Skoči na vsebino

Kaj ste pa danes naredili na svoji mazdi


jures

Priporočeno sporočilo

pred 1 uro je Alex napisal:

V glavnem, za nekatere stranke velja okoljski davek, za nekatere ne. Kje so okoljevarstveniki 13 marec? 🤔

 

Od kod ti informacija, da ne placajo teh okoljevarstvenih davkov? Saj cena servisa ni samo ta okoljski davek... ampak je porazdeljen na cel kup postavk ... Poleg so tudi se take, ki niso omenjene... recimo mobilna garancija (MES), pranje in sesanje avtomobila ,... Ce bi v ceniku bila samo ena postavka (recimo Redni servis za 4 leto ali 80.000 prenoveznih km za bencinski motor) pa spet ne bi bilo prav... In preden se zapicis v to, zakaj ni vse to navedeno... V ostariji tudi pise samo "dunajc in pomfri" in ni nikjer omenjeno niti delo, kaj sele zacimbe, sol, postrezba, pranje posode ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Jest napisal:

 

Od kod ti informacija, da ne placajo teh okoljevarstvenih davkov? Saj cena servisa ni samo ta okoljski davek... ampak je porazdeljen na cel kup postavk ... Poleg so tudi se take, ki niso omenjene... recimo mobilna garancija (MES), pranje in sesanje avtomobila ,... Ce bi v ceniku bila samo ena postavka (recimo Redni servis za 4 leto ali 80.000 prenoveznih km za bencinski motor) pa spet ne bi bilo prav... In preden se zapicis v to, zakaj ni vse to navedeno... V ostariji tudi pise samo "dunajc in pomfri" in ni nikjer omenjeno niti delo, kaj sele zacimbe, sol, postrezba, pranje posode ... :)

Sem vprašal mojega mehanika prav glede tega, zakaj prodaja Motul olje po 17€. In je rekel da plačuje  okoljske dajatve izključno na izrabljena olja. 

Prodajalcem olja tega davka ni potrebno plačati, zato prenesejo ta davek mehaniki na končnega kupca. Čisto enostavno. 😉

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Saj to je jasno... ampak ti si napisal nekaj drugega... Da na servisih za nekatere stranke velja okoljski davek, za nekatere ne ... Ce ga stranki ne zaracunajo oz. to ni navedeno na racunu, to se ne pomeni, da ga oni tudi ne placajo... Ali imas ti kaksno drugo informacijo, ko takoj "grozis" z nekim "13 marcem" ... karkoli to ze je ... :)

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Nič ne grozim.😉 Izgleda samo, da nekaterim tega davka  pač ne zaračunajo in verjetno druge stranke to naknadno nadomestijo. 😊

To je izgleda varianta - ostali zame jaz za nobenega. 🤗

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pac se odpovedo delu zasluzka na racun popusta ... :) Zadovoljna stranka se rada vraca ... Konkurenca pa naredi svoje ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Še moje mnenje, A cosmos daje dobre cene stalnim strankam, žal moraš pa kar nekaj let verjetno voziti k njim, da smatrajo za kandidata za dobro ceno.

V MB ti enostavno rečejo, da je cena olja visoka, ker ga kupujejo direktno od uvoznika in ta ima pač višjo ceno kot v trgovinah. To olje jim kar pošljejo toliko olja koliko imajo servisov.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk

Za vse vaše ideje urejanja okolice   www.gabioni.si

 

post-24-0-89526200-1520847770_thumb.png

 

 

33254_1.png    33631_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 4 minutami je mazdaman napisal:

Še moje mnenje, A cosmos daje dobre cene stalnim strankam, žal moraš pa kar nekaj let verjetno voziti k njim, da smatrajo za kandidata za dobro ceno.

V MB ti enostavno rečejo, da je cena olja visoka, ker ga kupujejo direktno od uvoznika in ta ima pač višjo ceno kot v trgovinah. To olje jim kar pošljejo toliko olja koliko imajo servisov.

Poslano z mojega SM-G986B z uporabo Tapatalk
 

To s ceno olja je malo bosa. Iz prve roke sem slišal, da kupijo 250 l sod olja po 3,50 €/liter. Nekaj ga imajo res tudi v litrskih plastenkah, a to olje je zgolj za tiste, ki kupijo olje (kak liter ali dva) pri njih po 19€/liter. In da pokažejo strankam, kaj bodo dali v avto. 😊

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Alex napisal:

To s ceno olja je malo bosa. Iz prve roke sem slišal, da kupijo 250 l sod olja po 3,50 €/liter. Nekaj ga imajo res tudi v litrskih plastenkah, a to olje je zgolj za tiste, ki kupijo olje (kak liter ali dva) pri njih po 19€/liter. In da pokažejo strankam, kaj bodo dali v avto. 😊


V BTCju izgleda ni tako… V mojo CX-5 je danes tankal iz plastenke, ki jo je novo odprl… 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Ampak nekateri ste res smešni... a ko ti gostilna zaračuna 2,5 deci flaško CocaCole za 2,6 EUR pa vsi plačamo in nam je cool. Mislim, to je tako kot če 1,5 litrsko plastenko, ki v štacuni stane cca 1 EUR zaračunajo za več kot 15 EUR. To je na uč tam nekje 1400% profita.

 

Al pa kava, ki je vredna 10 centov prodajajo za 1,5 EUR in več. Tisti kavopivci iz une temo kavi si lahko zračunate kolk plačate dodatno pa ne računat na eno kavico ampak na letno porabo, ker ponavadi je tudi avto 1x letno servisiran. Pri treh kavicah na dan pa tud če so iz avtomatov ste hitro na vsaj Evru ali pa raje dveh na dan. In če računamo samo delovne dni je to zelo hitro tudi več kot 400 EUR na leto. Se pravi tolk kot za en servis.

 

 

 

 

33112_1.png

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Boss napisal:

Ampak nekateri ste res smešni... a ko ti gostilna zaračuna 2,5 deci flaško CocaCole za 2,6 EUR pa vsi plačamo in nam je cool. Mislim, to je tako kot če 1,5 litrsko plastenko, ki v štacuni stane cca 1 EUR zaračunajo za več kot 15 EUR. To je na uč tam nekje 1400% profita.

 

Al pa kava, ki je vredna 10 centov prodajajo za 1,5 EUR in več. Tisti kavopivci iz une temo kavi si lahko zračunate kolk plačate dodatno pa ne računat na eno kavico ampak na letno porabo, ker ponavadi je tudi avto 1x letno servisiran. Pri treh kavicah na dan pa tud če so iz avtomatov ste hitro na vsaj Evru ali pa raje dveh na dan. In če računamo samo delovne dni je to zelo hitro tudi več kot 400 EUR na leto. Se pravi tolk kot za en servis.

 

 

 

 

Imaš popolnoma prav,vsak se sam odloči kako in kaj. Jaz se vedno prav odločim....:prstgor:

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 7 urami je Bini napisal:

Imate kako sliko kako izgleda ta plastenka?


Zal slike nimam… bila pa pa je podobna tej nakljucno najdeni s pomocjo Googla…

 

image.png.6c80a86707c52615d99681d30bfa9d46.png
 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 57 minutami je Jest napisal:


Zal slike nimam… bila pa pa je podobna tej nakljucno najdeni s pomocjo Googla…

 

image.png.6c80a86707c52615d99681d30bfa9d46.png
 

 

Ok, sem mislil prav iz servisa. Ta embalaža se ne uporablja že kake 2-3 leta. 👍

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 30 minutami je Bini napisal:

Ok, sem mislil prav iz servisa. Ta embalaža se ne uporablja že kake 2-3 leta. 👍

 

Saj pravim, da nisem slikal... bila pa je taka 3l ali 5l plasticna kantica ... Saj ni treba, da mi verjames... Bom naslednjic slikal, kako vliva olje (ce se spomnim :P) ... ampak to bo verjetno sele cez eno leto :) :P 

 

Podobno sliko sem poiskal s pomocjo Googla... in zanimivo... da ce se taka embalaza ne uproablja ze 2-3 leta... da ima cel kup spletnih stacun taksne slike  :)

 

1594051831_Motorna_olja_Mazda__Motornaolja_com.thumb.png.4a00b2db4381e634f452af42c678423e.png

Mazda_motorno_olje_Dexelia_Ultra_5W30_1L___mimovrste__.thumb.png.3acd4f150881aabd04cda1f46b248e34.png

mazda_olje_-_Google_Search.thumb.png.eac52cbecc59be27d4e665601ae33ca2.png

 

 

 

 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Brane napisal:

Okoljsko dajatev plača uvoznik olja in je že uračunana v ceno olja,odpadno olje in filtre pa ti brezplačno odpeljejo tam kjer si ga kupil.Vsaj pri nas je tako.Prav tako je z gumami

Se pravi, da dobesedno nategujejo folk s temi cenami olja na uradnih servisih? 🤔

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 16 minutami je Jest napisal:

 

Saj pravim, da nisem slikal... bila pa je taka 3l ali 5l plasticna kantica ... Saj ni treba, da mi verjames... Bom naslednjic slikal, kako vliva olje (ce se spomnim :P) ... ampak to bo verjetno sele cez eno leto :) :P 

 

Podobno sliko sem poiskal s pomocjo Googla... in zanimivo... da ce se taka embalaza ne uproablja ze 2-3 leta... da ima cel kup spletnih stacun taksne slike  :)

 

1594051831_Motorna_olja_Mazda__Motornaolja_com.thumb.png.4a00b2db4381e634f452af42c678423e.png

Mazda_motorno_olje_Dexelia_Ultra_5W30_1L___mimovrste__.thumb.png.3acd4f150881aabd04cda1f46b248e34.png

mazda_olje_-_Google_Search.thumb.png.eac52cbecc59be27d4e665601ae33ca2.png

 

 

 

 

Ne, da ti ne verjamem, samo hotel sem preverit kako izgleda tista kantica.... Na netu sem pred lani prebral, da je nova embalaža zaradi ponarejevalcev olj. Zadnje 2-3 leta naj bi bila takšna.👍

Screenshot_20210716_083201_com.android.chrome.jpg

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 22 minutami je Bini napisal:

Ne, da ti ne verjamem, samo hotel sem preverit kako izgleda tista kantica.... Na netu sem pred lani prebral, da je nova embalaža zaradi ponarejevalcev olj. Zadnje 2-3 leta naj bi bila takšna.👍

Screenshot_20210716_083201_com.android.chrome.jpg

 

Bistvo je to, da je tocil iz kantice in ne iz soda :) ... 

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Takole izgleda sod. Verjetno ga ne kupujejo gospodinjstva za delati solato. 😉

WWW.BARTOG.SI

Olje Mobil 1 ESP 5W30 60L

Ali pa tole. 

https://jaanit.com/izdelek/valvoline-motorno-olje-5w30-c3-60l-sod/

Popravljeno od Alex

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Jest mam dost... Brezcezna debata, ker se mi ne ljubi za tabo pucati tvojih smeti ...

 

Kot vidim, mi ne verjame nihce... zato se pejte sami prepricat... ali pa verjemite vsevednemu Alexu... Jaz sem samo napisal, kaj sem vceraj videl... 

 

Sicer meni je cisto vseeno ali tocijo iz soda ali iz plasticnega loncka za kavo... Nisem tako negativno nastrojen nad vsemi po vrsti in se ne mislim ubadati z vsevednimi modeli, ki morajo v cisto vsaki temi dodati svoj prav ... in spotoma se "spikat" druge, ki se ne strinjajo z njim ... 

 

Sicer si pa prej pisal o neke 250 litrskem sodu in ceni 3,5 na liter??? Sedaj pa 60 litrski sod in cena med 6,5 in 8€ na liter 😇...

Razbrati se pa da samo to, da vsi nategujejo... aja.. ne vsi... tisti, ki sraufajo tvoj avto ne... ostali pa ... 

 

 

 

  • Všeč 6
  • Haha 1

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 19 minutami je Jest napisal:

Jest mam dost... Brezcezna debata, ker se mi ne ljubi za tabo pucati tvojih smeti ...

 

Kot vidim, mi ne verjame nihce... zato se pejte sami prepricat... ali pa verjemite vsevednemu Alexu... Jaz sem samo napisal, kaj sem vceraj videl... 

 

 

Jaz ti prvi verjamem brez pardona, samo kantica me je zanimala kakšna je bila. Za sode pa na Mazdi ne vem, vem pa, da Citroen ima sode kar v delavnici in jih vidiš. Ni pa s temi sodi nič narobe, še bolj eko je vse skupaj. 👍

Popravljeno od Bini
Povezava do vsebine
Deli na druge strani

pred 12 minutami je Bini napisal:

Jaz ti prvi verjamem brez pardona, samo kantica me je zanimala kakšna je bila. Za sode pa na Mazdi ne vem, vem pa, da Citroen ima sode kar v delavnici in jih vidiš. Ni pa s temi sodi nič narobe, še bolj eko je vse skupaj. 👍

Res je. Manj plastike in več zaslužka. 🤣

 

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pred eno uro je Jest napisal:

Jest mam dost... Brezcezna debata, ker se mi ne ljubi za tabo pucati tvojih smeti ...

 

Kot vidim, mi ne verjame nihce... zato se pejte sami prepricat... ali pa verjemite vsevednemu Alexu... Jaz sem samo napisal, kaj sem vceraj videl... 

 

Sicer meni je cisto vseeno ali tocijo iz soda ali iz plasticnega loncka za kavo... Nisem tako negativno nastrojen nad vsemi po vrsti in se ne mislim ubadati z vsevednimi modeli, ki morajo v cisto vsaki temi dodati svoj prav ... in spotoma se "spikat" druge, ki se ne strinjajo z njim ... 

 

Sicer si pa prej pisal o neke 250 litrskem sodu in ceni 3,5 na liter??? Sedaj pa 60 litrski sod in cena med 6,5 in 8€ na liter 😇...

Razbrati se pa da samo to, da vsi nategujejo... aja.. ne vsi... tisti, ki sraufajo tvoj avto ne... ostali pa ... 

 

 

 

 

Jaz lahko pritrdim @Jestu, kadar sem bil zraven na servisu v BTC-ju, se je olje nalivalo iz plastenk.

 

Sicer pa je debata šla povsem izven teme. Sam pa še vedno trdim, da veliko večjo škodo motorju in DPF-ju delajo kratke relacije in pogoste prekinitve regeneracij, za kar dizelski motorji niso prvenstveno namenjeni, kot pa znamka olja, če je olje predpisane kakovosti.

 

Večkrat sem vozil 6-ko prejšnje generacije s CD 140 motorjem, ki ima za sabo preko 400k km in se še vedno vozi, pa lahko ugibate, katero olje se je vlivalo. Je pa avto dnevno v pogonu in redno delani servisi.

Mazda6 Sport CD 129 TE Plus-ex

Mazda6 SPC CD 150 Revolution

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...

×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.