ni šel dol ta srebrni premaz?

Se spomnim iz časa starih Civicov, da nisi smel tikat parabol, ker je ta srebrni premaz hitro šel dol. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano

Jest bi se parabole zamenjal v primeru, da bi luc odpiral. Pismo jest sm to vedno cvikal, da se potem nebi notri vlaga nabirala pa potem raje nism :). Good job 👍

Napisano
pred 37 minutami je scania napisal:

Evo zamenjal olje točno po pol leta in 6500km. Mašinci se kar smeji 😁😁

Ajoj, kaj bodo porekli nekateri. Da mečeš novo olje proč. 😊

Sicer pa mi je včeraj moj mehanik pokazal olje, ki ga je imel en zdravnik v svojem Mercedesu brez menjave 45000 kilometrov. 😬

To ima spravljeno na posebni polici. Se pravi, da je eno menjavo in servis kar preskočil. In ko mu je dal noter novo, sveže olje, je prišel drugi dan nazaj in obtožil mojega mehanika, da mu sploh ni zamenjal olja, ker je črno. Ja pa kakšno naj bi bilo, če je pobralo vso nesnago iz oljnega korita. Mehanik mu je pred menjavo sicer predlagal, da bi dali oljno korito dol in vse skupaj sprali. A je odklonil, ker da je to strošek brez veze. Kaj delajo ljudje z avti, pa se potem čudijo, če gre kaj narobe. Potem je pa avto slab. 

Je pa tisto prežgano olje res zelo gosto, temno črne barve 🧐 in smrdi. 

Če bi naredi preizkus z kapljico na papirju, bi ga verjetno olje prežgalo in bi šlo  skozi. 😬

 

  • Všeč 2
  • Haha 2

 

 

Napisano

V tem času bi se jaz že pripravljal na peto menjavo. Eni so umetniki res katastrofa, pa to je minimalen strošek, jaz sem dal za olje 28€ in filter 12€ torej 40€ in mam mir. Pa se zvok je bol tih z novim oljem. Meni je fenomenalen občutek. Drugače sem pa imel danes 4servise in sicer mojo mazdo, skodo octavijo 1.6 benz, golf v 1.9tdi, vw polo 1.2 benz, in se tri diagnostike golf v 1.4 benz (konektor pod sedez airbag) ford focus 1.0 ecoboost (lmbda sonda) in hyundai i30 1.6 crdi (zarilna svecka) Naporen dan 🙂 ampak je slo vse super.

Napisano
pred 38 minutami je scania napisal:

V tem času bi se jaz že pripravljal na peto menjavo. Eni so umetniki res katastrofa, pa to je minimalen strošek, jaz sem dal za olje 28€ in filter 12€ torej 40€ in mam mir. Pa se zvok je bol tih z novim oljem. Meni je fenomenalen občutek. Drugače sem pa imel danes 4servise in sicer mojo mazdo, skodo octavijo 1.6 benz, golf v 1.9tdi, vw polo 1.2 benz, in se tri diagnostike golf v 1.4 benz (konektor pod sedez airbag) ford focus 1.0 ecoboost (lmbda sonda) in hyundai i30 1.6 crdi (zarilna svecka) Naporen dan 🙂 ampak je slo vse super.

A imaš doma mehanično delavnico? 🤔

 

 

Napisano
pred 41 minutami je Alex napisal:

A imaš doma mehanično delavnico? 🤔

Ne, imam kanal pa veselje in veliko žlahto in prijatlov, zdaj se je pa ze kar razvedlo in zgleda bom lahko pocasi razmisljal v tej smeri.

Napisano
pred 11 urami je Aless napisal:

@Martin Cuferkako si pabočistil parabole?? A ni šel dol ta srebrni premaz?

Se spomnim iz časa starih Civicov, da nisi smel tikat parabol, ker je ta srebrni premaz hitro šel dol. 

Čist nežno z bombažno krpico in alkoholom. Sej te za dolge luči so kot nove.  Ena parabola od xenona pa je že mal načeta(se vidi malenkost rjavo skozi krom) druga je OK.  Mogoče enkrat zamenjam še te,sam zdej sveti uredu. To je bil ves namen. 😁

pred 7 urami je Scr3am napisal:

Jest bi se parabole zamenjal v primeru, da bi luc odpiral. Pismo jest sm to vedno cvikal, da se potem nebi notri vlaga nabirala pa potem raje nism :). Good job 👍

Sej zdaj mi je mal žal,da nisem še nove leče+parabole naročil za xenon.

Ma ja,sej uredu zadihtaš z maso ko jih skupi lepiš,pa ne pride vlaga notr.

Napisano
pred 20 urami je Alex napisal:

Ajoj, kaj bodo porekli nekateri. Da mečeš novo olje proč. 😊

Sicer pa mi je včeraj moj mehanik pokazal olje, ki ga je imel en zdravnik v svojem Mercedesu brez menjave 45000 kilometrov. 😬

To ima spravljeno na posebni polici. Se pravi, da je eno menjavo in servis kar preskočil. In ko mu je dal noter novo, sveže olje, je prišel drugi dan nazaj in obtožil mojega mehanika, da mu sploh ni zamenjal olja, ker je črno. Ja pa kakšno naj bi bilo, če je pobralo vso nesnago iz oljnega korita. Mehanik mu je pred menjavo sicer predlagal, da bi dali oljno korito dol in vse skupaj sprali. A je odklonil, ker da je to strošek brez veze. Kaj delajo ljudje z avti, pa se potem čudijo, če gre kaj narobe. Potem je pa avto slab. 

Je pa tisto prežgano olje res zelo gosto, temno črne barve 🧐 in smrdi. 

Če bi naredi preizkus z kapljico na papirju, bi ga verjetno olje prežgalo in bi šlo  skozi. 😬

 

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano (urejeno)
pred 25 minutami je Aless napisal:

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

Saj to mu je mehanik tudi predlagal, da bi dali noter eno poceni olje, da spere nečistoče in šele nato bi vlili novo. Se pa ta model vsak dan vozi iz Kp v klinični, kjer dela in pravi, da mora narediti vsaj 25Kkm z novim  oljem pred drugim servisom. Kaj zdravnik ve o motoroznanstvu. 😊 Prisega pa mehanik na Motul olje in ga ima vedno tudi  na zalogi. 

Popravljeno od Alex

 

 

Napisano
pred 19 urami je Martin Cufer napisal:

Čist nežno z bombažno krpico in alkoholom. Sej te za dolge luči so kot nove.  Ena parabola od xenona pa je že mal načeta(se vidi malenkost rjavo skozi krom) druga je OK.  Mogoče enkrat zamenjam še te,sam zdej sveti uredu. To je bil ves namen. 😁

Sej zdaj mi je mal žal,da nisem še nove leče+parabole naročil za xenon.

Ma ja,sej uredu zadihtaš z maso ko jih skupi lepiš,pa ne pride vlaga notr.

Obstaja kje prav posebaj stran kjer lahko narocis parabole in lece? 

Napisano
pred 17 minutami je scania napisal:

Obstaja kje prav posebaj stran kjer lahko narocis parabole in lece? 

 

Aliexpress ;)

 

2008 Mazda 6

2004 Mazda 3

Napisano
On 1/16/2021 at 5:15 PM, scania said:

Ne, imam kanal pa veselje in veliko žlahto in prijatlov, zdaj se je pa ze kar razvedlo in zgleda bom lahko pocasi razmisljal v tej smeri.

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

Napisano
pred 6 urami je Aless napisal:

 

Ja eni so res pravi talenti glede vzdrževanja. 

V takem primeru kot je ta z 45kkm intervalom, bi jaz predlagal da se nato vlije najcenejše olje ustrezne gradacije in naredi kakih 200-300km lahke vožnje, in nato spet menja za kvalitetnejše s katerim bi nato naredil naslednji interval 10kkm. 

Tako bi nežno spral usedline in nečistoče ki so se nabrale v notranjosti motorja. 

Ali pa najcenejše olje z malce agresivnejšim Engine Flushom pa ene 15-20min pod prostim tekom, pa nato vlit kvalitetnejše olje za normalen interval. 

Je pa tudi res,da večino škode je že naredil in se nima kaj sekirat z izpiranjem motorja itd.:nevem:

Napisano
pred 9 minutami je NevLado napisal:

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

Ja to je res, je vcasih nehvalezno. Je pa balzam za dušo, lepo mir, muzika in akcija 🙂

Napisano
pred 15 minutami je NevLado napisal:

O hudo, jaz tudi vse "doma" menjam, ko je izven garancije. Ampak žlahti in najbližjih prijatlom pa kljub vprašanjem ne bom menjal nikoli. Ker ko bo prva stvar fuč, bodo s prstom prišli in kazali kako sem jim zafural avto. To, da z njim delajo kot svinja z mehom, pa nima veze. :D 

To je podobno, kot ko pridejo kolegi k meni, da jim poštimam kaj na  kitarah. Pa rečejo "ne rabiš nič menjavati na njej, samo popravi kar se da". Wtf? 

Če je recimo potenciometer fuč nimaš kaj popravljati. Zamenjati ga moraš z novim in je mir. 

Pa potem, kot praviš, rečejo, da nisi nič naredil. 

Raje ne delam takih stvari in  je mir. 😊

  • Všeč 4
  • Začuden 1

 

 

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

  • Zadnja sporočila

    • Zidar, vrtnar in električar se prepirajo katero delo je starejše. Reče zidar: - "Mi smo gradili že piramide!"  Izjavi vrtnar: - "Mi smo urejali rajski vrt!" Se oglasi električar: "To ni nič! Ko je Bog rekel naj bo luč, smo imeli mi že vse kable položene..."
    • Neka ženska vstopi v center za socialno delo, spremlja pa jo petnajst otrok. – »Ojoj, saj niso menda vsi vaši?!« – »Pa, so...«  – »No, prav. Vse vas moram vpisati v knjigo. Povejte mi njihova imena.« – »To je moj najstarejši sin; ime mu je Saša. In to je najstarejša hči, Saša. Naslednji hčerki je ime Saša, nato pa se je rodil sin, Saša...« – »Ali je vsem ostalim tudi ime Saša?« – »Seveda, pravzaprav je to zelo praktično. Na primer, ko jih kličem na kosilo, samo zavpijem Saša in vsi pritečejo. Ko želim ustaviti nekoga, ki hoče steči na cesto, zavpijem Saša in kdor koli že je, se takoj ustavi. To je bila verjetno moja najpametnejša odločitev – da sem jih vse poimenovala enako.« Socialna delavka malo razmisli o teh argumentih, nato pa previdno vpraša: – »To razumem, ampak kaj pa, če želite, da pride samo en, določen otrok, in ne vsi?« – »Aha, takrat jih pa pokličem po priimku...«
    • Kaj je še hujše od slona v trgovini s porcelanom?   Jež v tovarni kondomov...
    • Tri ženske so skupaj delale v isti pisarni in so imele žensko za šefico. Vsak dan je šefica odšla iz službe že precej pred iztekom delovnega časa. Punce so to opazovale kar dolgo in potem so sklenile, da bodo tudi one začele odhajati prej. Konec koncev, šefica ni nikoli poklicala nazaj v službo in le kako naj bi vedela, da jih ni tam? Črnolaska je odšla prva. Napotila se je naravnost domov in se lotila vrtnarjenja. Presadila je nekaj zelenjave in obrezala vrtnice, potem pa je prišla njena hčerka iz šole in ji je pomagala napraviti domačo nalogo. Potem je skuhala kosilo in zvečer je šla zgodaj spat. Rdečelaska je bila srečna, da je lahko odšla prej, kajti fant jo je povabil na večerjo in je imela tako dovolj časa, da se je lepo uredila in pripravila zanj. Šla je h kozmetičarki, potem sta šla na večerjo s svečami in potem k njemu in naravnost v posteljo. Blondinka je bila zelo vesela, da bo lahko prišla domov prej in presenetila svojega brezposelnega moža. Ampak, ko je prišla domov, ga ni bilo nikjer. Potem je iz spalnice zaslišala čudne glasove. Potiho se je prikradla do vrat spalnice in jih rahlo odprla. Imela je kaj videti... Njen mož je bil v postelji z njeno šefico. Ona je jahala na njem in iz grla so ji prihajali nerazločni zvoki. Prav potihoma je zaprla vrata in se kradoma izmuznila iz hiše. Naslednji dan, ob opoldanski kavi, sta črnolaska in rdečelaska objavili, da bosta spet odšli prej iz službe. Vprašali sta blondinko, če bo tudi ona odšla prej. Bjonda odgovori: - "Ni govora, včeraj bi me šefica skoraj dobila..."
    • Janez in Micka praznujeta trideseto obletnico poroke. Pa gresta na sprehod po domačem kraju in obujata spomine...  - "Micka, se spomniš - tukaj na tem placu, ko zdaj stoji hiša - tu je bila veselica in sva se midva spoznala!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj, ko je zdaj asfalt - tu je bilo grmovje in sva se midva prvič poljubila!" - "Seveda se spomnim Janez, kako bi pozabila...". Pa gresta dalje. - "Micka, se spomniš - tukaj na tem pašniku - tu se ni pa nič spremenilo. Se spomniš Micka, kaj sva tu prvič počela?" - "Seveda se spomnim Janez, le kako bi pozabila..." - "Micka - glej, nobenega ni v bližini - kaj ko bi midva še enkrat poskusila, da vidiva, če je še tako lepo kot pred tridesetimi leti. Si za to Micka moja...?" Micka je za to... - "Micka! Ti si pa ja veliko, veliko bolj živahna kot pred tridesetimi leti!!" Micka močno drgetajoč: - "Janeeez; prrrrred trrrrrrrrrridesetimi leeeeti tuu ššššeee ni bilooooo eeeelektričneeega passstirrrja....."
  • Kdo je trenutno prisoten (Poglej celoten seznam)

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.