Skoči na vsebino

DPF filter


froc

Priporočeno sporočilo

To je koda te sonde.

 

Napaka je skoraj zagotovo na o?i?enju. Dej pregledat malo ?ice in konektor.

 

Najla?je je zamenjat cel senzor, pa najve?krat sploh ni fu?.

lp

 

 

Kje to?no se pa nahaja sonda?

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Na izpuhu je skupaj 5 sond.

 

Ena je takoj na cevi izpuha pred DPF. Potem so tri temperaturne sonde v samem DPF. Nato pa ?e ena na cevi za DPF-jem. Vse sonde pa so preko konektorjev povezane z avtom.

Konektorji pa so locirani zraven filtra DPF.

 

Lp,

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kr mam problem s sondo! Zanima me kje je locirana prva lambda? Lambda, ki je na izpu?ni cevi ima 4 ?ilni kabel in je vezan v konektor. Na filtu so potem res ?e neke tri sonde (baje temparaturne). Prve pa ne najdem!

 

Predvidevam, da so prva in druga sonda razli?ne med sabo! Ali od drugih modelov Mazde 6, recimo 136 ali pa 121 kojnske, sonde pa?ejo na mojo Mazdo 6 CD143/ 06 letnik?

post-5666-1299945588_thumb.jpg

post-5666-1299945635_thumb.jpg

**********************************************************************

Enkrat sem nekje prebral: ?e nima? Japonca je bol?, da si bos

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

?e kr mam problem s sondo! Zanima me kje je locirana prva lambda? Lambda, ki je na izpu?ni cevi ima 4 ?ilni kabel in je vezan v konektor. Na filtu so potem res ?e neke tri sonde (baje temparaturne). Prve pa ne najdem!

 

Predvidevam, da so prva in druga sonda razli?ne med sabo! Ali od drugih modelov Mazde 6, recimo 136 ali pa 121 kojnske, sonde pa?ejo na mojo Mazdo 6 CD143/ 06 letnik?

 

Mazde pred DPF faceliftom sploh NIMAJO teh sond !

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

  • 4 meseci kasneje...

Pozdravljeni, :punk:

ker sem nov na tem forumu sem tudi prej kar nekaj odgovorov prebral tukaj v zvezi z dpf filtrom.

 

NO, zanima me slede?e, imam mazdo 5 2.0 dizel 143KM letnik 06,prevo?eno 180.000km.

Ve?ino je vo?ena tam do max 3000rpm.

v?gala se mi je lu?ka za dpf filter, res pa je da imam tudi za naredit mali servis.

Na koliko se ponavadi delajo mali servisi, jaz ponavadi jih delam na 10-12.000km.

Lu?ka utripa in sem tudi ?e poiskusil voziti na 4.000rpm cca 10km. je to premalo ali je kaj drugega narobe.

Zakaj je vedno potrebno peljati na servis ugasniti lu?ko dpf-ja , ?e ti dela servis drugi mehanik in ne poobla??eni serviser. Re?eno mi je bilo da je potrebno resetirati vse skupaj ko se servis opravi.

 

Lep pozdrav in hvala na odgovoru.

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Preveri koli?ino olja v motorju, ?e je na X pol ga je potrebno zamnjat.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj pa olje , kaj predlagate, pri mazdah nisem kaj preve? doma, saj prej sem imel alfo in renoja??

Motul bo ok?? al je bolj?e kaj drugega glede na to da delam servise na 12.000?

Kako se opazi kdaj za?ne regeneracija dpf filtra?

 

olje sm js dal kr original dexelia. regeneracija se opazi tako da ti naraste trenutna poraba. sam ce vozis relacijetu ni treba skrbet prevec.

www.trziskisladoled.si

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Lahko proba? z Motul 8100 eco clean C1, je narejen extra za DPF.

Kolega švaba mi je zadnjič rekel, ko sva se malo zapeljala z MPS.

 

"Life is too short, to drive slow-shitty cars."

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

olje sm js dal kr original dexelia. regeneracija se opazi tako da ti naraste trenutna poraba. sam ce vozis relacijetu ni treba skrbet prevec.

 

ja,?eprav tudi ?e vozi? relacije je regeneracija nadlezna zadeva. Sploh ?e traja tako dolgo kot traja pri stari m6. Meni se dostikrat zgodi, da se vkluci regeneracija ravno po kaki relaciji. Na primer, zadnja dva obiska v Pore?u. Pridem dol in se vklopi regeneracija. Jajca. In pol sm se 2 dni vozil na tiste kratke relacije, nafta pa kapljala v olje. Meni bi bilo ful fajn, ?e bi lahko s kakim gumbom vkloil regeneracijo ...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

kaj pa menjalnik, na koliko ?asa ali km se kaj menja olje??

zdej pa ?e nekaj drugega, ali so nardili navigacijo za slovenijo in hr, al jo ?e zmeraj ni??

 

Kaj pa 5 letna garancija, meni letos konec leta pote?e, ima kdo kaj isku?enj s tem ?e avto kupi? v italiji, ali vseeno velja garancija. Nimam kaj preve? dosti za po?telat samo nekaj lu?k na armaturki, in en ?uden zvok se loteva, ko zavijam v levo. Ali le?aj ali diferencijal.

Zato me zanima garancija, more? za garancijo vedno servisirati na uradnih servisih??

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1, NO, zanima me slede?e, imam mazdo 5 2.0 dizel 143KM letnik 06,prevo?eno 180.000km.

BRAVO!

 

2. Ve?ino je vo?ena tam do max 3000rpm.

?koda, od 3-4 je ta bolj? vo?nja.

 

3.v?gala se mi je lu?ka za dpf filter, res pa je da imam tudi za naredit mali servis.

torej?

 

4. Na koliko se ponavadi delajo mali servisi, jaz ponavadi jih delam na 10-12.000km.

Servis ima na 20 kkm, ne vem zakaj bi delal bolj pogosto.

 

5. Lu?ka utripa in sem tudi ?e poiskusil voziti na 4.000rpm cca 10km. je to premalo ali je kaj drugega narobe.

Reset kompjuterja

 

6. Zakaj je vedno potrebno peljati na servis ugasniti lu?ko dpf-ja , ?e ti dela servis drugi mehanik in ne poobla??eni serviser.

Ker ta o?itno NE ZNA!

 

7. Re?eno mi je bilo da je potrebno resetirati vse skupaj ko se servis opravi.

To majster ?e ve, ?e ne ve, potem ni masjter.

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

zdej pa ?e nekaj drugega, ali so nardili navigacijo za slovenijo in hr, al jo ?e zmeraj ni??

 

 

Navigacija oz. karte za vzhodno evropo so za tiste, ki imajo touchscreen... se mi zdi, da nekje od letnika 2005/2006 dalje ...

 

Vec pa v tejle temi >> http://www.mazda-si.net/index.php?showtopi...p;hl=navigacija

lp

Thomas

image.png
              mazda CX-60 PHEV327 AWD AT Homura

Poraba (bencin)                        Poraba (elektrika)

Mazda CX-60 Startup animation2.gif

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pozdrav!

Sem lastnik mazde 5 l.2006(110 tx).Do sedaj mi je laufala zadeva brez problema v?eraj pa mi je za?ela utripat lu?ka DPF(prevo?enih imam 83000).Servis je bil narejen pred 500km.Kaj je treba resetirat comp ali naredit kaj drugega?Avtu ne zmanjkuje mo?i in deluje isto kot prej.

Hvala za pomo?

 

A so pozabli? :closedeyes:

 

ja od kar jo imam 2009,smo natovkli ?e krepkih 60.000.

Kak?no oje pa naj dam od dexelie?? to ,MAZDA DEXELIA 5W30 ULTRA ??

 

 

Mobil 5W30 DPF

Turbinca ma?inca, gremo na vinca!

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

1, NO, zanima me slede?e, imam mazdo 5 2.0 dizel 143KM letnik 06,prevo?eno 180.000km.

BRAVO!

 

2. Ve?ino je vo?ena tam do max 3000rpm.

?koda, od 3-4 je ta bolj? vo?nja.

ja kaj ?mo dolge relacije in tempomat pa smo na max 3000rpm in 140km/h.

 

3.v?gala se mi je lu?ka za dpf filter, res pa je da imam tudi za naredit mali servis.

torej? samo vpra?am ker pri mazdah nisem doma

4. Na koliko se ponavadi delajo mali servisi, jaz ponavadi jih delam na 10-12.000km.

Servis ima na 20 kkm, ne vem zakaj bi delal bolj pogosto.

Na vseh avtih sem delal prej zaradi fri?nega ojla in nikoli ni blo problemov olje pa ni tako drago da nebi tega avtu privo??u, no bom delal na 20 za probat.

 

5. Lu?ka utripa in sem tudi ?e poiskusil voziti na 4.000rpm cca 10km. je to premalo ali je kaj drugega narobe.

Reset kompjuterja, aha se mi je kar zdelo

 

6. Zakaj je vedno potrebno peljati na servis ugasniti lu?ko dpf-ja , ?e ti dela servis drugi mehanik in ne poobla??eni serviser.

Ker ta o?itno NE ZNA! torej morem najti drugega mehanika!!

 

7. Re?eno mi je bilo da je potrebno resetirati vse skupaj ko se servis opravi.

To majster ?e ve, ?e ne ve, potem ni masjter. N

No,potem pa mi lahko kdo svetuje za takega mojstra ki ve na obali??

 

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Kaj si hotu zgoraj povedat ? ?zmeden?

 

On je ?e nametal odgovore, ki pa bi jih morda lahko pobarval, da bi to razumeli vsi. PO naklju?ju sem bral samo vpra?anja nekje prej sicver neb vedu....

Have a nice and productive day!

Your future depends on it.

Your LIFE… depends on it.

 

A Klokateer...

Povezava do vsebine
Deli na druge strani

Pridružite se pogovoru

Objavljaš lahko sedaj in se registriraš pozneje. Če imaš račun, se lahko prijaviš, če želiš objavljati s svojim računom.

Gost
Odgovori na to sporočilo...

×   Prilepljeno kot obogateno besedilo.   Prilepi raje kot enostavno besedilo

  Only 75 emoji are allowed.

×   Vaša povezava je bila samodejno vdelana.   Namesto tega raje prikaži samo kot povezavo

×   Tvoje predhodno sporočilo je bilo obnovljeno.   Izbriši besedilo iz urejevalnika

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Nalagam...
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembna informacija

Spletna stran uporablja piškotke z namenom zagotavljanja funkcionalnosti in boljše uporabniške izkušnje spletnega mesta. Z uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo piškotkov.