Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 17 minutami je SpEkTr napisal:

Btw, a tole za CX-5 drži, kopiram iz drugega foruma?

Čim avto vžgem na nevodoravni površini, se luči (LED matrične), po kalibraciji, usmerijo čist v poden.


Nisem se opazil taksnega problema… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 urama je Jest napisal:

Dosedaj je skoraj vedno Jure delal servis na mojih Mazdah... ce je le tam... 

 

Kaj tocno pa je bilo menjano pa ne vem... bi moral na racun pogledat... Pac kar je za predpisano za servis v cetrtem letu ... 

Super, pa pozabil si omenit, da ta cena ni za vsakogar, ki pride tja😁 in, da olje ni po normalni servis ceni! Torej imaš isto ceno kot jaz s prenešenim oljem po 7€ kar ni fer od njih! Polna cena za večino ostalih strank je pa 16€+ddv😤

Znajdi se kdor se more.... 😊

Popravljeno od Bini
  • Všeč 1
  • Jezen 2
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Noja… tudi Janez je imel podobne cene… Pa sem preprican, da tudi ostali, ki so dologletne stalne stranke… in ne pridejo tja samo takrat, ko je treba kaj uredit pod garancijo ali ko drugje ne znajo resit tezave… ;) 

 

Mi pa tudi meni ni vsec to, da ravno pri ceni olja enim zaracunajo tako, drugim drugace… Ce ze, bi moral obstajati cenik… in bi potem lojalnost nagrajevali v odstotku popusta…

 

Sicer pa sem dobil tudi redno “ponudbo”… kjer so cene ki naj bi veljale za vse…

 

image.thumb.png.5d7e250512141d2ce1f8839fda917cf7.png

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 minutami je Jest napisal:

Noja… tudi Janez je imel podobne cene… Pa sem preprican, da tudi ostali, ki so dologletne stalne stranke… in ne pridejo tja samo takrat, ko je treba kaj uredit pod garancijo ali ko drugje ne unajo resit tezave… ;) 

Dobro, dobro vem kako in kaj, ker ste že enkrat omenil, da se zmenite za nižjo ceno olja. Saj ni problem, kdor zna zna.... 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jaz se nic nisem “menil” za ceno olja… So pa moji racuni rednih servisov ze v eni drugi temi… 

 

Tukaj so od CX-5 >> 

 

Tukaj pa se nekaj zadnjih racunov od servisov sestice 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 2 minutama je Jest napisal:

Jaz se nic nisem “menil” za ceno olja… So pa moji racuni rednih servisov ze v eni drugi temi… 

 

Tukaj so od CX-5 >> 

 

Tukaj pa se nekaj zadnjih racunov od servisov sestice 

 

 

Brez zamere, nisem mislil ravno tebe ampak je nekdo omenil, da če omeniš svoje olje ti takoj spustijo ceno olja na 8€.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Bini napisal:

Super, pa pozabil si omenit, da ta cena ni za vsakogar, ki pride tja😁 in, da olje ni po normalni servis ceni! Torej imaš isto ceno kot jaz s prenešenim oljem po 7€ kar ni fer od njih! Polna cena za večino ostalih strank je pa 16€+ddv😤

Znajdi se kdor se more.... 😊

To je res. Če bi bilo računajo po njihovih zlatarskih cenah(brez popustov) bi bila cena kar krepko zasoljena. 

Se pa postavlja drugo vprašanje. Meni so bluzili, da je cena olja na uradnih servisih tako zasoljena, ker naj bi plačevali še okoljsko takso za uničenje, pa odvoz... bla, bla, bla.. Kako to, da to nekaterim strankam zaračunajo, drugim pa ne? 🤔 Pa redne stranke gor ali dol. 

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ja, ampak če skoraj 20 let voziš tja svoje Mazde in še od očeta šestko in to ne samo takrat, ko je garancija ampak tudi izzven pa tudi za ostala popravila, je pa vseeno smiselno da servis take stranke dodatno nagrajuje z boljšo ceno. Pa sej maš tak način poslovanja pri večini firm, ki kaj dajo nase pa naj bodo to pike, popusti, kupončki, posebne akcije, druge ugodnosti.

 

 

  • Všeč 1
  • Zmeden 1

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Alex… ali se samo delas, da ne razmes tega, kako funkcionirajo razni bonusi , popusti, kuponcki, pike,… ali res ne razmumes? Pac te zadeve so narejene tako, da ne zdrzijo, ce bi vsi dobili tak popust… Tudi recimo kupon za 25% popusta v stacuni (Tus, Spar, Merkator,…) je zastavljen tako, da pac ne prides tja kupit samo tega enega izdelka s 25% popustom ampak ponavadi kupis se druge stvari, s katerimi se krijejo te “izgube” zasluzka… 

 

Tako kot recimo pri nakupu Renault, Opel,… kjer vprasas, koliko je popusta in takoj dobis ene 30%… ali celo vec… Ce ne vprasas, pa pac placas polno ceno ;) … Rutar, Hervis in podobni imajo stalno popuste od zaprtju trgovine (Vse mora ven :D ) … in potem spet “otvoritvene” popuste cez en teden ob ponovnem odprtju… ;) 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 6 urami je Janez007 napisal:

Meni se zdi zelo zelo ugodno glede na moje račune ACosmos, da nimaš kakšnega ekstra popusta? 🤔

 

image.thumb.png.9d84180f3a4e092504c64aebeca51f82.png

Tule je lepo zapisano kako in kaj! Cena mora v osnovi biti vedno ista z raznimi popusti .Se pa lahko znižuje,npr ;stalna stranka itd. Pri Oplu in še kje imaš tak popust za zvestobo,vsako leto 10% do 5tih let.👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 44 minutami je Alex napisal:

V glavnem, za nekatere stranke velja okoljski davek, za nekatere ne. Kje so okoljevarstveniki 13 marec? 🤔

Saj pravim, čista zmeda na naših Mazda servisih 🤪

 

Ste kdaj opazovali redni servis (olje, oljni filter, filter kabine) in štopali efektivne minute dela?

Mogoče vse skupaj 10-15 minut mehaničnega dela, ostali čas cca. 30 minut je samodejno odtekanje olja, pa potem še nekaj minut za reset števca in pisanje računa. Menjava kabinskega filtra vzame največ 1 minuto, tudi če sam menjam.

Popravljeno od Janez007
  • Haha 1
  • Žalosten 1
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 11 minutami je Bini napisal:

Tule je lepo zapisano kako in kaj! Cena mora v osnovi biti vedno ista z raznimi popusti .Se pa lahko znižuje,npr ;stalna stranka itd. Pri Oplu in še kje imaš tak popust za zvestobo,vsako leto 10% do 5tih let.👍

 

In pravila zniževanja morajo biti v naprej jasna, sicer so lahko težave.

slika.thumb.png.039309624ad17143e763b148b43b51ef.png

 

Popravljeno od Janez007
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.